Toka

okres Praha

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 7.10.2018  17:58
    Big Mouth - Série 1 (série) (2017)

• 24.9.2018  17:14
    Big Mouth (TV seriál) (2017)

|| 1. série – 80% Nerad bych používal slovo nekorektní. Je nekorektní vyobrazit tvrdou realitu dospívajících teenagerů a jejich problémů a myšlenek do animované podoby? Nemyslím si. Big Mouth má pár zajímavých a vtipných nápadů, v některých episodách pracuje přímo s divákem a zavádí vlastní hlášky, které velmi rychle parafrázuje a efektivně z nich dělá memes. Dalo se z toho vymáčknout určitě víc, mezery vidím hlavně ve vedlejších postavách, které nepůsobí úplně sympaticky. Nicméně jsem zvědavý na druhou sezónu. || 2. série – 85% Druhá série je více konzistentní v kvalitě dílů. Seriál přidal na dramatické notě v podobě né tolik veselých problémů z dospívání, což k tomu prostě patří. Trochu mě mrzí menší počet songů a sebeparodování, na druhou stranu Netflix to schytává ze všech stran. Přiznám se, že seriál na mne pomalu roste například oproti Disenchantment, kterému chybí taková ta jiskra.

• 19.9.2018  02:05
    Disenchantment (TV seriál) (2018)

Disenchantment se zatím hledá, stejně jako Matt Groening. Ten se svým novým počinem zkouší něco trochu jiného než Futurama a Simpsonovi. Nejedná se už totiž o čistě epizodní počin. Tentokrát je zde kladen větší důraz na kontinuální dějovou linku. Ta nabírá grády v poslední třetině série, bohužel ale ztrácí na situační komedii. Série je zakončená cliffhangerem, což v zásadě nevadí, protože byly objednané rovnou dvě řady. Ačkoliv si dějovou linku užívám, musím říct, že humor mi hodně chyběl. Nechci seriál, který se tváří, že je postaven na vtipných scénkách, aby na poslední vteřinu zvážněl a ubral na humoru. Z toho důvodu jsem na opačném konci spektra kritiků, které poslední třetinu chválí. Chce to jak humor, tak plynulý děj. Jak dobře tohle zvládnou tvůrci v druhé řadě nastaví úspěšnost tohoto seriálu. Prozatím je to příjemný nadprůměr. 75% Jo a mimochodem, má to naprosto senzační znělku!

• 3.9.2018  19:09

|| 1. série – 85% Jak už bylo řečeno, velmi pomalý rozjezd. S tím nemám takový problém, jako s jinými prvky. Konkrétně jsou pro mě těžko stravitelné dialogy. Spolu s občas málo explicitními výrazy herců působí dialogy občas nejednoznačně a mám problém rozpoznat určité situace a chování. K tomu se váže má druhá kritika. Vedlejší postavy slouží spíše jako výplň a nedostává se jim pozornosti. Ani na konci první řady jsem neznal jejich jména a musel si to hledat na internetu. Poslední kritika se týká slabších zápletek, které se dostávají do popředí ke konci řady. Dle mého názoru jsou průhledné a vyloženě prosté, jako z telenovely. Co naopak oceňuji, je velmi věrné vykreslení tehdejší doby. To je pro mne hlavní tahoun tohoto seriálu. Reklamní business z 60. let je zajímavý, reklamní spoty jsou na základě skutečných událostí, a celé to podtrhuje atmosféra, kdy ženy nebyly rovné mužům.

