Ledová bouře (1997)

Americká krása, která vznikla před jím samotným. Film jsem viděl před několika lety, ale vím, že na mě film dobře zapůsobil a byl jsem příjemně překvapen díky snímku za 39,-Kč z výprodeje na tržnici.

Vyfič! (2009)

Pro mě hranice mezi 4 a 5, komedie, které lze snad vytknout jen místa, ve kterých se moc sladí. Jinak svižná, vtipná podívaná, která vás nabije pozitivní energií podobně jako Daniel Nekonečný. Na JUNO to pro mne nemá, ale Drew Barrymore mě víc než mile překvapila a Ellen Page se pomalu, ale jistě řadí mezi mé nejoblíbenější herečky. (85%)

Donnie Darko (2001)

Mrazivě dokonalé. Po druhém shlédnutí: Byl jsem překvapen tím, jak atmosféra postupně gradovala a upadala. Celé uchopení snímku je asi dost o náladě, protože na začátku jsem byl znovu nadšen a vtažen, postupem času atmosféra upadla aby totálně vygradovala v závěrečné čtvrthodince, která patří mezí mé vůbec nejoblíbenější filmové pasáže. Je to dost tendenční, chytlavé a zároveň těžko uchopitelné či nějakým obecným měřítkem pochopitelné. Zkrátka Donnie. (95%)

Fargo (1996)

Film, který místy skloubí černý humor se sirovou podívanou. Od 30. minuty budete tušit, jak to vše dopadne, ale stejně nebudete až do konce věřit. Těžko uveřitelné, že je vše točeno dle reálných událostí. Bratři Coenovi, dík za smutnou, leč kvalitní podívanou. (85%)

Hvězdný prach (2007)

Pohádka, která si zakládá na skvělé atmosféře a propracovaných postavách. Snímek, který se chce líbit a líbí se. Příjemné zpestření Vánočních svátků. (85%)

Tlustý Albert (2004)

Příjemné pobavení o volném odpoledni... Vtipy nejsou zrovna na "intelektuální" úrovni a mnohdy nejsou tolik vtipné ale úsměvné, ale již základní idea filmu (jdeme najít kamarády pro holku, se kterou se nikdo nebaví) je zajímavá... Albert je bezelstný, hodný a přátelský tlusťoch, který dokáže vyřešit problémy lidí kolem sebe a nestíhá řešit ty svoje... Jak by taky mohl - jedná se přeci o hrdinu z animáku. Pokud pominete střípky patosu a zamáčknete slzu nad prostoduchostí některých dialogů, můžete si film náležitě vychutnat. (70%)

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Pozitivně nabitý film, který vám i přes nevyhnutelně smutný konec nutně musí zlepšit náladu... Skvěle natočené, dobře zahrané a ve všech směrech téměř dokonalé. (92%)

Obvyklí podezřelí (1995)

Skvělá podívaná, která si s vámi opět od začátku do konce pohrává (vyjebává, chcete-li hrubší slovník)... Film obsahuje prvky akce, krimi a mysteriózní podívané... Dokonale vygradované a jen těžko zapomunetelné. (95%)

Hanebný pancharti (2009)

Výborný, smyšlený příběh 2. Světové války. Tarantino si zachoval svůj osobitý styl, skloubil válečné drama s akční komedií a docílil výborného výsledku. I přes to, že film obsahuje tolik prvků pro Quentina známých přišlo mi, že se přece jen se střeštěným humorem umírnil a dokázal to, že postavy byli o kus realističtější a víc "válečné" než Kill Billovské (až tedy na Pitta, který snímek tahá směrem vzhůru se svým Italským akcentem). Tarantino tleskám, společně s Pulp Fiction tvůj nejlepší film ! (85%)

Prorok (2009)

Francouzi tímto filmem opět dokázali, že ty opravdu "drsné" filmy umějí točit lépe jak Američané. Celým filmem se táhne realistická a ponurá atmosféra bez jediného náznaku veselí, humoru či naděje na zlepšení (které časem určitým způsobem přijde). Snímek bude možná trochu doplácet na delší stopáž (2,5 hodiny) a ve večerních hodinách to může být opravdu únavné... I přes určitou roztahanost film neztrácí dech a drží stále laťku stejně vysoko. Pro mě jeden z nejlepších Evropských i Světových filmů tohoto roku. (85%)