Sladké lži (1988)

Samozřejmě že jsem měl v úmyslu stahovat úplně JINÝ FILM, a to Sladké lži, místo toho jsem omylem stáhnul tuhle neškodnou prostinkou oddychovku, která neměla nárok na to abych při ní vydržel vzhůru. Ty dvě hvězdy jsou ještě velmi milosrdné.

Posedlost (1981)

Snímek rozkročený někde mezi Hanekeho filmy, Vetřelcem a Omenem. Kultovní zejména pro příznivce extrémnějších metalových žánrů, kteří jsou přímo posedlí pozérstvím. Z toho už jsem vyrostl, takže nebudu nadhodnocovat jen proto že je to celé ŠÍLENÉ, teče plno krve, v posteli se válí monstrum a v lednici jsou lidské tváře. Herectví je na vysoké úrovni a slabší jedinci můžou po shlédnutí potřebovat nějaké léky, ale to ještě není ukazatel kvality. Tři***.

Tlumočník (2018)

Hlubší film než jak dává na odiv. Nebo se to tak úplně nepodařilo? Kdo ví. Labutí píseň Jiřího Menzela, měl jsem docela POTĚŠENÍ vidět ho ještě hrát, jeho rakouský parťák byl ale ještě o level výše! Škoda jenom trochu toho, že té krajiny nebylo vidět víc a častěji... Příjemná hudba!

Život - stavba povolena (1997)

Doslova FRUSTRAČNÍ kompozice. Celý film sledujete různé blbnutí a stýkávání se několika berlínských looserů napodzim ´89 a čekáte že se o nich dozvíte něco co bude děj posouvat. Nedozvíte. Nebýt půvabné Christiane Paul tak jsem to nedokoukal. Snímku sice nelze upřít nápady a pro ty kteří v těch místech tuhle dobu zažili asi docela zajímavý scénář, ale našinec může být dost nervní kvůli tomu že vlastně neví co si o všech těch protivných postavách myslet, tak jsem to měl já.

Dokonalý svět (1993)

Clint Eastwood to zase dokázal. Snímek o kterém jsem zprvu neměl příliš valné představy kvůli jeho obyčejným emerickým kulisám a charakterům si mě postupně ZÍSKÁVAL čím dál víc, až jsem se ocitl na úplně druhé straně - tento film si s chutí pustím znovu!

Bruno (2009)

Bruno je něco jako poručík Gruber současnosti - kam přijde tam hřeje. Dát tyhle dva lidi na jedno plátno tak by se celé kino jistě PROTAVILO zemským pláštěm až kamsi k jádru! Ale hlavně, stejně jako v případě reinkarnace Borat vidíme co jsou amerikánci zač. Chceš k smrti nasrat černošské publikum? Adoptuj jako gay černouška a dej mu typické US-černošské jméno! Chceš nasrat americkýho lovce? Řekni mu že máš pocit že je gay! Atd atd atd... Prostě jo, Baron tu uhodil penis na žalud! Znovu! Ale k úplnému napnutí uzdičky nedošlo.

Daleko do nebe (2002)

Homosexualita a rasismus uměle postavené v kontrapunkt, v pěkných podzimních barvách, vyleštěných charakterech BEZ VAD A PIH. Zatímco v Americe se v padesátých letech řešily tyto pro mnohé jistě životní problémy, u nás se vešeli opozičníci. A stejně tak jsem tento film i bral vážně. Prostě to po mě sklouzlo a nic nezůstalo. Hvězda navíc za příjemnou kameru.

Chlapec v pruhovaném pyžamu (2008)

Smyšlená fikce která je pevným bodem pro zobrazení funkční manipulace propagandou. Zároveň jasný důkaz toho co říkal Stalin - smrt jednotlivce je tragédie ale smrt milionů je statistika. Ten židovský chlapeček svým hraním posouvá celý koncept možná až za hranu kam má patřit a co po jeho shlédnutí má divák cítit - NENÁVIST vůči totalitarismu!

Třída - Život poté (2010) (seriál)

Seriálové pokračování Zkažené mládeže Klass - Elu pärast pokračuje ve stejném provedení jako hlavní snímek, tedy autentické hraní, důraz na uvěřitelnost a tedy i scénář, kamera spíš až skrytě DOKUMENTÁRNÍ. Kdo byl schopný se úspěšně popasovat se snímkem, bude jistě spokojený i se seriálem, tedy jak technicky, tak dějově. Každý díl se věnuje někomu jinému z okruhu poškozených/obětí/pozůstalých a jasně ukazuje, že každý z nich musel přinést tu oběť dvakrát, jednak ztrátou blízkého, druhak vyrovnáním se s ní. Každá z epizod ale končí dobře, nebo alespoň nadějně a tak po shlédnutí nemá divák pocit že to celé nechce znovu vidět. Forma která byla celému projektu dána znovu ukázala, že je přenosná i kamkoli mimo domovské Estonsko. Však věřím že si podobnými příběhy prochází i nejedna z druhotných obětí střelce z Prahy, bohužel. Abych na závěr trochu odlehčil, ehm... v Estonsku se rodí opravdu PĚKNÁ děvčata..!

Časové pásmo bylo změněno