• 20.8.2018  06:57
    Živí mrtví - Série 7 (série) (2016)

|| 7. série – 70% Ach jo... Na začátek musím narovinu zmínint, že Negan je to nejlepší, co TWD mohlo potkat. Neskutečně charmismatická postava se skvělými dialogy a také konečně postava, která se nebojí konat a je důstojným soupeřem. Negan se objevuje zhruba v každém druhém díle a to je jediný důvod, proč tato série neskončila úplným průserem. Tato sezóna je totiž první, kde vůbec nebyl zvládnutý vývoj postav. Jejich problémy byly uměle vytvořené a postavám nebyl dán pořádný vývoj před tím, než jim byla věnována celá epizoda. Pro mě osobně jsou prostě Sasha, Rosita a Tara naprosto nevýrazné postavy a velmi snadno zmaněnitelné. Když tyto postavy nemají v předešlých dílech pořádné interakce, samostatné episody prostě budou nudit. Tady by si mělo TWD vzít velký, velký příklad z Game of Thrones. Další faktor, který nemůžu opominout, jsou velmi prosťoučké záplaetky a nekompetentní, nelogické, vyloženě hloupé chování některých členů – za což lze vinit pouze scénáristy. Ti mají na triku i překvapivě příšerné finále plné Deus Ex Machina a bohužel to odnesl i Negan některými cringe gagy, které mě uprostřed akce regulérně vytrhly z pozornosti a vložili mi hlavu do dlaní. Přes všechny tyto zápory jsem hodnotil tuto sérii relativně nadprůměrně a to opravdu jenom díky Neganovi a zajímavé první třetině sezóny. Musím říct, že sledovat Kingdom, Hilltop a Oceanside samo o sobě bylo zajímavé a lákavé na další episody.

• 13.8.2018  01:33
    Živí mrtví - Série 6 (série) (2015)

|| 6. série – 85% Silná stránka této sezóny je podle mého minimum hluchých míst. Děj celkově hezky odsýpá, nicméně opět zde narážím na problém konzistencí dílů. Některé díly prostě nejsou dobře zvládnuté. Mezi takový musím bohužel i označit celé finále sezóny, které po famózním buildupu skončilo prachsprostým cliffhangerem.

• 22.4.2018  14:59
    Zlatá sedmdesátá (TV seriál) (1998)

HELLO WISCONSIN! Nechápu, že mě takový bezvadný sitcom tak dlouho míjel. || 1. série – 95% Možná je to můj problém s pilotními díly, ale přišel mi jako nejslabší z celé série. Doporučuji nenechat se odradit, protože si velmi rychle zvyknete na humor a grimasy herců.

• 3.3.2018  02:22
    Živí mrtví - Série 5 (série) (2014)

|| 5. série – 85% Tohle mohla být nejlepší série a překonat i druhou řadu. Bohužel jí úplně uzemnily zhruba tři episody v polovině, kde se v podstatě jenom vyplňovala vata a navíc to z mého pohledu bylo hodně nešťastně zvládnuté.Tohle všechno smete ze stolu bravurní poslední třetina, která dodává skvělý nádech a novou tvář. Navíc je zde vidět větší důraz na vývoj postav. Bohužel, řada se hodnotí jako celek a nad nešťastným středem nemůžu přimhouřit oči.

• 30.9.2017  15:33

Tak tohle bylo fakt špatný. Upřimně jsem nevěřil, že se to bude tak diametrálně kvalitativně lišit od seriálu. Ten si držel nějakou hranici, co se týče nechutností a nikdy neobsahoval nahotu. S tou dá se říci nikdy nemám problém, ale tady to působilo hodně nuceně a vůbec se to nehodilo. Děj byl konec konců také o ničem, zbytečně natahovaná slátanina. Bohužel ani herci, kteří BMS táhli, zde nepůsobili dost přesvědčivě a přirozeně. Vážně jsem měl z celého filmu dojem, jako by jim někdo šlapal na paty a veškerá tvůrčí kreativita byla pohřbená v zemi. Je to vážně škoda, protože potenciál byl obrovský.

• 18.9.2017  05:59
    Borci z Blue Mountain State (TV seriál) (2010)

Éra pubertalních a teenagerovských praštěných trapných filmů je beznadějncě pryč. BMS není kdovíjak revoluční sitcom, ale nabízí něco, co dnešní společnost postrádá. V BMS je chování postav průhlěný jak tanga šlapky z Bulharska, ale přeci jenom to neubírá na sympatičnosti postav. A musím říct, že čím víc dílů jsem viděl, tím vic mi celý koncept a partička lidí přirostli k srdci. Zvrácený puberťácký humor zasazený do prostřední americkýho fotbalu na vysoké škole. What's not to like?

