• Krátkometrážní

The Haunting - Na dotek (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí tretia epizóda nesie názov "Touch" (Na dotyk). V údonej časti sme sa zoznámili so spisovateľom Stevenom Crainom, druhá epizóda bola zameraná na majiteľku pohrebnej služby Shirley Crainovú a v treťom pokračovaní som sa dozvedel, kto je tá promiskuitná lesba v rukaviciach, ktorá býva v hosťovskom dome u Shirley. Theodora Crainová je prostredná sestra. Pracuje ako detská psychologička. Už ako dieťa bola iná ako jej súrodenci, podivná, tvrdá ako tehlová stena. Taká je i v dospelosti. Tvrdá, uzavretá, rázna, neprístupná. Má zvláštne mentálne schopnosti, ktoré v sebe objavila, keď vyrastala v sídle Hill House. ****

The Haunting - Otevřená rakev (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. V poradí druhá epizóda nesie názov "Open Casket" (Otvorená truhla). Úvodná časť sa venovala predovšetkým Stevenovi, najstaršiemu potomkovi rodiny Crainovcov. Druhá epizóda zoznámi divákov s jeho sestrou Shirley, ktorá je majiteľkou pohrebnej služby. Aj ju traumatizujú spomienky na detstvo prežité v honostnom sídle Hill House. Shirley sa podujme zorganizovať pohreb jej mladšej sestry Nell. ****

The Haunting - Jak Steven viděl ducha (2018) (epizoda)

V roku 2018 natočil pod záštitou americkej spoločnosti Netflix režisér Mike Flanagan televízny dramaticko-horrorový seriál "The Haunting of Hill House". Prvá séria obsahuje desať zhruba hodinových na seba naväzujúcich dielov. Úvodná, v poradí prvá epizóda nesie názov "Steven Sees a Ghost" (Ako Steven videl ducha). Divák sa v nej zbežne zoznamuje s rodinou Crainovcov, ktorý bývali v honostnom, starobylom sídle s desivou aurou. Jednej noci ho museli náhle a v strachu opustiť. Zdá sa však, že táto trauma ich máta aj o mnoho rokov neskôr. Deti už dospeli, rodičia zostarli, ale tajomstvo domu na kopci ich stále prenasleduje. ****

Kill Bill 2 (2004)

Quentin Tarantino je bez veškerej debaty jeden z najoriginálnejších, najtalentovanejších a najkreatívnejších filmových režisérov v rámci novodobej americkej kinematografie. Jeho tvorba má punc perfekcionalizmu a geniality. Jeho filmy by sa mali premietať na všetkých školách, kde sa študuje filmárčina. Čo titul, to filmárske orgie plné diváckych orgazmov. Ja osobne považujem za jeho režisérsky vrchol dvojdielnu retro kung-fu akčnú jazdu "Kill Bill". Zrealizoval ju v rokoch 2003 a 2004. Môžem to pozerať stále dokola a nikdy sa mi to nezunuje. Príbeh o bezkompromisnej, krutej pomste naservírovaný pánom Tarantinom je proste dokonalý. "Kill Bill: Vol. 2". *****

Kill Bill (2003)

Quentin Tarantino je bez veškerej debaty jeden z najoriginálnejších, najtalentovanejších a najkreatívnejších filmových režisérov v rámci novodobej americkej kinematografie. Jeho tvorba má punc perfekcionalizmu a geniality. Jeho filmy by sa mali premietať na všetkých školách, kde sa študuje filmárčina. Čo titul, to filmárske orgie plné diváckych orgazmov. Ja osobne považujem za jeho režisérsky vrchol dvojdielnu retro kung-fu akčnú jazdu "Kill Bill". Zrealizoval ju v rokoch 2003 a 2004. Môžem to pozerať stále dokola a nikdy sa mi to nezunuje. Príbeh o bezkompromisnej, krutej pomste naservírovaný pánom Tarantinom je proste dokonalý. "Kill Bill: Vol. 1". *****

