• Krátkometrážní

The Haunting - Znamení času (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí ôsma epizóda nesie názov "Witness Marks" (Znamenie času). Spoznali sme rodinu Crainovcov (súrodencov Stevena, Sherley, Theodoru, Lukea, Nell) a aj ich rodičov, zatiaľ hlavne otca Hugha. Teraz sa začína postupne odhaľovať aj tajomstvo starobylého sídla Hill House, kde istý čas žili a jednej noci ho museli náhle v hrôze opustiť. Čo sa tej osudovej noci udialo? Čo sa stalo ich matke? Kto to klope u Sherley? Kam zmizol Luke? Čo cítila Theodora, keď sa dotkla svojej mŕtvej sestry Nell? Otázky sa hromadia. *****

The Haunting - Chvalozpěvy (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí siedma epizóda nesie názov "Eulogy" (Chválospevy). Súrodenci Crainovci (Steven, Shirley, Theodora, Luke) pochovali svoju najmladšiu sestru Nell. Pohrebu sa zúčastnil aj ich otec Hugh Crain, s ktorým sa roky nevideli. Práve jemu sa najviac venuje dej tejto časti. Začínajú sa pomaličky odhaľovať aj udalosti, ktoré vyvrcholili onej osudnej noci v sídle Hill House. ****

The Haunting - Dvě bouřky (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí šiesta epizóda nesie názov "Two Storms" (Dve búrky). Prvých päť častí, čiže prvá polovica tejto minisérie, bola venovaná piatim súrodencom rodiny Crainovcov. V jednotlivých epizódach sme sa bližšie zoznámili s každým z nich. Spisovateľ Steven, majiteľka pohrebnej služby Shirley, detská psycholigička Theodora, drogovo závislý Luke a nešťastná Nell. Teraz sa stretnú pri truhle najmladšej sestry Nell. Po rokoch sa tam uvidia aj so svojim otcom. Počas dvoch zúriacich nočných búrok a hypnotického krúženia kamery sa odhaľujú naštrbené vzťahy preživších členov rodiny. *****

The Haunting - Paní s ohnutým krkem (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí piata epizóda nesie názov "The Bent-Neck Lady" (Žena s ohnutým krkom). Postupne sme sa zoznámili so súrodencami rodiny Crainovcov. V prvej časti sme spoznali spisovateľa Stevena, v druhej majiteľku pohrebného ústavu Shirley, potom nasledovala detská psychologička Theodora, po nej sa predstavil feťák Luke a teraz prišiel rad na utrápenú Nell. Vyrástla, dospela, vydala sa, ovdovela, vrátila sa do Hill House a tam... *****

The Haunting - Jenom dvojčata (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí štvrtá epizóda nesie názov "The Twin Thing" (Len dvojčatá). Postupne sa zoznamujeme so súrodencami rodiny Crainovcov. V prvej časti sme spoznali Stevena, v druhej Shirley, potom nasledoval Theodorin príbeh a teraz prišiel rad na Lukea. Má problémy s drogami. Snaží sa so závislosťou bojovať. Podstupuje odvykaciu kúru. Nepredvídateľné okolnosti ho však prinútia liečebňu náhle opustiť. Silne ním otrasie, keď sa dozvie o smrti svojho dvojčaťa, svojej sestry Nell. ****

The Haunting - Na dotek (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí tretia epizóda nesie názov "Touch" (Na dotyk). V údonej časti sme sa zoznámili so spisovateľom Stevenom Crainom, druhá epizóda bola zameraná na majiteľku pohrebnej služby Shirley Crainovú a v treťom pokračovaní som sa dozvedel, kto je tá promiskuitná lesba v rukaviciach, ktorá býva v hosťovskom dome u Shirley. Theodora Crainová je prostredná sestra. Pracuje ako detská psychologička. Už ako dieťa bola iná ako jej súrodenci, podivná, tvrdá ako tehlová stena. Taká je i v dospelosti. Tvrdá, uzavretá, rázna, neprístupná. Má zvláštne mentálne schopnosti, ktoré v sebe objavila, keď vyrastala v sídle Hill House. ****

The Haunting - Otevřená rakev (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí druhá epizóda nesie názov "Open Casket" (Otvorená truhla). Úvodná časť sa venovala predovšetkým Stevenovi, najstaršiemu potomkovi rodiny Crainovcov. Druhá epizóda zoznámi divákov s jeho sestrou Shirley, ktorá je majiteľkou pohrebnej služby. Aj ju traumatizujú spomienky na detstvo prežité v honostnom sídle Hill House. Shirley sa podujme zorganizovať pohreb jej mladšej sestry Nell. ****

The Haunting - Jak Steven viděl ducha (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. Úvodná, v poradí prvá epizóda nesie názov "Steven Sees a Ghost" (Ako Steven videl ducha). Divák sa v nej zbežne zoznamuje s rodinou Crainovcov, ktorý bývali v honostnom, starobylom sídle s desivou aurou. Jednej noci ho museli náhle a v strachu opustiť. Zdá sa však, že táto trauma ich máta aj o mnoho rokov neskôr. Deti už dospeli, rodičia zostarli, ale tajomstvo domu na kopci ich stále prenasleduje. ****

Kill Bill 2 (2004)

Quentin Tarantino je bez veškerej debaty jeden z najoriginálnejších, najtalentovanejších a najkreatívnejších filmových režisérov v rámci novodobej americkej kinematografie. Jeho tvorba má punc perfekcionalizmu a geniality. Jeho filmy by sa mali premietať na všetkých školách, kde sa študuje filmárčina. Čo titul, to filmárske orgie plné diváckych orgazmov. Ja osobne považujem za jeho režisérsky vrchol dvojdielnu retro kung-fu akčnú jazdu "Kill Bill". Zrealizoval ju v rokoch 2003 a 2004. Môžem to pozerať stále dokola a nikdy sa mi to nezunuje. Príbeh o bezkompromisnej, krutej pomste naservírovaný pánom Tarantinom je proste dokonalý. "Kill Bill: Vol. 2". *****

Kill Bill (2003)

Quentin Tarantino je bez veškerej debaty jeden z najoriginálnejších, najtalentovanejších a najkreatívnejších filmových režisérov v rámci novodobej americkej kinematografie. Jeho tvorba má punc perfekcionalizmu a geniality. Jeho filmy by sa mali premietať na všetkých školách, kde sa študuje filmárčina. Čo titul, to filmárske orgie plné diváckych orgazmov. Ja osobne považujem za jeho režisérsky vrchol dvojdielnu retro kung-fu akčnú jazdu "Kill Bill". Zrealizoval ju v rokoch 2003 a 2004. Môžem to pozerať stále dokola a nikdy sa mi to nezunuje. Príbeh o bezkompromisnej, krutej pomste naservírovaný pánom Tarantinom je proste dokonalý. "Kill Bill: Vol. 1". *****

Časové pásmo bylo změněno