• 8.9.2017  02:26
    Živí mrtví - Série 4 (série) (2013)

|| 4. série – 90% Zajímavé scénáristické rozhodnutí rozdělit čtvrtou sézonu na pomyslné dvě poloviny, kdy každá polovina vystihuje jiné kvality. Né každému může vyhovovat druhá polovina, která se více podobá Game of Thrones. Za mě je důraz na psychologii postav a jejich vývoj velké plus a něco, čeho by se seriál mohl nadále držet.

• 6.9.2017  06:49

|| 7. série – 90% Jakkoliv je tahle série nenáviděná, za mě nekompromisně patří do lepší poloviny seriálu. Troufám si i tvrdit, že se jedná o nejhumornější část celého Californication. Levon je naprosto senzační postava, kterou doplňuje podobně charismatická Julie spolu s Rathem a jeho dialogy.

• 6.9.2017  06:45

|| 6. série – 80% Spása po předešlé sérii navíc s třešničkou na dortu – Faith. Nejcharismatičtější ženská vedlejší postava. Dokázal bych si představit, že tady mohlo Californication skončit, pokud by se série na konci vydala jiným směrem.

• 6.9.2017  06:41

|| 5. série – 65% Nejslabší část Californication. Nudný dialogy, nezajímavý děj, nula vtipů. Jediný dobrý díl je The Party, kde se klasicky sejdou všechny aktuální postavy na jednom místě. Snaha o získání Karen už začíná být lehce otravná.

• 6.9.2017  06:38

|| 4. série – 85% Zajímavá série, co se hlavního děje týče, která je navíc doplněná o dobré vedlejší postavy.

• 6.9.2017  06:29

|| 3. série – 90% Méňě charismatické vedlejší postavy, na druhou stranu je neskutečná prdel sledovat ten milostný n-úhelník.

• 6.9.2017  06:27

|| 2. série – 90% Co nová série, to nové vedlejší postavy. Zajímavý koncept, který i nenásilně funguje. A s příchodem nových postav se tu objevila jedna, kterou považuji za tu úplně nejlepší z celého seriálu – Lew Ashby.

• 6.9.2017  06:25

|| 1. série – 85% Solidní úvodní série se zajímavými zvraty a celkovém seznámení s hlavními postavami.

• 13.7.2017  03:06
    Wonder Woman (2017)

Marvel na to neměl koule. Ani po 15 filmech se neodvážil udělat snímek s ženskou hlavní rolí. A prohloupil. Na Wonder Woman jsem šel s vysokým očekávání a odcházel jsem velmi potěšen. Gal Gadot je obsazení roku a my můžeme DC děkovat, že na ní vsadilo všechno a nechali jí velký prostor. Viděl jsem několik interview a musím konstatovat, že hrála Wonder Woman přirozeně a propůjčila jí spoustu svého charisma a povahových rysů. Chris Pine krásně doplňuje a dodává tomu ten správný říz, díky čemuž nemáte pocit, že se jedná o vyloženě feministické dílo plné žvástů. Drobnou výtku bych snad měl jenom ke scénáři, kde se určité postavy chovají značně hloupě jenom kvůli dramatickému zakončení. Ale i tak jednoznačně nejlepší film z DCEU a mě nezbývá než vyhlížet marvelovský solo snímek o Black Widow.

• 8.5.2017  01:25

Věc se má tak. Je to ze světa Harryho Pottera? Je. Má to kvalitní režii? Má. Má to naprosto ohromující vizuál? Taky má. Tak co s tím je sakra špatně? Postrádá to jakoukoliv hloubku. Takových filmů sype Hollywood ze svých rukávů desítky ročně, je to prachobyčejnej blockbuster. Vůbec celý ten námět mi nepřijde nějak zábavný, přitom nakousli dvě senzační ideje. Rád bych viděl něco z historie HP, klidně i v tom New Yorku, ale proč do toho tahat zvířata? Naopak, taky bych rád viděl lov bájných zvířat ve stylu Indiana Jonese popř. Tomb Rider. Proč ne? Ale tohle teda fakt ne prosím.

