Toka

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 4.1.2019  00:18
    Ano, šéfová! (TV pořad) (2018)

Tak tohle je teda pořádný průser. Nejenom, že je to zoufale nudný, ale ústřední dvojce vůbec nefunguje. Z jejich dialogů je cítit strojenost, způsob komunikace restauratérů jasně naznačuje minimum respektu – a vlastně se není čemu divit, když ani jeden z nich na návštěvě nevaří. Dvojice vůbec neřeší čistotu restaurace, čerstvost surovin a ostatní aspekty a je vidět, že jedou podle scénáře. Ta nepřirozenost by se dala možná zkousnout, kdyby to bylo alespoň trochu zábavný. V polovině druhého dílu jsem to zabalil a radši si pustil něco z produkce Gordona Ramsayho.

• 3.12.2018  20:13

|| 1. série – 95% Geekovské vtipy na každém rohu. Sitcom, o kterém snila nezanedbatelná část populace.

• 25.11.2018  01:40

• 21.11.2018  19:40

• 19.11.2018  10:14

|| 3. série – 70% Mírné zklamání. Nějak se vytratil humor. Navíc mám z této řady mám pocit, že se dějové linky jednotlivých postav mnohem méně proplétají. I z toho důvodu fuck moment nevyvolal vůbec žádné emoce, jako v předešlých řadách. Na druhou stranu je zde později scéna, který mě poprvé za celý seriál zasáhla a posadila do depresivní židle. Jo a taky si nemůžu odpustit kritiku jedné epizody, která se svým stylem velmi podobá notoricky známé epizodě "Fly" z Breaking Bad. Ačkoliv se o této epizodě odehrávající se pod vodou píšou chvalozpěvy, mě to zatraceně nebavilo a úplně vytrhlo z atmosféry.

• 18.11.2018  19:52

• 17.11.2018  19:31
    BoJack Horseman (TV seriál) (2014)

BoJack Horseman je duchovní nástupce Davida Duchovnyho a jeho Californication, jenom trochu víc temnější a depresivnější. Neskonale si užívám pořádnou porci popkulturních odkazů a jednoduché, ale opravdu geniální fórky na zvířata. Popravdě mě docela fascinuje, jak tvůrci dokáží kličkovat mezi deep momenty a následně to utnout nějakým skvělým a totálně cynickým vtipem. Musím také dát kredit výbornému dabingu. Alison Brie a Aaron Paul tahají své postavy nahoru právě díky tomu, jak skvěle umí vyjádřit pocity svým hlasem. || 1. série – 85% Velmi průměrný pilot a celkový rozjezd seriálu. Nicméně ještě jsem asi nezažil, že by se seriál graduálně díl od dílu zlepšoval. U mě proběhla gradace zhruba v 10 díle sezóny. Ačkoliv následující díl a finále je pro většinu lidí to hlavní, já se k této části stavět nemůžu. BoJack Horseman pro mě bohužel není dost relatable. Nebo spíš naštěstí? || 2. série – 95% Druhá série si najela do správných kolejí a vyšperkovala dramatičnost i komedii. Postavy dostávají větší prostor a velmi mě baví jejich komplexnost. Co ovšem tuto show posouvá na další level, je neuvěřitelná kontinualita a ucelenost. Zjevně drobné detaily jsou reflektovány i v samotném intru, které se díl od dílu mění. Tyto drobné detaily jsou postupně rozvinuty a následně využity. || 3. série – 70% Mírné zklamání. Nějak se vytratil humor. Navíc mám z této řady pocit, že se dějové linky jednotlivých postav mnohem méně proplétají. I z toho důvodu fuck moment nevyvolal vůbec žádné emoce, jako v předešlých řadách. Na druhou stranu je zde později scéna, který mě poprvé za celý seriál zasáhla a posadila do depresivní židle. Jo a taky si nemůžu odpustit kritiku jedné epizody, která se svým stylem velmi podobá notoricky známé epizodě "Fly" z Breaking Bad. Ačkoliv se o této epizodě odehrávající se pod vodou píšou chvalozpěvy, mě to zatraceně nebavilo a úplně vytrhlo z atmosféry. || 4. série – 85% BoJack se vyadává trochu jiným směrem. Humor je více založen na metavtipech a na společensko-politických kauzách. Tato část má určitě něco do sebe. Dramatická složka je zde stále zastoupená, v této řadě o mnoho více než v řadě předešlé, ale její dopady nejsou tak kritické v dlouhodobém měřítku. To se například nedá vůbec srovnávat s prvními dvěma řadami, kde tíha BoJackových rozhodnutí byla opravdu znát. || 5. série – 85% Pátá řada jede v naprosto stejných kolejích jako řada čtvrtá. Tady není co víc napsat.

