Středo-džungle (2009) (seriál) odpad!

V aktuální konkurenci nemá tahle stupidita místo.

Maratónec (1976)

Dobře stupňovaný, herecky stabilní thriller, který je ovšem hodně natahovaný. Ono se to tak tehdy dělalo. Každopádně na nudu nedojde, spíš je na obtíž, že má divák dost času na přemýšlení. A to není úplně dobře...

Maska (1994)

Maska je stěžejní film jak pro Cameron Diaz (jejíž kariéru tu odstartovala), tak pro Jima Carreyho, který zde potvrdil úspěch Ace Ventury a katapultoval se do naprosté extratřídy světového humoru. Přitom Maska sama o sobě je film divný, plný stupidních muzikálových vystoupení, postavy jsou extrémě šablonovité a gagy přehnaně potrhlé. Ale ono to prostě zafungovalo a já se na ní vždycky rád podívám.

Tučňáci z Madagaskaru (2014)

Nějak jsme se s tímto filmem míjeli, až jsme na něj padli v dětském kině v expresu Českých drah. Překvapení jednak z onoho "kinosálu", tak i z tučňáků. Dalo se na to dívat a ta dynamika se do vlaku dobře hodila. Absence příběhu ovšem hodnocení sráží.

Tenkrát v ráji (2016)

Nemůže za to Vavřinec ani ostatní herci, nemůže za to krásná příroda, nemůže za to zřejmě ani předloha, ale tento film je špatně postavený a vyprávěný. Neoslovuje a nudí.

Metanol (2018) (TV film)

Výborné zpracování tématu, které otřáslo republikou. Sám film je bez emocí, ty pouze zprostředkovává. První část je silnější, protože druhá polovina je více kriminální a kriminálek je v televizi desítka dnes a denně. Zpracování je profesionální, věcné, zajímavé a koukavé. To všechno by stejně asi na 5 hvězdiček nebylo, ale pro hezké záběry ze Zlína a okolí to na plný počet zarovnám.

Levé křídlo (1983)

Zvláštní, jakoby dětský film, který ovšem vůbec není na veselé téma. I scénář je naivně jednoduchý a v podstatě všechno vychází dobře, přesto se najde pár syrových okamžiků, které stojí za pozornost. Nejvíc ovšem zaujmou herecké výkony malých "zobáků". Přestože na to ani jeden nevypadá, všichni už za sebou mají jeden či více filmů a je to znát.

Holubice (1960)

Fantaskní představení filmového umění. Hra černé a bílé, zla a dobra, beznaděje a očekávání. Těžko říct, jak by film působil v barvě, dost možná že dobře, ale taky by ho to mohlo úplně zabít. Každopádně pomalé posouvání děje a složité kompozice s minimem doslovně vyřčeného kladou extrémní nároky na diváka, který musí hodně investovat, aby něco získal.

Jak vycvičit draka 2 (2014)

Je to tedy pořádná jízda. Soubojové scény jsou opravdu zběsilé a příběhu také nelze moc vytknout. Nosná myšlenka, že "co nejde silou, půjde ještě větší silou" je doplněna ještě o dodatek "i tu největší sílu zlomí přátelství". Je lepší o tom moc nepřemýšlet, jinak bude divákovi divné, že po ukončení bojů během kterých hlavní hrdina přijde o otce, tento nešetří úsměvy (a nejen jimi). Asi prostě nechtěl kazit happy end... Jinak tedy pro úplně malé caparty to není, nedivil bych se, kdyby se báli.

Všechnopárty (2005) (pořad)

Nejlepší talk-show je ta, ve které je moderátor jakoby neviditelný.