Kocour v botách

Kocúr v čižmách

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

• Allien.9

Jedním slovem: galimatyáš. Čekala jsem alespoň slabou návaznost na "Shreka", té se mi bohužel nedostalo, ale vem to čert. Mnohem horší byl prapodivný, předimenzovaný příběh protkaný nevtipnými dialogy a - co zabolelo asi nejvíc - naprosto nevýrazný Kocour. 2,5* za... já vlastně ani nevím za co. Možná za baby kocoura.:-)(15.10.2013)

Pohádka nepohádka s žánrovými přesahy k westernu a mariachi, kde si animovaný Antonio Banderas hraje na Zorra a jeho kočičí oči ho vytáhnou z nejednoho srabu. A navzdory mým přirozeným sympatiím k šikovným odzbrojujícím kočkám, jsou mé dojmy přinejmenším rozpačité. Bude to asi řídkou zápletkou a únavným střídáním vynikajících vypointovaných scén s těmi slabšími. (Nehorázně dlouhá retrospektiva) Jako VELKÉ plus beru nebývalé jiskření mezi Banderasem a Hayek a posun k nepohádkovému konci, ale to nic nemění na tom, že se mi zdá, že Miller nevyužil všechen potenciál, který příběh o slavném Shreckově kocourovi nabízel.(12.1.2012)

Je to jako pokračování se Shrekem, tady ale zelené mužíčky nehledejte. Kocour, jako hlavní postava už je celkem okoukaná, takže je jasné, že velký úspěch to mít nemohlo. K tomu navíc divné vejce, s ohavným nosem, se sem jednoduše nehodilo. Mě se ve Shrekovi Kocour líbil, tady už mi nepřišel tak sympatický.(13.5.2012)

Určitě lepší než třetí Shrek a asi na stejné úrovni jako ten poslední. Puss in boots neurazí, ale ani nenadchne - prakticky už si nepamatuju, o čem to přesně bylo, protože o to vůbec nejde. Tady jsou hlavní mrouskající čičinky. Pobavilo mě pár WTF postav jako třeba Humpty Alexander Dumpty či to zlatonosné house. :P(14.10.2013)

V Česku má obutý Kocour tu smůlu, že pracuje s narážkami na pohádky a postavičky (říkankový Humpty Dumpty aka Valda Cvalda nebo dvojice Jacka a Jill), které jsou populární v anglosaském prostředí, ale u nás o nich něco matně ví jen ten, kdo trávil dětství se zahraničními televizními animáky. Avšak sám ústřední protagonista je natolik charismatickou, sympatickou a zábavnou postavou, že film utáhne i v místech, kde na to nestačí nedostatečně vyklenutý dějový nosník a zejména v těch chvílích, kdy se odhazuje svou polidštěnou masku a vrací se ke kočičí identitě, dovede bohatě pobavit i ty diváky, kteří skrze kulturní bariéru přehlédnou některé subtilnější vtípky.(7.12.2011)

• - Na Kocoura v botách přišlo první víkend po premiéře asi 16 tisíc diváků. (LEGACY)

• - Jedná se již o pátý film, na kterém Antonio Banderas a Salma Hayek společně pracovali. (slatkac)

• - Když jsou kocour, Kitty a Cvalík v údolí zlatých vajec, snaží se zvednou vejce, ale nepodaří se jim to. Když však později oslavují, zvedají vejce nad hlavu bez problémů. (chleba24)