The Daisy Chain (2008)

Další variace na ďáblova spratka příliš neoslní. Snad sychravou atmosférou a představitelkou "posedlé" holčičky, ale to je v tomto případě málo. Možná, že kdyby to byl můj první film na podobné téma, díval bych se na to jinak, ale tady jsem se nesetkal s ničím, co bych ještě neviděl. 40%

Open Grave (2013)

Hodinu a půl se skupina lidí probírá z amnézie. No občas sice chodí po lese, sem tam potkají podivnou existenci, ale pořád a neustále jsou v procesu rozpomínání se. Hrozný. V závěru konečně dojde k vysvětlení proč jsem na všechen ten zmatek skoro hodinu a třičtvrtě koukal, ale ani to mě příliš neuspokojilo. A neokouzlili mě ani mdlí herci, ačkoliv Kretschmann se snažil, co mu síly stačily. Dlouho se mi to tady válelo a nechtělo se mi do toho a teď už vím proč. 15%

Záplava (2007) odpad!

V záplavě katastorfických filmů s dokonalými triky nemůže Flood obstát ani náhodou. Efekty jsou mizerné, děj nudný a nijak nepomáhá ani víc než solidní herecké obsazení. jasně, je to televizní film, takže se nedostatky způsobené vesměs nižším rozpočtem dají očekávat, ale pak se nabízí otázka, zda má smysl podobné filmy točit. Nebyl jsem schopen to dokoukat.

Offender (2012)

Brutální, syrové, britské. Vězeňská paráda s nezaměnitelnou ostrovní atmosférou, motivem pomsty a vynikajícím Joem Colem v hlavní roli. 80%

Plod noci (1990)

"Je tam banda komunistickejch feťáků, co chtěj spustit Třetí světovou." Béčkařina nejhrubšího zrna, ale je to prostě dobrý. Barker je nevyčerpatelná studnice fantazie, což ostatně prokázal už v Hellraiserovi, kdy vypustil do světa dosud nevídaná monstra. tady se asi musel krotit s rozpočtem, ale komunita, obývající podzemní prostory pod osamoceným hřbitovem také stála za to. A místy legendárního pekelníka i připomínala. Nic zapamtovatelného, ale pro Barkerovy obdivovatele, tedy i pro mě, povinnost. 60%

Neznámý svůdce (2007)

Strašně, ale strašně se to celé táhlo. nebýt ústřední trojice Berry-Willis-Ribisi, asi bych se unudil. Zejména Halle Berry je neskutečná kost a opět jsem si ověřil, že je to pravděpodobně jediná herečka tmavé pleti, která mi dokáže zvýšit tep. Samotný závěr, který má vrhnout světlo na zdánlivě jasné dění, mě docela překvapil, ale celkové vysvětlení mi přišlo značně překombinované a do celkového konceptu se mi nějak nehodilo. 50%. ale především za to, že je Halle sexy.

Pravda zabíjí (1999)

Možná to patří k těm slabším kouskům v Eastwoodově režisérské filmografii, ale mě se to i tak líbilo. Příběh novináře, jenž na oltář své profese obětoval rodinu a zahrává si i s kariérou mi v Clintově podání seděl a ačkoliv se jedná o čistý kýč se záchranou na poslední chvíli, tak mě to vůbec nevadilo. Být tam někdo jiný, nejspíš jdu s hodnocením dolů, ale takhle tomu dám s čistým svědomím 70%.

Cherrybomb (2009)

Poklidně ubíhající drama o dvou kamarádech, kteří se zblázní do jedné holky a ve snaze udělat na ní dojem se dopuštějí všemožných hloupostí. A nutno dodat, že dotyčná je v tom často podporuje. Není to nic, co by utkvělo v paměti, ale díky slušným hereckým výkonům a pozvolnému, ale nepolevujícímu tempu je Cherrybomb solidním a nenáročným pokoukáním. 60%

Znovuzrozeni (2012) (seriál)

Osamělé městečko, kde jsou čas od času k vidění mrtví lidé. Nejde o žádné zombie, ale o lidi z masa a kostí, kteří se po roce, dvou či sedmi a deseti vrací a někteří z nich se tváří, jako by se nic nestalo. Sám jsem si musel položit otázku, jak bych reagoval, kdyby mě probudilo lametnování mé devět let mrtvé babičky, že chrápu celé dopoledne. Nicméně i když se tito vzkříšenci chovají zcela normálně a až na psychopatického vraha jsou poměrně neškodní, táhnou za sebou znepokojivou atmosféru podbarvenou vynikající muzikou a doplňovanou typolgicky takřka dokonale zvolenými herci. Těch osm dílů uteče jako voda a pointa, jakkoliv se dá vytušit, stojí vážně za to. Jasně, městečko, kde se dějí divné věci, je jenom jedno, ale srovnávat s Twink Peaks je vůči Les Revenants nefér. Ti se vydávají úplně jinou cestou a navíc v Twin Peaks mrtví ve velkém neožívají. 85%

Chladnokrevný (2012)

Docela zábavná naháněčka po opuštěných nemocničních chodbách, kdy se skupina gangsterů snaží dostat jjiného gangstera a všechny dohromady prozměnu hodlá dostat mladá policistka. Není to nic, nad čím by zaplesalo srdce thrillerového fanouška, ale má to víc než sympatické obsazení, syrovou atmosféru a pár morbidních scén. Výborná jednohubka po nedělním obědě. 60%