Robin Hood (2010)

Pojmenovat film Robin Hood a lakat na pravdivy pribeh za legendou je ponekud zakerne. Jmeno "Robin Hood" nepadne za film ani jednou. A s tim pribehem, ktery se stal nametem legendy.. bych pomlcel. Stejne tak je zakerne lakat na velkolepou podivanou (rozpocet 200 milionu? proboha!), kdyz vetsinu filmu vystihuje popis "par chlapku v lese". Kdyz se vsak odprostim od vyse zmineneho, vetsina filmu se mi docela libila. Rozhodne mi prvni hodina a pul neprisla dlouha hodinu a pul. Ackoliv nejsem presne schopny rict, co me na tom bavilo. Jednoduse nacrtnute, ale sympaticke charaktery, absence vylozene hluchych mist, porad se neco deje, i kdyby jen putovali krajinou. Problem s vyvojem jsem zacal mit ve chvili, kdy se z "nikoho" udelal jako mavnutim proutku tahoun armady i pribehu, ktery zastinil nejen krale, ale i vsechny slechtice kolem. Nebo ze by k tomu stacilo tech par patetickych kecu? Nicmene, ten konec nezachrani ani "akcni sceny", protoze ty moc akcni nebo dechberouci nejsou. (Gladiator neprekonan.) Celkove nejsem schopny vyzdvihnout nic, co by se mi tam velmi libilo, ale krome jiz zmineneho ani nic, co by extra stvalo/nudilo/vadilo. Solidni (lehky nad)prumer.

Souboj Titánů (2010)

V kině mě to nijak zvlášť nevadilo, neuráželo, nenudilo, ale ani nenadchlo, natož abych si z filmu něco zapamatoval (jediný výrazný je asi Mads Mikkelsen). 50-60 %

Pevné pouto (2009)

Může film překvapit, pokud je jeho vývoj nastíněn již v traileru? Asi ano, ale ne v tomto případě. A když pominu "co", ani "jak" není kdovíjaké, určitě ne na film takovéto délky. Začátek pěkný, vtahující, dobře rozehrátá romantika, pak napětí. Saoirse Ronan a Stanley Tucci hrají dobře. Jenže film je teprve ve třetině. Výjevy z mezisvěta jsou sice pěkné/kýčovité, ale stručný náhled z traileru stačil, totéž se dá říct o policejním pátrání. Co se vlastně ve zbytku času dělo, říkám si po pár dnech. Asi by pomohlo film zkrátit, nebo naopak některé pasáže rozvinout a pak rozsekat do seriálové formy (aby vedle sebe nebyla sjetá babička/Susan, zdrcený otec/Mark a Susie/Saoirse běhající po pohyblivých loukách). Pěkná hudba. Českého překladatele pověsit za koule: "Jmenuji se Susie Salmonová, jako ta ryba." WTF.

Svítání (2009)

Zápory: Závěrečné "nevysvětlené zjevení". Logické/faktické nesmysly (UV záření neprochází sklem, ha ha!). Občasné wtf momenty. Klady: Nenudí, některé fajn nápady a vychytávky.

Kimssi pyoryugi (2009)

Castaway on the Moon jsem viděl v tentýž den jako postapokalyptické Boy and his Dog a vedlo mě to ke zvláštnímu srovnání. Že ve smyslu osamocení jednotlivce, přežití a postarání se o sebe sama od úplného začátku tenhle trosečnický film většinu nelítostných postapokalyps překonává. S humorem, dojemností, korejským citem pro vizuálno (kýč) a samozřejmě s "tak trochu jinou", krásně křehkou romantikou.

Chlapec a jeho pes (1975)

Je to hrozné béčko. A jako postapokalypsa to ani není moc promyšlené, i když nápad s kinem se mi líbil. Myslím, že na čem film stojí (a při absenci čeho film padá) je ten mluvící pes, jehož připomínky a komentáře jsou dost trefné a černohumorné. Bohužel ta část "dole" bez psa je dost zvláštní a nezáživná.

Kniha přežití (2010)

Byl by to docela zabavny postapokalyticky film, vizual pekny, Denzel drsny. Jenze. Na konci se dockame tri rozreseni/point. Prvni je docela dobra, logicka a ocekavana. Druha me prekvapila a prisla mi vyborna. Jenze ta treti ty predchozi prebila, zabila a z filmu zanechala jedno velke WTF.

Box (2009)

Námět a nosné myšlenky se mi líbily. Začátek taky, měl solidní atmosféru. Pak ale přišla prostřední část a já si řekl "WTF?". Bylo to divné, takovým tím samoúčelným (onanistickým?) způsobem, a přitom to nebylo divně vtipné, jako třeba od Lynche. Nicméně konec se mi zas docela líbil.

Cesta (2009)

S Cestou jsem asi udělal hned dvě chyby. Moc jsem se těšil, protože ukázka mě dost nalákala. A přečetl jsem si knihu, čtvrtrok před filmem, pak jsem se od ní nedokázal odprostit. Předloha je samozřejmě bohatší, lyričnost a psaná forma se přenést nedají, z druhé strany mi ale nepřišlo, že by film nabízel něco navíc. Jen velmi dobrou ilustraci. 70 %

Fish Tank (2009)

Fish Tank je velmi dobře natočený, docela by mě i strhnul, kdyby ta holka nebyla tak nesympatická *****, IMHO. Důležité je nenechat se odradit začátkem.