Noční můra v Elm Street (2010)

Copak dneska už neexistuje někdo, kdo by dokázal vymyslet originální horor a nemuseli se natáčet remaky? Poslední dobou se s remaky na horory roztrh pytel a bohužel Noční můra v Elm Street je asi nejhorší. Nic nového! Dokonce jsem viděl i scény, které byli v původním filmu (scéna na posteli, ve vaně), takže nic nového a nic, co by mě překvapilo. Konec převídatelný. Nebylo to vůbec strašidelné, takže bych se nebál na to pustit dítě ve 13 letech do kina. Herecké obsaní je rovněž nic moc. Většinou v těcho typech filmů hrajou hezké slečny, ale tady prostě ne! Freddy Krueger v podání Jackieho Earla Haleyeho je prostě něco příšerného. Vypadá jak lord Voldemort! A víte, co je na tom všem nejhorší? No přeci to, že bude dvojka, což nechápu!!!

Připoutejte se, prosím! (1980)

Fakt nevim, co na této (pro mě průměrné) komedii vidíte. 81% je dost vysoké hodnocení a já prostě nevim proč. Co je na tom tak úžasného? Obyčejná parodie na letecké filmy, která bohužel nemá ten spravný humor, který já mám rád. Dialogy typu: "Musíme ho odvézt do nemocnice." " Co to je?" "To je taková budova, kde leží pacienti." To je prostě trapné a navíc se to tam opakuje ještě třikrát, ale s jinou budovou. Tady sedí to pravidlo, že opakovaný vtip přestává být vtipem. Od Davida Zuckera bych čekal něco mnohem lepšího a zábavnějšího. A ty romantické flashbacky mi lezli neuvěřitelně na nervy!! Kdo tento film zachraňuje od pouhých dvou hvězdiček je jednoznačně vynikající Leslie Nielsen. Ani nevim, jestli se chci podívat na druhý díl, této přeceňované (ne)komedie.

Jonah Hex (2010)

S tímto filmem mám osobní problém. Bohužel jsem se na něj hodně těšil. A to byla chyba! Čekal jsem nějaký stylový (nebo-li cool) western s propracovaným příběhem. Místo toho jsem dostal tupý snímek zabalený do slátaninového obalu. 74 minut (bez závěrečných titulků) mi přišlo jak dvě hodiny a to by se u filmu prostě stát nemělo. Prvních deset minut se mi hodně libílo a řikal jsem si, že mé těšení se vyplatilo. Jenže po těch deseti minutách to šlo tak šíleným způsobem do hajzlu, že mi z toho bylo lehce nevolno. Největšim vrcholem ovšem bylo, když Jonah Hex začal mluvit s mrtvolama. Myslel jsem, že sleduju western a ne nějaké fantasy! Nechápu, jak se k tomu mohli herci jako je Josh Brolin a John Malkovich propůjčit. Jediné, co stojí za řeč jsou cool zbraně, které Jonah Hex vlastnil. Dalo by se to shrnout dvěma slovama. Nudný hnus!!!

Machři (2010)

Vzhledem k tomu hvězdnému obsazení, které se z 75% skládá z komiků, tak jsem se teda moc nebavil. Dokonce jsem se spíš nudil. Určitě tam bylo pár vtipných momentů a pár vtipných hlášek, ale příběh prostě nic moc. O dospělých, kteří se vracejí na místa svého dětství jsem viděl už moc. Některé byli vydařené a některé naopak. Machři (co to je za překlad z Grown Ups???!!!) jsou někde mezi. Na jedné straně potěšení, kam tedy tento film rozhodně nespadá. Spíš se přikladní ke straně, kde je zklamání, protože komedie s Adamem Sandlerem mám hodně rád a pokud je tam s ním Rob Schneider, tak to byla většinou záruka dobré zábavy. Tady to nefunguje a to mě štve!

