The Last of Us - Rodina (2023) (epizoda)

10/10. - Prozatím jednoznačně nejsilnější a nejlepší díl první série. Počáteční cesta Ellie a Joela je překrásná, jde opravdu vidět, že se vztahově posunuli a jejich chemie čím dál tím více roste. Znovu setkání bratru Joela a Tommyho bylo taktéž kouzelné a celková atmosféra městečka Jackson je plná naděje pro nový začátek. Za mě nejlepší části téhle epizody byli Joelovi záchvaty paniky a strachu, jak se po dlouhých 20 letech pořád nedokázal smířit se smrti Sarah a že se bojí, že v takovém vztahu nedokáže Ellie nadále chránit. Jak to skoro u každé epizody bývá, závěr vás opět posadí na prdel a nechá vás čekat celý týden v rozpacích. Povedená epizoda!

The Last of Us - Vydržet a přežít (2023) (epizoda)

8/10. - Pokračujeme tam, kde jsme naposled skončili a hned se nám tu v úvodní sekvenci představí dvě nové postavy, Sam a Henry, který mají skvělou bratrskou chemii. Atmosféra tenhle epizody je dech beroucí, temná, nejistá a napínavá, bojíte se o hlavní hrdiny, kteří čelí nejen proti skupině krutých lidi, ale i ohavných infikovaných. Celkový závěr epizody byl drastický emotivní po tom všem, jak si hlavní postavy mezi sebou udělali vztahy a takový osud si určité postavy nezasloužili. "I am sorry".

The Last of Us - Drž mě za ruku (2023) (epizoda)

8,5/10. - Našlapaná epizoda, kde se začíná příběh posouvat a krásně jede podle adaptace. Hlavní dvojice opět nezklamala a jejich chemie by se dala krájet. Celková pasáž v autě byla jak komediálně, tak i pocitově skvělá a přítomnost písně Alone and Forsaken od Hanka Williamse rozhodně potěšila. Co se týče vůdkyně skupiny a záporné skupiny celkově, tak mi nepřišli nijak zajímavý a spíše mě občas iritovali, ale to byl také úmysl. Jinak pocitově se příběh vyvijí senzačně a čekání na další epizody je bolest, ale zároveň dar. Tenhle příběhový konflikt bude ještě zajímavý!

The Last of Us - Long Long Time (2023) (epizoda)

8/10. - Výborná epizoda, ve které se odehrávají 2 příběhové linky, linka Joela spolu s Ellie a Billa spolu s Frankem. Po většinu děje tu sledujeme více tu druhou linku, jak se Bill s Frankem poznal a jak spolu žili spokojeně jako pár. Tuhle linku krásně doplňuje ta první, co se odehrává v současné době a krásně spolu koordinují. Dlouho ve mě žádná epizoda neprobudila tak smíšené pocity, jako je radost a zároveň smutek dohromady jako v tyhle. Krásný vývoj vztahu Joela a Ellie a naprosto nevinný a hezký vztah Billa a Franka. Závěrečná píseň Long Long Time krásně uzavřela romantickou linku a tu současnou poslala dál. I love it! :)

The Last of Us - Nakažení (2023) (epizoda)

8/10. - Hezké navázání na předchozí díl. Úvod epizody mi nevadil, ale nepřišel mi nijak zajímavý a záživný. Vzato cesta hlavní trojic postav je naopak příjemná a zábavná část epizody. Začíná se nám tu budovat vztah Joela a Ellie, ale oproti následujícím epizod je to zatím malý vývoj. Napětí a neskutečný závěr táhne tuhle epizodu ještě dál!

The Mandalorian - Kapitola 17: Odpadlík (2023) (epizoda)

7.5/10. - Krásný začátek série a celkově důstojný návrat k Mandovi po 2 letech čekání. Celé to na mě působilo svižně, zajímavě a krásně. Potěšil mě jak návrat starých postav (kupříkladu kovářka, Greff nebo Bo-Katan ), ale také mě potěšil i nástup nových postav, přesněji piráti, který tu působí slušně. Na zápletku příběhů se těším a taktéž se nemůžu dočkat po dlouhé době na Mandalore. Čekání se rozhodně vyplatilo a o důvod víc se těšit na středu!

