Toka

4 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 9.9.2019  03:18

• 20.8.2019  01:20

Velmi důležité téma, bohužel ale špatné zpracování. Velký důraz na moc technologických gigantů, malý důraz na poselství pro koncového uživatele, tedy pardon, produktu. Pro člověka, co je tématikou ochrany osobních dat nepolíben bude dokument jistě přínosem. Pro člověka, co už si nějaký ten pátek dává pozor na to, co sdílí na sociální sítě, to bude spíš lehce nudná podívaná se zbytečně dlouhou stopáží. Brittany Kaiser je zajímavá postava v celé problematice a v každém případě jsem rád, že jsem viděl její pohled.

• 18.8.2019  14:37

|| 4. série – 100%

• 18.8.2019  14:02

|| 3. série – 100%

• 18.8.2019  14:00
    Teorie velkého třesku (TV seriál) (2007)

|| Celkové zhodnocení – 80% Ach jo.. The Big Bang Theory začal jako neotřelý, vtipný a unikátní sitcom, který bavil a obzvláštně potěšil specifickou skupinu lidí, na které byly mířeny některé inside vtipy. Já to řeknu na plnou hubu. Byl to seriál pro lidi, kteří opravdu rozuměli fyzice, počítačům a ostatním přírodním vědám. To trvalo zhruba čtyři řady. Pak se toho chytl mainstream a z famózní geekovské komedie se postupně vytrácel její humor a nahradili ho vztahy. Pokud bych chtěl moderní Friends, tak se podívám znova na How I Met Your Mother. V každém případě tohle vydrželo další tři řady. V osmé řadě nastal citelý propad a to i ohledně řešení vztahů. Z kategorie Friends to spadlo to šedého průměru soap opery. Stále se na to dalo dívat, ale některé díly byly opravdu utrpení. Poslední série se k mému překvapení trochu zberchala. Byl zpět ten starý geekovský humor, i když jenom na chvíli. Tvůrci už pravděpodobně neměli jak větvit vztahy a tak se museli vrátit zpět ke kořenům. || 1. série – 95% || 2. série – 100% || 3. série – 100% || 4. série – 100% || 5. série – 90% || 6. série – 85% || 7. série – 80% || 8. série – 65% || 9. série – 65% || 10. série – 60% || 11. série – 65% || 12. série – 75%

• 18.8.2019  14:00

|| 2. série – 100%

• 18.8.2019  13:58

|| 1. série – 95%

• 13.8.2019  20:38

• 13.8.2019  20:25
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

|| 1. série – 95% Perfektně gradovaná mysteriózní, místy až hororová atmosféra mě chytla a odmítala pustit. A to ani horory nemám rád. Ona ta hororová část je totiž velmi cíleně rozbita humornými scénami, což odlehčuje celý dojem ze seriálu a vytváří skvělý mix emocí. Vyprávění příběhu má precizní tempo. Postavy prochází určitým vývojem a je radost sledovat jejich dialogy. Jo a Winona Ryder? Wow. Ta si větší část seriálu doslova sebrala pro sebe. Podala famózní a hlavně uvěřitelný herecký výkon. Stranger Things mi hodně připomíná začátky Lost, snad se to nezvrtne. Jo a chtlěo by to o maličko víc 80s. || 2. série – 70% Ach jo... Sice jsem se dočkal více osmdesátkovýho feelu, ale za jakou cenu? Velkolepé finále první sezóny bylo v podstatě pošlapáno během prvních dílů. Vývoj postav šel úplně do kytek, jejich chování leckdy nedává vůbec smysl, Nové postavy (Max, Billy) měli slušný potenciál, ale bohužel. Celá jejich linka byla zbytečná a vyřešená pomocí jedné agresivní deus ex baseball bat. A proč že to Billy vlastně nemá rád Lucase? Jo vlastně, red herring. Celá tahle sezóna působí jako jeden velký red herring s nudnou opakující se plot line z první série. Až na to, že úplně chybí ta kulervoucí atmosféra. Paradoxně nejméně oblíbený díl, kapitola sedm, která se odehrává v Chicagu, považuji za jeden z nejlepší této řady. Ten díl totiž někam posouval celkový děj do šířky a zapustil kořeny do třetí řady. Druhá řada mě ale stále ve finále bavila, Max mě i přes svojí scénáristickou ignornaci baví, přeci jenom kdo by neměl rád zrzku na skejtu, co umí počítačový hry. Nějaká atmosféra tam stále byla. Uvidíme, jak se naváže. Pevně doufám, že šlo pouze o nutný most k přechodu na více kontinuální vyprávění skrze více řad. || 3. série – 85% Druhá řada se opravdu ukázala jako tupá vata pro změnu vyprávění na kontinuální příběh. Největší obětí této transformace je bohužel Hopper, jehož vývoj není vůbec přirozený. Buď jak buď, stále si nemůžu zvyknout na tu plejádu antiklimatických momentů. Hororové prvky mixnuté s absurdními vtipnými momenty jsou fajn, ale já si vždy ve finále musím trhat vlasy, protože to z logickýho hlediska nedává žádný smysl. Ty momenty jsou tak časté, že začínám pochybovat o své snaze Stranger Things někam zařadit. Ono to ve finále možná bude tak, že si ze sebe – a z osmdesátkových akčnáků – tvůrci prostě a jednoduše dělají prdel. Bratři Dufferové mi ale opravdu neusnadňují cítit se u jejich vyprávění pohodlně, když mi nejdříve naservírovali kulervoucí první řadu.

