Šéfové na zabití (2011)

Včera jsem se vydal do kina s tím, že se podívám na film Šmoulové. Chtěl jsem něco na odreágování. Naštěstí má přítelkyně na Šmouli nechtěla jít a já jsem jí teď vděčný. Udělali jsme kompromis a vybrali jsme film Šéfové na zabití. Od toho filmu jsem vůbec nevěděl, co čekat. Jestli půjde o další trapnou komedii, která si bude hrát na to, že je velmi vtipná. A pozor!!! Tato komedie předčila mé očekávání. A hlavně trumfla (celkem né moc povedenou) Pařbu v Bangoku. Řadil bych jí někam na úroveň Pařby ve Vegas. Celých cca 100 minut jsem se náramně bavil. Smál se nahlas. Dokonce někteří lidé se smáli ještě venku poté, co opustili sál. Já si osobně teď na nějaké vtipné scény a nebo hlášky vzpomenu a směju se i teď!!! Herecké obsazení je super! Sexy Jennifer Aniston (Brade doufám, že jsi tuto komedii viděl a víš o co jsi přišel, když jsi radši s Angelinou, která nesahá Jennifer ani po paty), která je tak nadržená, až je to krásný. A na její věk vypadá perfektně. Colin Farrell v roli dalšího šéfa mohl mít více prostoru. Kevin Spacey byl také výborný, takový hajzl, který si své jednání s lidmi úžívá. Ostatně jako Spacey svou roli. O největší zábavu se ale postaral Jamie Foxx a jeho Motherfucker Jones, který dostal deset let za opravdové "svinstvo". Hlavní trio zaměstnanců je skvělé. Až na Charlieho Daye. Ten jeho hlas je strašně protivný, ale jeho scéna s koksem neměla chybu. Příběh je originální. Myslím, že jde rozhodně o komedii roku 2011.

Machete (2010)

Fake trailer vypadal velice slušně. Myslel jsem, že půjde o solidní akční nářez. Místo toho jsem dostal absurdní film, kde se hlavní hrdina Machete houpe po střevách zloducha z jednoho patra do druhého. Co jsem taky mohl čekat, když to režíroval Robert Rodriguez?! Navíc film je složeninou dvou filmů jako je Most Wanted a Odstřelovač (zase na někoho sehráli atentát atd....). Akce je poměrně málo, takže film spíše nudí. Je jen krása sledovat všechny ty herce v jednom filmu. Perfektní Danny Trejo, Robert De Niro a v neposlední řadě Steven "banďur" Seagal. Plus dvě krásky v podání Jessicy Alby a Michelle Rodriquez. Než na to budete někdo koukat, tak si někam schovejte mozek a pak se budete bavit. Laciné, nezáživné, nechutné a rádoby vtipné dílo, které stačí vidět pouze jednou. Možná to mělo radši zůstat jen u fake traileru.

Nájemní zabijáci (2011)

Když už mi Van Damme nedopřeje The Eagle Path, tak mi aspoň nadělí pár filmů. Sice bych byl rád za The Eagle Path, ale pokud by další jeho filmy byli jako Assassination Games, tak bych možná na ten film i zapomněl. Bohužel to je s mým oblíbeným hercem, jako na houpačce. Jednou nahoře a jednou dole. V roce 2008 si zahrál v perfektním filmu JCVD. Dva roky na to odmítl účast v akčním nářezu The Expendables a radši si zahrál v ne moc dobrém Univerzálním vojakovi 3. A nyní v roce 2011 mě opět příjemně překvapil. Tento film je velmi vydařený! Samozřejmě je to béčko, co tady čekat s rozpočtem 4 miliony dolarů a vybraným místem pro natačení, jako je Rumunsko?! Člověk by čekal, že to bude film především o bitkách. Van Damme a Adkins v jednom filmu? A to je právě to, co se mi líbí. Van Damme hraje skvěle a nepředvádí zde jen bojové umění, ale především herecký talent. Adkins je borec a tato role starostlivého sympaťáka, který prahne po pomstě mu sedla! Příběh je klišé. Několik nesmyslů by se našlo.Ovšem úvodní scéna byla super. To samé konec je velmi dobrý. V poslední řadě stojí za zmínku dobrá hudba. Já jsem spokojený a věřím, že po The Expendables 2 Van Damme hodně stoupne a podaří se mu velký comeback!!! Dobré 4*!