M*A*S*H - Techtle mechtle (1977) (epizoda)

Devätnásta epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „Hanky Panky“ (Pechtle mechtle). Zdravotná sestra Carrie Donovanová sa dozvie, že sa s ňou chce jej muž rozísť. Trvá na rozvode ich manželstva. Je z toho zúfalá a šokovaná. Doktor kapitán B. J. Hunnicutt sa jej ujme a snaží sa ju povzbudiť. Strávia spolu noc. Na druhý deň to B. J. ihneď začne ľutovať. Cíti výčitky svedomia, že podviedol svoju manželku, ktorá na neho čaká doma v Spojených štátoch amerických. Rozhodne sa, že bude najlepšie, keď sa bude sestre Donovanovej vyhýbať. ****

M*A*S*H - Únos Margarety Houlihanove (1976) (epizoda)

Siedma epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu „M.A.S.H.“ sa volá „The Abduction of Margaret Houlihan“ (Únos Margaret Houlihanovej). Vrchná sestra major Margaret Houlihanová náhle opustí mobilnú armádnu nemocnicu M.A.S.H. 4077, aby pomohla pri pôrode mladej žene v kórejskej dedine, ktorá je v blískosti tábora. V okolí sa však pohybuje severokórejský zajatec, ktorému sa podarilo ujsť. Preto keď plukovník Sherman T. Potter zistí, že major Houlihanová nie je prítomná, požiada plukovníka Flagga zo CIA, aby vypátral, kam zmizla. Či sa náhodou nestala obeťou únosu nepriateľského vojaka. ****

M*A*S*H - Korejský chirurg (1976) (epizoda)

Desiata epizóda z piatej série amerického komediálneho televízneho seriálu "M.A.S.H." sa volá "The Korean Surgeon" (Kórejský doktor). Do mobilnej armádnej nemocnice M.A.S.H. 4077 je transportovaný zranený severokórejský doktor. Po ošetrení má byť deportovaný do zajateckého tábora. Doktori kapitáni Benjamin Hawkeye Pierce a B. J. Hunnicutt sa mu snažia sfalšovať americké doklady, aby mohol nastúpiť ako ich kolega. Avšak hlavná sestra major Margaret J. Houlihanová a doktor major Frank Burns odhalia tento ich plán a tým pádom je severokórejský chirurg vydaný vojenskému právu. ****

M*A*S*H - Zbraň (1975) (epizoda)

Štrnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "M.A.S.H." sa volá "The Gun" (Zbraň). Do mobilnej armádnej nemocnice M.A.S.H. 4077 je privezený vysoký vojenský hodnostár. Zranenému plukovníkovi sa stratí z táborového trezoru jeho obľúbená zbraň, nádherný kolt. Je z toho veľmi rozhorčený. Ak sa jeho pištoľ nenájde, chce prísne stíhať úradníka jednotky desiatníka Waltera Radara O´Reillyho, ktorý ju mal na starosť. Doktori kapitáni Benjamin Hawkeye Pierce a B. J. Hunnicutt sa podujmú vypátrať zlodeja a prinútiť ho, aby zbraň vrátil. *****

M*A*S*H - Hawkeye (1976) (epizoda)

Devätnásta epizóda zo štvrtej série amerického komediálneho televízneho seriálu "M.A.S.H." sa volá "Hawkeye" (Hawkeye). Doktor kapitán Benjamin Hawkeye Pierce pri jazde vojenským džípom havaruje. Je sám, niekoľko kilometrov od tábora a je si vedomí toho, že má vážne zranenie hlavy. Pokiaľ mu neprídu jeho kolegovia na pomoc, tak sa musí udržiavať v bdelom stave. Nesmie zaspať, pretože by sa už zrejme neprebudil. Pri čakaní na záchranu je u domorodej kórejskej rodiny. Aj keď je medzi nimi jazyková bariéra, Hawkeye musí vkuse niečo hovoriť, aby sa udržal pri vedomí. ****