Toka

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 30.9.2017  15:33

Tak tohle bylo fakt špatný. Upřimně jsem nevěřil, že se to bude tak diametrálně kvalitativně lišit od seriálu. Ten si držel nějakou hranici, co se týče nechutností a nikdy neobsahoval nahotu. S tou dá se říci nikdy nemám problém, ale tady to působilo hodně nuceně a vůbec se to nehodilo. Děj byl konec konců také o ničem, zbytečně natahovaná slátanina. Bohužel ani herci, kteří BMS táhli, zde nepůsobili dost přesvědčivě a přirozeně. Vážně jsem měl z celého filmu dojem, jako by jim někdo šlapal na paty a veškerá tvůrčí kreativita byla pohřbená v zemi. Je to vážně škoda, protože potenciál byl obrovský.

• 18.9.2017  05:59
    Borci z Blue Mountain State (TV seriál) (2010)

Éra pubertalních a teenagerovských praštěných trapných filmů je beznadějncě pryč. BMS není kdovíjak revoluční sitcom, ale nabízí něco, co dnešní společnost postrádá. V BMS je chování postav průhlěný jak tanga šlapky z Bulharska, ale přeci jenom to neubírá na sympatičnosti postav. A musím říct, že čím víc dílů jsem viděl, tím vic mi celý koncept a partička lidí přirostli k srdci. Zvrácený puberťácký humor zasazený do prostřední americkýho fotbalu na vysoké škole. What's not to like?

• 8.9.2017  02:26
    Živí mrtví - Série 4 (série) (2013)

|| 4. série – 90% Zajímavé scénáristické rozhodnutí rozdělit čtvrtou sézonu na pomyslné dvě poloviny, kdy každá polovina vystihuje jiné kvality. Né každému může vyhovovat druhá polovina, která se více podobá Game of Thrones. Za mě je důraz na psychologii postav a jejich vývoj velké plus a něco, čeho by se seriál mohl nadále držet.

• 6.9.2017  06:49

|| 7. série – 90% Jakkoliv je tahle série nenáviděná, za mě nekompromisně patří do lepší poloviny seriálu. Troufám si i tvrdit, že se jedná o nejhumornější část celého Californication. Levon je naprosto senzační postava, kterou doplňuje podobně charismatická Julie spolu s Rathem a jeho dialogy.

• 6.9.2017  06:45

|| 6. série – 80% Spása po předešlé sérii navíc s třešničkou na dortu – Faith. Nejcharismatičtější ženská vedlejší postava. Dokázal bych si představit, že tady mohlo Californication skončit, pokud by se série na konci vydala jiným směrem.

• 6.9.2017  06:41

|| 5. série – 65% Nejslabší část Californication. Nudný dialogy, nezajímavý děj, nula vtipů. Jediný dobrý díl je The Party, kde se klasicky sejdou všechny aktuální postavy na jednom místě. Snaha o získání Karen už začíná být lehce otravná.

• 6.9.2017  06:38

|| 4. série – 85% Zajímavá série, co se hlavního děje týče, která je navíc doplněná o dobré vedlejší postavy.

• 6.9.2017  06:29

|| 3. série – 90% Méňě charismatické vedlejší postavy, na druhou stranu je neskutečná prdel sledovat ten milostný n-úhelník.

• 6.9.2017  06:27

|| 2. série – 90% Co nová série, to nové vedlejší postavy. Zajímavý koncept, který i nenásilně funguje. A s příchodem nových postav se tu objevila jedna, kterou považuji za tu úplně nejlepší z celého seriálu – Lew Ashby.

• 6.9.2017  06:25

|| 1. série – 85% Solidní úvodní série se zajímavými zvraty a celkovém seznámení s hlavními postavami.