Poldové (2010)

Tak trochu Mizerové bez padajících aut z náklaďáků. BadBoys bez velkolepější akce. Jednoznačně pocta žánru buddy movies ve kterém je Bruce Willis jako doma díky Poslednímu skautovi. Jeden je bílý a druhý černý. Klasika! Do toho přehnané množství hlášek (pravda, občas to bylo slabší). Sem tam nějaká ta scéna (zloděj co sere v baráku, který jde vykrást). Čekal jsem nějakou trapnou komedii. Dostal jsem však příjemnou zábavu, kdy jsem se opravdu smál i nahlas. Herecké obsazení je však dost na nic!!! Bruce Willis se tváří jak když mu patří celý svět, ale mám ho rád. Je to dobrý herec. Ovšem Tracyho Morgana nemůžu ani vystát. Je mi nesympatický a některé jeho hlášky, nebo rádobyvtipné scény byli tak hloupé, že bych mu jí nejradši vpálil!! Seann William Scott mě potěšil v menší roli. Příběh je docela ucházející. Díky krádeži baseballové kartičky se dva policajti dostanou k velkému případu. No proč ne? Hodina a třičtvrtě uběhla rychle, což o něčem svědčí.

Pohřben zaživa (2010)

A to jsem si myslel, že menší prostor než Telefonní budka nemůže existovat, jako místo pro natačení. Chyba! Menší místo může existovat. Může dokonce existovat film, kde se na plátně zobrazuje pouze jeden člověk (a jeden další je asi tak osm vteřin na displayi mobilního telefonu), který mluví po telefonu s ostatníma lidma. Pohřben za živa je toho špičkovou ukázkou. Za málo peněz film v malém prostoru. Originální snímek a především slušná napínavá jízda. Pár momentů mě opravdu zamrazilo v zádech a byl jsem velice znepokojen. Konec je naprostý luxus. Čekal jsem, jak to bývá u většiny filmů, že finish bude zpackaný, ale tady tomu naštěstí tak není. Buried stojí především na famózním hereckém koncertu Ryana Reynoldse. V dobách třetího Bladea by mě ani ve snu nenapadlo, že může tak výborně hrát!!! Byl to možná i risk svěřit mu roli, kde měl on sám táhnout devadesátiminutový film. Zhostil se toho však na výbornou. Parádní thriller!

Transformers 3 (2011)

První díl Transformers byl velmi dobrým přínosem zábavy a akce. Druhý díl byl oproti prvnímu dílu značně slabší. A třetí díl lehce pokulhává za dílem prvním. Čekal jsem průser. Čekal jsem selhání Michaela Baye. Nedočkal jsem se ani jednoho. Letní akční nářez jak má být. Na Baye to má hodně pomalý rozjezd. Dlouho žádná akce. Nicméně první minuty filmu jsou skvělé. Přepiště dějiny. Přistání Apolla 11 na Měsící ala Bay. Poté se dlouho nic neděje. Sem tam vtipné scény a vtipné hlášky. Občas prošpikováno menší akcičkou, která připravuje na velké vyvrcholení, které tedy stojí za to!!! Posledních padesát minut bylo pro mě vizuálními orgiemi, pastva pro mé oči. Totální nářez. A troufám si říci, že třetí Transformeři by si zasloužili Oscara za efekty. Navíc jsem v tom viděl počítačovou hru Crysis 2, což je má oblíbená! Hudba od Steva Jablonskyho zůstala stejná, čili stále slast pro moje uši. Herecké obsazení se trošku změnilo a přibyli nám zvučná jména. Megan Fox je fuč. A je zde (pro mě víc sexy než Megan) Rosie Huntington-Whiteley!! Hlavní vtipnou ikonou už není John Turturro, ale Ken Jeong, který byl přínosem zábavy v nudné Pařbě v Bangkoku. Perfektní John Malkovich. A konečně dostal více prostoru Tyrese Gibson. 3D formát nebyl špatný, ba dokonce byl perfektní. Zrovna tak mi nevadil český dabing. Po odchodu z kina jsem chtěl dát silné čtyři hvězdičky. Přes noc se mi to rozleželo v hlavě a dávám plný počet bodů! Letní film, jak má být a pořádná Bayovina!!! Kde je čtvrtý díl?!

