Kocour v botách

• Nizozemsko

Puss in Boots

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

Naštěstí snesitelnější než poslední dva díly Shreka. Pro mladší publikum je tahle kočička asi už bohyně. Něco jako tučnáci v Madagaskaru nebo veverka v Době ledové. Tak proč ji nevěnovat celý film ? Nápad to byl dobrý a penízky se taky hrnou takže očekávám, že se teď bude točit více celovečeráku o vedlejších postavách v animovaných hitech.(3.12.2011)

• Allien.9

Jedním slovem: galimatyáš. Čekala jsem alespoň slabou návaznost na "Shreka", té se mi bohužel nedostalo, ale vem to čert. Mnohem horší byl prapodivný, předimenzovaný příběh protkaný nevtipnými dialogy a - co zabolelo asi nejvíc - naprosto nevýrazný Kocour. 2,5* za... já vlastně ani nevím za co. Možná za baby kocoura.:-)(15.10.2013)

Pohádka nepohádka s žánrovými přesahy k westernu a mariachi, kde si animovaný Antonio Banderas hraje na Zorra a jeho kočičí oči ho vytáhnou z nejednoho srabu. A navzdory mým přirozeným sympatiím k šikovným odzbrojujícím kočkám, jsou mé dojmy přinejmenším rozpačité. Bude to asi řídkou zápletkou a únavným střídáním vynikajících vypointovaných scén s těmi slabšími. (Nehorázně dlouhá retrospektiva) Jako VELKÉ plus beru nebývalé jiskření mezi Banderasem a Hayek a posun k nepohádkovému konci, ale to nic nemění na tom, že se mi zdá, že Miller nevyužil všechen potenciál, který příběh o slavném Shreckově kocourovi nabízel.(12.1.2012)

Určitě lepší než třetí Shrek a asi na stejné úrovni jako ten poslední. Puss in boots neurazí, ale ani nenadchne - prakticky už si nepamatuju, o čem to přesně bylo, protože o to vůbec nejde. Tady jsou hlavní mrouskající čičinky. Pobavilo mě pár WTF postav jako třeba Humpty Alexander Dumpty či to zlatonosné house. :P(14.10.2013)

No to mě podrápej... Čekal sem nevýrazného pohrobka zazděné série o zeleném zlobrovi. Kocour v botách se ale postavil na zadní s grácií sobě vlastní a vykřesal svébytný dobrodružný flák, který si vystačí s vlastní poetikou, vlastními postavami a všechno mu to šlape mnohem lépe a tak nějak samozřejměji, než vlastně libovolný Shrek, toho prvního nevyjímaje... Přepíná mezi burleskou, žánrovkou a parodií naprosto precizně a výsledný dojem tak kazí v podstatě jen absolutně nevýrazní a upozadění záporáci. Překvapení jako kráva. Chci říct - Jako obří husa...(22.12.2011)

• - Ve scéně, kdy Kocour v botách a Valda Cvalda jako malí vytvořili svůj fazolový klub, Valda Cvalda přednesl pravidla: ,,První pravidlo klubu, nemluvíš o tomto klubu. Druhé pravidlo, nemluvíš o klubu." která odkazují na stejné stanovy z filmu Klub rváčů (1999). (Xavi6)

• - Při vzpomínce na film Zorro: Tajemná tvář (1998), kde hlavní roli ztvárnil právě Antonio Banderas, si jistě vybavíte jednu vlastnost, která herce s jeho filmovým kocourem spojuje. Oba hrdinové po sobe vždy na místě činu zanechávají viditelnou insignii. V tomto případě ne "Z", ale "P" jako Puss. (Conspi)

• - Kromě trailerů bylo v rámci propagace filmu na internet vypuštěno také video „The Cat Haz Schwagger“, parodie reklamy na Old Spice. (blackarwen)