• 17.11.2018  19:30

• 17.11.2018  19:19
    Hospoda (TV seriál) (1996)

Hospoda je prostě vtipná. Není to sice nějaký intelektuální humor, což je pochopitelné, jelikož se všechny scény odehrávají v prostředí plném alkoholiků, ale humor má hlavu a patu. Dvořák, Potměšil i Nárožný jsou dobří, ale v mých očich je válcuje Jan Kanyza. Jemu ta role neskutečně sedla a vypadal, že si jí opravdu užívá. Což se nedá úplně říct o Jiřím Menzelovi. Na něm je opravdu vidět, že s tou rolí bojuje. Scénáře jednotlivých epizod byly někdy slabší a někdy skvělé, jak už tak u sitcomu bývá. Já mám Hospodu rád. Česká kinematografická tvorba mě vůbec nebere. Vše se točí kolem stejných žánrů a tenhle seriál tak nějak vyniká. 75%

• 17.11.2018  18:55
    Big Mouth - Série 2 (série) (2018)

• 7.10.2018  17:58
    Big Mouth - Série 1 (série) (2017)

• 24.9.2018  17:14
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

|| 1. série – 80% Nerad bych používal slovo nekorektní. Je nekorektní vyobrazit tvrdou realitu dospívajících teenagerů a jejich problémů a myšlenek do animované podoby? Nemyslím si. Big Mouth má pár zajímavých a vtipných nápadů, v některých episodách pracuje přímo s divákem a zavádí vlastní hlášky, které velmi rychle parafrázuje a efektivně z nich dělá memes. Dalo se z toho vymáčknout určitě víc, mezery vidím hlavně ve vedlejších postavách, které nepůsobí úplně sympaticky. Nicméně jsem zvědavý na druhou sezónu. || 2. série – 85% Druhá série je více konzistentní v kvalitě dílů. Seriál přidal na dramatické notě v podobě né tolik veselých problémů z dospívání, což k tomu prostě patří. Trochu mě mrzí menší počet songů a sebeparodování, na druhou stranu Netflix to schytává ze všech stran. Přiznám se, že seriál na mne pomalu roste například oproti Disenchantment, kterému chybí taková ta jiskra.

• 19.9.2018  02:05
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Disenchantment se zatím hledá, stejně jako Matt Groening. Ten se svým novým počinem zkouší něco trochu jiného než Futurama a Simpsonovi. Nejedná se už totiž o čistě epizodní počin. Tentokrát je zde kladen větší důraz na kontinuální dějovou linku. Ta nabírá grády v poslední třetině série, bohužel ale ztrácí na situační komedii. Série je zakončená cliffhangerem, což v zásadě nevadí, protože byly objednané rovnou dvě řady. Ačkoliv si dějovou linku užívám, musím říct, že humor mi hodně chyběl. Nechci seriál, který se tváří, že je postaven na vtipných scénkách, aby na poslední vteřinu zvážněl a ubral na humoru. Z toho důvodu jsem na opačném konci spektra kritiků, které poslední třetinu chválí. Chce to jak humor, tak plynulý děj. Jak dobře tohle zvládnou tvůrci v druhé řadě nastaví úspěšnost tohoto seriálu. Prozatím je to příjemný nadprůměr. Jo a mimochodem, má to naprosto senzační znělku! 75%

• 3.9.2018  19:09

|| 1. série – 85% Jak už bylo řečeno, velmi pomalý rozjezd. S tím nemám takový problém, jako s jinými prvky. Konkrétně jsou pro mě těžko stravitelné dialogy. Spolu s občas málo explicitními výrazy herců působí dialogy občas nejednoznačně a mám problém rozpoznat určité situace a chování. K tomu se váže má druhá kritika. Vedlejší postavy slouží spíše jako výplň a nedostává se jim pozornosti. Ani na konci první řady jsem neznal jejich jména a musel si to hledat na internetu. Poslední kritika se týká slabších zápletek, které se dostávají do popředí ke konci řady. Dle mého názoru jsou průhledné a vyloženě prosté, jako z telenovely. Co naopak oceňuji, je velmi věrné vykreslení tehdejší doby. To je pro mne hlavní tahoun tohoto seriálu. Reklamní business z 60. let je zajímavý, reklamní spoty jsou na základě skutečných událostí, a celé to podtrhuje atmosféra, kdy ženy nebyly rovné mužům.

