Náhradníci (2009) odpad!

Bruce Willis s deseti centimetrovou vrstvou make-upu a parukou, tak příšernou, že bych zvracel! Jonathan Mostow mě zklamal! Tento režisér natočil dobré snímky, které mě chytli. Po Terminátorovi 3 jsem myslel, že je to kvalitní režisér. Neni! Když dokáže natočit tohle! Totální debilita bez jakékoliv špetky zábavy a nebo akce. Co je na tom, že Bruce Willis si tam skočí na pár kontejnérů? Prostě dlouhotrvající nudná záležitost, která i přesto, že má velmi krátkou (82 minut) stopáž, tak na mě působila dojmem, že trvá minimálně 150 minut. Přiznám se také, že jsem na tento hodně špatný snímek koukal na tři části. Bohužel jsem to prostě nedokázal zkouknout na jeden zátah. Nešlo to! A to se mi opravdo nestává, tak často. Jestli si tvůrci mysleli, že z toho udělají nějakou popcornovou zábavu, tak se hluboce zmílili. Tento film není snad ani béčko, ale hnusně odporné cečko, které v životě nechci už vidět! To si radši vypíchnu oči, než si tento hnus dát znovu. Pro mě je to nejhorší film roku 2009 a jen doufám, že to byl omyl ze strany Bruce Willi, že se k tomuto upsal. A Jonathan Mostow? Ten bude mít velký problémy se z tohoto vyhrabat.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Poměrně zbytečný film, na který bych se už asi nikdy podívat nemusel. Zbytečnost! Příběh je docela nic moc. Nějak jsem nepochopil, co se s Jennifer stalo, vim jen, že byla hladová po krvi. Pár strašidelných momentů a jinak nuda střídající nudu. V hlavní roli se objevila Megan Fox. Někdo jí považuje za sexbombu, ale mě ta holka prostě nebere a ani její výkon mě nepřesvědčil. Vrcholem filmu je ovšem konec, který mi přišel nedotažený. Nikdy víc!!!

Santa Claus (1994)

Jsem zmaten. Tak existuje Santa Clause (u nás Ježíšek), nebo ne? Tato vánoční komedie ve mě udělala zmatek. Tak krásně udělaný Severní pól jsem ještě ve filmu neviděl. Ale teď vážně. Samozřejmě na Ježíška nevěřim. Mít ale dítě, které by přestávalo věřit, tak bych mu 100% pustil tento film a myslim, že by začalo to malé dítě věřit. John Pasquin natočil výbornou vánoční komedii s povedeným příběhem, kterého nikdo jen tak nedosáhne. Možná je Santa Clause jedna z nejlepších vánočních komedii, co jsem kdy viděl. Docela mě překvapilo, jak to bylo vtipné. Velké plus za vtipnost samozřejmě patří Timu Allenovi, který má výborné hlášky. A kdo psal dialogy, tak je docela frajer. Například: " Scotte, řekni mi, co jste vlastně dělali s Charliem předtim, než jste šli na Štědrý den spát?" " Chroupali jsme cukr, dali si několik panáků, hráli se zbraněma, pak jsme šli ven za ženskejma a četl jsem mu knihu?" " Jakou knihu?" " V žáru vášně." Geniální!!!! Už se těšim, až budou Vánoce, protože v televizi nikdy o Vánocích nic nevysílají, takže se budu na tuto komedii těšit.

Poručík (1992)

Bad Lieutenant (nebo český debilní název Až na dno) je opravdu bad. Kdybych měl někomu vysvětlit co znamená slovo bad, tak bych ukázal na poručíká v tomto filmu. Na svou dobu pravděpodobně hodně kontroverzní film. Už jen znasilnění jeptišky je na mně trošku moc a do toho policista, který znásilňuje, pije a fetuje. Abel Ferrara je ďábel, když natočil tento film. Shlédnutí tohoto filmu jsem odkládal. Někde jsem četl, že to byl i zakázaný film, takže strach ve mně byl někde hluboko ukryt. Podíval jsem se na to. Hodně jsem se na to těšil a byl jsem zvědavej co to je. Přišlo zklamání. Hodně nudný film. To že tam je Harvey Keitel nahý, že dělá ty jeho špatnosti mně neuchvátí. Určitě životní role Harveyeho. Herecký koncert jeho výkon v tomto filmu. Škoda jen že po 30 minutách mně to přestalo bavit. A potom když měl hlavní hrdina (nebo padouch?) vidiny, tak to na mně bylo už moc. Docela se těšim na novějšího Bad Lieutenanta s Nicolasem Cagem, i když tam bude asi také zklamání.