12 opic (1995)

Je zvláštní, jak před pár lety (cca 6 let zpátky) jsem tento film považoval za hovadinu a zbytečný film. Při prvním zhlédnutí jsem to snad ani nedokoukal. Po druhém zhlédnutí mě to chytlo více. Třetí zhlednutí 12 opic jsem uznal, že jde opravdu o geniální záležitost, která se jen tak nevidí. Absolutně kultovní záležitost. Čím více na to koukám, tím mě to bere více. Někdy chce na film vážně dospět a dát mu ještě šanci. Příběh je špičkový. Cestování časem bylo vždy moje! Posledních dvacet minut perfektní adrenalin. Slovo thriller v posledních dvaceti minutách je cítit v každé sekundě. Postava Jamese Colea v podání Bruce Willise je natolik legendární, že si toto jméno zvolil jako umělecké jméno jeden český rapper. Bruce Willis je hvězda jasná a v tomto filmu má nejzvučnější jméno, avšak v té době ne moc známý Brad Pitt ho krásně přehrál. Jeho blázen je famózní. Jsem pyšný, že tento film mohu mít ve své sbírce DVDíček, ale zároveň se stydím, protože je to první film, co jsem viděl od režiséra Terryho Glliama. Mám co dohánět. Musím doplnit mé mezery v kinematografii a podívat se na další jeho počiny. Stodeset procent, bez jakýchkoliv debat a polemik!!!

Světová invaze (2011)

Filmy: District 9, Den nezávislosti, Černý jestřáb sestřelen a Válka světů. Počítačová hra: Crysis 2. Tak přesně z těchto filmů a jedné počítačové hry je složena Světová invaze. Docela nedoceněný film. Zde jen 59% a časopis Cinema pouhých 40%, což je na můj vkus docela málo. Jonathan Liebesman natočil kulervoucí akční sci-fi thriller, kde se nechodí kolem horké kaše a hned po patnácti minutách se jde na věc. Akce střídá akci. Navíc jsou akční scény perfektně natočeny. Vizuální efekty jsou super. Být na tom v kině, tak vzhledem ke kvalitnímu zvuku, bych měl asi pocit, že jsem se ocitl v LA a běhám tam s vojáky. Hudba od Briana Tylera je luxus (že by nový nástupce Hanse Zimmera - i když do toho má ještě daleko). Nemám skoro nic proti tomu snímku. Mile mě překvapil. Jsou zde ale dvě ALE!!! První je, že dialogy byli opravdu debilní. Úroveň jak telenovela. Opravdový hnus. Druhé ale jsou mimozemšťané. Hodně nekvalitní zpracování. Když vzpomenu na již zmíněný Den nezávislosti, který dělí od Světové invaze neuvěřitelných 15 let, tak v tomto snímku jsou mimozemšťané hodně slabí. Bylo to dobré. Vlastně dobré je za tři. Ve škole by to bylo výborně až chvalitebně (1/2). Nebo horší jednička a lepší dvojka.

