Kocour v botách

Kocúr v čižmách

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

• Allien.9

Jedním slovem: galimatyáš. Čekala jsem alespoň slabou návaznost na "Shreka", té se mi bohužel nedostalo, ale vem to čert. Mnohem horší byl prapodivný, předimenzovaný příběh protkaný nevtipnými dialogy a - co zabolelo asi nejvíc - naprosto nevýrazný Kocour. 2,5* za... já vlastně ani nevím za co. Možná za baby kocoura.:-)(15.10.2013)

Krásná pohádka. Typická americká animovačka, která neurazí, ba naopak velmi potěší úplně každého. Vtip číší téměř z každé scény. Taková ta pohodovka na večer doma. Typické kocourovi oči snad oblomí všechny. Nejvíce se mi ovšem líbil Valda Cvalda alias vajíčko, kteří měnil svou povahu hned několikrát, akorát je škoda, že umřel, ale víc než to mě štve, že zde nebylo ukázáno jak se rozpleskne. Jinak příběh o fazolích, hradu v nebesích a zlatu? Větší klasika už to být ani nemůže. :)(24.2.2012)

Po mizernejch dilech Shreka jsem na tohle ani nebyl moc zvedavej, ale nakonec hodne prijemny prekvapeni. Pribeh je sice lehce prekombinovanej, ale to nevadi, jelikoz svizne odsejpa, akce i forku je dost a hlavni hrdinove jsou sympataci. Moc jsem sice nechapal to vejce, ale budiz. Animace je na standardne dobry urovni a dabing, obzvlast Banderase, je spickovej. Bez nej by byl kocour polovicni. Takze sice to neni na 5*, ale i tak skvela zabava na 90 minut, kterou si rad nekdy zopakuju.(6.8.2012)

Je to jako pokračování se Shrekem, tady ale zelené mužíčky nehledejte. Kocour, jako hlavní postava už je celkem okoukaná, takže je jasné, že velký úspěch to mít nemohlo. K tomu navíc divné vejce, s ohavným nosem, se sem jednoduše nehodilo. Mě se ve Shrekovi Kocour líbil, tady už mi nepřišel tak sympatický.(13.5.2012)

Náramná kočičárna, poslední dva Shrekové odpuštěni. Kocour v botách je velice vtipný, poutavý, nečekaně strhujícím způsobem akční, skvěle animovaný... A já nevím, co ještě. Škoda snad jen postavy mluvícího vejce Humpty Dumptyho alias Valdy Cvaldy, která se mi do příběhu zrovna dvakrát nehodila (myslím, že kdyby vejce scénáristé přepsali na třetí číču, vůbec nic by tím nezkazili). A velký dík za dabing - kočka s hlasem Salmy Hayek prostě nemůže mít chybu.(20.9.2012)

• - V rámci filmových marketingových kampaní se hlavní postava Antonio Banderas objevoval hned na několika plakátech v obležení různorodé sorty koček. (Conspi)

• - Ve scéně, kdy Kocour v botách a Valda Cvalda jako malí vytvořili svůj fazolový klub, Valda Cvalda přednesl pravidla: ,,První pravidlo klubu, nemluvíš o tomto klubu. Druhé pravidlo, nemluvíš o klubu." která odkazují na stejné stanovy z filmu Klub rváčů (1999). (Xavi6)

• - Na Kocoura v botách přišlo první víkend po premiéře asi 16 tisíc diváků. (LEGACY)