Killer (1989)

Vskutku dech beroucí akce, ovšem možná až příliš krutá k titulním hrdinům, nicméně John Woo je opravdu špičkový filmař. A to nejsme žádný megaobdivovatel přestřelek ve stylu labutího jezera, kterými je, nejen Killer, ale celá asijská kinematografie, tak známá. A opravdu doufám, že se nikdy nedočkám amerického remaku.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Mám za sebou všech deset dílů a nemám slov. Fantasy není můj šálek kávy a nikdy nebyl, ale kdyby byly všechny fantasy jako Hra o trůny, tak ten svůj postoj přehodnotím. Jelikož jsem od seriálu nic nečekal a spíš jsem se bál šíleností, tak jsem naprosto unešen vyzrálostí postav a dějovými zvraty. Jednoduše řečeno HBO se opět seriálově vytáhlo a k tomu není co dodat.

Rocky (1976)

Těžko tady napíši něco převratného, protože o tomhle úžasném sportovním dramatu je tu už řečeno snad vše. Takže jen souhlasím s tím co zmínil TheMaker. Stallone si Rockym zajistil nesmrtelnost.

Takoví normální zabijáci (1994)

Tak přesně takhle to dopadá, když si režisér se schyzofreními sklony (Stone) půjčí scénář od nezvladatelného magora z videopůjčovny (Tarantino). Teď si nemůžu vzpomenout na žádný film, který by se tomuhle podobal co se týče ztvárnění. To přeskakování z černobílé do barvy, pak jednotlivé nádechy barev, pak animace, pak jakýsi šílený sitcom atd... Chci jen dodat, že mě to dostalo. Akorát mi chvilku, tak prvních 20 minut, trvalo než jsem se s těmi obrazovými šílenostmi zžil. Příběh sám, pak ukazuje tu pravou zvrácenou tvář USA a ta nadsázka, prorostlá celým snímkem, k tomu patří. K hereckému obsazení není co dodat, těžko by režisér vybral líp (Harrelson, Lewis, Downey Jr., Sizemore, Lee Jones).

Predátor 2 (1990)

Je těžké k tomu něco napsat, protože jsem tenhle film viděl už mrakymockrát. Ale musím říct, že i když se to jedinče ani omylem nevyrovná pořád je to skvělý. Právě jsem to potkal v tv a i přes to, že jsem to viděl nepočítaně, stále jsem to vydržel až do konce. A přesně takové by měli film být.

Království nebeské (2005)

Je to paradox. Většina zde přítomných hodnotitelů film viděla v době premiéry a protože se nemohli dočkat, tak po shlédnutí byli zklamáni. U mě je to přesně obráceně, o filmu jsem slyšel jen to špatné a musím uznat, že Bloom je opravdu jako kus dřeva, ale tím mé vítky končí. Ridley tohle umí, velkolepé bitvy a spousta rádoby silných slov. A já i tentokrát měl pocit, že ví co dělá. Ještě musím vyzdvihnout herce ve vedlejších rolích, i když je film hlavně o Bloomovi, tak právě vedlejší postavy udělali z Království nebeského skvělou zábavou.

Poslední Mohykán (1992)

Poslední mohykán je celkem obyčejný příběh o tom, že i indiáni jsou hodní a zlí. Avšak má několik drobností jenž ho zvedají výš, tak predevším ústřední píseň, kterou považuji za jeden z nejlepších a nejchytlavějších zvuků filmového světa a též vždy skvělého Lewise. Bohužel mě tohle dílo Michaela Manna nikdy nijak zvlášť nechytlo a režisérovi kvality obdivuji až v pozdějších snímcich (viz Collateral).

Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

Nejsem seriálový divák a nikdy jsem nebyl, ale tohle je naprostá bomba, kterou jsem zhltal během dvou dnů a to je u mě co říct. Je to neuvěřitelně zábavný a má to koule. Co epizoda to zajímavý zpestření hlavního motivu, získání super vlastností po velice zvláštní bouři. Když si vezmu, že je to postavený na podobné bázi jako Smallville, tak mám chuť Supermanovi dát jednu hvězdičku. Takhle se podle mého subjektivního názoru tvoří kult. Tak hurá do výroby dalších dílu a řad.

Mechanik zabiják (2011)

Když jsem uviděl úvodní scénu evokovalo to ve mě už dlouho pohřbenou myšlenku, že Statham měl být Hitman. Nicméně k filmu. Je to klasický Stathamovský akčňák, který neurazí nikoho kdo ho má rád, třeba mě. A obráceně ten kdo ho rád nemá, po tomhle názor nezmění. Ještě musím dodat, věc s tím související, že Simon West se tímhle zpátky do ačkové ligy nevrátí. K tomu by to chtělo pecku velikosti Con Airu.

Nezastavitelný (2010)

Tony Scott mě štve. Díky tomu, že točil posledních pár let slabší kousky, tak vypadl ze zorného pole našich distributorů. Při tom Nezastavitelný je skvělý a Tony nám opět ukázal, že akční žánr mu sedí. Navíc to dokázal s filmem na tak pochybné téma jako je nezastavitelný vlak, které se klidně mohlo překlopit a stát se jen dalším průměrem. Nestalo se a já jsem rád, že mohu pro příště Tonyho Scotta zase přivítat v kině. A co se musí nechat skvěle svoje role zvládli i Chris Pine (ve filmech ho vídám čím dal radši) a Denzel Washington, i když vlak je možná malinko zastínil, přece jen to byl hlavně jeho příběh. Nezbývá než dodat, že je to fajn filmový zážitek.