Šílený Max: Zběsilá cesta (2015)

Konečně Mad Max, který využil svůj potenciál naplno a vůbec nevadí, že Max nebyl ani hlavní postavou, svým způsobem i tento fakt zformoval konečný výsledek k lepšímu ! Velký palec hore opět (tak jako v předchozí dílech) patří Australské kaskadérské škole, díky které nejdete jen na silně předigitalizovanou řežbu, která začíná po prvních 5 úvodních minutách a končí až samotným závěrem filmu, ale hlavně kus dobře odvedené filmařské práce (a tu aby člověk dneska pohledal ...) ! Kdo k Mad Maxovy nemá žádný vztah a nikdy o něm neslyšel, ten se může těšit na velice nadprůměrný akčňák, kde to vejbuchama a válkou jen srší (zatrpklým pse[mo]udo intelektuálům se tento film nedoporučuje) ! Nám zasvědceným se konečně dostalo za dostiučinění a dostali jsme film na který čekáme už dlouhé roky ! Díky Georgi Millere ! PS: po dlouhé době 3D efekty u kterým jsem měl tendence opravdu uhýbat !

Griffinovi - Je to past! (2011) (epizoda)

Když si na začátku Seth MacFarlene utahoval z tohoto dílu a nabádal mě, ať neočekáváme moc, nevěřil jsem mu a měl jsem...i když to bylo koukatelné za mě nejslabší Griffinovská parodie !

Perníková věž (2002)

Opravdu se mi líbí jak místní pisálci, kteří si s každým dalším komentářem připadají víc a víc profesionální, dokážou posoudit nakolik tento film vystihuje prostředí drogové scény u nás. Pomalu to vypadá, že každý druhý recenzent si prožil několikaletou závislost na pervitinu... a nebo tady máme bandu pokrytců, kteří se vyjadřují k něčemu co znají tak akorát z televizních zpráv na Nově! Pro mně osobně velice povedený snímek. Jan Dolanský v roli průměrného pražského feťáčka je naprosto dokonalý, další herec, který rozhodně stojí za zmínku je Vladimír Marek v roli Pexesa. Celý film má nádech divadelního představení (jak už to tak u "sklepáků" bývá), což spoustu lidí nedokáže ve filmu překousnout, ale já osobně mám tento styl rád. Navíc mám rád filmy se snahou morálně ponaučit diváka a myslím, že Perníkové věži se to povedlo ! ... aneb jak by řekl Mr. Mackeyze ze South parku ... Drugs are bad ... M M M Kay?

Transformers: The Ride - 3D (2011)

Naprostý mazec ! I můj otec, který nemá rád sci-fi a nikdy neviděl ani jeden z dílů Transformers byl z tohoto 10-15 minutového nářezu unešený ! Pro mě, který jako malý sledoval kreslený seriál a s příchodem filmů se mu splnil dětský sen, to byla nejsladší třešnička za veškerou tvorbou spojenou s Transformery ! Určitě nejlepší z 3-D zážitků v Universal Studios v LA.

Zloba - Královna černé magie (2014)

První důležitý fakt při mém hodnocení Zloby alias nové Šípkové Růženky je, že jsem jí viděl v letadle zhruba po 10ti hodinách letu a hledal jsem cokoliv co by dokázalo udržet mojí pozornost natolik, aby mi zbytek letu utekl co nejrychleji. A kupodivu povedlo se ...a za to si ode mě zasloužila třetí hvězdu ! !Tento nový kabát šípkové Růženky byl vcelku přímočarý. Osobně mě po celou dobu filmu silně iritoval ... a taky dost sral Sharlto Copley ( a to mám záporné postavy většinou rád ) jako kamarád Maleficent a později otec Růženky.Toliko k upřímnosti a teď si zkusím obhájit ty dvě zbývající hvězdy a tedy uvést nějaké klady tohoto filmu. v První řadě vizuální zpracování, které bylo určitě klad číslo jedna pokud jste se rozhodli tento film zhlédnout v kině a za druhé za výbornou, i když trochu zmatenou postavu prince Filipa, který mě opravdu upřímně rozesmál. Rozhodně z novodobých "remake" pohádek slabší kousek ! Peace.

Kanibalové (1980)

Moje máma vždycky říkala, že zážitky mají být silné. To jestli jsou dobré nebo špatné už je věc jiná.Tento film jsem viděl v 17ti, den po té co jsem rozdýchával do té doby nejhorší kocovinu, kterou jsem zažil. Nudle od vietnamce, které jsem během filmu ani nedojedl, jsem dalších několik let nemohl ani vidět. Tento zážitek byl pro mě rozhodně silný. I přes velkou vlnu odporu mezi diváky, se mi nezdá, že by byl film až tak brutální... popřípadě je forma brutality mnohem přirozenější než můžeme vidět v jiných snímcích. (Zvláště, když si o podobné zacházení první skupina filmařů vyloženě koledovala)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Pro mne osobně srdcová záležitost a jeden z nejlepších filmařských počinů vůbec. O nespočtu kultovních hlášek, kterými se historky z podsvětí jen hemží... (od „Chtělo to brokovnici..." přes „To že tě někdo vychoval, ještě neznamená, že jsi vychovaná." až po „Jaký jsou skřítci? K-klidný! A takový teď budeme i my !") ...snad není třeba ani mluvit. Film, který začíná a končí prostředkem, zatím co uprostřed filmu zjistíme konec a začátek. Jedním slovem Geniální.

Skins (2007) (seriál)

Výborný Teenagerovský seriál. Mé hodnocení 5 hvězd se vztahuje na první dvě série, které mě dostávali každým dílem. Nová generace (3.série) si zaslouží 4 hvězdy, a to především za postavu Cooka ! Od 4 série jde celý potenciál seriálu do háje a proto doporučuji skončit 3.serií a nekazit si zbytečně zážitek z výborného seriálu. Peace !

Kancelář Blaník (2014) (seriál)

"Totální průser, celý Parlament vystřízlivěl... ...Ty hovada jsou si schopný navzájem zrušit imunitu a všechny nám je pozavíraj. Já se nechci seznamovat s novýma 200 lidma."

Maska (1994)

Jim Carrey je pro mě jeden z nejlepších žijících komiků a po tomto snímku, který jsem viděl poprvé v 10 letech, mi přirostl k srdci jako žádný jiný. Maska je výborná oddechová komedie, která pobaví celou rodinu, což se o dnešních komedií dá říct už jen zřídka a po shlédnutí sami uznáte, že těchto 101 minut vašeho života nebyl promarněný čas.