Barneyho ženy (2010)

Okouzlující romantický film, který je vyprávěn chytrým a vtipným způsobem, který rozhodně není klišé. Skvěle zahraná role Barneyho otce Dustinem Hoffmanem. Jak to všechno vlastně bylo doopravdy? To se nikdy nedozvíme. Sledujeme jen "Barneyho verzi." Jak si to všechno chtěl pamatovat.

Mlhy na blatech (1943)

Výborný snímek nabitý dějem, krásné filmové obrazy, autentické dialogy, ryzí charakterní Štěpánek v roli hospodáře ze starých časů a živelně přírodní Hrušínský, procházející proměnou - ke své mužské síle na konci přidá i srdce.

Masaan (2015)

Krásný, neotřelý, uvěřitelný a neokázalý příběh, respektive kontrapunkt dvou příběhů o životě a smrti. Protnou se dvě rovnoběžky v nekonečnu?

Údolí květů (2006)

Dobrodružná, výpravná romantika, s přídechem pohádky a magie, na kterou se hezky kouká. Krásní hrdinové a příroda, autentický svět kočovníků a lupičů o pár století dříve. V závěru pokus o mysteriózní pointu, která by podle mě šla vymyslet lépe (když už mají tam potřebu jakéhosi druhého plánu naroubovat). Kdyby zůstali u čistě historického epického příběhu, mohlo to mít "větší sílu". Takhle je to více na způsob "zahalíme to do mysteria a ty si domýšlej, co tím chtěl básník říct". Nicméně oceňuji snahu tvůrců natočit "alternativu", jít mimo main-stream; je to osvěžující.

Fénix (2014)

Chápu pointu (ale nechápu, jak by mohla být překvapivá, když to celé jednoznačně k tomuto bodu směřuje), cením si snahy tvůrců, film je svým způsobem "čistý", ale bohužel mě emočně nezasáhl.

Victoria (2015)

Intenzivní, Reálné.

Egypťan Sinuhet (1954)

Solidně zvládnuté divadelní drama v epicky výpravných kulisách odpovídajících filmům 50.let. Hořekování nad tím, že film je horší knihy je nesmyslné klišé; tak tomu bude vždy. (Jen málo filmů předčí předlohu. Jak vložit 500 stran do 2 hodin? To přeci nelze). Jsem milovník Waltariho, ale zde stížnost není na místě. Film sám o sobě funguje jako určitý celek; vzbuzuje emoce a charaktery jsou uvěřitelné a dobře obsazené. Skvělý Kaptah, Nefer i Haremheb. I přes mírný úsměv reagující na zub času si lze film kvalitně užít.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Je to hodně v pohodě, hezky se na to kouká, sympatičtí hrdinové, do toho John Williams, ale že bych si sednul na zadek, to ne.

P.K. (2014)

Dojalo me to.