Lars a jeho vážná známost (2007)

Nápad dobrý, citlivě natočené a výborný Gosling. Ale dohromady mi to nesedělo. Upřímně řečeno asi po hodině už mi ta panna lezla pekelně na nervy a to nemusela říct ani slovo. Podle mě měla být trochu více rozvinuta Larsova postava a uvítal bych i nějaký pokus o diagnózu. Gumová Andula co by látka je prostě na film málo. 55%

Lidé jako my (2012)

Tak především to není romantické a není to ani komedie. Je to regulérní rodinné drama, ve kterém se po otcově smrti vyvalí ze skříně na pozůstalé jeden pořádný kostlivec. Výborně obsazené příjemné pokoukání, které mě na konci donutilo hledat kapesník. 80%

La cara oculta (2011)

Něco podobného jsme už od Španělů viděli, ale tohle přesto působí zase trošku jinak, originálně a napínavě. Doporučuju nedívat se na trailer. Přijdete o notnou dávku překvapení. 80%

Noc drůbežích mrtvol (2006)

Musel jsem si hodit korunou, jestli tomu dam maximum, nebo odpad. Úchylárna, která si v lecčem nezadá s rannym Jacksonem. Ačkoliv do něj Tromákům samozřejmě něco chybí. Procenta k tomu ani psát nebudu.

City Island (2009)

City Island vznikl ve stejném roce jako stejně laděné Everybody's Fine a vzhledem k obsazení byl De Felittův film logicky zastíněn. Teď mohu říct, že zcela neprávem. City Island je vtipnější, neotřelejší, nenucenější a emotivnější. Má všechno, co má komedie řízlá rodinným dramatem mít a ještě něco navíc. Jestliže do Everybody´s Fine museli být povoláni prvoligoví herci nárokující si ty nejvyšší honoráře, tak City Island si vystačil s těmi mediálně méně propíranějšími, ale, troufám si říci, že v mnoha ohledech kvalitnějšími. Tenhle film mě potěšil jako už dlouho nic. 95%

Colour from the Dark (2008)

Tady jsem neměl problém. Jakkoliv italský horor nemusím v jakékoliv podobě, tak tenhle "posedlej" mi sednul. Mělo to místy hutnou solidní atmosféru i nekolik momentů, u kterých by se nejeden dokázal bát. Víc od podobného béčka ani nemohu chtít. Jistě, v maskérně si zrovna práci nedali a herci byli taky vybíráni spíše namátkově, ale za ty prachy, který to nejspíš stálo, jde o lehce nadprůměrnou záležitost. 60%

Dagon (2001)

Laciná amatérština, ale točená s láskou a nadšením. Bát se moc nebudete, maskám se člověk spíš zasměje a herecky to také není žádná hitparáda, ale dohromady to kupodivu tvoří koukatelný celek, který neurazí. 50%

Krvavá jízda (2009)

Vlastně to samé, co Stuck. Jen s béčkovějším obsazením a bez humorného nádechu. Nicméně i přesto, že se jedná o videofilm, Hit and Run nepostrádá slušnou atmosféru, napětí a zatraceně hnusnýho záporáka. Ten mě bavil. Rozhodně příjemné překvapení. 60%

The Loved Ones (2009)

Jó, odmítnout školní outsiderku, to se nevyplácí. Ono se pak může stát, že vás chtě nechtě přivede představit svým rodičům a připraví vám spoustu jinejch překvapení. Australani si tentokrát neberou servítky a za pomoci kladiva a aku-šroubováku připravili chutnou porci krvavý zábavy. No a casting, ač žádnýho z herců neznam, vyšel taky. Hlavně ať v tom nikdo nehledá žádnou hlubší myšlenku. Prostě je to o holce a jejím otci, kterejm kdysi totálně mrdlo. To je celý. 80%

Neviditelný Kapr (2011) (amatérský film) odpad!

"A vám se ten fotbal (film) jako líbil, pane Horník? To by jeden blbil, Milane!"