Živí mrtví (2010) (seriál)

Právě jsem dokoukal poslední díl první poloviny druhé série před plánovanou pauzou. A musím říct, že jsem po druhé sérii lehce zklamán. První řada byla skvělá, akční, vypjatá a vůbec celá zajímavá. Ovšem v prvních 7 dílech druhé série nám seriál poněkud vyměkl, zpomalil se a chodci byli odsunuti na vedlejší kolej. Doufám, že další pokračování naváže na první sérii a já budu zase juchat radostí.

Kmotr II (1974)

Není moc filmů, teda skoro žádný, které dokáží divákovu pozornost udržet 193 minut a neunudit ho k smrti. Druhý díl Kmotra to dokáže a to zcela hravě. Je to stejně užasné a nezapomenutelné jako první díl. Ať se člověk ve filmu zaměří na cokoli vždy narazí na zcela dokonale provedenou práci v čele s panem režísérem Coppolou a celou plejádou herců vedenou Alem. A na závěr skvělá věta: "Drž se svých přátel, ale ještě víc nepřátel.

Věc: Počátek (2011)

Není to dílo, co by se zapsalo do historie jako jeho předobraz od Carpentera. Ale úplný brak to taky není, ale pár much by se našlo. Například klasická zhovadilost okolo hlavní ženské postavy, která se chová jak rodilý zabiják a přitom je to jen paleontoložka z laboratoře. Nebo naprosto nechutně uřvaná obluda či pár dalších drobností. Je to další horor na který se zapomene a to je dobře. Třikrát hurá za Carpentera.

Romper Stomper (1992)

Krásná ukázka toho, jak se parta skinheadů rozloží do základů. Na filmu je v celku mohutně vidět ovlivnění Kubrickem. Když tohle australské drama porovnám s jedním z mála podobně zaměřeným filmem a to Kultem hákového kříže, tak pro Romper Stomper mluví trágédie protkaná celým dílem. To však neznamená, že je Romper Stomper lepší, to není. A už je mi naprosto jasné, jak se Russell Crowe dostal do Hollywoodu, dopomohl mu Handa a myslím, že dost výrazně.

Ghost Rider (2007)

Sakra!!! Lovec démonů to zní skvěle, ale film stojí za ... Mám tři hlavní problémy, první jsou efekty, které vyrobí kde jaký trochu obstojný grafik v programu od Adobe za pár hodin. Druhý problém je scénář a dialogy, které jsou vážně strašidelně strašidelné. Poslední problém je v hercích. Záporák je nevýrazný a nudný, jeho poskoci jsou parta idiotů a Nicolas měl problémy s tím, kdy hraje kostru a kdy člověka. A tak je Eva Mendes jediná přijemná postava a to ne jen za to jak vypadá.

O mé rodině a jiných mrtvolách (2011) (seriál) odpad!

Normálně seriály po první epizodě nehodnotím, ale u téhle blbosti to jinak nejde. Důvod je ten, že o žádný další díl nehodlám ani zakopnout. Je to trapné, nudné a Prima šlápla naprosto vedle. Pryč s touto příšerností a herci, co se k tomu propůjčili, by se měli hanbou propadnout.

Moulin Rouge (2001)

Na začátku jsem málem dostal epileptický záchvad a na konci mozkovou mrtvici. To ale nevěstí nic špatného bylo to jen trochu barevné, částečně šílené a ujeté ale i přesto skvělé, zábavné, okouzlující a srdcervoucí. O hudbě se tu zmiňije snad každý a já nebudu vyjjímka, opravdu je nápaditá a skvěle vybraná. A herecký ansábl v čele s Nicol a Ewanem je přesně takový, jaký má být. Jediné co mi to všechno tak nějak kazí, je představa, že kdybych měl epilepsii, tak je koukání na Moulin Rouge pokusem o sebevraždu. :-)

Prckové (2009)

Když jsem si nakonec přečetl jméno režiséra nemohl jsem mu přijít na jméno. Ale pak jsme si řekl, jo proč ne, je to magor a k tomu patří, že točí i takovéhle ptákoviny. K filmu bych se vyjádřil jako k nepřehledné přehlídce nesympatických postav a neumím si představit, že by to bavilo děti. Natož rodiče. Já to viděl jen z důvodů nemoci a lenosti.

Policie Modrava - Za lepších okolností (2011) (epizoda)

Začnu tím, že jsem z Prahy, kde se divní lidé rozprostřou v davu, ale tady scénárista vytvořil malou vesnici, kde je magorů až na půdu. Takže vše je postaveno na hloupých postavách, ještě hloupějších dialozích a děj se tahne jak Lovosice. Detektivky náš filmový průmysl uměl a v mnoha případech dodnes umí, a tak doufám, že Policie Modrava je jen špatný vtip.

Nine (2009)

S hereckým obsazením a člověkem na režijní židli bych čekal druhé Chicago. Jenže ouha, je to od začátku až do konce příšerně nudné. Písně jsou nezajímavé a herecké hvězdy krom Day-Lewise jsou tam spíš pro okrasu než na hraní. Čekal jsme mnohem víc, takže jsem zklamán.