Looney Tunes: To Nejlepší z Tweetyho a Sylvestra (2005) (video kompilace)

Příjemná záležitost o útrapách a honičkách sympatického kocoura Sylvestra a roztomilého kanárka Tweetyho. Dále je zde i několik epizod s kačerem Duffym a prasátkem Porkym, ale ty jsou už poněkud slabší. Každý díl jsem hodnotil už před časem tady na ČSFD, jsou tu všechny. Nebýt Duffyho a Porkyho, ač je mám taky rád, a zůstat jen u těch dvou, o kterých by to mělo být především, neváhal bych se čtyřmi hvězdami.

Satan přichází (2006)

Jestli něco vyloženě nesnáším, tak hororové remaky. Je to zlozvyk hlavně posledních let. Nikdy v nich nejde o nic jiného, než o finanční zisk. Nepamatuji se, že by mě někdy nějaký překopaný film výrazněji zaujal a už vůbec ne, že by se aspoň přiblížil kvalitě originálu, at' už ten byl sebehorší. Pirátství na filmech je trestné a takto rýžovat na starých klasických uměleckých dílech není? Rozmazlená mládež, pro kterou se tyto stupidity točí, at' se radši nudí někde na sociálních sítích, ale klasiku nám neprzněte. Ti inteligentnější si vždycky najdou cestu k originálu. Do pekla s týmem filmařů, který se neumí realizovat na svém vlastním díle. Jinak, abych tomuto filmu tak úplně nekřivdil, dá se na něj celkem v pohodě dívat, ale s originálem to nejde ani srovnat, oproti němu je to jen falešný brak.

Kostka (1997)

Kostka je dílo neskutečných rozměrů a přeber si to jak chceš.

Nůžky (1991)

"Frank De Felitta" je režisér, který během své kariéry natočil dva výraznější počiny. Tím prvním je televizní horor "Dark Night of the Scarecrow", originální snímek, který téměř šokuje svou podmanivou atmosférou, zážitek, na který hned tak nezapomeneš. A tím druhým je právě tento film "Nůžky", dalo by se říct, že skoro pravý opak. Všechno, cos už viděl/a někde jinde a co si určitě nebudeš chtít pamatovat velmi dlouho je tu zamotané do obrovského klubka, ze kterého sice nakonec vede cesta ven, ale i tak se mi zdá, že to všechno prostě nějak moc nesedělo. Asi nejpodivnější thriller, co jsem kdy viděl.

Deň, ktorý neumrie (1974)

Dokážu si představit, že existuje skupina lidí, která si takové snímky dokáže velmi dobře vychutnat. Na mě však "Deň, ktorý neumrie" působí poměrně neoriginálně a navíc jako naprosto nedůležitý snímek, ničím nevyčnívající z davu. Podobných filmů byla natočena spousta. Asi nemá smysl hodnotit tento film 3*, jsem si skoro jistý, že v budoucnu nebudu mít už nikdy chut' se na něj znovu podívat a určitě mi časem úplně vypadne z mysli.

Texaský masakr motorovou pilou: Počátek (2006)

Sledovat hororový prequel, o kterém už na začátku víte, že nikdo ze záporných postav nezahyne, to asi nebude úplně nejlepší, co?!. Taky, že není. Je to pěkná otrava. Jedině ta míra sadismu, ta se tu pořád drží, jinak zase šmejd, jako všechny díly vzniklé po prvním originálním filmu "The Texas Chain Saw Massacre (1974)". Pro fanoušky hororů nic, pro inteligentní diváky taky nic, pro tuctové popcornžrouty zábava, jakou mohou najít u každého novodobého hororu bez nápadu. Určitě nedoporučuju, nepotěší.

Akce B (1951) odpad!

Tady postavy, které mají být definitivně záporné působí mnohem sympatičtěji, než banda komunistických robotických klaunů...a to už je hnus!

Texaský masakr motorovou pilou (1974)

Absolutní kult. Co tě napadne, když slyšíš slovo Texas? Na co pomyslíš, když vidíš motorovou pilu? Když ti někdo řekne, at' vyjmenuješ deset nejdůležitějších hororových snímků všech dob, vzpomeneš právě tento mezi prvními pěti. Bohužel se mezi lidmi šíří virus, myslím tím remake z roku 2003, který bohužel trochu zastiňuje a hanobí legendu tady tohoto díla. I když to není úplně přesná kopie, není to ani úplně blbý film, přesto v porovnání s klasikou, jestliže je to srovnání vůbec možné, je remake slušně řečeno sračka. Úsměv na mých rtech navozují i pokračování. The Texas Chainsaw Massacre 2, Kožená tvář 3, Masakr v Texasu = komediantské báchorky pro děti. No, jelikož jsem právě tady tuto veškerou stoku viděl dřív než originál, nutně jsem se musel obávat, že budu nemile překvapen i u Texaského masakru motorovou pilou (1974). Naštěstí se tak nestalo a postavu Leatherface i já můžu zařadit mezi nejděsivější a nejcharismatičtější (to je krásné slovo) postavy hororových filmů. Na závěr přikládám takové lákadlo na tento film, které to vlastně všechno shrňuje... http://www.youtube.com/watch?v=im74bBeOT74

Kandidáti života a smrti (1979) (TV film)

Jako TV film až moc fajn, ale možná právě jako takovému tomu chybí nějaké komplexnější pojetí. Chybí tomu určité výraznější prokreslení systému obchodu s lidskými orgány, zdůraznění rozsahu moci této špinavé sítě, aby divák přesně věděl, v jak strašném pekle se to jeho oblíbené postavy ocitly Ted' to bude trochu SPOILER, ale tomuto druhu thrillerů obvykle víc sekne špatný konec a důkaz nezranitelnosti celé záporácké organizace. Věřím tomu, že stačilo psát scénář pro film s většími náklady, pro normální film, co půjde do kin a mohlo být všechno mnohem lepší. I takto je to super, ale...

Dobrý synek (1993)

"Já na zlo nevěřím." ..."Ale to byste měla!" Já osobně teda na zlo věřím. Obzvlášt' po tom, co jsem měl možnost vidět nasraného a zlobou, až do morku kostí, prolezlého Kevina. Asi mu z toho, jak mu pořád domů lezli ti lupiči, Mokří banditi, už vážně přeskočilo. Jako padouch je vážně skvělý. Doufám, že v příštím díle "Sám doma" už poteče krev :-)