Kocour v botách

• Nizozemsko

Puss in Boots

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

Krásná pohádka. Typická americká animovačka, která neurazí, ba naopak velmi potěší úplně každého. Vtip číší téměř z každé scény. Taková ta pohodovka na večer doma. Typické kocourovi oči snad oblomí všechny. Nejvíce se mi ovšem líbil Valda Cvalda alias vajíčko, kteří měnil svou povahu hned několikrát, akorát je škoda, že umřel, ale víc než to mě štve, že zde nebylo ukázáno jak se rozpleskne. Jinak příběh o fazolích, hradu v nebesích a zlatu? Větší klasika už to být ani nemůže. :)(24.2.2012)

Kocoura už zřejmě nebavilo dělat křoví unavenému Shrekovi a tak si střihl sólo. A střihl si ho parádně. Svižný příběh vystavěný jako originální kompliát klasických pohádek je plný dobrodružství, akce i humoru, kterým je to celé spíš příjemně okořeněné než naládované proto, aby to drželo při životě, jako je tomu u jiných animáků. Kocour hláškuje, hladce střídá polohy macho a hravá číča, a celé představení kočíruje s jistotou ostříleného borce, který dokazuje že má na víc než přihrávat zelenému zlobrovi a otrvanému oslovi. Nenechá se rozhodit dokonce ani tak bizarním spoluhráčem jako je přerostlé vejce. Tedy kocoure, do kolen jsi mě nedostal, přesto klobouk dolů.(19.1.2013)

Miluju kocicky, takze Puss in Boots u me mel uz predem napul vyhrano, ta kocici roztomilost tam je vsudypritomna. O to vic je ale protivne vsechno ostatni, vesmes komplet vsechny dalsi charaktery jsou zoufale nesympaticke, lidske postavy naprosto strasne (nejen vizualne), otravne vejce v jedne z hlavnich roli, aspon ze to na konci trosku spasi diktujici si to zlate kure. Vubec cela sekvence v oblacich pusobi neuveritelne magicky. Na to, ze to mel byt puvodne jen straight to DVD pocin to dopadlo docela dobre. "[dangles Puss over a canyon] Is it true a cat always lands on its feet?" "No! That is just a rumour, spread by dogs!" 6/10(30.6.2012)

Na kocourka jsem chtěla původně jít do kina, ale protože to nevyšlo, tak jsem si počkala na DVD a teď jsem ráda, protože to moc velký zážitek nebyl. Kocourek je sice roztomilý, vtipný, ale po hodince a půl už začíná lést na nervy... Doufala jsem, že se alespoň na chvilku mihne Shrek nebo Oslík, ale bohužel jsem byla zklamána. Na rozdíl od klasické Shrekovské série už tento díl vyhledávat nebudu.(21.4.2012)

• BadoXXII

Úroveň Shreka 3 a 4 sa podarilo preskočiť, lenže úroveň bola nastavená na bode mrazu. Kocúr v čižmách pôsobí hlavne v prvých minútach sviežo, neokukane, má príjemné prostredie a aj animáciu. Po príchode vajca Cvalda na scénu to však začína celé silno pripomínať tvorcovskú neschopnosť vymyslieť zaujímavý a vtipný príbeh z posledných častí o zelenom zlobrovi. Kocúr ako hrdina má iskru, ale film ako taký žiadnu iskru nemá.(25.1.2012)

• - Původně určeno pro přímé uvedení na DVD. (Taninaca)

• - V momentě, kdy Kitty dostane Kocoura z vězení, předhazuje mu jeho kord, klobouk a boty, ovšem bez opasku. Kam si tedy Kocour zasunuje svůj kord v následujícím záběru, když společně opouštějí vězení? (Conspi)

• - Velký podíl na podobě kocouřího světa měl architekt Guillaume Aretos, který působil jako umělecký ředitel druhého i třetího dílu Shreka (2007). (FMJ)