Pařba v Bangkoku (2011)

Po výborné komedii Pařba ve Vegas, která vydělala slušnou hromadu peněz, je zde druhý díl s názvem Pařba v Bangkoku. Jednička vydělala, tak proč z nás diváků nevytáhnout další prachy. Jsem docela naštvanej, že jsem za to ty peníze dal. Málokdy se stane, aby druhý díl přečůral jedničku a tento film je toho důkazem. Nic moc vtipného. Dokonce jsem se ani nesmál nahlas, jako u jedničky. Pouhé lehké úsměvy se objevovali na mém obličeji .Dvojka má navíc šíleně pomalu a nudný rozjezd. Něco vtipného se stalo snad až po 15 minutách. Herecké složení zůstalo stejné, což je dobře. Prostředí Bangkoku je určitě zajímavé. Ale to mi nevynahradí to, co jsem čekal. Pořádnou dávku humoru!!! Zach Galifianakis byl pro mě v prvním díle zárukou zábavy. Co scéna s ním, to sranda. Co hláška, to vtip. Tady hraje opravdu jen debila, který není ničím vtipným. Ještě, že jsem měl Kena Jeonga, který byl super! Menší role Paula Giamattiho byla perfektní. Tímto pokračováním mě Todd Phillips zklamal. To už radši Na doraz (mimochodem velmi vtipná záležitost). Jsem velmi zvědav na třetí díl.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Koukám na své komentáře k dílům Rychle a zběsile a ke každému dílu jsem napsal "nejlepší díl". Ano, každý díl mě něčím nadchl a měl něco do sebe. Ale rád bych to zde uvedl na finální (čtvrtmílovou) rovinu, aby v tom bylo jasno. První díl byl něčím originálním. Dragy závody byli perfektní a vše bylo cool. Děj už byl o něco slabší a několikrát jsme něco podobného viděli. Ale díky prostředí tunnigářů se to dalo opustit. Druhý díl byl natočen jen kvůli penězům. A s prvním dílem to nemělo nic moc společného (až na hlavního hrdinu a nějaké ty závody). Nicméně nápad s převozem peněz nebyl špatný. Tokijská jízda neměla téměř nic společného s Rychle a zběsile. Žádné dragy, ale na druhou stranu špičkové drifty, což mě hodně zaujalo. Mladý hrdina také nebyl špatný a prostředí Tokia bylo zajímavé. Čtvrtý díl byl velmi vydařený. Vrátil se Vin Diesel a staří dobří známí. Justin Lin tím nasadil laťku hodně vysoko. Ale Rychle a zběsile 5 tu laťku značně převýšil. Fast five začína přesně tam, kde skončil čtvrtý díl. Vtáhnutí do děje okamžité. Akční scény přehnané, ale každopádně velmi zábavné. Hluché místo? Neexistuje! Stále se něco děje. Skončí jedna akce a už jsme vhozeni do další. Patý díl jako by čerpal z Dannyho parťáků, 60 sekund a Loupež po Italsku. Ale to vůbec nevadí!!! Těžko věřit, se to má něco málo přes dvě hodiny. Uteklo to (až) moc rychle. A závěrečná pointa osvětlená flashbackem, byla super. Herecké obsazení je petarda. Když se začli přijíždět herci z předešlých dílů (Ludacris, Tyrese Gibson a Sung Kang), tak jsem měl úsměv na tváři a pocit spokojenosti. Navíc přibyl testosteron Dwayne Johnson, což je famózní! Vin Diesel a Dwayne Johnson v jednom filmu? Snad sen každého milovníka akčního žánru. Když se na plátně setkali tváří v tvář, tak jsem byl nadšený. Dokonce i víc, než u The Expendables se scénou, kdy se sejde Schwarzenegger, Willis a Stallone. Po skončení filmu jsem měl chuť přeběhnout do jiného sálu a podívat se na to znovu. Jednou to nestačilo. Místo toho jsem sedl do auta. Škoda, že jsem neměl song "How we roll" v autě. Absolutní luxus! Celkový soundtrack je fajn. Don Omar nesmí chybět. Hudba Briana Tylera není také vůbec špatná. Sečteno a podtrženo: Zatím nejlepší akční film roku 2011!! Justin Lin se vyšvihl hodně vysoko a úpřímně mu to přeju! Těším se na šestý díl! This is Brazil!