Tajemný střelec (1995)

Frank Morgan, drsný, zvrásněný a stárnoucí pistolník, přijíždí na žádost své dávné milenky do městečka, které má ochránit před ultrapadouchem Waltem Shannonem, který si sem jede vyzvednout svého bratrance odsouzeného k pověšení. Jenže Franka tu čeká kromě pistolníků i překvapení. Mám pro tenhle western slabost a může za to především Lance Henriksen, který v tomto nepříliš známém filmu ztvárnil jednu ze svých nejlepších rolí - alespoň z mého pohledu. I příběh sám o sobě se mi líbil, protože i přes zdánlivě provařené téma působí docela neotřele a je to snad právě proto, že se vzhlédl spíše v těch psychologičtějších westernech a ne ve střílečkách s Johnem Waynem. Příznivci dynamických stříleček si na své zrovna moc nepřijdou, jsou tu všeho všudy dvě, ale pro fandy westernů a především pro příznivce Bishopa je tohle povinnost.

Catwoman (2004) odpad!

To bylo něco děsivýho. Směšný příběh, ještě směšnějšíí akce, děsivej výkon Halle Berry, která asi měla bejt v tom sado-maso kostýmku sexy, ale na mě to vůbec nefungovalo, a Sharon Stone, kterou jsem skoro nepoznal, jak vypadala příšerně. No a stejně tak byli hrozný protějšky obou dam Benjamin Bratt a Lambert Wilson. Snad každej musel nostalgicky zavzpomínat na úchvatnou Michelle Pfeiffer - ve srovnání s ní Berryina Catwoman působila jako silně nepovedená karikatura. Jediné, co v souvislosti s tímhle filmem potěšilo byl fakt, že si Halle Berry přišla pro zaslouženou Zlatou malinu a rozesmála svou parodií na svůj oscarový výstup.

Patriot (2000)

Koukam, že pořádnej americkej patos dokáže vystihnout jen neamerickej režisér. Upřímně řečeno jsem od Emmericha nic moc nečekal a moje předtucha se potvrdila. Sice tam bylo několik efektivních nástupů vojsk a docela se mi líbila ta naivní bitka při osvobozování Ledgera, ale jinak to byla klišé bída. Nebýt tam můj oblíbenec Tchéky Karyo a skvělej padouch Jason Isaacs, tak je to s bídou na jednu hvězdu. Zejména kvůli Isaacsovi dávam dvě.

Chladnokrevně (2003)

Trošku to zavání Ritchiem, ale přece jenom to nemá ten jeho vtip a originalitu. Na druhou stranu ta zamotanost se mi líbí a ačkoliv Burnse nemusim, tak tady mi nevadí kor když mu zdatně sekundují Hoffman a García. Navíc já jsem schopen dát sebevětší blbosti dvě hvězdičky navíc, když se tam aspoň na chvilku objeví Rachel Weisz.:D

Královna Alžběta (1998)

Výborně zfilmovaný příběh o začátcích vlády jedné z nejvýzanamnějších panovnic v historii Anglie. Je zde věrohodně vykreslena její trnitá cesta na trůn, boj s katolickou církví i nešťastnný vztah s hrabětem z Leicesteru. Díky tomuto snímku bude mít pro mě navždy královna Alžběta tvář Cate Blanchett a stejně tak si vždy pod jménem zakladatele tajných služeb Walsinghama představím výtečného Geoffreye Rushe. A čert vem to, že první polovina filmu se poněkud vlekla. Tohle historické drama se prostě povedlo. 80%

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Bylo to takové ospalé a zbytečně rozmáchlé. Ta snaha o velkofilm tomu moc neslušela. Komornější střih by tomu slušel lépe. Nemohu říct, že bych se vyloženě nudil, ale čekal jsem podstatně víc.

Král Artuš (2004)

Když jsem to viděl poprvé, tak jsem se chytil za hlavu, ale pak jsem se na to mrknul ještě párkrát a několik dobrejch věcí jsem si tam našel. Vzhledem k tomu, že Fuqua avizoval netradiční zpracování, tak to dopadlo ještě jakž takž dobře, ačkoliv sarmatský jezdce jsem neskousnul. Příběh nemá s artušovskou legendou nic společnýho a sám o sobě je takovej nemastnej neslanej, Clive Owen je prkennej, Ioan Gruffud si moje sympatie nezískal, ale na druhou stranu Ray Winstone si svojí roli Borse docela užíval. A ještě mě fascinovalo, jak se Mads Mikkelsen jako Tristan tvářil celej film pořád stejně - skoro jakoby se učil u Chucka Norrise. Keiře to moc slušelo, ale to je tak všechno, takže nejlepší postavou byl saskej válečník v podání Stelana Skarsgarda - tenhle chlapík mě tam prostě bavil a stejně tak pochody saskejch vojsk doprovázený výkřiky "achtung, achtung". Jinak to byl takovej průměr - točej se i větší škváry.

Král Galů (2001)

Četl jsem knížku, podle který to bylo natočený, takže jsem byl docel zvědavej a upřímně řečeno nečekal jsem větší zázrak, ale něco tak příšernýho jsem si ani nepředstavoval. A přitom když vezmu výpravu, obsazení a slušně zvládnutý kostýmy, tak to mohlo bejt výborný. Bohužel z toho vzešel neskutečnej paskvil, kterýmu dam hvězdičku jen za to, že jsem se polovinu filmu chechtal.

Příběh rytíře (2001)

Pro pobavení a odpočinek přijemné. Jen mi pořád vrtá hlavou, proč pro krásku ze 14. století vybrali orientálně vyhlížející Havajanku. :D

Rob Roy (1995)

Jeden z těch lepších historických filmů, který se sice nevyhnul klasickému klišé, kdy je jedna strana až do morku kosti poctivá a ta druhá stejně tak zkažená, ale dalo se přes to přenést. Z hereckých výkonů byl pro mě nejlepší ten Tima Rotha, který si zkaženého hejska střihl s bravurou sobě vlastní. Dále bych pak ocenil nádherné přírodní scenérie, které jsou snad vidět jen na severu Ostrovů. 70%