• 20.8.2018  06:57
    Živí mrtví - Série 7 (série) (2016)

|| 7. série – 70% Ach jo... Na začátek musím narovinu zmínint, že Negan je to nejlepší, co TWD mohlo potkat. Neskutečně charmismatická postava se skvělými dialogy a také konečně postava, která se nebojí konat a je důstojným soupeřem. Negan se objevuje zhruba v každém druhém díle a to je jediný důvod, proč tato série neskončila úplným průserem. Tato sezóna je totiž první, kde vůbec nebyl zvládnutý vývoj postav. Jejich problémy byly uměle vytvořené a postavám nebyl dán pořádný vývoj před tím, než jim byla věnována celá epizoda. Pro mě osobně jsou prostě Sasha, Rosita a Tara naprosto nevýrazné postavy a velmi snadno zmaněnitelné. Když tyto postavy nemají v předešlých dílech pořádné interakce, samostatné episody prostě budou nudit. Tady by si mělo TWD vzít velký, velký příklad z Game of Thrones. Další faktor, který nemůžu opominout, jsou velmi prosťoučké záplaetky a nekompetentní, nelogické, vyloženě hloupé chování některých členů – za což lze vinit pouze scénáristy. Ti mají na triku i překvapivě příšerné finále plné Deus Ex Machina a bohužel to odnesl i Negan některými cringe gagy, které mě uprostřed akce regulérně vytrhly z pozornosti a vložili mi hlavu do dlaní. Přes všechny tyto zápory jsem hodnotil tuto sérii relativně nadprůměrně a to opravdu jenom díky Neganovi a zajímavé první třetině sezóny. Musím říct, že sledovat Kingdom, Hilltop a Oceanside samo o sobě bylo zajímavé a lákavé na další episody.

• 13.8.2018  01:33
    Živí mrtví - Série 6 (série) (2015)

|| 6. série – 85% Silná stránka této sezóny je podle mého minimum hluchých míst. Děj celkově hezky odsýpá, nicméně opět zde narážím na problém konzistencí dílů. Některé díly prostě nejsou dobře zvládnuté. Mezi takový musím bohužel i označit celé finále sezóny, které po famózním buildupu skončilo prachsprostým cliffhangerem.

• 22.4.2018  14:59
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

HELLO WISCONSIN! Nechápu, že mě takový bezvadný sitcom tak dlouho míjel. || 1. série – 95% Možná je to můj problém s pilotními díly, ale přišel mi jako nejslabší z celé série. Doporučuji nenechat se odradit, protože si velmi rychle zvyknete na humor a grimasy herců.

• 3.3.2018  02:22
    Živí mrtví - Série 5 (série) (2014)

|| 5. série – 85% Tohle mohla být nejlepší série a překonat i druhou řadu. Bohužel jí úplně uzemnily zhruba tři episody v polovině, kde se v podstatě jenom vyplňovala vata a navíc to z mého pohledu bylo hodně nešťastně zvládnuté.Tohle všechno smete ze stolu bravurní poslední třetina, která dodává skvělý nádech a novou tvář. Navíc je zde vidět větší důraz na vývoj postav. Bohužel, řada se hodnotí jako celek a nad nešťastným středem nemůžu přimhouřit oči.

• 30.9.2017  15:33

Tak tohle bylo fakt špatný. Upřimně jsem nevěřil, že se to bude tak diametrálně kvalitativně lišit od seriálu. Ten si držel nějakou hranici, co se týče nechutností a nikdy neobsahoval nahotu. S tou dá se říci nikdy nemám problém, ale tady to působilo hodně nuceně a vůbec se to nehodilo. Děj byl konec konců také o ničem, zbytečně natahovaná slátanina. Bohužel ani herci, kteří BMS táhli, zde nepůsobili dost přesvědčivě a přirozeně. Vážně jsem měl z celého filmu dojem, jako by jim někdo šlapal na paty a veškerá tvůrčí kreativita byla pohřbená v zemi. Je to vážně škoda, protože potenciál byl obrovský.

