Kocour v botách

Puss in Boots

Kocúr v čižmách

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Komedie / Rodinný / Fantasy

USA, 2011, 90 min

Je to dobré. Pesničky a hudba občas vyčarujú menšie nadšenie, ale v skutočnosti to v sebe nemá nič výnimočné. Keby som to videl ako dieťa, som z toho unesený. AKO VYCVIČIŤ DRAKA bol lepším chlapčenským dobrodružstvom... Pre rodičov odchovaných na westernoch, Zorrovi či Indana Jonesovi skvelá príležitosť baviť sa spolu s deťmi...(7.4.2012)

• playboxguest

Jeden z těch nudnějších animáků, Kocour by bez Shreka do ulic vyrážet neměl, stává se něj pak nudný společník. 3D: ***** mi opět potvrdilo, že by si 3D telku měli pořizovat hlavně milovníci animáků, hrané filmy jsou za nima, z toho, co jsem zatím viděla, dost pozadu. Reálný dojem výšky, vzdáleností, k tomu meče čouhající do místnosti, kočky letící takřka na mě a kopa dalších vychytávek. Prostě paráda. Když už mi nebylo dáno užít si příběh (dost plytký v tomhle případě), 3D jsem si užila dosyta.(11.6.2012)

Jedna z mých nejoblíbenějších postav z příběhů o Shrekovi, chrabrý a nebojácný Kocour v botách, dostala svůj vlastní animovaný celovečerní film o tom, co předcházelo setkání tohoto hrdiny se zeleným zlobrem Shrekem. Což o to, podívaná je to zajímavá, příběh zase tak špatný není, ale bohužel se nejedná ani o příběh, který by mě nějak výrazněji zaujal. Jasně, kocour v botách je zde jako vždy atraktivní, vtipný a neodolatelný, ovšem jedna postava není schopná utáhnout celovečerní film, a její spoluhráči mě bohužel absolutně nebavili. Nicméně uznávám, že nepatřím do cílové skupiny, pro kterou byl primárně zřejmě tento film stvořen, přece jen už nepatřím mezi děti, kterým se tohle asi i může líbit a může je to okouzlit, ale jako dospělý divák říkám, že byly i chvíle, kdy jsem se u toho v kině nudil. Ale to nic nemění na tom, že film jako celek byl docela stravitelný a jak jsem již napsal, kocour v botách zde byl jako vždy výborný a je to i jeho zásluha, že nakonec film považuji alespoň za průměrnou podívanou. Což znamená, že filmu uděluji tři hvězdičky.(11.12.2011)

To vejce mi zpočátku vadilo. Říkala jsem si proč tam dosadili zrovna slepičí produkt? Nicméně jsem si na něj postupem času zvykla a dokonce mi jeho přítomnost připadala i vtipná. Jinak celkově zdařilý animák. Těšila mě ta spojitost se Shreckem, jako že vlastní kocourův příběh. Předpokládám, že to bylo vsazeno do doby po zlobrovi, jinak by ta kočičanda byla s ním i tam. Leda že by ho ještě před tím opustila kvůli jinému kočičímu tanečníku, tančícího latinu. Rovněž jsem byla překvapená z nezvykle nepohádkového konce, než ukázali jak si nebeská husa hraje se svým nebeským housetem, snášející zlatá vejce, na nebeských obláčcích.(30.12.2014)

Takovej ten příjemnej rodinnej animák,kterej se nesnaží o nějakou hlubší myšlenku jako např. první dva Shrekové nebo Doba Ledová, takže si ho užijí především děti. Nemůžu jít s hodnocením výš, přesto že film rychle a příjemně utíkal , ani jednou jsem se totiž pořádně nezasmál, úsměvných momentů je sice fůra, ale takovej ten nějakej vostrej vtip kdy se málem smíchem přicvknete jako u Shreka prostě chybí a dost mě rušili ty jejich neustálý tanečky, sice chtěli asi využít temperament Antonia a Salmy, ale to mě je k prdu když na to čumim jedině v češtině, protože kocourek je prostě jedinečnej s hlasem Aleše Procházky. Škoda že tvůrci jeli na jistotu a netroufli si být odvážnější, ale Kocourek je moje nejmilejší animovaná postavička poslední doby , takže sem se slušně bavil. 65%.(21.9.2012)

• - V momentě, kdy Kitty dostane Kocoura z vězení, předhazuje mu jeho kord, klobouk a boty, ovšem bez opasku. Kam si tedy Kocour zasunuje svůj kord v následujícím záběru, když společně opouštějí vězení? (Conspi)

• - Pro Salmu Hayek byl Kocour v botách prvním animovaným filmem, na němž pracovala. O rok později bylo možné její hlas mohli slyšet v animovaném filmu Piráti! (2012) a v roce 2014 měl na festivalu v Cannes premiéru její třetí animovaný snímek The Prophet (2014). (D.Moore)

• - V rámci filmových marketingových kampaní se hlavní postava Antonio Banderas objevoval hned na několika plakátech v obležení různorodé sorty koček. (Conspi)