Red Force 4 (1989)

Naprostá extratřída v celé šestidílné sérii, zábavička jak hrom. Kam dál ještě můžeme zajít, co se bojové choreografie týče? Tento film je bezpochyby, minimálně po stránce bitek dokonalý, tvůrci byli opět velice vynalézaví a tak každá další rvačka znovu bere dech a to až do samého konce. Tyto snímky nás nutí přemýšlet, proč se lidé jako Seagal nebo Van Damme vůbec proslavili. 90%

Americké psycho (2000)

Kdo a proč se stane vrahem? Jsou to lidé, kteří po celý život po něčem usilovně touží nebo ti, kteří mají všechno, co si zamanou? Patrick Bateman má na první pohled vše, co by si muž v jeho věku mohl přát. Skvělou kariéru, přátele a známosti ve vysokých kruzích, krásnou přítelkyni a navíc je to pohledný a přiměřeně inteligentní mladý člověk. Co mu ale schází jsou hlubší pocity, které by ho mohly učinit doopravdy št'astným, jelikož uvnitř je to zchátralá lidská troska, bytost bez duše a pocitů, což si také uvědomuje. Zamiloval se do pohledu na krev, maso střídá kosti, jeho láska k morbidním vraždám je neutajitelná a zřejmě brzy vyplyne na povrch. Pat zbožňuje blondýnky, které si jako nic netušící oběti vodí k sobě do bytů a tam jim pak dokáže i hodiny vyprávět o výstřední hudbě (Phil Collins, Whitney Houston nebo Huey Lewis and The News), která ho jako jedna z posledních věcí ještě trochu vnitřně naplňuje. Jak dlouho lze ale hrát život podle vlastních pravidel a jak dlouho to trvá, než se vše vymkne z rukou a je konec? Odpovědi na tyto otázky se možná dozvíte z tohoto kontroverzního a lehce satirického snímku.

Dům tisíce mrtvol (2003)

Je název hybridem titulů filmů "The House of 1000 Dolls" a "The House of 7 Corpses" nebo to tak přijde jenom mně? A co se filmu samotného týče, tak žádná sláva. Oproti skvělému volnému pokračování "Vyvrženci pekla" je tento film až hanebně nudný. Industriální metalista Zombie tu šel stejně jako ve své hudbě chladně a tvrdě, ale poměrně hodně nezábavně.

Pomsta divoké kočky (1984)

Přesně to napsal už uživatel choze, naprosto souhlasím. Jen dodám, že podle mě je to jeden z nejhorších filmů všech dob, co se týče celkového zpracování. Je dobře, že je prakticky neznámý.

Zlatník Ondra (1995) (TV film)

Kvalitní televizní zpracování velice kvalitní literární předlohy. Opravdu krásná pohádka a navíc je fajn vidět, že Ruda z Ostravy nebyl vždycky jenom sráč. 70%

Příběhy slavných - Naška, slečna z dobré rodiny (2007) (epizoda)

Portrét půvabné ženy, talentované herečky, děvčete z dobré rodiny, Nataši Hodáčové - Gollové. Z mého pohledu, jakožto z pohledu člověka platonicky zamilovaného, portrét té nejnádhernější a nejtalentovanější bytosti ženského pohlaví, jaká kdy obývala tuto planetu. Pevně věřím, že každého diváka jejích filmů musela krása a smích z očí této okouzlující dámy chytnout za srdce. Bůh dal, abys byla jednou z největších českých hereček a tou bezkonkurenčně nejlepší v mém světě, Nataško! Žádný dokument na světě mi nedovolí s tebou prožít Tvůj skvostný život, ale tento my aspoň zopakoval nebo přiblížil to nejvýznamnější z něj.

Rottweiler (2004)

Já jsem se opravdu tady z obsahu dověděl mnohem víc, než z filmu samotného. Zmatené peklo.

Hlas Česko Slovenska (2012) (pořad) odpad!

Česko hledá SuperStar, Česko Slovenská SuperStar, X Factor, Hlas ČeskoSlovenska. Kolik těchto přiblblých "hudebních" soutěží už továrna na sračky Tv Nova vyprodukovala a kolik jich ještě bude?! To si opravdu každý poloimbecil, který měl na základce dvojku z hudebky myslí, že se může proslavit a vydělávat těžké prachy ve světě pop music (nehledě na to, že v českém ani slovenském showbyznysu se v dnešní době vydělávat nedá a všichni končí jako žebráci v zapadlých kulturních domech nebo lokálních minidivadlech a zpívají či hrají za almužnu). Moderátorská dvojice Mareš-Tina je tradiční novácké zlo, k tomu snad ani není potřeba se vyjadřovat. No a čtveřice "umělců", která si vybírá "pěvecké hvězdy" do týmu, ve složení Pepa Vojtek (hospodský rock), Michal David (neidentifikovatelné pazvuky z dob mládí našich prarodičů), Dara Rolins (pop) a Patrik "Rit'mus" Vrbovský (opět pop), tak to je věru katastrofa, protože vybrat tak zoufalé idioty, to chce už opravdu kuráž. Abych to zkrátil, prostě skončit s tím, hned. Zakopat všechno se značkou nebo přívlastkem pop do hlíny, nakopat řediteli Novy prdel a hlavně se poučit z chyb a namísto toho radši nasadit do vysílání nějakou další úchylnou emérickou kriminálku.

Američtí vojáci (1993)

...Muž jde zachránit svou manželku a najde ji přivázanou za ruku řetězem k něčemu... Normální člověk použije samopal, který drží v ruce a řetěz přestřelí, popadne ženu, ukryje ji do bezpečí, poté najde ostatní členy komanda a jde si to vyřídit s hlavním mizerou / Americký voják si jde pro klíčky od okovů přímo za hlavním parchantem a to zcela sám, aby se mohlo naplno projevit jeho hrdinství. ...No, člověk si za ta léta zvykne na cokoliv.

Vrah přichází v noci (2001)

Špatně promyšlené giallo s logickými dírami, tak to tu ještě nebylo. A zrovna od mistra na slovo vzatého, Daria Argenta. Já se teda přiznám, že ač jsem se v příběhu po celou dobu dost statečně orientoval, v tradiční závěrečné hře na pravdu jsem to občas nepobíral, ale ani to mi nebrání v úsudku, že to už od začátku, kdy se vrah náhle objevil v jedoucím vlaku, aby tam zlikvidoval svou obět', o které ale nemohl vědět, že je zrovna v tom vlaku; no zkrátka, komplexně náročnější příběh měl zakrýt logické nedostatky, ale nepovedlo se. Každopádně není to jinak vůbec špatný film a rozhodně žádná sranda. Sranda vypadá trochu jinak, viz. místní diskuze. :-) 50%