Kocour v botách

Kocúr v čižmách

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

• MartinezZ

Nevěřil bych, že bude něco ještě pitomějšího, než byl poslední Shrek a hle, jde to. Neuvěřitelná nudná nezajímavá z prstu vycucaná pitomost ani vtipná ani hezká. Ve chvíli, kdy jsem čekal konec, jsem zjistil, že mě čeká ještě druhá polovina filmu. Shrekův Kocour v botách NEMÁ na to, aby měl vlastní film. Vejce je odporné a tohle celé zasazené do "normálního" světa lidí je absolutní haluz. Vsuvky s "Jack a Jill", kachnou a vlastně vším okolo tomu nasazovaly průběžně korunu. Jediným plus tak je fakt, že se tam nezpívá. * za těch pár narážek na skutečné číči (světýlka např.) a žádné zpívání.(10.3.2012)

• playboxguest

Jeden z těch nudnějších animáků, Kocour by bez Shreka do ulic vyrážet neměl, stává se něj pak nudný společník. 3D: ***** mi opět potvrdilo, že by si 3D telku měli pořizovat hlavně milovníci animáků, hrané filmy jsou za nima, z toho, co jsem zatím viděla, dost pozadu. Reálný dojem výšky, vzdáleností, k tomu meče čouhající do místnosti, kočky letící takřka na mě a kopa dalších vychytávek. Prostě paráda. Když už mi nebylo dáno užít si příběh (dost plytký v tomhle případě), 3D jsem si užila dosyta.(11.6.2012)

Náramná kočičárna, poslední dva Shrekové odpuštěni. Kocour v botách je velice vtipný, poutavý, nečekaně strhujícím způsobem akční, skvěle animovaný... A já nevím, co ještě. Škoda snad jen postavy mluvícího vejce Humpty Dumptyho alias Valdy Cvaldy, která se mi do příběhu zrovna dvakrát nehodila (myslím, že kdyby vejce scénáristé přepsali na třetí číču, vůbec nic by tím nezkazili). A velký dík za dabing - kočka s hlasem Salmy Hayek prostě nemůže mít chybu.(20.9.2012)

Ze začátku solidní nálož akce a dvojsmyslných vtípků, ke konci ale stále stejná omáčka ztrácí na chuti. Nečekaně hodně zklamala absence alespoň cameového výstupu zeleného obra, který v podobném světě prostě chybí - do konce titulků jsem čekal zbytečně. Retrospektivní dějová linka s koťátkem perfektní.(5.12.2011)

Kocoura už zřejmě nebavilo dělat křoví unavenému Shrekovi a tak si střihl sólo. A střihl si ho parádně. Svižný příběh vystavěný jako originální kompliát klasických pohádek je plný dobrodružství, akce i humoru, kterým je to celé spíš příjemně okořeněné než naládované proto, aby to drželo při životě, jako je tomu u jiných animáků. Kocour hláškuje, hladce střídá polohy macho a hravá číča, a celé představení kočíruje s jistotou ostříleného borce, který dokazuje že má na víc než přihrávat zelenému zlobrovi a otrvanému oslovi. Nenechá se rozhodit dokonce ani tak bizarním spoluhráčem jako je přerostlé vejce. Tedy kocoure, do kolen jsi mě nedostal, přesto klobouk dolů.(19.1.2013)

• - Kromě trailerů bylo v rámci propagace filmu na internet vypuštěno také video „The Cat Haz Schwagger“, parodie reklamy na Old Spice. (blackarwen)

• - Původně určeno pro přímé uvedení na DVD. (Taninaca)

• - V momentě, kdy Kitty dostane Kocoura z vězení, předhazuje mu jeho kord, klobouk a boty, ovšem bez opasku. Kam si tedy Kocour zasunuje svůj kord v následujícím záběru, když společně opouštějí vězení? (Conspi)