Supersvůdníci (2001)

Celkem jsem se u toho filmu zasmál asi tak 5x, z toho dvakrát, když se film snažil parodovat (vcelku úspěšně) jiné slavné filmy. Ale jinak to je další z řady "teenagerských" komedií, které jsou od "Prciček" tak populární..

Rudá planeta (2000)

Sice to neni tak hrozné jako Mise na Mars, ale pořád je to podprůměr. Po skončení filmu jsem měl dojem, že se tam skoro nic nedělo. A to, kdo přežije a kdo ne, je docela jasné...

Bílá vdova (2000)

Velmi milá a vtipná komedie o tom, že marihuana není jen pro mladé. Tchéky Karyo ve velmi "roztomilé" roli.

1492: Dobytí ráje (1992)

Vítězství formy nad obsahem, "obrazů" nad dějem. Tenhle film se v některých aspektech podobá Tenké červené linii. Zdobí ho nádherná hudba a poutavé záběry, ale snaží se příliš "filosofovat" a příiš se zabývá pocity a myšlenkami postav (na úkor "akce").

Sedmý hřích (2001)

Nuda, nuda, nuda. Jestli takhle nějak vypadají telenovely, pak nechápu, jak se na ně může někdo dívat. Rozhodně to není ani dusný erotický thriller. Dialogy příšerné a ten konec je úplně neskutečný (hrozný). Ani Angelina to nemůže zachránit.

Deník Bridget Jonesové (2001)

Jedna z mála romantických komedií, která se mi líbila. Nejspíš to je tím, že to není další z řady přeslazených uslzených příběhů, ani to není jednoduchá teenagerská komedie plná nechutností. Nemohu neopomenout zmínit velmi dobré herecké výkony.

Stroj času (2002)

Tento film je mírně nadprůměrná sci-fi, ale abyste si jej vychutnali, musíte úplně zapomenout na knížku H. G. Wellse. S tou má film společné jen cestování časem a rozdělení lidské rasy na 2 druhy. Vše ostatní je jiné, více hollywoodské, míň depresivní. Nejpovedenější na filmu je určitě hudba a triky (obzvláště ta cesta časem). Herecké výkony taky nejsou špatné, ale s příběhem to už je horší. a) je plný klišé a b) je to velmi krátké. Když jsem si po 70 minutách začal libovat, jak se to pěkně rozjíždí, byl konec.

Třinácté patro (1999)

No dobrá, 13. patro netěží z popularity Matrixu :) Ale myslím, že nebýt Matrixu, asi by se k nám ten film jen tak nedostal (a to i tak šel přímo na video). A k filmu samotnému: líbil se mi, hlavně svým námětem, je to správně zamotané (i když jsem se v tom pak trochu ztrácel), pointou jsem byl docela překvapen a samotný konec byl pěkně hollywoodsky líbivý :)

Terminátor (1984)

Ukázková temná akční sci-fi. A navíc Arnold v záporné roli!Stejně jako Lucas se Star wars natočil Cameron "nezávislou" akční sci-fi se speciálními efekty a bez hereckých hvězd, která opravdu patří ke špičce akčního žánru.

Taxi (1998)

Přesně takhle má vypadat oddychový zábavný film. Co na tom, že děj ani zpracování není originální, hlavní je, že se divák baví. A baví se výborně.