Kokosy na sněhu (1993)

Senzační film, ktrerý mě snad nikdy neomrzí. Plný nezapomunutelných hlášek a vtipných momentů. Co dodat, než že kdybych vybíral 100 svých nejoblíbenějších filmů budou tam i Kokosy na sněhu. "Chyť svůj rytmus. Kupředu. Cíl už máme v dohledu. Šťastnou cestu!"

Útěk ze Sibiře (2010)

Útěk ze sibiře je dlouhý film, sakra dlouhý film na to, že se tam skoro nic neděje. A ještě jedna věc byla špatně, krom té délky. Byl to střih, který podle mě dělal nějaký dobytek, protože to tam ládoval, jak ho napadlo. Většina přechodů mezi prostředími byla hrozně náhlá a mnohdy narušovala film. Ale tím nechci říct, že to byl špatný film, jsou v něm i světlé momenty. Největší radost mi však udělal Colin Farrell, který je v roli sovětského lotra špičkový a fakt mě jeho postava bavila. Útěk ze sibiře nebude můj nejoblíbenější film od Petera Weira, ale i tak to za shlédnutí stojí.

Oběti - Jiný člověk (2003) (epizoda)

Mohlo to být zajímavé, jenže to by se nesměl scénárista snažit vytáčet scény za hranici uvěření. Je tam tolik přehnaných momentů, že film s přibývajícím časem doslova umlátily. Navíc herecké výkony byly jen průměrné. A tak bych to shrnul tím, že na tuhle pilu se tlačilo tak moc, až v mých očích přišla o všechny zuby. Škoda.

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Líbí se mi, že i když je to začátek trilogie, tak je to uzavřený příběh. Navíc funguje jako samostatný film úplně skvěle. Dokonce ani ta šílená stopáž nebyla k nevydržení a film si neustále držel mou pozornost. Jednoduše řečeno je to jako švédská ocel, je to kvalitní, je to tvrdé a přijemně se to leskne.

Pavouci z vesmíru (2010)

Další pochoutka žánru sci-fi. Kdyby všechny postavy ve filmu na začátku vyskákali z oken, udělali by líp. Pak už tam mohli jen běhat ufouni, střilet se ze stíhačkama a bylo by to mnohonásobně zajímavější a zábavnější.

Vteřiny před katastrofou (2004) (seriál)

Dokumentární seriál jehož tvůrci přesně věděli čeho chtějí dosáhnout (ukázat nám jak malá chyba dokáže zabít stovky lidí a zničit majetek za stovky milionů) a vybrali si k tomu velice zajímavé katastrofy. Nicméně, jedna skutečnost mi poněkud drásá nervy a to je neustálé opakávání toho, co už jednou řekli a to kvůli častějším reklamním blokům na původní tv stanici.

Světová invaze (2011)

Své hodnocení musí začít tím, že řeknu: "opravdu jsem se na Světovou invazi těšil". O to větší je moje zklamání z výsledku. Nejen, že mě opravdu štval, jako ostatně skoro pokaždé, ten polodokumentární styl kamery, ale především jsem si díky scénáři připadal jako ve špatném snu. Klišé je ve spojitosti s tímhle veledílem ještě slabé slovo, každá scéna už někdy někde byla. Vážně to vypadá, jako když si dal scénárista záležet na tom, aby jsme mohli hádat ve kterém filmu se nechal inspirovat. Jednoduše řečeno je to draze natočená stoprocentně předvídatelná vykrádačka.

Appaloosa (2008)

První půl hodina byla skvělá a postupně se na plátně objevila skvělá parta herců, jenže zhruba po hodině ten film přestal šlapat a začal usínat. Pořád jsem čekal nějaký boj na život a na smrt, ale až na pár vyjjímek jsem se nedočkal. No prostě western by podle mého názoru mohl být trochu drsnější a vybudovat si to správné napětí. To se Appaloose Edu Harrisovi jako producentovi, scénáristovi, režisérovi a herci v jedné osobě příliš nepovedlo.

Karanténa (2008)

Právě jsem dokoukal původní předlohu pro tento americký snímek, s názvem REC a mé zdejší hodnocení rázem kleslo dolů. Tohle je totiž proti té španělské verzi jen slabí odvar, takže kdo neviděl REC a tohle se mu líbilo, hurá na něj, budete juchat radostí.

Bouře meteorů (2010) (TV film) odpad!

A je to tu znovu. Klasika amerických tv filmů. Nudná, předvídatelná, debilní, levná, trapná, rádoby katastrofická záležitost. Vždycky jsi pak říkám, co si sakra čekal?