Uvaříme, uvidíme… (2009) odpad!

Hodně trapný a ubohý. Na to, že jde o komedii, tak jsem se teda nesmál moc. Já se vlastně nesmál vůbec. Nic, co by stálo za smání a nebo aspoň za lehký úsměv. Docela jsem se těšil na pokračování vydařené komedie Hele kámo, kdo tu vaří?. Protože to bylo vtipné, sice vulgární a nechutné, ale alespoň jsem se smál i nahlas. Nuda narvaná do 85 minut. Po dvaceti minutách jsem si myslel, že to nemá konce. Přemýšlel jsem, že to i vypnu. Příběh je debilní. Herci nuloví a bez Ryana Reynoldse to není ono. K tomuto filmu patří i "kozel" a nebo "mozek". Nedočkal jsem se. Ani se nedivím, že to šlo rovnou na DVD. Já bych to šoupnul na VHS, jelikož ty nikdo už snad (doufám teda) nevede a aspoň by na to nikdo nemusel koukat a ušetřil by čas a mohl by ho trávit nějak lépe!

Outland (1981) odpad!

Takže, policista na jednom z měsíců Jupitera řeší divné a znepokojující smrti horníků. Docela zajímavý nápad, ale zpracování je příšerné! Už dlouho jsem neviděl něco takhle příšerného, jako je tento snímek. Peter Hyams natočil pár snímku, které mně opravdu baví. Ovšem, na Outland koukat po deváté hodině večerní, tak myslím, že bych usnul. Koukal jsem na to v sobotu odpoledne a zhruba po 30 minutách mi začala padat hlava a chtělo se mi silně spát. Udělal jsem si litr kafe a dokoukal jsem to s výsledkem, že jde o ztrátu času. Pro mně osobně je to jeden z nejhorších filmů, co jsem kdy viděl. Zařadím ho do TOP10 nejhorších filmů. Větší nudu jsem nezažil! A to, že tam Sean Connery pobíhá s brokovnicí to nezachrání. A co je smutné je, že ani je účást ten film nezachrání před odpadem, což je mi líto, protože Conneryho mám rád a je to skvělý herec. Roli v této kravině neměl brát!!! Totální odpad, který nechci nikdy víc vidět a ani o tom slyšet!!!

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Těch negativních kritik bylo tolik, že by se to možná nedalo spočítat na deseti prstech. Takové to, že tam není skoro nic z knihy a nebo že je to pouze o tom "kdy dá ten tamtý pusu" jsou hrozné lži, které si kritici vymysleli. Já jsem fanoušek Harryho Pottera a byl jsem velice spokojen. Samozřejmně je to nějaký ten pátek, co jsem Prince dvojí krve naposledy četl, takže už nevím, co tam bylo a co mi ve filmu chybělo. Jen si pamatuju, že ta závěrečná bitva v Bradavicích byla obsáhlejší. Bojovali studenti se Smrtijedy. Ve filmu je to hodně useklé a myslím, že kdyby to bylo o deset minut delší a dali tam pořádnou bitvu, tak by to určitě neuškodilo. Ale i přes tento menší (leč velmi důležitý) nedostatek, jsem byl spokojen a čekal jsem něco horšího. Určitě to není tak dobré jako třeba předešlý díl Fenixův řád, ale je jasné, že je to lepší, než třeba takový Kámen mudrců. Navíc David Yates navodil slušně temnou atmosféru a je skvělé, jak začíná přesně tam, kde skončil Fenixův řád. Na to, že jde o šestý díl o Harry Potterovi, tak jsem nadšen. Jaká sága má i šestý díl dobrý, který má stále co nabídnout? 4* dávám jen z toho důvodu, že mi tam chybí ta bitva. Kdyby ta tam byla, tak je to jasných 5*!