Karate Kid (2010)

Nečekaný kopanec na můj obličej. Sice nečekaný, ale na druhou stranu hodně milý. Tento film mě opravdu velice potěšil. Očekával jsem nějakou bezduchou slataninu, kde se bude jen a jen bitkařit. Ale neni to tak! Je to o problémech hlavního hrdiny, který se musí poprat nejen s novým prostředím, ale s bandou karatistů ve škole, se slečnou, aby se s ní mohl kamarádit a hlavně s tvrdými treninkami, díky kterým se popere se všim a předevšim s ůctou! Když koukám na tvorbu Haralda Zwarta, tak opravdu nic moc. Karate Kidem se ovšem vyšvhl hodně vysoko. Prostředí Číny je naprosto fantastické a atmosféra na mě dýchla zhruba po pěti minutách (a chci se tam podívat!!!!). Herecké obsazní nemohlo být lepší. Jackie Chan v roli trenéra a potom " you are the best friend I ever have" podal v mých očích snad nejlepší výkon v jeho karieře. Předvedl emoce a něco málo z jeho bojového umění. "Xiao Dre" v podání Jadena Smithe....klobouk dolů a minimálně dvakrát před jeho výkonem. Je vidět, že synáček zdědil talent po tatínkovi a půjde v jeho šlépějích. Dokonce je i pohybově nadaný a veliký sympaťák. Úderná a dynamická hudba od Jamese Hornera nemá chybu! Původně jsem chtěl dát 4* ale po trenovacích pasažích jsem se rozhodl dát 5*! You have taught me a very important lesson, Xiao Dre. Life will knock us down. But we can choose whether or not to get back up.

JCVD (2008)

Jean Claude Van Damme se vrací! Jean Claude Van Damme útočí v tomto filmu. Po těch propadacích, co natočil (Teror ve vlaku, Replikant) je tohle opravdu velmi povedený snímek, který si na nic nehraje. Režisér Mabrouk El Mechri to tímhle snímek naprosto zabil a je možné, že právě tento film pomůže dostat se Van Dammovi tam, kde byl před 20 lety! Scénář filmu je opravdová párada. Žádné zbytečnosti. Van Damme hraje sám sebe. Vrací se do Belgie, kde se z něj stává rukojmí při přepadení banky. Zpočátku to vypadá, že on poštu přepadl, ale nakonec se všechno změní. Pecka prostě! Navíc, tím že Van Damme hraje sám sebe je to silně autentické. Snímek poukazuje na to, že ačkoliv Van Damme je možná stále slavný, tak není šťastný a musí řešit řadu problému, které by si člověk vůbec nedokázal dát dohromady s člověkem, který má (nebo měl) slávu a hodně peněz. Ten monolog, který vedl Van Damme ke konci filmu byl něčím, na co jen tak nezapomenu a hlavně prokázal kvality tohoto belgického karatisty. On umí opravdudobře hrát, jen měl poslední dobou smůlu na scénáře a režiséru, ale věřím, že až si ho někdo chytne, nějaký kvalitní režisér a kvalitní scénárista, tak budeme všichni jen čumět, co nám předvede. Tenhle film by měl určitě vidět každý fanoušek Van Damme, ale věřím, že se to bude líbit i někomu, kdo ho neuznává! ///// Po dalším zhlédnutí jednoznačně 5*!!!

Na hraně temnoty (2010)

Po delší době jsme měli možnost vidět Mela Gibsona v hlavní roli. Od znamení uběhlo již 8 let a Mel Gibson mě velmi potěšil tímto snímkem. Příběh je ohraný. Zabitý nějaký příbuzný. Někdo se mstí. Padouši zemřou a hlavní hrdina je sám na sebe pyšný, že někoho pomstil. Ve třetím bodě se to však liší, ale to nebudu moc rozebírat, protože nechci tady spoilerovat. Důvod zabití zde má myšlenku, sice je to nereálné ale nápad výborný. Jasně, žánrově podobné filmy jsme prostě viděli x krát, ale ne v podání Martina Campbella. Tento režisér je hračička a je to znát na každém jeho záběru. Navíc atmoséfera snímku je také výtečná. Navíc se nechodí kolem horké kaše a jde se rovnou na věc (ne třeba jako ve vynikajícím thrilleru 96 hodin, kdy akce začala zhruba po 25 minutách). Díky pánům Campbellovi a Gibsonovi jsem ztrávil přijemně skoro dvě hodiny. Zatraceně kvalitní film!