• 8.5.2017  01:14

Tohle jsem nějak nezvládal. Butron se vyřádil v plné parádě, bohužel už to hraničí s návštěvou psychiatrické léčebny. Kromě hodně divných postav film bohužel ubíjí i primitivnost, nemožnost empatie s jakýmkoliv aktérem a koneckonců je to i děsná nuda. Jo a ty odpadávající části psa si klidně mohli odpustit. Naštěstí to má velmi krátkou stopáž. On asi věděl proč.

• 21.4.2017  17:03
    Zilionáři (2016)

Na tohle se nedalo dívat. Obvykle mě trapnej puberťáckej humor baví, rozesměje mě každá kravina, ale tohle žalostně selhalo. Upřímně jsem se zasmál tak dvakrát, To, že je tam v uvozovkách hvězdné obsazení, bohužel nezachrání tuhle ubohost. Hvězdu si to vydupalo jenom díky adaptaci na reálný příběh, který mě během čtení na wiki značně pobavil. Nemohl jsem uvěřit tomu, že takoví tupci fakt existují.

• 15.4.2017  01:41

Ale no tak... Však se jedná o druhý nejlepší filmovou adaptaci podle videohry! Pravda, na Warcraft tomu chyběla epičtější výprava a více záběrů z minulosti, ale stále se jedná o dílo hodné lásky. Náramně jsem si to užil a ty dvě hodiny mi utelky jako voda. Největší strach jsem měl z Fassbendera, podle traileru se mi k hlavní postavě úplně nehodil, ale zvládl to na jedničku. Děj krásně plyne a opravdu netuším, odkud se berou ty kritiky scénáře. Zde je lore oproti Warcraftu jednoduchý a nepotřebuje víc než několik mozkových závitů. A to mluvím jako někdo, kdo má z herní předlohou malé zkušenosti.

• 14.3.2017  00:59
    Příchozí (2016)

Většinou jsem hodně vnímavý a nadchnutý k filozofickým sci-fi. Tohle mě ale minulo pořádně velkým obloukem. Některé dramatické a napínavé scény byly dost natahované a k zoufání nudné, např. první příchoď do lodě. Audiovizuální stránka taky nic moc. Jediná fakt krásná scéna byla ta s lodí a valícím se dýmem přes hory. Jednou věc, kterou nemůžu filmu vytknout, je ústřední dvojice. Co je naprosto ubíjející je absolutní nesmyslnost celého konceptu příchozích a ostatně i chování jednotlivců a národů. Kam se poděla ta část ohledně jedný z dvanácti? Že jsou potřeba všechny díly? Proč by si někdo vůbec mohl myslet, že může zastavit technologicky mnohem vyspělejší rasu? U popkornových akčních blockbusterů se to dá odpustit. Jenže Arrival se snaží o intelektuální zábavu a tragicky v tom selhává. Zkuste si vygooglit, co to vlastně znamená "zero sum game". Spoiler, win-win situace to totiž není. Nemůžu pochopit, jak tohle někdo může vidět víckrát a ještě to přirovnávat kvalitativně k mistrovskému dílu Kontakt, který má hlavu a patu a je v podstatě ve všem lepší. Za pět let si lidi budou víc povídat o Interstellaru, než o tomhle.

• 13.3.2017  01:54
    Aliance (2016)

Aliance má skvělou dramatickou atmosféru první polovinu filmu, úplně jsem seděl zaraženej v křesle napětím. Bohužel, pak přichází rozuzlení a celé se to nějak sesype jako domeček z karet. Proč? Protože to kopíruje sebe sama. Celá ta zápletka je jak vystřižená z Rezistence a navlečená na trošku širší měřítko. Co si budeme povídat, ono to dost kopíruje i Labyrint a Hunger Games. Tris se ovšem s Katniss nemůže absolutně srovnávat, to charisma hlavních protagonistek je diametrálně odlišný.

