Varovné stíny (1923)

Stínové hry působí svěže originálně a vtipně. Horší je to s příběhem. Žárlivý hrabě, hraběnka-koketa, 4 nápadníci a ona to střídavě hraje na všechny strany. Bohužel to na všechny strany hraje skoro 45 minut, takže se divák málem unudí k smrti. Kromě několika vtipných stínoher se tak v první části filmu vůbec nic nestane. Pak se najednou změní nálada, změní se barvy a začne dokonale zvrhlá stínová podívaná, u které jsem si vyloženě chrochtal blahem a po tom příšerně nudném začátku jsem se cítil jako v ráji. Ráj však netrval příliš dlouho a posledních 15 minut je opět naprosto zbytečná nuda, která dokonale ničí to, co bylo předtím tak skvěle vybudováno. Nebýt toho konce, dal bych i přes nudný úvod 4 hvězdičky, protože ta prostřední část je vyloženě pětihvězdičková. Škoda.

Vražda! (1930)

Slabé tři hvězdičky. Tak jsme do filmu dali zvuk a budeme kecat a kecat a kecat a kecat. Jinými slovy příšerně ukecaná detektivka, kde se skoro nic neděje. Stopáž 102 minut se mi zdála naprosto neúnosná. První zhruba půlhodina byla docela zajímavá, ale pak jsem se začal ukrutně nudit a snad každé dvě minuty jsem se díval, jestli už bude konec. (O tom prapodivném českém názvu se snad ani zmiňovat nebudu:-))

Žiješ jenom jednou (1937)

Příběh bývalého vězně, který se snaží založit si rodinu a začít žít slušně, ale společnost mu hází klacky pod nohy a pořád se mu dějou samý špatný věci. Téma je sice nepochybně silné, ale Lang tam vrší jednu pohromu za druhou a poté, co snímek dojde ke svému vrcholu (scéne na vězeňském dvoře), kdy by film měl končit a já od něj odcházet bez dechu a s pěti hvězdičkovým hodnocením, už to trochu přepískne a následuje dvacetiminutová sentimentální nuda, která mě absolutně nijak nebrala. Čili skvělý film, který je ale tím závěrem docela pokažen, takže zůstanu u těch čtyř. Kdyby film končil na vězeňském dvoře záběrem na otce, bylo by to nepochybně za pět.

Špinavá dohoda (1948)

Příběh uprchlého kriminálníka, který se se svými dvěma milenkami snaží prchnout ze země a přitom si vyřídit účty s nějakým "kámošem". Taková příjemná noirová jednohubka, kterou si sice podruhý už asi nepustím, ale na druhou stranu jsem se u toho vůbec nenudil :-)

The Saint's Double Trouble (1940)

Pro mě docela nudný, zmatený a nepřehledný film. George Sanders je docela sympaťák a potěší i přítomnost Bely Lugosiho.

Farář u svatého Dominika (1944)

Příjemnej a pohodovej film se skvělým Bingem Crosbym. Osobně si ale myslím, že mohl být trochu kratší a mohlo tam být míň písniček.

Svobodný mládenec (1993) (TV film)

Pro Holmese je to úžasně atypické, snové, surrealistické a dosti psychedelické. No a Jeremy Brett si Holmese mučeného nočními můrami, litujícího smrti Moriartyho a žijícího v hrůze z toho, že do smrti nenajde cenného protivníka a bude muset řešit jen případy ztracených koček, jednoduše dává - nová zajímavá melancholická poloha, která k Sherlockovi více než jde. Původní povídka tvoří opět pouze základ, na kterém se vystavěl nový příběh a to je moc dobře. Další velice povedený díl.

The Mysterious Mr. Wong (1934)

Jedna hvězda kvůli Lugosimu, který se ale nijak zvlášť nepředvedl. Jinak je to ale vcelku zbytečný film.

Bitch Slap (2009)

V podstatě všechno ve svém komentu krásně shrnul slasher :-) Dementní film, na kterej se ale stejně budu rád dívat pořád znova. Asi jsem pořád ještě v pubertě :-))))))

The Gorilla (1939)

"Kde jste byla včera v noci? Odpovídejte pouze ano nebo ne." "Byla jsem se Shakespearem." "A ten je teď kde?" "Ten je mrtvý." "Mrtvý? To vypadá jako vražda." :-))) - malá ukázka toho, že i takovéto béčko může být docela vtipné, ale bohužel fakt je ten, že humor bří Ritzů - ztřeštěná, spletená a lehce cholerická trojka - brzy omrzí a 66 minut začne být nesnesitelně dlouhými, protože jinak je příběh v podstatě jenom nezáživným pobíháním po baráku s tajnými chodbami. Potěší akorát přítomnost Lugosiho a Atwilla.