Mars útočí! (1996)

Tomuhle nerozumim! Vesměs jsou zde kladné komentáře na tuto (ne)komedii, která má mít prvky akce, ale žádná akce tam není. Jen čistá a nefalšovaná nuda. Nikdy by mě nenapadlo, že filmu od mého oblíbence Tima Burtona dám pohou jednu hvězdičku, ale prostě tento film mě k smrti nudil a přišel mi děsně hloupý. Přitom celkem ambice by měl. Už jen to vyborné herecké obsazení v čele s geniálním Jackam Nicholsonem a za ním další herecké superstar! Ale ani ti herci to nemohou zachránit. Nic moc dialogy. Efekty taky na nic. Něco vtipnýho? Ani ne a nebo mám blbý smysl pro humor. A závěr filmu je totální hovadina. Jedniznačně nejhorší film od Tima Burtona a fakt je, že ho vidět už nechci! NIKDY!!!!

Sherlock Holmes (2009)

Charakteristika Sherlocka Holmese: "Sherlock Holmes je prošedivělý muž ve věku asi 50 let. Nejčastěji ho potkáte s anglickou čepicí na hlavě, v nezbytném převleku tvídového vzoru a s lupou v ruce. V ústech mu nesmí chybět jeho oblíbená dýmka pěnovka. Šediny na hlavě v žádném případě nepoukazují na jeho věk. Je to muž ostře řezané tváře, hlubokých hloubavých očí a vysokého čela značícího nadprůměrnou inteligenci. Je vyšší a hubené postavy. Jeho fyzické dispozice nezapřou bývalého vynikajícího sportovce. Jeho chůze je jistá a rozhodná, často ho můžete spatřit v převlecích, které napomáhají řešení jeho případů". Tak já nevim ale filmový Sherlock Holmes je v několika detailech odlišný od toho literárního. Například dýmka, tvídový převlek a předevšim lupa, jsou tři základní rysy, jak můžete poznat Sherlocka Holmese. U filmu to celkem chybí. A kdyby se tento film jmenoval Temný Londýn, tak by tvůrci udělali lépe, jelikož jde o obyčejný a průměrný detektivní film, jehož hlavní postavou je akční hrdina, který se pere za peníze. Nicméně to jak přichází na spacháné zločiny a dává si jisté souvislosti dohromady nemělo chybu. Zrovna tak dialogy mezi Holmesem a Watsonem byli velmi vtipné a dodávali snímku jednoznačně vtip. Akční scény byli velmi dobře natočené. Atmoséfra Londýna byla parádní. Herecké obsazení v čele s Robertem Downeyem Jr. až po Marka Stronga bylo výtečné, ale je jasné, kdo byl jasná jednička a to právě Strong. První hodina mi velmi rychle a předevšim příjemně utekla u druhé poloviny filmu jsem se začal poněkud nudit. Rád si počkám na druhý díl a budu doufat, že bude celý minimálně dobrý, jako první polovina jedničky.

Alenka v říši divů (2010)

Od Pána prstenů tady nebylo žádné fantasy, které by na mě dýchlo tak dobrou atmosérou, jako Alenka v říši divů. Tim Burton má nadání chytnout diváka od první vteřiny a jen tak ho nepustit ze svých talentovaných spárů do posledních vteřin filmu. Tentokrát se podařilo Burtonovi natočit film pro děti, ale i pro dospělé. Samozřejmností je temnotam, která je brilantní. Tak kouzelné postavičky, jako v tomto filmu jsem delší dobu neviděl. Například Tweedledee a Tweedledum byli úžasní. Ale ani třeba Červená královna v podání výborné Helen Bonham Carter s její velkou hlavou a malou postavičkou by neměla být opomenuta. Ostatní postavy byli senzační rovněž. Johnny Depp, tak o tom ani nemluvim. Ty jeho oči a úsměv!!! Dokonalost! Alenka v podání Mii Wasikowski mi taky nevadila, jelikož je to milá slečna od pohledu, ale trošku ošklivá. Nicméně herecký talent jednoznačně má. Příběh je určitě jednodušší, ale snímek je určen předevšim mladšímu publiku, takže to se dá překousnout. A navíc, když je to takto skvěle zpracováno, tak neni, co řešit.. Závěrečná bitva mohla být klidně natažená do 15 minut. Těch 5 minut bylo docela málo. Docela se tešim, až tento film vyjde na Blue Ray Disku a nebo na DVD, protože si ho rád koupim a znovu se na něj rád podívám.