• 13.8.2019  20:25

• 8.7.2019  23:19

Co k tomu říct. Ve finále mě Dark Phoenix docela bavil. Je tu ale jedno velké ale. Některé pasáže působily nudně a zbytečně. To se týká hlavně celé linky emzáků, kteří ve filmu byli jako pěst na oko. Mnohem více bych si užil dramatické rozepře uvnitř organizace bez zásahu deus ex aliens. Během sledování snímku mě z pozornosti vytrhávala nudná generická hudba. Jaké obrovské překvapění se mi dostalo, když jsem zjistil, že je to od Zimmera, což je po Djawadim můj druhý nejoblíbenější skladatel filmové hudby. Tady mi to holt nesedlo. Sophie Turner není moc oblíbená, mě osobně ale vůbec nevadí a proti jejím hereckým výkonům nemám výtky. Nutno podotknout, že McAvoy je vedle ní přeci jenom jiná liga. Rozloučení s X-Men sérií takový propadák naštěstí nebyl a závěrečná scéna vzala za srdce. Dal bych i lepší hodnocení, ale jeden konkrétní vyloženě debilní vtip pro uspokojení feministek mi v tom brání.

• 28.5.2019  20:37

Zbožňuju tyhle dramatický filmy z finančního prostředí. Na Wolf of Wall Street tomu přeci jenom něco chybí, nicméně Steve Carell odvádí setsakramentsky dobrou práci. Dramatičnost i komediální stránka filmu hezky balancuje a to vše při zachování historické přesnosti. Tu oceňuji na filmu snad nejvíce. Musím ale druhým dechem dodat, že snímek není pro úplně běžné publikum. Je potřeba se alespoň trochu orientovat v ekonomii.

• 16.5.2019  21:21
    Tuca & Bertie (TV seriál) (2019)

Průměrný animák s nadprůměrným dabingem. Speciálně dvě hlavní představitelky podávají fantastický a hlavně uvěřitelný výkon plný emocí. Druhá polovina seriálu dokonce začne momenty připomínat BoJacka Horsemana, ten rukopis Lisy Hanawalt se fakt nezapře. Seriál je primárně určen pro ženy, ale abych pravdu řekl, ani na okamžik jsem se necítil, že bych nebyl vítán. Vlastně mě ani nenapadlo, že je Tuca & Bertie primárně pro ženy, kdybych si o tom nepřečetl. Bohužel, i přes určité kvality, je to stále jenom průměr. Jednotlivé díly scénáristicky silně kolísají a abych pravdu řekl, některé díly mi ani nesedly svým šíleným stylem. To se týká hlavně té první poloviny. Každopádně jsem rád, že takové pokusy vznikají a otevírají důležitá témata. 70%

