Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Soudný den nastal, L.A. v plamenech a parta druhosledových herců uvízne ve vile Jamese Franca, kde se snaží za každou cenu přežít. Místy film sklouzává do trapnosti, sem tam padne dobrá hláška, nebo nadejde vtipný moment a místy jsem si pokládal otázku, jestli některé repliky vypouštěné jednotlivými aktéry nemají pravdivý základ. Třeba by mě zajímalo, jestli Francovi při píchání říkala Lindsay Lohan Jakeu Gyllenhaale. Jinak si nevzpomínám na žádný jiný film, který by se zabýval vyloženě biblickou Apokalypsou. 50%

Pistole sedmi statečných (1969)

Tu správnou westernovou atmosféru to má, o tom žádná, ale to je tak vše. Jinak je to obšelhlý scénář, kdy sedmička jede zase zachraňovat Mexičany před padoušskými nájezdníky. A tím pádem se divák neubrání porovnávání s původní sestavou, na kterou se může jen těžko podařit navázat. Navíc, narozdíl od dvojky, tady chyběl i Yul Brynner a George Kennedy jako Chris prostě obstát nemůže. 20%

Thor: Temný svět (2013)

Když jsem odcházel z kina po prvním Thorovi, skoro jsem brečel. Severská tématika patří k mým nejoblíbenějším a Branaghovo jméno budilo očekávání. Ale dopadlo to jak to dopadlo. Druhý Thor mě tudíž mohl jenom překvapit. No.......nepřekvapil. Tedy pološílený Stellan byl fajn, O´Dowd také potěšil, cameo Kapitána Ameriky se povedlo a Hiddlestone umí, ale co s tim, když celkově se jedná o dvouhodinovou sračku. Proč z toho Taylor musel udělat Star Wars po lobotomii? Proč to všechno působilo tak papundeklově? Proč jsou tam všude pořád černoši a Číňani? Proč se kua nedržej těch komixů? To by jeden blil Ivane. Jako součást Avengers Thor může fungovat, ale samostatně je k ničemu. Bohužel tohle zřejmě nebude poslední díl. Každopádně je to o něco lepší než ten předchozí humus. 20%

Vítězství ducha (1989)

Zahrané bravurně, ale jinak to nebylo ono. Pokud se mám dívat na film z koncentračního tábora, tak očekávám odpovídající atmosféru, zoufalství a všechno ostatní, co k těmto továrnám na smrt patřilo. To jsem tady postrádal. Jistě že lidé se tu tvářili zoufale, Němci byli krutí a kára s mrtvolami se také sem tam objevila, ale já se u toho neotřásl ani náznakem. Navíc všichni vězni vypadali až příliš dobře živení. Příběh samotný byl fajn už jen tím, že se stal, ačkoliv Willem Dafoe mým představám řecko-židovského boxera příliš nevyhovuje. Nebylo to špatné, ale podob zase nic, co by mě vystřelilo z tenisek a zanechalo delší stopu. 60%

Lovec démonů (2001)

Celkem obstojný Paxtonův debut a stejně tak herecký výkon. Roli otce, kterému jednoho krásného dne hrábne a on se cítí být povolán vymýtit svět od démonů, zvládl solidně. Slušně zahráli i ostatní. příběh sám o sobě mnoho nového nenabízí a zápletku zkušenější divák odhalí celkem záhy. Pozornost se tak soustředí na dobu, kdy otec a synové začnou vraždit lidi. Respektive jeden syn, protože ten starší je vůči otcově konání značně skeptický a odmítá se na jeho svatém tažení podílet. To je asi největší kámen úrazu celého filmu, protože ta donekonečna natahovaná nedůvěra je značně ubíjející, jakkoliv se Paxton snaží, aby to tak nebylo. Ale dalo se to přežít. Nějaký hlubší dojem film nezanechá, ale rozhodně to není ztráta času. Lepší průměr. 60%

Sviňák (2013)

První polovina je obrazem policisty, který je ale opravdová svině ke všem ve svém okolí a zajímají ho jedině děvky, chlast a koks. Narvané hláškami a vtipnými momenty až po střechu, o výborných výkonech všech představitelů nemluvě. Že podobný život zanechá následky je jasné a když se k tomu přidají stíny minulosti, jsou z toho pak psychózy, ze kterých se člověk málokdy vyhrabe. A o tom je druhá část. Výborně zahrané, perfektně zrežírované. Baird naplno zabodoval i napodruhé. 90%

Rovnice smrti (2007)

Temný thriller s motivem "zabij svoje nejbližší, nebo zažiješ peklo". Není to sice úplně nové téma, nicméně je poměrně málo využívané, takže to bylo v rámci žánru něco relativně neokoukaného, což je většinou plus, pokud se nenajde nějaký manták, který to celé nezkoní. A to se tady díky Bohu nestalo. Dalším plusem bylo obsazení v čele se Skarsgårdem, který odevzdal tadičně vysoký standart a potěšila i Melissa George. Naopak mi příliš nesedla Selma Balir, ačkoliv jinak mám tuhle herečku docela rád. To, co film sráží dolů, je řada hluchých míst a místy příliš pomalý styl vyprávění, ale i přesto je mé celkové hodnocení pozitivní. Nic, co bych si chtěl v budoucnu zopakovat, ale na druhou stranu můžu s klidným srdcem doporučit. 60%

Opuštěný kaňon (2006) (TV film) odpad!

Tohle bylo blbý i na jeden díl Doktorky Quinnový.

Frayed (2007)

Já bych to rozdělil na tři části. V první se divák seznamuje se zápletkou a postavami, přičemž začátek naprosto dokonalý a možná až příliš realistický. Ta druhá začíná Kurtovým útěkem a nese se ve znamení lesa. Je to nejslabší část filmu, protože dodržuje všechna klišé lesních slasherů s maskovaným vrahem a bohužel se drží i všech chyb. Třetí část se odehrává v domě a tady jde kvalita hodně nahoru. i tady se vše drží zaběhnutých pořádků, ale má to atmosféru i napětí. Konec mě totálně dostal a všechno do sebe parádně zapadlo. Škoda, že rozpočet nedovolil známější jména, ale doufám, že člověk, jménem Norbert Caolli neřekl v rámci žánru poslední slovo. 70%

Noční let (2005)

Thriller, který nijak nevybočuje z řady podobných vydíraček. Přidanou hodnotou je v tomto případě Cillian Murphy, který je pro roli psychpatů jako stvořený, ale ani tady Craven z průměru nevykročil. 50%