Kde se země chvěje (2019)

Na můj vkus příliš pomalé. Chápu, že od podobně laděného příběhu člověk nemůže čekat nějaký zběsilý spád, nicméně alespoň od poslední třetiny jsem si sliboval, že atmosféra zhoustne a režie začne alespoň klusat. Ale bohužel. Příliš se mi nelíbil ani moment vzniku milostného trojúhelníku resp. chvíle, kdy vyjde něco jako nevěra najevo. Tenhle moment, pro celou story dost důležitý, mi přišel až moc neuměle uplácaný. Co se mi naopak líbilo byla kamera, celkově atraktivní japonské prostředí a nakonec i atmosféra osmdesátek, která sice nebyla tak výrazná, ale něco do sebe měla. Největší devízou je ale Alicia Vikander, která patří k herečkám, na které se dívám rád v jakémkoliv filmu a tenhle není výjimkou. Především ona to v mých očích tahá na lehký nadprůměr. 60%

Trhlina (2019)

Slovenská variace na Bermudský trojúhelník se Bebjakovi zrovna dvakrát nepovedla. Začalo to už postavami, které jsou nezajímavé a člověk má problém s nimi jejich pátrání prožívat. Nečekejte ani napětí. Nějaká snaha tu sice byla, ale místo toho, aby se stupňovalo, mizelo kamsi do ztracena. Neprospíval tomu ani fakt, že veškeré nepřirozené věci se děly jaksi mimo záběr a jejich existenci dokládaly jen vykulené oči jednotlivých aktérů. K tomu všemu Bebjak po divákovi chce, aby u toho přemýšlel, ale donutit se k tomu byl pro mě nadlidský úkol. Jediné, co se mi vyloženě líbilo, byl sychravý vizuál, ale to bylo na hodinu a třičtvrtě zatraceně málo. Zatím nejhorší režisérův film. 25%

Hellmington (2018)

Nízkorozpočtová skoro až televizní detektivka, která sice nemá až tak špatný námět, ale škodí jí mysteriózní prvek, který tu působí nepatřičně a především je úplně zbytečný. Nicméně dívat se na to dalo a vedle Ironsidea mě potěšila i sympatická hlavní hrdinka, která sice nepředvádí bůhvíco, ale dívá se na ní dobře. Průměr. 50%

Haunt (2019)

Prostředí samotného strašidelného domu bylo fajn, sedělo mi herecké obsazení a i když samotné masky byly nic moc, tak když je záporáci sundali, stálo to za to. Uvítal bych sice trochu víc gore, ale to, co tu bylo stálo za to. Jediná výraznější výtka míří k hlavní hrdince, jejíž traumata s dětství tu působila naprosto zbytečně a spíš otravovala. Ale jinak jsem s touhle víc než jen slušnou slasherovou jednohubkou velmi spokojen. 75%

Narok 6 metre (2018)

Já sice beru, že v podobných záležitostech jde primárně o souboj se zvířetem, ale to, jak se hlavní hrdina ocitnul na dně bazénu mě chtě nechtě rozesmálo a stejně tak i vpád krokodýla pobaví spíš díky kouzlu nechtěného. Samotné střety s ještěrem sice už nepůsobí tolik komicky, ale zase to není nic, co by člověk vystřelilo z ponožek. Pár momentů se tu sice najde a samotný krokouš se celkem podařil, ale příliš často se mi stávalo, že jsem koukal všude možně, jen ne na obrazovku. Nic moc. 35%

Gwen (2018)

Vizuální stránka věci je parádní, stupňující se tíživá atmosféra nemá chybu a představitelka Gwen je jednoduuše vynikající. Přesto to nebylo ono, protože z mého pohledu chyběla nějaká výraznější dějová linka a vadilo mi to, že hororu se film pouze dotýká, což je škoda. Není to zlé, ale potenciál tu byl podstatně větší. 55%

Stray (2019)

Pokud bych rozebral každý aspekt filmu od zápletky přes herce až po triky, došel bych k závěru, že je tu vlastně všechno špatně. A taky že je, pokud nepočítám relativně solidní kameru, která ovšem také není nějak zázračná. Jenže dohromady to vzdor vší logice docela funguje a i když nemůžu říct, že bych se královsky bavil, na ten průměr to dosáhne úplně v pohodě. 50%

Artik (2019)

Víceméně se podepisuji pod to, co napsal Jason, jen nebudu tolik shovívavý. Většinu stopáže jsem v příběhu nedokázal najít nějaký řád a fakt, že jsem absolutně netušil o co alespoň zdánlivě jde, mě neskutečně iritoval, takže pozitiva zůstala v hlubokém stínu. Proto jen 30%

Nosferatu (2019) (seriál)

Seriál jsem začal sledovat prakticky hned poté, co jsem zaklapl knížku a i když obyčejně prskám, když se adaptace nedrží předlohy, tady mi to nevadilo. Naopak jsem to uvítal. Potěšila mě i skutečnost, že řada aspektů obsažených v knize přesně odpovídala mým představám. Za všechny bych zmínil Zkratku či vylíčení unesených dětí. Třešničkou na dortu byl Zachary Quinto dokonalý ve všech podobách. Problém jsem neměl s ani ostatními herci, ať už s výbornou Ashleigh Cummings, nebo s neméně dobrým Ólafssonem. Jako mínus vidím místy příliš vláčné tempo, na můj vkus se tu až moc často řešily rodinné problémy a asi nejvíc jsem postrádal určitou temnotu, kterou Hill dokázal vtisknout knize. Nicméně i tak se jedná o docela milé překvapení a na další řadu se rád podívám. 70%

Bloodline (2018)

Školní poradce s poněkud komplikovanou minulostí se rozhodne řešit rodinné problémy svých klientů radikálním způsobem. Jacobson se vyhnul komplikovaným konstrukcím a jednoduchý námět zpracoval přímočarým způsobem, což mi docela sedělo. Horší to je s tempem, které mi k danému formátu přišlo trochu moc ospalé a uvítal bych i víc vražedné rozmanitosti. Chápu, že sérioví vrazi většinou mají nějaké modus operandi, ale pro potřeby filmu to chtělo trochu víc fantazie. Naopak mi to sedlo herecky a i když se Scott s nějakou mimikou příliš nepáral, role mu sedla a líbil se mi i konec. Suma sumárum fajn debut, který sice díru do světa neudělá, ale jistý příslib do budoucna dává. 60%