• 26.4.2019  02:08

Po shlédnutí Endgame vnímám Infinity War jako takové "nutné zlo". Endgame se totiž vrací ke svým pravým Avengers kořenům. Spousty vtipných scének, které – narozdíl od IW – byly ve správný čas na správném místě. Žádné narušování dramatických scén nějakým blbým vtipem, protože se tvůrci báli, že jejich drama nestojí na pevných základech. Z mého pohledu tři hodiny svižně utíkaly a to i přes zmíněnou pomalejší polovinu. Abych pravdu řekl, ta pomalejší polovina mě bavila o něco víc, než ta akčnější. Co se týče samotných postav, některé mají sympatický tweak, jiné jedou v zaběhlé linii. Během sledování jsem si uvědomil, jak mě vlastně baví nové postavy a že se o budoucnost MCU opravdu bát nemusím. Speciální zmíňku si ale zaslouží Thor, respektive Chris Hemsworth. Na Endgame je opravdu strašně znát, jak Chrise Ragnarok herecky doslova nakopnul. Fakt je vidět, že si to natáčení od srdce užíval. Co se týče finále. to samozřejmě nenechalo jedno oko suché. Bohužel, z nějakého důvodu, mé oči suché zůstaly obě. Né, že bych byl nějaký emočně vyprahlý člověk, na konci druhých Guardians of the Galaxy by pode mnou mohla jedna vodní elektrárna napájet menší město. Nevím, popravdě řečeno mě to nezasáhlo asi tak, jak by si samotný snímek zasloužil. Buď jak buď, Endgame je perfektní zakoneční jedné éry jednoho studia, které mělo půjčku na krku, geniální nápad, a v rukávu pár skvělých herců.

• 26.4.2019  01:36

Tak se Marvel konečně pustil do sólovky se ženou v hlavní roli. Musím říct, že jsem byl maličko skeptický vůči obsazení Brie Larson, ale ona je naprosto boží! Že je boží i Samuel L. Jakcson už víme, ale tohle bylo opravdu příjemný překvapení. Nedokážu si teď představit lepší dvojku, než je Marvel a Fury. Jejich dialogy skvěle fungovaly a hlavně působily přirozeně. To celé obalte do hávu devadesátek a máte zaděláno na senzační představení nové postavy do další éry Marvel filmů.

• 26.4.2019  01:26

Já nevím, mě prostě tenhle mustr marvelovek strašně baví. Má to sympatický postavy, má to náboj, má to hlavně super vtipný nápady, má to boží efekty... Jako jo, je to pořád to samý, ale sakra co víc bych jako měl chtít, než je tohle? Za mě perfektní mainstreamový komiksový sci-fi.

• 22.4.2019  17:51

No, musím uznat, že se bratrům Russovým povedlo skloubit tolik postav tak, aby to nějakým způosbem dávalo smysl. Dost snadno z toho mohl být nepřehledný mišmaš superhrdinů. Infinity War podle mého názoru selhává úplně někde jinde. Nemůžu se zbavit pocitu, že to celé bylo značně uspěchané. Veškeré scény mezi superhrdiny, kteří se potkávají poprvé, měli žalostně malý screen time a kvůli tomu jsme se vlastně ani nestihli vžít do jejich rolí, soucítit s nima, prožít nějaké emoce. A jsou to právě emoce, které chyběly u všech těch smrtí. Každému musí být naprosto jasné, že takřka žádná smrt v poslední části filmu není fatální. Tady to ale nevadí tolik, jako pro smrti během filmu. Nemůžu se zbavit pocitu, že nejsou fatální a tedy tak trochu zbytečné. No a pokud fatální opravdu jsou, tak byly zpracovány fakt mizerně, a to právě kvůli vměstnání všeho do dvou a půl hodin. Na takovou smrt a obřad Yondu budu vzpomínat hodně dlouho, u IW jsem neuronil ani kapku. Stejně tak mi chyběl nějaký větší segment z Thanosovy historie. A zrovna Thanos je důvod, proč se IW relativně povedlo. Celkově bych IW rozdělil na dva filmy. Z prvnotních setkání různých superhrdinů se dalo vytřískat mnohem více, stejně tak mohla být v první části bitva o Xandar. Jako tradicní marvelovský blockbuster film určitě dobrý, ale řadím ho spíše do nižších řad mého žebříčku oblíbenosti.