• 13.7.2017  03:06
    Wonder Woman (2017)

Marvel na to neměl koule. Ani po 15 filmech se neodvážil udělat snímek s ženskou hlavní rolí. A prohloupil. Na Wonder Woman jsem šel s vysokým očekávání a odcházel jsem velmi potěšen. Gal Gadot je obsazení roku a my můžeme DC děkovat, že na ní vsadilo všechno a nechali jí velký prostor. Viděl jsem několik interview a musím konstatovat, že hrála Wonder Woman přirozeně a propůjčila jí spoustu svého charisma a povahových rysů. Chris Pine krásně doplňuje a dodává tomu ten správný říz, díky čemuž nemáte pocit, že se jedná o vyloženě feministické dílo plné žvástů. Drobnou výtku bych snad měl jenom ke scénáři, kde se určité postavy chovají značně hloupě jenom kvůli dramatickému zakončení. Ale i tak jednoznačně nejlepší film z DCEU a mě nezbývá než vyhlížet marvelovský solo snímek o Black Widow.

• 8.5.2017  01:25

Věc se má tak. Je to ze světa Harryho Pottera? Je. Má to kvalitní režii? Má. Má to naprosto ohromující vizuál? Taky má. Tak co s tím je sakra špatně? Postrádá to jakoukoliv hloubku. Takových filmů sype Hollywood ze svých rukávů desítky ročně, je to prachobyčejnej blockbuster. Vůbec celý ten námět mi nepřijde nějak zábavný, přitom nakousli dvě senzační ideje. Rád bych viděl něco z historie HP, klidně i v tom New Yorku, ale proč do toho tahat zvířata? Naopak, taky bych rád viděl lov bájných zvířat ve stylu Indiana Jonese popř. Tomb Rider. Proč ne? Ale tohle teda fakt ne prosím.

• 8.5.2017  01:14

Tohle jsem nějak nezvládal. Butron se vyřádil v plné parádě, bohužel už to hraničí s návštěvou psychiatrické léčebny. Kromě hodně divných postav film bohužel ubíjí i primitivnost, nemožnost empatie s jakýmkoliv aktérem a koneckonců je to i děsná nuda. Jo a ty odpadávající části psa si klidně mohli odpustit. Naštěstí to má velmi krátkou stopáž. On asi věděl proč.

• 21.4.2017  17:03
    Zilionáři (2016)

Na tohle se nedalo dívat. Obvykle mě trapnej puberťáckej humor baví, rozesměje mě každá kravina, ale tohle žalostně selhalo. Upřímně jsem se zasmál tak dvakrát, To, že je tam v uvozovkách hvězdné obsazení, bohužel nezachrání tuhle ubohost. Hvězdu si to vydupalo jenom díky adaptaci na reálný příběh, který mě během čtení na wiki značně pobavil. Nemohl jsem uvěřit tomu, že takoví tupci fakt existují.

• 15.4.2017  01:41

Ale no tak... Však se jedná o druhý nejlepší filmovou adaptaci podle videohry! Pravda, na Warcraft tomu chyběla epičtější výprava a více záběrů z minulosti, ale stále se jedná o dílo hodné lásky. Náramně jsem si to užil a ty dvě hodiny mi utelky jako voda. Největší strach jsem měl z Fassbendera, podle traileru se mi k hlavní postavě úplně nehodil, ale zvládl to na jedničku. Děj krásně plyne a opravdu netuším, odkud se berou ty kritiky scénáře. Zde je lore oproti Warcraftu jednoduchý a nepotřebuje víc než několik mozkových závitů. A to mluvím jako někdo, kdo má z herní předlohou malé zkušenosti.

