Jackass 3 (2010)

Chtěl bych se předem omluvit, pokud použiju nějaké sprosté slovo, ale bohužel zde je to možná nevyhnutelné. Máme tady Jackass ve 3D. Johnny Knoxville a jeho banda kreténu nám předvádí to, co snad ještě nikdy nepředvedla! Velmi nechutná záležitost. Nějak si nedokážu představit, že bych to viděl ve 3D. Sledovat hovna, chcaní, pití potu, "koupel" ve sračkách a další jiné nechutnosti bych tedy vážně nemusel. A navíc mi 3D u Jackassu docela zbytečné. Jackass jsem považoval před pár lety za dobrou zábavu. Dnes to považuji za velkou ubohost. Copak ty idioti neznají meze? 15% bylo docela i vtipných, ale jinak je to fekální prasárna a ten, kdo v tomhle hnusu učinkuje, by si zasloužil psychiatrickou léčebnu, jelikož tohle není normální. Pokud vznikne (a já pevně doufám, že NE!) další film Jackass, tak nevim jestli se na něj podívám. U tohohle jsem několika momentech téměř zvracel. Nerozumím místnímu hodnocení. 79%? Tady asi někdo taky nebude normální!!!

Živí mrtví (2010) (seriál)

Z tohoto seriálu jsem poněkud rozpoložen. Je mi jasné, že některým se to libí hodně a pak jsou naopak lidé, kterým se to nelíbi vůbec a neváhají dát třeba pouhé 2*. Na dvě hvězdičky to určitě neni. Ale určitě to není ani na plný počet. Na seriál o zombie se mi zdál jako vynikající nápad. A když jsem viděl, že zde figuruje jméno Frank Darabont, tak jsem myslel, že půjde o špičku mezi seriály. A bohužel! Každý díl je kvalitně jiný. Jeden díl je zábavný a druhý zase nudný. První díl pro mě byl velmi nudnou záležitostí. Pak přišli další díly a já jsem byl částečně "uspokojen". Jedině čtvrtý díl mě pobavil, až jsem se smál nahlas. Rádoby gangstři, co se starají o své staré příbuzné? Ale no tak!!! Herecké obsazení bylo celkem slušné, i když Andrew Lincoln mi zrovná dvakrát nesedl, tak snad mu přijdu na chuť ve druhé řadě. I když mě seriál nevzal tak moc, jak jsem si představoval, tak se těším na druhou řadu, která by mohla být zábavnější. Prozatím 4*.

Pacifik (2010) (seriál)

Když byla premiéra seriálu The Pacific, tak jsem viděl jen 5 dílů. Bohužel se tento seriál vysílal v době, kdy jsem měl jiné starosti. Bylo to pár týdnů před maturitou, takže je jasné, že jsem to nemohl sledovat, tak jak jsem chtěl a věnoval jsem se něčemu jinému. Ovšem byl jsem velmi nadšen. A to pouze po 5-ti dílech. Kdybych věděl, co bude následovat poté, tak bych koukal i přesto, že jsem měl myšlenky jinde. V současné době jsem na vysoké škole a jelikož zkouškové období probíhá velmi dobře, tak jsem se musel nějak odměnit. Seriál The Pacific ve steelbooku pro mě byl jasnou volbou. Ještě před premiérou se hodně psalo, že půjde o pokračování Band of Brothers. Ale bohužel srovnávat tyto dva seriálY je zcela nemístné. Ano, jsou válečné. Ano, jsou z producentské dílnY Toma Hankse a Stevena Spielberga. Ale každý seriál je o něčem jiném. Těžko říct, který z nich se mi líbil více. The Pacific se pohybuje někde mezi Tenkou červenou linií a Zachraňte vojína Ryana, což mě absolutně vyhovuje. Najdeme zde pár dílů, kde se neválčí a to mi také nevadilo. To jak je zde zpracován život hlavních postav před válkou a po válce je perfektní. Akce je znamenitá. Devatý díl pro mě byl něčím, na co jen tak nezapomenu. Snad to nejlepší, co jsem měl možnost z válečné kinematografie vidět. Tak reálně podané, že z toho šel mráz po zádech. Desátý díl byl velice dojemný a při kterém musela snad každému ukápnout slza. Hudba od Hanse Zimmera? Absolutní skvost. Už jen "Main Title Theme From The Pacific" nemá chybu. Mimochodem, již delší dobu jsem neslyšel tak povedený soundtrack s tak nádhernou hudbou. Nemám rád český dabing. Když si vzpomenu na česky dabovaný Training day, tak je mi špatně. Ovšem The Pacific se může pochlubit výborným českým dabignem. Může za to především vynikající Ondřej Vetchý a další. Jediné, co mi zde vadilo, tak že hlavní tři postavy (Robert Leckie, Eugene Sledge a John Basilon) se neobjevují v každém díle. 77% je na můj vkus velmi málo! Myslím, že by si to zasloužilo daleko víc. The Pacific ve mě vyvolal hodně pocitů. Strávil jsem zhruba deset hodin s perfektním seriálem a těším se, až si to někdy zopakuju! VYNIKAJÍCÍ!!!!