• 12.3.2017  00:51
    Sousedi 2 (2016)

Půměr žánru, který nespasí ani Chloe Moretz. Příběh pokulhává víc, než v předešlém díle a celkově to působí jako taková zpatlanina několika scén. Na druhou stranu některý vtípky se neskutečně povedli, u zatýkání jsem se smíchy plácal do kolen.

• 10.3.2017  22:06

Rozhodně zajímavý počin a nutno podotknout, že navzdory předpokladům se na to i dalo koukat. Nechápejte mě špatně, k počítačovým hrám mám hodně blízko a tohle je paroduje na všech frontách. Ukázková recese. Záporáci jak jinak než Rusové, konečně jsem zjistil, jak se teda vyslovuje "suka blyat" a finální perlička v podobě "ez". Co mi ale nejvíc vadí, je nevyváženost. Některé souboje jsou skvělý a mají ten ztřeštěný nádech ve stylu Deadpoola (už zase ho referencuju) podpořený různými hudebními žánry, ať už kytary alá Chuck Berry, vydatná reggae nálož nebo sympatický jazz. Jiné souboje jsou naopak extrémně nudné a hrají si na vážnou stránku. Ono to není ani tak soubojema, jako spíš hudbou. Dramatická složka se sem vážně nehodila. Příběh nemá cenu moc komentovat. Neměl bych s ním vůbec problém, kdyby se producenti neprohřešili nejistotou, jakým chtějí Henryho vést. Takhle má člověk čas se na ten příběh i soustředit.

• 9.3.2017  21:24

Neskutečně jsem si užil tuhle jízdu, stejně jako u prvního dílu. Je to hravý, zábavný a vykouzlí to takový milý úsměv. Jezdci Apokalypsy obživli díky novému přírůstku v podobě Lizzy Caplan, na kterou nejenom, že se hrozně hezky kouká, ale je i vidět, jak se plně vnořila do své ztřeštěné role. Popravdě jsem se dost bál, že pokračování si bude hrát na něco jinýho, ale ne. Zachovali přesně ten samý styl z prvního dílu, který tolik lidí uchvátil. Bohužel hodnocení trpí syndromem pokračování... To už prostě nemůže mít wow efekt a zaujmout něčím novým. Přesto si nemyslím, že by byl kvalitativně jinde, než jeho prvotina.

• 6.3.2017  22:19

Tak přecejnom to jde s notnou dávkou humoru. Ztřešťená akce ve stylu Deadpoola s hvězdným obsazení a ještě lepší hudbou. Ta tomu dodává přesně ten šmrnc a dává najevo, že se tentokrát nejedná o žádné další edgy drama. A to já vítám s otevřenou náručí. Will Smith je pořád sympaťák, na druhou stranu Jared Leto mě úplně nepřesvědčil. Nemůžu se ubránit pocitu, že role Jokera a veškeré jeho scény byly naprosto zbytečný. Bohatě by stačila úvodní scéna k seznámení s Harley Quinn. Celkově mě mrzí pár věcí. Žalostný posttitulkový scény v porovnání s Marvelem - teda pokud zrovna nějaká je a že Suicide Squad je pravděpodobně na delší dobu poslední (a vlastně i první) vtipný film ze světa DC. Jo a příště prosím víc záběrů na zadek Margot Robbie, taková věc se za dvě a půl hodiny neokouká.

• 5.3.2017  21:34

Zábavnost filmu se odvíjí podle počtu popkulturních odkazů. Zde jsem jich pochytil bohužel mnohem míň, než u Lego Příběhu. Zábavný animák to bezpochyby je, ale v mých očích o něco slabší než výše zmíněný Lego Příběh. Některé gagy navíc vypadaly trochu nuceně, jenom aby si mohli rejpnout do Marvelu.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13