Tarzan the Fearless (1933)

Tento snímek jsem si stáhnul v době, kdy mě bavily Tarzani s Weissmüllerem a Barkerem. Nemá s tou sérií nic společného a také nedosahuje jejích kvalit, ale jinak se jedná o relativně pohodovou záležitost.

Chuckyho nevěsta (1998)

Lepší a zábavnější než dvojka a trojka. A tady už ta zábavnost byla záměrná, zatímco předchozí díly byly spíš nechtěné komedie. Jennifer Tilly je vážně kus.

Dětská hra 3 (1991)

Chucky potřetí a bohužel je to každý díl slabší a slabší.

Dětská hra 2 (1990)

V podstatě to samé, co poprvé, ale už to není tak dobré. Opět je to spíš komedie než horor.

Dětská hra (1988)

Slabší 4. Není to vůbec špatný, ale spíš než horor je to komedie.

Z deště pod okap (1939)

Místy docela zábavná, i když ve výsledku celkem průměrná komedie o zaměstnanci novinové tiskárny, který se snaží dopadnout gang padělatelů. Jsou tam asi dvě písničky, které hlavní hrdina zpívá příšerně mečivým hlasem, ale jinak se o muzikál nejedná.

Zeroka no onna: Akai wappa (1974)

Japonská úchylárna plná mučení, znáslňování a stříkající krve. Rei mohla být trochu víc akčnější.

Ladies in Retirement (1941)

Příjemné atmosférické drama ze studiově vytvořené anglické samoty. Chata vypadá jako z pohádky v ostrém kontrastu s tím, co se stane uvnitř. Po mokřinách se valí hustá mlha. Být to natočené v reálných lokacích, tak to tak hezky vypadat nebude. V celém filmu se objeví řada zajímavých postav v čele s Idou Lupino a Louisem Haywardem.

Ďáblova krása (1950)

Zdařilá francouzská adaptace Fausta, která byla dobře natočena a celou hodinu a půl mě bavila.

Daybreak (1948)

Eddie Tribe, kat a holič v jedné osobě se zamiluje a své ženě tají svou pravou profesi. Žijí spolu na lodi a on občas někam na pár dní zmizí popravovat zločince. Manželka si proto začne s námořníkem. __ Nebylo by to špatné, ale celé to vyznívá tak nějak nevýrazně a napůl cesty, částečně možná i díky cenzuře.