Rodinná rošáda (2023)

Kromě toho, že to je hrozná blbost, ten casting je naprosto tragický...

Leo (2023)

Příjemné překvapení. Pohodový animák, který plyne pomaloučku, tak rychle, jak Leo kráčí. Akorát ty písničky tam byly nějak na sílu a moc mi tam neseděly, proto ta hvězdička dolu.

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010) odpad!

No, nemá talent... Už úvodní dialog s obsluhou fastfoodu, která přinesla menu, je předzvěstí, co se bude dít. Je až neuvěřitelné, jak špatně jdou některé věci udělat a tenhle film je jakousi učebnicí nebo co, jak to bude vypadat, když to uděláte blbě. Už jen základní poučka hororu, že strach je v neviděném tu je postavená na hlavu a v druhé půlce filmu jsou všude orlové. Pamatujete jak jste měli ve škole odevzdat nějaký elaborát o deseti stránkách, tak jste to naháněli zvětšením písma, odřádkováním, odsazením odstavců a tak? Tak tady v tom "filmu" to mají na starosti záběry z jedoucího auta, nekonečná děkovačka po skončené poradě a mohl bych pokračovat. Ale nemá to cenu.

Nikdy neříkej nikdy (2023)

Příběh je jako přes kopírák, už jste to jistě viděli milionkrát: náhodné setkání, zamilují se, dramatický rozvrat, happyend. Dvě hvězdičky jsou za pár vtipných momentů a za Piešťany.

Hra na oliheň: Výzva (2023) (pořad)

Nejdřív jsem byl zděšen, ale ono pro mnoho těch individuí je vypadnout ze hry o miliony dolarů horší než přijít o život. Je vidět tlak na "napětí" za každou cenu, ale celkem to funguje. ... Po další várce dílů už to tak určitě neplatí. Skleněný most a házení kostkou se celkem rozsypalo a ta "týmová" hra je nuda a jistě ani autoři z toho moc nadšení nebyli. Naštěstí je to vykompenzováno skvělou semifinálovou hrou, ta je perfektní. Ze složení finálové trojky jsou v Netflixu asi taky nadšení, nezbývá než být zvědavý na finále. Hodnocení nechávám na 3*.

Skautův průvodce zombie apokalypsou (2015)

Zábavný oddechový zombie masakr, kde nechybí prosťáčci, sexbomba s pořádnou bambitkou a zombíci všech tvarů a forem, tahající vždy pravou nohu za sebou. Film je prorostlý gagy a celý se nese v takové povznešené náladě. Scény s nákupem piva nebo příchodem do stripklubu jsou perfektní. Zamknutí se ve vězení a útěk trampolínou geniální. A závěrečná hláška naprosto špičková.

Zátopek (2021)

Kvalitně udělaný film.

Zabijáci lesbických upírek (2009)

Znáte to, jak kliknete na nějaký bombastický titulek a v článku se potom dozvíte, že to vlastně je úplně jinak, titulek je vytržený z kontextu, zpráva je recyklovaná, nudná a bez jakékoliv přidané hodnoty? Tak přesně takový je tenhle film. Oželel bych nepřítomnost lesbické interakce, kdyby se ve filmu více hláškovalo, Fletcher by na to byl ideální, ale snad kromě "dlouhého hovna" zůstává daleko za možnostmi. Hlavní hrdina je navíc sušší než martini Hawkeye Pierce. Je mi opravdu záhadou, proč by se do něj měla panenská vedoucí dívčího zájezdu zamilovat, když jen čučí jak péro z gauče. Jedna hvězda je za ex se sekerou do půlky hlavy a druhá za vikářovu dceru.

Hra na oliheň (2021) (seriál)

Strhující seriál plný emocí.

Piargy (2022)

- "Chováš se jako děvka." - "Jak víš jak se chovají, ty nějakou znáš?" - "Neznám, ale chovají se takhle." Jedna velká černobílá deprese. Trochu mi vadila ta dokonalost obrazu, byl bych raději, kdyby bylo sem tam něco trochu rozmazané... Jinak tedy krása kamery je v nerovnováze s jednoduchostí příběhu.