Život je boj (2009)

Ouuu, tak tohle je průser na entou! Když si vzpomenu na rok 2008 na film Never Back Down, což byla neuvěřitelně cool záležitost, která nabídla dobrou zábavu a hlavně jsem po dlouhé době mohl vidět pořádný bojový film. Never Back Down mně uchvátil. Pak se z ničeho nic objevil trailer na film Fighting. Stylový trailer s vkusně vybranou hudbou. A já se začal těšit, že to bude něco jako Never Back Down. A nebylo! Místo toho jsem dostal dost úbohy film, jenž jakoby kopíroval Lví srdce. Film nese název Fighting. Anglicky Fight znamená boj. Já jsem se zde dočkal jen tří soubojů a ještě tak příšerných, že něco podobného jsem dlouhou dobu neviděl a asi jen tak neuvidím. Choreografie soubojů...jo počkat, tam vlastně žádná není. Bojovnící jen machají rukama kam je napadne, občas se muchlaj na zemi a to je celé. Do toho absolutně debilní dialogy a slabé herecké výkony. Channinga Tatuma mám rád. To samé platí i o Terrenci Howardovi, ale co předvádí tady je opravdu hrozné. Jeden výraz ve tváři. Sem tam úsměv, jinak nic. Si můžu rovnou postavit žehlicí prkno do kouta místnosti a koukat na něj. Hudba je zde velkým pozitivem pro mně. Pokud máte někdo v plánu se na tento snímek podívat, tak doporučuji podívat se pouze na trailer a uděláte opravdu dobře, když zůstanete jen u něj. Pokud se podívate na celý film, tak je to Vaše blbost a asi máte hodně volného času, když s tímhle klidně ztravíte 105 minut!

G. I. Joe (2009)

Na G.I. Joe: The Rise of Cobra jsem se těšil dlouho. První fotky naznačovali, že půjde o super akční nářez, pak to potvrdil trailer. Čekal jsem režisér, mé oblíbené Mumie Stephen Sommers někde zaškobrtne a udělá nějakou chybu a natočí nějakou kravinu. Samozřejmně, že jsem nemohl čekat nic vážného a svym způsobem jde o kravinu. Jenže letní filmy jsou takové přehnané a jejich hlavním cílem je pobavit. No a to se G.I. Joe daří skvěle. Je to taková sexy (k tomu se dostanu k tomu sexy) akční záležitost, která baví od začátku, až do konce. Akčních scén je zde opravdu mnoho a jsou dobře natočeny, i když jsou zcela nereálný. Jinak se mi zdálo, že tvůrcům se líbila asi hra Crysis a to díky těm oblekům, které nosili dva hlavní hrdinové. A nebo se tvůrci Crysis inspirovali od firmy Hasbro jejich hračkami Toys. Kdo ví? Je to akční, dobrodružné, sci-fi a vtipné. A sloučit akci s hláškama je vždy dobrá volba. Navíc obsazení je víc než dobré. Zvučná jména! Frajerský sympaťák Dennis Quaid. Cool Channig Tatum. Ve scéně, kdy jede na pohřeb na motorce je neuvěřitelně stylový. Vtipálek Marlon Wayans a Arnold Vosloo u kterého si nejsem jist, jak to s ním dopadlo. A teď proč jsem napsal sexy? To trio těch krásných hereček bylo až nebezpečně vražedné. Karolína Kurková, Rahcel Nichols a Sienna Miller! Ooooh!!! Na léto jak dělaný film s tím, že asi můžeme očekávát pokračování za které se nebudu zlobit, jelikož takhle si představuju akční oddychovku!

Utopenec na útěku (1998)

Většina parodií mně po půlce začne nebavit a silně nudit, jelikož veškeré vtipné scény jsou vyčerpány. A pak jsou parodie, které mně baví celou dobu. Od začátku, až do konce. Utopenec na útěku patří mezi ty non-stop zábavné. Hlavním terčem na parodování se stal veleúspěšný Uprchlík, avšak najdeme zde další filmy jako třeba Titanic, Mission Impossible a řadu další, které jsou výborněa vtipně zpracovány. Co však Utopenec nabízí ve velkém množství jsou hlášky, které nepřestanou být vtipné ani po 30 minutách, ani po 60 minutách a na konci filmu jsem si na pár z nich vzpomněl a zasmál jsem se a to přede mnou byla už černá obrazovka a to se nestává až tak často. Například: "Točí se mi hlava, jako kdybych v ní měl roztoče". "Mám špagety. Pozor! Můžou být horký". Je slizký, jako had v Travoltových vlasech". A jejich tam mnohem víc. Hodně scén je opravdu vtipných a nepůsobí trapně jako u 80% parodií. To že Leslie Nielsen je frajer v takovýchto filmech, už vím dávno. Ovšem Richard Crenna je pro mně nezapomenutelný. Špičkově napodobuje Tommy Lee Jonese z Uprchlíka a k tomu opět výborné hlášky. Režiséru Patu Proftovi se podařilo mně pobavit na plné čáře a já mu za to děkuji.