The Last of Us - Když se ztratíš v temnotě (2023) (epizoda)

9/10. - Naprosto briliantní začátek a přivítání do celkového příběhů a světa The Last Of Us. Po příběhové stránce naprostá spokojenost a hrdost na tvůrce, že dokázali z adaptovat perfektně úvodní sekvenci. Celkový cast pěkně sedí k postavám a herci předvádí perfektní výkon, hlavně Pedro a Bella jako Joel a Ellie, kteří se do svých rolí perfektně hodí. Jen první epizoda dokázala přesvědčit o tom, že tenhle seriál má šanci být seriálem roku!

Kocour v botách: Poslední přání (2022)

10/10. - Přiznám se, pokračování Kocoura v Botách mě opravdu šokoval. Ano, věřil jsem, že druhý díl bude senzační nebo dokonce lepší než povedená jednička, ale i přes má velká očekávání mě film nepřestával překvapovat. Dospělý příběh, který se nebojí ukázat důležitá či dokonce vážná témata, která dokáží nahodit mráz po zádech, nebo i atmosféru, která je takřka neustále ve filmu fenomenální (Přesněji scény se Smrtí). Hlavní i vedlejší postavy jsou perfektně napsané, mají své motivace a charakter, díky které se do postavy dokážete nejen vžít, ale budete ji milovat a bát se o ni. Samotný vývoj Kocoura z arogantní legendy, která se vždy smála smrti do postavy, která se naučila vážit nejen svých přátel či momentu, co s nimi prožije, ale hlavně se naučila vážit si svého života a faktu, že jeden život dokonale stačí na to, aby jste byli šťastný. Další postavy jsou tu na jedničku, samotný Perro, který tu hraje roli psychiatrického psa, sympatická společnice Čiči Tlapička, rodinka medvědu spolu se Zlatovláskou, psychopat Jack Horner nebo samotná Smrt tu hraji svoji specifickou roli, nejsou zbytečné, nebo výplňové postavy. Mají svůj příběh a kus sebe, co do tohodle příběhu zapadá. Nakonec bych chtěl pochválit dechberoucí animaci, vynikající soundtrack nebo hromadu odkazu a narážet, které jsou pěkné pomrknutí na děj. Jednoduše, druhý Kocour se povedl, dejte tomuhle snímku šanci a srdce a kdo ví, možná jen se toho Shreka 5 nebo třetího Kocoura možná jen dočkáme! :)

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

8/10. - El Camino může pro některé fanoušky připadat zbytečný nebo zbytečně dlouhý projekt ze světa BrBa. Z mého osobního pohledu je El Camino slušný epilog jak seriálu, tak i završení linky Jesseho. Na seriál to nemá, to rozhodně. Seriál byl vyjímečný svoji originalitou a poutavým příběhem. Tady dostaneme pouze příběh, který je sice klišovitý, ale vzato dobře napsaný a pro fanoušky seriálu takřka pohlazení na duši. Pokud se vám líbil seriál a zajímá vás, co se dělo po konci seriálu a se samotným Jessem, tenhle film je přesně pro vás.

Perníkový táta (2008) (seriál)

10/10. - Breaking Bad, u nás přeložen jako Perníkový táta, se řadí mezi špičkové seriály, které umí v člověku vybudit nejen úsměv a úžas na tváři, ale i emoce a nezapomenutelný zážitek. Perníkový táta vám nabídne excelentní příběh o muži jménem Walter White, kterému byla diagnotikovaná rakovina plic a snaží se pomoci výroby metamfetaminu zajistit svoji rodinu. Spolu s ním i seriál představuje další hlavní postavu Jesseho Pinkmana, který vytváří dynamické duo spolu s hlavním protagonistou jak mentorský, tak i občas nepřátelský. Také je nutné připomenout, že tvůrci umí napsat i vedlejší postavy a budete je bez váhání milovat (jak kladné, tak i záporné). Samotná kinografie, hudba, herci, prostředí či samotný konec seriálu (který byl mimochodem důstojně a blavůrně zakončen) byli představeny v nejlepší podobě a světle, za což patří velký obdiv a respekt tvůrcům a všem, co se na tomhle seriálu podílely. Bez váhání dejte Breaking Bad šanci, nejen já, ale i spousta lidi vám můžeme zaručit nezapomenutelnou jízdu, na kterou jen tak nezapomenete! "I did it for me. I liked it."