Kajínek (2010)

Předem musím zmínit, že české filmy vážně nemusím. Je pouze pár, které se mi opravdu libí. Ovšem Kajínek....to je asbolutní bomba. Řekl bych, že jde o jeden z nejlepších českých filmů. Neměl jsem pocit, že bych sledoval český film. Spíš jsem měl pocit, že sleduji americký thriller. Rezisér Petr Jákl ukázal, že jeho působení v amerických filmech mu něco dalo. A to co se naučil, tak to ukázal v Kajínkovi. Scénář filmu je sice lehce předvídatelný, aby také ne, když je inspirován skutečným osudem Kajínka. Výborné herecké obsazení v čele s Konstantinem Lavroněnkem, který není vůbec podobný Kajínkovi, ale to nevadí. Znamenitá Tatiana Vilhelmová. Vladimír (poslední perfektní role), Michal Dlouhý a další. .Po zhlédnutí filmu ve mě ale začali hlodat otázky typu: Je vážně nevinný? Kdo střílel? A je možné, aby soudy u nás byli tak zkažené? A lidi co mají moc, že jí tak zneužívají? Bohužel jsou to otázky na které zná odpoveď jen pár lidí. Pět hvězd je zasloužených, protože něco jako je Kajínek se v české kinematografii jen tak nevidí!

Avatar (2009)

James Cameron je celkem vyčůranej pán! Před pár měsíci jsem si koupil film Avatar na dvd pouze jednodiskovou verzi (bylo mi jasný, že vyjde i nějaká další, ale pro dobrý pocit jsem to musel mít hned) a co jiného si přát k Vánocům, než rozšířenou sběratelskou edici (3DVD), která je nabušená bonusy a především obsahuje dosud neuvedenou prodlouženou verzi filmu. Že by se to nějak lišilo od původní verze? Jen trošku. Začátek je zcela jiný (k mému překvapení lepší a vtáhlo mě to lépe do děje) a v průběhu filmu jsou další nové scény. Ovšem na kvalitě filmu to nic nemění. Avatar je stoprocentní pastvou pro oči. Něco tak dokonalého se opravdu jen tak nevidí. Všechno vymazleno do posledního detailu a pokaždé, když koukám na Avatar, tak lituji toho, že jsem nešel do kina na 3D verzi, protože to musela být absolutní bomba!!! Bohužel, co film kazí, tak je jednoznačně děj. Jakobych bych koukal na Tanec s vlky (někdo se přidá na stranu někoho a pak je proti svým vlastním lidem). Tu ekologičnost ohledně kácení stromů si mohli tvůrci možná také odpustit. Ale co? Čert to vem! I přes slabý příběh, i přes tu ekologičnost na to člověk zapomene, protože to, jak je film udělán je něco skvostného. Hudba je docela slabší. Při akčních scénách (zejména při útocích jsem měl pocit, že se jdná o hudbu z Enemy at the gates) a od Jamese Hornera bych čekal něco lepšího. Stále si však myslím, že je Avatar poněkud přeceňovaným filmem. Pět hvězd by bylo moc a tři málo. Proto dávám zasloužené čtyři hvězdičky s tím, že šílenství kolem Avataru kolem mě pouze proběhlo a nejsem jako někteří lidé, co se převlekáli za Avatary a chodily v tom do práce atd.

