Kocour v botách

• Nizozemsko

Puss in Boots

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

Takovej ten příjemnej rodinnej animák,kterej se nesnaží o nějakou hlubší myšlenku jako např. první dva Shrekové nebo Doba Ledová, takže si ho užijí především děti. Nemůžu jít s hodnocením výš, přesto že film rychle a příjemně utíkal , ani jednou jsem se totiž pořádně nezasmál, úsměvných momentů je sice fůra, ale takovej ten nějakej vostrej vtip kdy se málem smíchem přicvknete jako u Shreka prostě chybí a dost mě rušili ty jejich neustálý tanečky, sice chtěli asi využít temperament Antonia a Salmy, ale to mě je k prdu když na to čumim jedině v češtině, protože kocourek je prostě jedinečnej s hlasem Aleše Procházky. Škoda že tvůrci jeli na jistotu a netroufli si být odvážnější, ale Kocourek je moje nejmilejší animovaná postavička poslední doby , takže sem se slušně bavil. 65%.(21.9.2012)

Určitě lepší než třetí Shrek a asi na stejné úrovni jako ten poslední. Puss in boots neurazí, ale ani nenadchne - prakticky už si nepamatuju, o čem to přesně bylo, protože o to vůbec nejde. Tady jsou hlavní mrouskající čičinky. Pobavilo mě pár WTF postav jako třeba Humpty Alexander Dumpty či to zlatonosné house. :P(14.10.2013)

Na kocourka jsem chtěla původně jít do kina, ale protože to nevyšlo, tak jsem si počkala na DVD a teď jsem ráda, protože to moc velký zážitek nebyl. Kocourek je sice roztomilý, vtipný, ale po hodince a půl už začíná lést na nervy... Doufala jsem, že se alespoň na chvilku mihne Shrek nebo Oslík, ale bohužel jsem byla zklamána. Na rozdíl od klasické Shrekovské série už tento díl vyhledávat nebudu.(21.4.2012)

Pozor všetci chovatelia domácich mačičiek, pretože nikdy neviete kedy môže prísť vaša mačička o panenstvo, keďže svetom sa voľne premáva energický, nezastaviteľný a šarmantný kocúr v čižmách. Je ako plná debnička červených šúľkov dynamitu, v ktorej exploduje jeden šúľok za druhým, až sa vám zdá, že tento ohňostroj zábavy a dobrodružstva nikdy neskončí. Režisér Chris Miller u mňa už stál na najvyššom stupni víťazov s animovaným projektom Madagaskar, no a dnes tam stojí zase, ale o pár stupienkov nižšie. Nepochybne jeho animáky, sú veľmi dobrým prevedením ľudských vlastností a spôsobov do ríše zvierat, ktoré zábavne a dobrodružne stvárnia spomenuté skutočnosti a v ktorých stále nájdete pointu.(31.3.2012)

Ze začátku solidní nálož akce a dvojsmyslných vtípků, ke konci ale stále stejná omáčka ztrácí na chuti. Nečekaně hodně zklamala absence alespoň cameového výstupu zeleného obra, který v podobném světě prostě chybí - do konce titulků jsem čekal zbytečně. Retrospektivní dějová linka s koťátkem perfektní.(5.12.2011)

• - V momentě, kdy Kitty dostane Kocoura z vězení, předhazuje mu jeho kord, klobouk a boty, ovšem bez opasku. Kam si tedy Kocour zasunuje svůj kord v následujícím záběru, když společně opouštějí vězení? (Conspi)

• - Při vzpomínce na film Zorro: Tajemná tvář (1998), kde hlavní roli ztvárnil právě Antonio Banderas, si jistě vybavíte jednu vlastnost, která herce s jeho filmovým kocourem spojuje. Oba hrdinové po sobe vždy na místě činu zanechávají viditelnou insignii. V tomto případě ne "Z", ale "P" jako Puss. (Conspi)

• - Na Kocoura v botách přišlo první víkend po premiéře asi 16 tisíc diváků. (LEGACY)