Hotel Artemis (2018)

Wickovský nápad s nemocnicí pro kriminálníky byl fajn a dával prostor pro pořádnou béčkovou akční jízdu, ale to úplně nevyšlo. Za prvé tu bylo málo pistolníků resp. pistolnic, což nějaká větší jatka omezovalo. Za druhé byl jedním z nich Charlie Day, jehož postava byla špatně ve všech ohledech. No a za třetí se tu na úkor akce dost kecalo. Na druhou stranu na Butelku se vždycky rád podívám a nezklamala mě ani tady. Sedla mi i Jodie Foster v roli Sestry dbající pravidel. A líbil se mi i závan relativně blízké budoucnosti, který hezky kontrastoval s prostředím stařičkého hotelu. Pozitiva nakonec trochu převažují, ale i tak film zůstává promrhanou příležitostí. 60%

Chata na prodej (2018)

Homolkovi pro nové tisíciletí. Parádně napsané postavy, perfektní casting na čele s hláškující Synkovou a díky jisté univerzalitě i důvěrné známé chatařské prostředí. Co je ale největší devízou filmu je fakt, že se v něm spousta diváků pozná. V mém případě to Pavlíček několikrát trefil naprosto dokonale. V tomto případě nehodlám krotit nadšení. 100%

Black 47 (2018)

Feeney se vrací ze služby v britské armádě zpátky do Irska, kde nachází svůj domov zdevastovaný a své blízké většinou mrtvé. Krátce na to se střetne s anglickou mocí a vydává se pomstít všem, kteří jsou za jeho ztrátu zodpovědní. V patách má anglického kapitána a bývalého spolubojovníka. Taková poklidná procházka po hladomorem zpustošeném Irsku, během které zasmušilý hlavní hrdina občas někoho zabije. Po stránce příběhové nic zvláštního, ale mělo to něco do sebe. Vedle samotného tématu je plusem i překvapivě solidní obsazení, kdy se ve víceméně epizodních rolích míhají jména jako Broadbent či Rea. 70%

La sombra de la ley (2018)

Zkorumpovaní policajti, politici sledující svoje cíle, dekadence v barcelonských klubech a sociální bouře v režii anarchistů. Výborně poskládaný mix zasazený do věrné dobové atmosféry, jejíž bezútěšnost zvýrazňuje fakt, že se tu nenajde snad jediná postava, která nemá špínu za nehty. Otazník se vznáší snad jen nad hlavním hrdinou v podání jako vždy výborného Tosara, ale i on má k vyloženému klaďasovi hodně daleko. Španělé zase zabodovali. 85%

Kruh 2 (2005)

Vypočítavá snaha přiživit se na prvním díle, ale dle očekávání moc nefunguje. Vlastně jediné, co to má s jedničkou společného, je zachování hlavních postav. Samara tu sice párkrát vystrčí hlavu či ruce z televize, ale to vlastně patří k těm nejzbytečnějším scénám. Pokud by tu nebyla ta zoufalá posedlost naroubovat se na úspěšnou jedničku, mohlo to být celkem fajn, protože nekruhový potenciál tu byl celkem velký, ale je fakt, že tak by si druhý Kruh na sebe asi nevydělal. Na druhou stranu nemůžu říct, že by tu bylo úplně všechno špatně a třeba séna s jeleny dokonce výborná. Nicméně o to víc mrzí výsledný dojem. 40%

Clinical (2017)

Nejsilnější scény byly ty hororové, ve kterých učinkovala India Eisley, z které šel vážně strach. Ale jinak to byla neskutečně táhlá nuda, která byla cca od poloviny čím dál tím víc předvídatelnější, což vyvrcholilo očekávaným a poněkud vykonstruovaným finále. 30%

Venom (2018)

Upřímně řečeno čekal jsem temnější zpracování a ze začátku to tak i vypadalo. Nicméně pak se film zvrhnul ve vtipnou jízdu plnou hlášek, které vládl výborný Hardy v pro něj poněkud nezvyklé roli, ale o to víc si jí užíval. A já s ním. I přes slušnou akci a jednu výbornou motohoničku mě nejvíc bavily dialogy mezi Venomem a jeho hostitelem, což mě do určité míry překvapilo, ale rozhodně nezklamalo. Jediné, co trochu víc zamrzí, je dětský rating. Ufounovi, který lidem ukusuje hlavy, by erko prospělo. Tak třeba někdy příště. 80%

Predátor: Evoluce (2018)

Akce solidní, krve a létajících končetin spousta, obsazení fajn a zamrzí snad jen málo Yvonne Strahovski, takže na první pohled to splňuje všechno, co jsem od nového Predátora čekal. Průšvih je, že Black se snaží o zhusta nahláškovanou akční jízdu, ale vtip v jeho podání je nepřirozený a často ho používá v neadekvátních situacích. Škoda. 60%

Šíleně bohatí Asiati (2018)

Nečekal jsem nic originálního a ale měl jsem za to, že se bude jednat o romantickou pohodičku, během které se zasměju. Jenže to se nějak nedařilo. Romantické to sice bylo, ale ta pohodička chyběla a důvod k zasmání jsem tu nenašel ani jeden. Postupem času bych vzal zavděk i obyčejným podkopnutím židle. Ale nestalo se, takže jsem skoro dvě hodiny vejral na to, jak se parta zazobaných šikmooček motá po nevkusných interiérech a ústředním motivem je protivný popelkovský příběh. A aby toho nebylo málo, všechny ty žluté kůže mi postupem času začaly splývat do jedné masy. Čestná výjimka pro Michelle Yeoh. Naprostá ztráta času. 15%

Lasso (2018)

Nápad s rodeem, ve kterém místo býků či koní učinkují lidé, byl fajn, ale bohužel zůstal nevyužit. V aréně se toho odehrál jen zlomek a zbytek byl jen obyčejnou vyvražďovačkou, která místy působila spíš směšně. Je sice fakt, že se tu najde pár solidních gore momentů i nápadů (pes, bába na lase, pila), ale ty vzápětí zabíjí až neuvěřitelně tupé chování všech přítomných a několik momentů, které patří spíš do komedií Leslieho Nielsena. Za všechny bych jmenoval Flaneryho kreace. Korunu tomu nasazuje neskutečně mizerbný casting. Spíš bída. 25%