Reklama

Reklama

Kocour v botách

Trailer 2

Zamilovali jste se do něj ve Shrekovi... Teď máte v šíleně zábavném animovaném filmu možnost zjistit, kde si tenhle jedinečný kočičí frajer získal svou slávu a pár ohromných bot! Milovník, bojovník a psanec Kocour v botách (Antonio Banderas) se vydává na dobrodružství svých devíti životů, když spojuje své síly s Čiči tlapičkou (Salma Hayek) a Valdou Cvaldou (Zach Galifianakis) před závěrečným soubojem s nechvalně proslulými Jackem a Jillem (Billy Bob Thornton, Amy Sedaris). Tohle je skutečný příběh nejslavnější kočky, mýtu a legendy – Kocoura v botách! (Magic Box)

(více)

Videa (13)

Trailer 2

Recenze (639)

tron 

všechny recenze uživatele

„Ako sa voláš?“ – Mňau.“ Najviac ma tu bavili krátke okamihy, v ktorých sa mačky správali ako normálne, bežné mačky, aké máte doma alebo stretnete na ulici. Našťastie je tu takých rozkošných okamihov strašne veľa a hoci ide o drobnosti, výraznou mierou zhumorňujú celý tento vizuálne pekný (bodaj by nie za 130 miliónov) film. Inak som ale nejako extra odvarený nebol, videl som to už dvakrát a má to určite veľa dobrých momentov, ale na druhej strane dialógy sú nudné, postavy nezaujímavé, scenár síce vcelku originálny (vajce, čarovné fazuľky), no zároveň neveľmi zábavný (ale je sranda, ako to pripomína Zorra z deväťdesiateho ôsmeho, v ktorom hral Banderas hlavnú rolu). A asi hodinu som si zvykal na dosť strašidelný vzhľad vajca. Nakoniec bol aj tak najlepší ten kocúr, čo stále hovoril „ouč“. WTF dňa: produkcia Guillermo del Toro. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Ak je príbeh nezaujímavý, tak je potom jedno, že tvorcovia inteligentne pomrkávajú na dospelého diváka a ten si tak všíma iba tieto detaily, aby sa decká mohli naplno baviť niečím farebným a pohyblivým. Zoberte si prvých dvoch Shrekov, kde by tie popkultúrne odkazy bez poriadneho príbehu boli k ničomu. Zvláštny mix westernu a klasických rozprávok, čo môže zodpovedať Shrekovmu miš maš štýlu, mna by ale Kocúr v botách viac zaujal ako čistokrvný western, kde si Kocúr akože na moment odskočil kúsok na sever od Rio Grande. Hlavná postavička fajn, mačka femme fatale tiež, ale to vajce mi pripomínalo ťažký fail v podobe maskota olympiády v Atlante. ()

Reklama

Stanislaus 

všechny recenze uživatele

Kocour v botách je vesměs svižná, místy humorná jednohubka, která nepostrádá na akci a vedle shrekovského univerza si půjčuje příběhovou linku z klasické pohádky Jack a stonek fazole. Oproti prvním Shrekům není až zase tolik originální, ale na druhou stranu zase nenudí a neurazí. Je to příběh o přátelství, hledání pravdy, pomstě a odpuštění - v animovaném hávu, za zvuků mexické hudby. Plusový bod za neplošnou postavu Valdy Cvaldy. Ve výsledku lehce nadprůměrný kousek, který měl určitě svoje rezervy, nicméně i tak děj utíkal a člověk se při sledování pobavil. ()

kingik 

všechny recenze uživatele

O kočkách se říká, že mají devět životů, ale o tomhle kocourovi kolují legendy, že jich má rovnou deset. Je odvážný jako D´Artagnan, s kordem to umí jako Zorro a má slabost pro krásné a osudové kočičky, jakou je Čiči tlapička, ale od jisté doby je z něj psanec a je na něj vypsána tučná odměna. S hrdinou z příběhů o Šrekovi se setkáváme ještě před érou zeleného Zlobra a vše se točí kolem tří kouzelných fazolí, houseti snášejícím zlatá vejce, podrazáckém vajíčku Valdovi Cvaldovi a jeho pomstě a také spáse pro kocourovo rodné městečko San Ricardo, kterému bezprostředně hrozí zničení obří husou, která si jde pro své mládě. Na to, že na příběhu dělali tři scenáristé, to není žádná sláva a poněkud by ho chtělo přeleštit jako kocourovi zašpiněné holínky. Dozvíme se sice prostřednictvím flashbacku, jak kocour ke svým botám přišel, jak se z něj stal psanec a jak se zrodilo nepřátelství mezi ním a jeho kamarádem vajíčkem jménem Valda Cvalda, ale uznejte sami, co asi mohli scenáristé během psaní scénáře hulit, když do celkem nevyrovnaného příběhu zařadili mluvící nesympatické vajíčko v originále promlouvající hlasem Zacha Galifianakise a ještě téhle hrozné postavě dali takový velký prostor. Ještě štěstí že matroš jim nevzal všechny nápady z palic a film má spád a sází na solidní akci. Občas se dostaví sporné, tak trochu nelogické momenty, například když kocour v městečku zachrání život matce přísného komandanta. Ten je zprvu nadšen a posléze kocoura chce za každou cenu po jednom nezaviněném prohřešku dostat do vězení. V tom vězení se kocour následně ocitne a způsob jeho útěku z něj je spíše trapný a naprosto bez nápadu. Rovněž bych se zastavil u postav, kterými je film doslova zahlcen, ať už jsou z řad lidí nebo zvířat. Troufám si tvrdit, že kdyby tam většina z nich nebyla, film by trval sotva hodinu, nic by si nestalo a postavy by nikdo nepostrádal, jak byly zbytečné a hlavně chabě napsané. I tak má film něco málo kolem 80 minut, ale zato má desetiminutové závěrečné titulky. Banderase s Hayekovou jsem neměl možnost hodnotit, protože jsem film viděl nadabovaný a v prázdném multikině. Lidi tohle do kin moc neláká a nechápu, co na tom lákalo mě, ale nabídka ten den byla tak zoufalá, že jsem zvolil tenhle animovaný film, který má sice v detailech velmi propracovanou animaci, spád, klade důraz na akci a několik nápadů majících podíl na vymanění z tradičních schémat animovaných filmů, ale scénář zrovna poutavý není, je málo propracovaný, dětem se příběh líbit nebude, dospělý na něm bude hledat jen chyby nebo naivní vyznění. Tak či onak, jsem to zvládl bez újmy. Podle mě je tenhle příběh o jednom kocouřím hrdinovi ve výsledku poměrně snesitelný. Může ho vidět i alergik na kočičí chlupy a nehrozí, že by se v kině rozkýchal. 60% ()

