Nezvratný osud 4 (2009)

Ubohost je jako smrt právě v Nezvratném osudu, prakticky každou hororovou sérii dostihne a nepustí. Jediné zajímavé na čtvrtém díle bylo uvodní umírání na závodním okruhu, to mi přišlo v celku nápadité. Ale jinak seď, nuda, průměr, demence a smrt co se naučila hýbat předměty.

Zjizvená tvář (1983)

Příběh, kterých je filmový svět plný a dokonce je to remake, ale víte co, je to skvělý. A za všechno to skvělý může hlavně Al Pacino, jehož herecký výkon byl tak famozní, že jsem celý film jen slintal. Tony Montana je jedna z nejúžasněji zahraných postav filmové historie.

Formule 1 (1978)

Nestává se mi často, že by mě dokázal dokument dojmout, ale Formuli 1 se to povedlo. Naprosto skvěle vystavěný dokument o tom, že automobilové závody jsou nejen atraktivní podívaná a pro piloty královsky zaplacená práce, ale že je to hlavně (respetive v sedmdesátých letech bylo) velice riskantní povolání. Autentické zaběry smrtelných nehod, ze kterých až chodí mráz po zádech, jsou pak navíc dokreslené naprosto geniální hudbou.

Rychle a zběsile 5 (2011)

Zmizely barvičky, neony a vůbec všechno co se týče pouličních závodů, na kterých byla celá tahle série postavena. Máme tu zcela jiný film, i když auta nezmizela, hudební podkres též zůstal tam kde byl a samosebou herecký ansábl je stále tentýž. Na základě těchto faktů mám tu čest světu oznámit, že tohle je nejlepší díl Rychle a zběsile jaký jsem doposud viděl. Není co bych dodal, je to skvělý akční nářez se spoustou aut a havárií a s bitkou Diesel vs. The Rock (no fakt se na mě nezlobte, ale od dob, kdy Arnie a Sly jsou vráščití je to vlastně bitka titánů). Justin Lin mi na potřetí konečně udělal s touto sérii radost.

TRON: Legacy 3D (2010)

Na začátek musím říct, že jsem film viděl ve 3D a i díky tomu jsem si ten nádherný svět ve hře dokázal užít, jenže to je tak vše. No dobře, ještě hudba od Daft Punk, byla velmi dobrá. Ale jako sorry, umělohmotný (vypadal tak) mladý Bridges neměl skoro žádnou mimiku, takže fakt vypadal jako figurýna. Starý Bridges mi zase nějak splynul s okolím a mladí herci byli průměrní. Avšak nejvíc mě štve to, že příběh byl naprosto o ničem a byl to fakt blábol. Navíc některé hlášky vypadaly, jako když scénarista pracoval podle knihy - Americké hlášky: Jak na to.

Thor (2011)

Hulk, Iron Man, Kapitán Amerika a teď jsem konečně dokoukal toho posledního co mi zbýval, tedy Thora. Takže to u Thora vezmu pěkně od podlahy a rovnou označím Chrise Hemswortha za naprosto dokonalý výběr. Byl přesvědčivý jako arogantní machýrek i zakoukaný slaboch a co víc je to sympaťak, kterému nejde nefandit. Navíc všechny obavy jestli Shakespearův dvorní režisér zvladne akci se rozplynuly do pryč, hned při prvním akčním náznaku. Důvod proč jsem nedal 5 hvězd je malé množství akce (stejně jako v případě kolegy oblečeného v americké vlajce), rychlý přerod postavy (ale chápu, že to tak muselo být) a to, že si pět hvězd musím schovat na The Avengers. Takže až na Hulka, který byl prostě takový nijaký, jsem s Marveláckou přípravou spokojen a těším se příští léto.

Captain America: První Avenger (2011)

Z mého hlediska naprosto srovnatelné s Iron manem. A je krásné sledovat, jak se celý tým Avengers dává do kupy a Captain America je další hřebíček. A překvapivě mi Chris Evans nebyl nepřijemný, sice kdybych si mohl vybrat, tak bych ho neobsadil, ale jako vojáka oblečeného v americké vlajce ho asi zvládnu. A jen taková vsuvka, další film u kterého je 3D uplně na h...o.

Znovu 17 (2009)

Nic převratného, ale ani nic co by člověka nudilo. Slušná filmařina.

Rebelka (2006)

Další ze série nepříliš originálních sportovních snímků, který kdyby neměl Jeffa Bridgese a pár světlých momentů, byl by šedivý, nudný a zcela zapomenutelný. Některé přívlastky na něj sedí i tak, ale trochu ho chrání to, že sportovní snímky asi jinak než tímhle příšerným klišé natočit nejdou. I když...

Ve jménu otce (1993)

Nevím jak to vyjádřit, ale ten film jsem lehce protrpěl. Day-Lewis byl famozní, ale to on je skoro vždy, takže se to dá považovat za standart, i když hlavně jeho zásluhou jsem si určité pasaže vážně užíval. Problém bych však asi hledal v příliš rozvleklém příběhu, vím že byl ve vězení strašně dlouho, ale právě v tom my to drhlo. Můj konečný verdikt je tedy takový, že za zhlednutí to stálo, ale po druhé už si ho asi nepustím.