Čarodějův učeň (2010)

Jerry Bruckheimer a Jon Turteltaub! Tahle kombinace je přímo vrážedná na nudu. Nemůže za to Bruckheimer, ale jednoznačně Turteltaub, protože jeho filmy jsou prostě nudné. Scénáře poměrně špatné bez špetky humoru. A tím je i Čarodějův učeň. Nezaživná, téměř dvě hodiny trvající nuda, kde nuda střídá nudu. Ale zase bych filmu křivdil, jelikož první půl hodina mě celkem bavila a poté se všechno opakovalo. Furt dokola házení koulí, sem tam prohození nějaké (trapné) hlášky od Jay Baruchela (fakt mi nesedí). Nicolas Cage v pohodě a především cool. Alfred Molina perfektní padouch. Ale že bych se na to v dohledné době musel podívat? Připomenout si to? To opravdu ne. Hodnocení časopisu Cinema 100% (čti STO procent) mi přijde zcela mimo mísu.

Ricky Bobby: Nejrychlejší jezdec (2006)

A do třetice setkání s režisérem Adamem McKayem dopadlo opět špatně. Benga v záloze byli obyčejnou komedií. Břatři z donucení také nic moc. No a Ricky Bobby je dost možná nejhorší (ne)komedie, co jsem za poslední dobu mohl vidět. Myslel jsem, že Will Ferrell má čuch na komedie, které jsou vtipné. Bohužel nemá! Něco málo vtipné bylo. Samozřejmě jsem se pár scénám zasmál ("Jsem větrný mlýn") a i pár hlášek by se našlo, ale nic světoborného to není. Největším problémem je opět stopáž. Téměř dvě hodiny na komedii je prostě moc. Chtěl jsem vidět Zprávaře, ale mám do toho vůbec jít? Po těchto třech nic moc komediích? Uvidíme!!!

Benga v záloze (2010)

Celkem zdařilá a občas i vtipná komedie. Čekal jsem něco na způsob Cop Out. Dostal jsem jen dva policajty. Benga v záloze jsou mnohem bláznivější, než jsou Cop out. Jen tedy přiznám, že Cop out měli lepší zápletku. A faktem je, že Benga v záloze jsou i vtipnější. Aby také ne, když zde hraje jeden z nejlepších komiků součastnoti. Samozřejmě mluvim o Willu Ferrellovi, který je zde normální. Nedělá žádné divné skřeky a neksichtí se (moc). Jeho polda mě bavil. Mark Wahlberg měl pár vitpný scén také. Hlavně ta s krásnou Evou Mendes mě totálně zabila na smích! Dialogy byli velmi vydařené a vtipné. Ne však všechny. Vtipných scén by se zde našlo taky poměrně dost. Jediné, co mi brání dát této komedii 4* je stopáž!! Na komedii opravdu dlouhé až moc. Osobně je to 3,5*!

Vrána (1994)

Hodně přeceňovaný film! Proč ale? Že by kvůli Brandonu Lee? Je to možné. Nicméně těch 81% se mi zdá poněkud přemrštěné. Obyčejný film o pomstě, který jsme viděla mockrát. Ovšem s tim rozdílem, že hrdina je mrtev a vrátil se ze světa mrtvých. Dobrý nápad, ale nic převratného. Atmosféra temná jak ulice bez elektřiny v Bronxu. Jedním slovem vynikající. To samé se dá říct i o hudbě. Výkon Brandona Lee mě až tak nezaujal. Víc se mi líbil třeba v Rychlý jako blesk. Určitě je ho ale škoda. Nevim, jestli bych si Vránu pustil ještě někdy. Třeba za pět let? Možná.

Prokletý ostrov (2010)

Muselo to prostě jednou přijít! Bohužel tento film mě velmi zklamal. Tak jak mě vynikající režisér Martin Scorsese dokázal některými svými filmy (Mafiáni, Skrytá identita, Casino, Mys hrůzy...) přitáhnout v prvních vteřinách k obrazovce, nechat mě u ní dokud film nezkončil a donutil mě vnímat každou sekundu s tim, že jsem byl ochoten zapomenout i na okolní svět, tak to prostě nedokáže mnoho režisérů a náhle je tady zklamání. Velice nezaživné a nudné. Přes dvě hodiny dialogy, které mě uspávali. Je pravdou, že konec jsem nečekal a závěrečné rozuzlení celé zápletky bylo troufám si říci až geniální. Ale to, co bylo předtim mě nedostalo, tak jak by mělo. Jediné, co má film celou dobu naprosto úžásné, tak je atmosféra. Depresivní a temná! Leonardo DiCaprio hrál znamenitě, jak taky jinak. Tato čtvrtá spolupráce se Scorsesem nějak nevyšla. Není to můj šálek kávy tento snímek.