• 14.3.2017  00:59
    Příchozí (2016)

Většinou jsem hodně vnímavý a nadchnutý k filozofickým sci-fi. Tohle mě ale minulo pořádně velkým obloukem. Některé dramatické a napínavé scény byly dost natahované a k zoufání nudné, např. první příchoď do lodě. Audiovizuální stránka taky nic moc. Jediná fakt krásná scéna byla ta s lodí a valícím se dýmem přes hory. Jednou věc, kterou nemůžu filmu vytknout, je ústřední dvojice. Co je naprosto ubíjející je absolutní nesmyslnost celého konceptu příchozích a ostatně i chování jednotlivců a národů. Kam se poděla ta část ohledně jedný z dvanácti? Že jsou potřeba všechny díly? Proč by si někdo vůbec mohl myslet, že může zastavit technologicky mnohem vyspělejší rasu? U popkornových akčních blockbusterů se to dá odpustit. Jenže Arrival se snaží o intelektuální zábavu a tragicky v tom selhává. Zkuste si vygooglit, co to vlastně znamená "zero sum game". Spoiler, win-win situace to totiž není. Nemůžu pochopit, jak tohle někdo může vidět víckrát a ještě to přirovnávat kvalitativně k mistrovskému dílu Kontakt, který má hlavu a patu a je v podstatě ve všem lepší. Za pět let si lidi budou víc povídat o Interstellaru, než o tomhle.

• 13.3.2017  01:54
    Aliance (2016)

Aliance má skvělou dramatickou atmosféru první polovinu filmu, úplně jsem seděl zaraženej v křesle napětím. Bohužel, pak přichází rozuzlení a celé se to nějak sesype jako domeček z karet. Proč? Protože to kopíruje sebe sama. Celá ta zápletka je jak vystřižená z Rezistence a navlečená na trošku širší měřítko. Co si budeme povídat, ono to dost kopíruje i Labyrint a Hunger Games. Tris se ovšem s Katniss nemůže absolutně srovnávat, to charisma hlavních protagonistek je diametrálně odlišný.

• 12.3.2017  00:51
    Sousedi 2 (2016)

Půměr žánru, který nespasí ani Chloe Moretz. Příběh pokulhává víc, než v předešlém díle a celkově to působí jako taková zpatlanina několika scén. Na druhou stranu některý vtípky se neskutečně povedli, u zatýkání jsem se smíchy plácal do kolen.

• 10.3.2017  22:06

Rozhodně zajímavý počin a nutno podotknout, že navzdory předpokladům se na to i dalo koukat. Nechápejte mě špatně, k počítačovým hrám mám hodně blízko a tohle je paroduje na všech frontách. Ukázková recese. Záporáci jak jinak než Rusové, konečně jsem zjistil, jak se teda vyslovuje "suka blyat" a finální perlička v podobě "ez". Co mi ale nejvíc vadí, je nevyváženost. Některé souboje jsou skvělý a mají ten ztřeštěný nádech ve stylu Deadpoola (už zase ho referencuju) podpořený různými hudebními žánry, ať už kytary alá Chuck Berry, vydatná reggae nálož nebo sympatický jazz. Jiné souboje jsou naopak extrémně nudné a hrají si na vážnou stránku. Ono to není ani tak soubojema, jako spíš hudbou. Dramatická složka se sem vážně nehodila. Příběh nemá cenu moc komentovat. Neměl bych s ním vůbec problém, kdyby se producenti neprohřešili nejistotou, jakým chtějí Henryho vést. Takhle má člověk čas se na ten příběh i soustředit.

• 9.3.2017  21:24

Neskutečně jsem si užil tuhle jízdu, stejně jako u prvního dílu. Je to hravý, zábavný a vykouzlí to takový milý úsměv. Jezdci Apokalypsy obživli díky novému přírůstku v podobě Lizzy Caplan, na kterou nejenom, že se hrozně hezky kouká, ale je i vidět, jak se plně vnořila do své ztřeštěné role. Popravdě jsem se dost bál, že pokračování si bude hrát na něco jinýho, ale ne. Zachovali přesně ten samý styl z prvního dílu, který tolik lidí uchvátil. Bohužel hodnocení trpí syndromem pokračování... To už prostě nemůže mít wow efekt a zaujmout něčím novým. Přesto si nemyslím, že by byl kvalitativně jinde, než jeho prvotina.