• 21.4.2019  22:14

Vizuální pecka, která se může po technické stránce rovnat Doctor Strange. Dějově lepší průměr, nicméně stopáž byla zbytečně dlouhá, některé pasáže se opravdu vlekly a asi poprvé jsem měl u Marvel filmu chvílemi pocit nudy. Wakanda jako útočiště Země funguje skvěle a přináší trochu nový a jiný prvek do Marvel univerza.

• 10.4.2019  23:24

Úvodní půlhodinka se opravdu táhla nudou a naprostým nezájmem. Každopádně jak se film postupně vyvíjí, nuda ustupuje a střídá jí fajn akce, letmý humor a skvělá myšlenka, jak pozdvyhnout opravdu nudnou postavu, která z nějakého důvodu měla kolik, šest filmů? Tou skvělou myšlenkou je samozřejmě Starkův oblek. Já vím, zase oblek. Je to takový Iron Man v pubertě, ale tentokrát z jiného pohledu, z pohledu člověka, který objevuje své schopnosti. Něco takového ve světě MCU nabídl pouze Doctor Strange. Spider-Man s high tech vybavením naprosto zapadá do světa MCU a dodává Spider-Manovi konečně nějakou grácii a mystičnost. On vlastně stejný prvek fungoval právě v původní Iron Man trilogii. Toď asi vše ke scénáristické genialitě, protože zbytek je takový lehoučký nadprůměr. Celkově se podle mého z první sólovky dalo vytřískat o něco více.

• 7.4.2019  17:20

Perfektní herecké obsazení v kombinaci se zatím nejlepší marvelovskou výpravou a špetkou humoru dělá z Doctor Strange opravdu povedenou sólovku. Aby toho nebylo málo, tak je film vizuální pecka, která si přebrala pár konceptů z Inception a Matrixu. Perfektní kombinace. Akční scény hezky odsypávaly a nenudily, což u některých jiných marvelovek vnímám jako drobný problém.

• 11.3.2019  00:29

Nejlepší dokumentární série, jakou jsem měl tu čest vidět. Díky skvělému vyprávění, charismatických hercích a hudbě, která sedla jak prdel na hrned, jsem se nechal silně vtáhnout do děje. Životní příběhy největších kapitalistů v surové relativně volnotržní Americe během industriálního období je opravdu radost sledovat. Viděl jsem blu-ray verzi a jedinou výtku mám na velmi časté opakovačky děje. Chtělo si s tím dát trochu víc práce ve střižně a zkrátit o dobrých 40 minut.

• 26.2.2019  02:25
    MOST! (TV seriál) (2019)

Most! je svěžím vánkem na české scéně. Vlastně ani není moc překvapivé, že se seriál stal virálním kultem. Ono stačilo vzít pár neokoukaných herců a natočit něco jiného než pohádku, historický film, nebo komedii od Zdeňka Trošky, a taky trochu okoukat produkci od HBO. Seriálový peak se dostavil přesně v polovině, kde nejvíce gradovalo jak napětí a drama, tak komediální stránka. Z druhé poloviny už jsem tak nadšený nebyl. Naštěstí to táhne nahoru naprosto vynikající Erika Stárková, která dle mého skromného názoru má obrovský podíl na úspěšnosti Mostu. Zvlášť vypíchnout musím finále, které mě mile překvapilo. V našich končinách je to trochu nezvyk, ale holt existují tvůrci, kteří respektují svého diváka. Proto jsme dostali krásné zakončení, které nestojí na cliffhangeru, některé linie přirozeně zakončuje, ale zároveň dává prostor pro případné pokračování. Já vlastně nejsem rozhodnutý, zda chci druhou řadu. Scénáristický materiál by se určitě našel, otázka je, zda-li by se tvůrcům povedlo pokračovat ve vysoce nasazené laťce. Buď jak buď, já si tuhle jízdu užil. 85%

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15