• 18.9.2017  05:59
    Borci z Blue Mountain State (TV seriál) (2010)

Éra pubertalních a teenagerovských praštěných trapných filmů je beznadějncě pryč. BMS není kdovíjak revoluční sitcom, ale nabízí něco, co dnešní společnost postrádá. V BMS je chování postav průhlěný jak tanga šlapky z Bulharska, ale přeci jenom to neubírá na sympatičnosti postav. A musím říct, že čím víc dílů jsem viděl, tím vic mi celý koncept a partička lidí přirostli k srdci. Zvrácený puberťácký humor zasazený do prostřední americkýho fotbalu na vysoké škole. What's not to like?

• 8.9.2017  02:26
    Živí mrtví - Série 4 (série) (2013)

|| 4. série – 90% Zajímavé scénáristické rozhodnutí rozdělit čtvrtou sézonu na pomyslné dvě poloviny, kdy každá polovina vystihuje jiné kvality. Né každému může vyhovovat druhá polovina, která se více podobá Game of Thrones. Za mě je důraz na psychologii postav a jejich vývoj velké plus a něco, čeho by se seriál mohl nadále držet.

• 6.9.2017  06:49

|| 7. série – 90% Jakkoliv je tahle série nenáviděná, za mě nekompromisně patří do lepší poloviny seriálu. Troufám si i tvrdit, že se jedná o nejhumornější část celého Californication. Levon je naprosto senzační postava, kterou doplňuje podobně charismatická Julie spolu s Rathem a jeho dialogy.

• 6.9.2017  06:45

|| 6. série – 80% Spása po předešlé sérii navíc s třešničkou na dortu – Faith. Nejcharismatičtější ženská vedlejší postava. Dokázal bych si představit, že tady mohlo Californication skončit, pokud by se série na konci vydala jiným směrem.

• 6.9.2017  06:41

|| 5. série – 65% Nejslabší část Californication. Nudný dialogy, nezajímavý děj, nula vtipů. Jediný dobrý díl je The Party, kde se klasicky sejdou všechny aktuální postavy na jednom místě. Snaha o získání Karen už začíná být lehce otravná.

• 6.9.2017  06:38

|| 4. série – 85% Zajímavá série, co se hlavního děje týče, která je navíc doplněná o dobré vedlejší postavy.

• 6.9.2017  06:29

|| 3. série – 90% Méňě charismatické vedlejší postavy, na druhou stranu je neskutečná prdel sledovat ten milostný n-úhelník.

• 6.9.2017  06:27

|| 2. série – 90% Co nová série, to nové vedlejší postavy. Zajímavý koncept, který i nenásilně funguje. A s příchodem nových postav se tu objevila jedna, kterou považuji za tu úplně nejlepší z celého seriálu – Lew Ashby.

• 6.9.2017  06:25

|| 1. série – 85% Solidní úvodní série se zajímavými zvraty a celkovém seznámení s hlavními postavami.

• 13.7.2017  03:06
    Wonder Woman (2017)

Marvel na to neměl koule. Ani po 15 filmech se neodvážil udělat snímek s ženskou hlavní rolí. A prohloupil. Na Wonder Woman jsem šel s vysokým očekávání a odcházel jsem velmi potěšen. Gal Gadot je obsazení roku a my můžeme DC děkovat, že na ní vsadilo všechno a nechali jí velký prostor. Viděl jsem několik interview a musím konstatovat, že hrála Wonder Woman přirozeně a propůjčila jí spoustu svého charisma a povahových rysů. Chris Pine krásně doplňuje a dodává tomu ten správný říz, díky čemuž nemáte pocit, že se jedná o vyloženě feministické dílo plné žvástů. Drobnou výtku bych snad měl jenom ke scénáři, kde se určité postavy chovají značně hloupě jenom kvůli dramatickému zakončení. Ale i tak jednoznačně nejlepší film z DCEU a mě nezbývá než vyhlížet marvelovský solo snímek o Black Widow.

• 8.5.2017  01:25

Věc se má tak. Je to ze světa Harryho Pottera? Je. Má to kvalitní režii? Má. Má to naprosto ohromující vizuál? Taky má. Tak co s tím je sakra špatně? Postrádá to jakoukoliv hloubku. Takových filmů sype Hollywood ze svých rukávů desítky ročně, je to prachobyčejnej blockbuster. Vůbec celý ten námět mi nepřijde nějak zábavný, přitom nakousli dvě senzační ideje. Rád bych viděl něco z historie HP, klidně i v tom New Yorku, ale proč do toho tahat zvířata? Naopak, taky bych rád viděl lov bájných zvířat ve stylu Indiana Jonese popř. Tomb Rider. Proč ne? Ale tohle teda fakt ne prosím.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14