• 6.3.2017  22:19

Tak přecejnom to jde s notnou dávkou humoru. Ztřešťená akce ve stylu Deadpoola s hvězdným obsazení a ještě lepší hudbou. Ta tomu dodává přesně ten šmrnc a dává najevo, že se tentokrát nejedná o žádné další edgy drama. A to já vítám s otevřenou náručí. Will Smith je pořád sympaťák, na druhou stranu Jared Leto mě úplně nepřesvědčil. Nemůžu se ubránit pocitu, že role Jokera a veškeré jeho scény byly naprosto zbytečný. Bohatě by stačila úvodní scéna k seznámení s Harley Quinn. Celkově mě mrzí pár věcí. Žalostný posttitulkový scény v porovnání s Marvelem - teda pokud zrovna nějaká je a že Suicide Squad je pravděpodobně na delší dobu poslední (a vlastně i první) vtipný film ze světa DC. Jo a příště prosím víc záběrů na zadek Margot Robbie, taková věc se za dvě a půl hodiny neokouká.

• 5.3.2017  21:34

Zábavnost filmu se odvíjí podle počtu popkulturních odkazů. Zde jsem jich pochytil bohužel mnohem míň, než u Lego Příběhu. Zábavný animák to bezpochyby je, ale v mých očích o něco slabší než výše zmíněný Lego Příběh. Některé gagy navíc vypadaly trochu nuceně, jenom aby si mohli rejpnout do Marvelu.

• 5.3.2017  21:17
    Muž z oceli (2013)

Slušné nastartování DC univerza. Moje očekávání byla různá, nicméně hutná porce Sci-Fi mě velmi příjemně překvapila. Akční scény začínají už od první minuty a já si nemůžu pomoct, že to působí značně urychleně a nuceně. On je vlastně celej film jedna akční scéna za druhou, výbuchy kam oko dohlédne a destrukce vlastně úplně všeho. Přiznám se, že jsem se sem tam nudil, akční scény ztratily v dvou a půl hodinvé stopáži svůj šmrnc.

• 5.3.2017  21:14

Jsem schopen odpustit veškeré scénáristické excesy, a že jich bylo. Nesmyslný boss fight, po kterém je pojmenovaný celý film, veštkyně Lois Lane, motivy Lexe Luthora, politické pozadí jak vystřižené z Avengers a naprosto promarněná příležitost pro scénku s Aquamanem. Možná by neměla smysl v rámci DCEU, uvidíme. Odpustím to jenom proto, že se mi na to dobře koukalo. Ultimate edice měla tři hodiny a neměl jsem ani na chvíli pocit, že se nudím. Drama dobře vygradované, akčních scén bylo tak akorát (zdravím Man of Steel), na mě to působilo uceleně. Hudební kombinace Zimmera a Junkie XL je nanejvíš zajímavá a určitě chci víc od téhle dvojky. To se úplně nedá říct o dvojce Supermana a Batmana. Nemůžu si pomoct, ale Marvelovští mají větší charisma a jsou více vymezení svým chováním. Tady ústřední dvojice působí tak nějak nemastně neslaně. Né že by to byla chyba Afflecka a Cavilla, spíš za to může temný důraz na scénář. Celou situaci paradoxně zachraňuje svým epickým příchodem Gal Gadot ala Wonder Woman. Pro někoho zbytečný snímek, pro mě jako absolutního negramota DC univerza příjemná podívaná.

• 16.2.2017  10:05

Co k tomu říct... Překvapivě první půlka filmu docela svižně utekla, což je přesný opak půlky druhé. Ta se neskutečně táhla, byla repetetivní a zoufale nudná. A jako bonus nám naservírovali velký fuck you na konci s vynuceným cliffhangerem bez jakéhokoliv zakončení děje. Což je docela problém vzhledem k úsměvné stopáži přesahující dvě hodiny. Chemie mezi hlavními herci byla přirozená a považuju jí jako největší plus tohohle díla. Samotná Dakota Johnson byla správně obyčejná, na můj vkus ale až moc.

