Kocour v botách

Kocúr v čižmách

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

• Allien.9

Jedním slovem: galimatyáš. Čekala jsem alespoň slabou návaznost na "Shreka", té se mi bohužel nedostalo, ale vem to čert. Mnohem horší byl prapodivný, předimenzovaný příběh protkaný nevtipnými dialogy a - co zabolelo asi nejvíc - naprosto nevýrazný Kocour. 2,5* za... já vlastně ani nevím za co. Možná za baby kocoura.:-)(15.10.2013)

Kocoura už zřejmě nebavilo dělat křoví unavenému Shrekovi a tak si střihl sólo. A střihl si ho parádně. Svižný příběh vystavěný jako originální kompliát klasických pohádek je plný dobrodružství, akce i humoru, kterým je to celé spíš příjemně okořeněné než naládované proto, aby to drželo při životě, jako je tomu u jiných animáků. Kocour hláškuje, hladce střídá polohy macho a hravá číča, a celé představení kočíruje s jistotou ostříleného borce, který dokazuje že má na víc než přihrávat zelenému zlobrovi a otrvanému oslovi. Nenechá se rozhodit dokonce ani tak bizarním spoluhráčem jako je přerostlé vejce. Tedy kocoure, do kolen jsi mě nedostal, přesto klobouk dolů.(19.1.2013)

Příjemný a pohodový animák. Po Shrekovi 3 a 4 jsem opravdu nedoufal, že něco z tohoto světa mě bude schopno dobře pobavit. Opak se však stal pravdou, a z Kocoura se vyloupnul svébytný animák s dobrodružnou jiskrou a minimem dětských vtipů. Příběh sice působí trochu ošoupaně, ale přesto mě některé zvraty dokázaly překvapit a konec potěšit svou dospělostí. Charisma kocoura je neuvěřitelné, stejně tak jeho femme fatale Čiči. Všechny ty šermovačky, tancovačky a honičky po střechách byly skvěle zpracované a říznuté povedenou hudbou. Animace je tradičně skvělá, o tom se už dnes ani nemá smysl nejspíš zmiňovat. Celkový dojem z filmu byl opravdu svěží a energický, trochu mi připomínal Ranga, kterého bych ale přeci jen cenil o malý stupínek víc. Ale náplast na tragické poslední Shreky je to perfektní, palec nahoru. /85% a 4*/(6.5.2012)

Pohádka nepohádka s žánrovými přesahy k westernu a mariachi, kde si animovaný Antonio Banderas hraje na Zorra a jeho kočičí oči ho vytáhnou z nejednoho srabu. A navzdory mým přirozeným sympatiím k šikovným odzbrojujícím kočkám, jsou mé dojmy přinejmenším rozpačité. Bude to asi řídkou zápletkou a únavným střídáním vynikajících vypointovaných scén s těmi slabšími. (Nehorázně dlouhá retrospektiva) Jako VELKÉ plus beru nebývalé jiskření mezi Banderasem a Hayek a posun k nepohádkovému konci, ale to nic nemění na tom, že se mi zdá, že Miller nevyužil všechen potenciál, který příběh o slavném Shreckově kocourovi nabízel.(12.1.2012)

Tak to si zrzavý Catsanova nezasloužil, takhle být vlastními botami nakopán přímo do vajec. Ano, vejce, o ta jde především. Problém není ve zlatých vejcích ani v jejich husí vyprdávačce, zásadní problém je v tamtom vejci, obludném, hnusném a otravném Humpty Dumptym alias Valdovi Cvaldovi. Kdyby ho někdo rozkřápl (třeba o Paroubkovu bradavici) dvě vteřiny po objevení ve filmu, vysloužil by si dotyčný můj nehynoucí vděk a infekčního francouzáka navrch! Přiznejme si však, že "Kocour v botách" trpí více neduhy: málo humoru, nadbytek patosu, nuda si prakticky po celou stopáž v pozadí významně odkašlávala a poklepávala na ciferník hodinek. Nebo jsem už na tenhle druh zábavy stará...? Nebýt Banderas v kočičím kožichu mou oblíbenou animovanou postavou, nejspíš by se ani na to průměrné hodnocení nevydrápal. 50%(1.10.2012)

• - Na Kocoura v botách přišlo první víkend po premiéře asi 16 tisíc diváků. (LEGACY)

• - Kromě trailerů bylo v rámci propagace filmu na internet vypuštěno také video „The Cat Haz Schwagger“, parodie reklamy na Old Spice. (blackarwen)

• - Velký podíl na podobě kocouřího světa měl architekt Guillaume Aretos, který působil jako umělecký ředitel druhého i třetího dílu Shreka (2007). (FMJ)