Terva 

všechny recenze uživatele

CITÁT - Co k tomu říct ? Kočkování bylo moje......... A o co, že tu jde ? O Jacka a Jill a jejich legendární kouzelné fazole. A taky o zlatá vejce. CITÁT - Kde je najdem ?....... Příchod Jacka a Jill do hotelu je boží. DIALOG : RECEPČNÍ - Je mi líto, jsme obsazení. JILL - "vystřelí z pistole". JACK - Jeden pokoj se právě uvolnil......... Kocour je sice ten ze Shrecka, ale film nemá z tím humorem nic společného, má to spíše takovou tu španělskou romantiku. CITÁT - Ty jsi mě vzal po hlavě kytarou ??!!........ Ovšem velice rušivý element je "Pukavec", jako jeden z hrdinů příběhu. To je tak nesedící věc do příběhu, že jsem byl velice zklamán. Bral bych jaké koliv zvíře nebo člověka, ale Valda Alexandr Cvalda je prostě nezapadající věc. CITÁT - Tak jóó, vyklop to.......... Místy je to celkem doják. Jako zbraň je použit i ten známej kocourův kukuč. Ty bláho, ty jedeš, myslím ty...oči. Mimo jiné ve filmu mluví i býci. CITUJI - Bůůůůůů ůůů ů ůůů (Zachránil komandantovu matku !!!). A tady se někde zrodila legenda o kocourovi v botách. Zde totiž dostal legendární boty. Ale základem příběhu jsou stále kouzelné fazole a zlaté vejce. Dobrodružství může začít, legenda je pravdivá. Fazole fungují na něžné slovo. CITÁT - Ahoj kytičko.......... Své slovo dostane i obr - vlastně ten ne, ten je CITUJI - (JACK A FAZOLE KAPITOLA 14) - Obr leží pod drnem.......... Jenže je tu ještě Čirá hrůza, bestie, co chrání zlaté house. Kdo se na ní podívá, zkamení, ale nikdo to neví jistě, nikdo to totiž nepřežil. Napínavé dobrodružství o cti, přátelství, zradě a lásce. 3D projekce tomu moc nepřidala, možná naopak. Komiksové dělení obrazu v některých momentech vyprávění je krásné, tak to mám rád. Leč je ho málo, škoda. Ale ne vše končí tak, jak to vypadá. CITÁT - Někdo tu bude mít den pro kočku......... Jeden klobouk, jeden opasek a teď poteče krev. Přijde i katastrofická stránka příběhu Čirá hrůza bude bránit své Zlaté house, co jste taky čekali ? Nakonec je z toho docela chutná vajíčková pomazánka, ale bacha na pukavce. Tak to byl příběh kocoura, jenž se stal hrdinou. CITÁT - Kočkování to je její........ ()

Galerie (63)

Zajímavosti (14)

  • Původně určeno pro přímé uvedení na DVD. (Taninaca)
  • Při vzpomínce na film Zorro: Tajemná tvář (1998), v němž také ztvárnil titulní roli Antonio Banderas (Kocour v botách), si jistě vybavíte jednu vlastnost, která postavy spojuje. Oba hrdinové po sobe vždy zanechávají viditelnou insignii. V tomto případě ne "Z", ale "P" jako Puss. (Conspi)
  • Pro Salmu Hayek (Čiči Tlapička) byl Kocour v botách prvním animovaným filmem. (D.Moore)

Související novinky

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

Eddie Murphy by rád natočil pátého Shreka

29.01.2023

Slavný herec a komik Eddie Murphy nedávno dostal na Zlatých glóbech cenu za celoživotní přínos kinematografii, na Netflix nyní dorazila jeho nová komedie You People a letos se taky konečně dočkáme… (více)

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

Dvojka Kocoura v botách odhalila obsazení

15.03.2022

Krátce před zveřejněním prvního traileru oznámili tvůrci pokračování animáku Kocour v botách kompletní hlasové obsazení nového filmu. Snímek Puss in Boots: The Last Wish tak představí kromě… (více)

Shreka čeká restart

Shreka čeká restart

07.11.2018

Je to sedm let od celovečerního filmu Kocour v botách, poslední snímku ze shrečí série, který v kinech vydělal celosvětově 555 milionů dolarů. Místo klasického pokračování se teď ale studio… (více)

Chystá se pátý Shrek

Chystá se pátý Shrek

16.06.2016

Když se v roce 2001 objevil zelený zlobr Shrek, byla z toho malá kreslená revoluce. V DreamWorks Animation do něj totiž nacpali popkulturní odkazy a vtipy, u kterých se místo dětí bavili hlavně… (více)

Reklama

Reklama