• 2.1.2017  08:22
    Pasažéři (2016)

Nemůžu se zbavit pocitu, že mi byl předložen hodně průměrný film tvářící se jako oskarový materiál. Nebudeme si nic nalhávat, na tohle se podruhý nikdo nepodívá. Velká škoda, neboť se toho dost povedlo. Námět a zápletka ve mě vyvolaly značný pocit paniky, celkově to má takový správný klaustrofobní nádech podpořený parádním vizuálem. Tady se prachy vysypaly správně. K ústřední dvojici nemám moc co vytknout. První část ala one man show zvládl Chris Pratt parádně. Chemie mezi Prattem a JLaw funguje přirozeně, ovšem velký zlom nastává v poslední půlhodince - a to jak po příběhové, tak herecké stránce. Tady Jennifer Lawrence totálně zastiňuje svým výkonem svého kolegu, který vedle ní vypadá jako by byl vytržen z reklamy na prací prášek. Není to ani tak Prattova vina, Jennifer se pro akční dramatický scény snad narodila. Propastný rozdíl mezi ústřední dvojicí bohužel není to nejhorší, co se na konci přihodilo, je to spíš důsledek scénáře. Akční scény byly úplně mimo, naprosto zbytečná zápletka, která akorát nabourává solidní myšlenku s filozofickým podtextem. Měl jsem pocit, jako kdyby Christopher Nolan předal režisérské křeslo Michaelu Bayovi. Přitom se mohlo jednat o podobně kvalitativní počin jako byl Interstellar a The Martian. Škoda.

• 5.12.2016  20:30
    Semestr (TV seriál) (2016)

Snažím se v tom najít nějaké klady, ale moc jich není. Dá se to strhnout velmi snadno, ústřední dvojice odvádí výbornou práci, líbí se mi jejich přirozené vyjadřování. Co se týče samotného děje, nějaký náznak byl zhruba v půlce, bohužel byl náasledně zadupán předposlední a poslední episodou. Ano, ukazuje život takový, jaký je - ve většině případů nudný a bez zvratů. Jenže bez nějakého náboje vlastně není absolutně žádný důvod, proč ten seriál vidět.

• 2.11.2016  11:16
    Westworld (TV seriál) (2016)

Nejlepší seriálová sezóna, kterou kdy televize spatřila. Bez jakékoliv nadsázky. Je to absolutní bomba. Hodně dlouho jsem nezažil tu dychtivost po dalším díle. To, co předvádí Lisa Joy a Jonathan Nolan, je precizně zvládnuté dílo, kde je promyšlený každičký zdánlivě irelevantní detail. Jejich meta vyprávění příběhu sahá od názvu episod a anagramů postav až po covery známé hudby (Paint It Black, No Surprises) s patřičným významem. Ramin Djawadi se svou vyšperkovanou hudbou překonává všechno. Další věc, která nesmí být opominuta - herecké výkony. Ten přechod grimas z emoční hysterie do robotické monotónosti od Evan Rachel Wood, wow! Anthony Hopkins, Ed Harris, Clifton "Mother Fucker" Collins Jr., všichni předvádí fantastické výstupy. Po shlédnutí finále mi nezbývá nic jiného, než pomalu tleskat, znovu a znovu se vracet do promyšlenosti Westworldu, a ztrápeně vyčkávat na druhou řadu.

• 6.9.2016  19:42

Dějově dost plytký animák, nicméně mazlíčci tomu dodávají jistý líbivý kontext. Vlastně to celý stojí na vtipných dialozích. A králičích monolozích. A i když vtipné scénky nesrší každou mikrosekundu (vlastně jsou tam hlavně uprostřed filmu i trochu hluchá místa), jedná se o nadprůměrný výtvor. Ilumination Entertaiment má před sebou zářnou cestu.

• 16.8.2016  20:00

Meh.. Robert Downey mladší dobrý, Val Klimer super, sem tam nějaká dobrá hláška, ale bylo to prostě "meh". Příběh ničím neoslní, že bych se smíchy plácal do kolen se říct taky nedá. Jenom skvělé obsazení dobrý film prostě nedělá.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13