Frankensteinova kletba (1957)

Vynikající gotický sci-fi horor z produkce filmového studia Hammer. Asi by byla velká chyba se této sérii vyhnout, jak jsem měl původně v plánu, protože monstru, pod jehož maskou se skrývá legenda jménem Christopher Lee to tu náramně sluší a začínám si uvědomovat, že temné scenérie, ve kterých je příběh zasazen, ty noční zlověstné stíny na starých kamenech a bouřky prosvětlující černou oblohu, prostě všechno to, co ke goth-hororům patří, je to pravé pro mou už tak dost temnou duši.

Aphex Twin: Windowlicker (1999) (hudební videoklip)

Na xichtu prostě nezáleží a na tom, jaké máte srdce už vůbec, protože nejdůležitější je pohled na vaše tělo. To je jedna z věcí, které si můžeš odnést z videoklipu k braindance (IDM) pecce "Windowlicker" od Alphex Twina. Něco tak bizarně podivného se prostě nemohlo neproslavit po celém světě. 70%

Jezero smrti (2008)

Dítě je jenom dítě do té doby, než vás sváže ostnatým drátem a řeže vás nožem, pak už totiž končí veškerá prdel a pokud není v dosahu policie ani sociálka, bude se muset i tak mírumilovná a láskyplná bytost, jako je učitelka v mateřské školce Jenny pěkně otáčet, aby zachránila život svůj a svého přítele. V průběhu filmu značně změní svou teorii a definitivně si přestane myslet, že děcka jsou v pohodě. Děcka nejsou a zasloužila by tu nacpat ruční granát do pusy nebo aspoň oprátku kolem krku, protože proutek se má lámat, dokud je mladý a jestli to nestihne tento páreček milenců, možná by to chtělo do druhého pokračování obsadit Chucka Norrise a odplata by byla zadostiučiňující.

Harry Potter a Fénixův řád (2007)

Série knih o čaroději jménem Harry Potter byl zatraceně dobrý a promyšlený základ pro cokoliv, co si budem povídat. Krom toho, že zfilmování jednotlivých dílů je mimořádně výnosný komerční tah, jedná se vždy o nadprůměrné snímky. Stejně tak je velmi kvalitní i toto pokračování s přídavkem "The Order of the Phoenix". Plně chápu zdejší nadšení pro věc a nejsem proti. Pro ty, kteří ve filmech nehledají hlubší myšlenky a k pocitu štěstí jim stačí výborné digitální efekty může tento film zcela jistě naplno uspokojit.

Shrek Třetí (2007)

Přítomnost prvního dílu Shreka v žebříčku nejlepších filmů tady na ČSFD by mohl být jeden z mnoha důvodů, proč považovat tuto databázi za podřadnou, ale tady si už člověk za ta léta zvykne na cokoliv. Tak aspoň, že u tohoto třetího pokračování většina lidí pochopila správně, jak se věci mají a tomu ušatému zlobrovi nasolila něco kolem 50%. Průměrné jsou sice všechny díly, ale jen tady je to ohodnoceno tak, jak to má být.

Maniac Cop III - Odznak mlčení (1992)

Nejsem si jistý, jestli se dá tak úplně mluvit o hororové trilogii, ale princip těchto amerických sérií je většinou stejný. Často je to s každým dalším dílem o poznání horší a pokud není první film excelentní, většinou už další laciná pokračování nemají z čeho těžit a tak přesně je to i tu. Trilogie o pomstychtivém ex-poldovi Mattu Cordellovi nepatří mezi ty nejhorší, ale rozhodně si z ní budu pamatovat jen velmi málo. Tento díl: 30%

Návštěvníci 2: V chodbách času (1998) odpad!

Co mají společného Jean Reno, Christian Clavier a odpad!? Tento dvouhodinový pochybný hektický flák, kde je každá další rádoby legrační scéna o to smutnější, když vidíte, jak se k ní ponížili dva přední současní francouzští herci. Toto druhé pokračování je jen nešt'astný škvár a nezaslouží si být spojován s perfektním prvním dílem. Chtělo by to vrátit se v čase do dob natáčení, rozdupat kameru, rozehnat štáb a spálit scénář.

Černý korzár (1976)

Vzhledem k tomu, že s vámi nesdílím znalost knižní předlohy ani příběhu jako takového, byl pro mě Černý korzár zážitkem gigantických rozměrů. Jsem úchyl na filmy, které disponují rychlým spádem, exotickým prostředím, dobrými boji, skvělou hudbou, naivním, ale mimořádně silným příběhem, sympatickými herci a úplně nejlepší je, když pocházejí z italské produkce. Jestliže je knižní předloha ještě lepší, musí být dokonalá, protože film je jenom skoro. 90%

Síly temna (2006)

Věřím tomu, že v očích mladších náctiletých diváků se tento film může jevit jako zajímavý, ale z mého pohledu to byla hodina a půl plná prázdných keců, digitálních efektů v nezdravém množství a dřevěných herců, kteří jakoby prošli konkurzem v modelingové agentuře, ale za kameru rozhodně nepatří. Jako horor je to absolutně sterilní, pokud ale patříte mezi fanoušky nízké fantasy, možná nebudete úplně zklamaní.

Vidláci v Rusku (2003)

Přesně tak to je. Zdejšímu hodnocení a českým distribučním názvům se prostě věřit nedá. Tento film je sice dost nízkorozpočtový, ale není to jen nějaká další ubohá sexistická americká komedie pro teenagery. Je to pokus o normální film s hlubší myšlenkou a i když jenom pokus, líbí se mi to. Není to sice příliš vtipný film, ale není to ani ztráta času, už vůbec ne odpad a pokud někdo tvrdí, že je to nejhorší věc, jakou kdy viděl, tak má nakoukáno sakra málo filmů.