Dítě z Manhattanu: Ďábel přichází (1982)

Miluju italské horory, Frizziho hudbu i Fulciho tvorbu, a přesto nedokážu tento film označit jako dobrý. To, co se dá mávnutím ruky přejít u jiných mistrových hororů tu bylo tak iritující, že to přesahovalo únosnou míru. Tedy to, že příběh je jeden velký slepenec a celé to jakoby nikam nesměřuje a jenom nás to připravuje na něco velkého, co ale bohužel v tomto filmu nepřijde. Hudba je z velké části stejná jako v L'aldilà, což taky nepotěší, protože i když je bezvadná, chtělo by to raději něco nového, zase osobitého pro tento snímek. Celkově je pro mě Manhattan Baby zklamáním a zatím nejhorší Fulciho film, který jsem viděl. 50%

Kristian (1939)

Vynikající česká komedie o úředníčkovi Aloisi Novákovi, jehož alter ego Kristian si jednoho večera v luxusním podniku jménem Orient Bar dává Mandlovou paštiku a přitom ani netuší, jaké fatální následky to může mít. Zvlášt', když ho doma čeká jedna z nejkrásnějších žen, které kdy obývaly tuto planetu, což si on ale bohužel momentálně neuvědomuje. Chudák Nataška. Film je to bezvadný, o tom není pochyb. Už jsem postrádal jenom něco hlubšího, díky čemu by mi víc přirostl k srdci, ale to se nekonalo. Tím ale nevylučuju, že příští podívání musí být stejné. Zatím jen za ****. 90%

XTRO 3: Hlídejte si oblohu (1995)

Hlídejte si oblohu - tak žalostně debilní název můžeme vymyslet snad jenom my, Češi. To vy si hlídejte, abyste filmy pojmenovávali podle toho, co se v nich děje a ne na základě nějakých vašich pochybných teorií. Jinak tato trojdílná série je opravdu každý pes jiná ves. První díl je britský, druhý kanadský a třetí americký. Navíc každý je úplně o něčem jiném a v úplně jiném prostředí. Tento díl je lepší než ten druhý minimálně z těchto tří důvodů: 1. zajímavá volba prostředí na ostrově, 2. hlavní hrdina chybuje a není nejchytřejší a nejdokonalejší bytost na světě (je vidět, že je to jen člověk) a za 3. ten film je fakt nemocný. Tak moc, že to prostě za to jedno zkouknutí stojí.

Hurá do basy (2006)

Jo? Tak to já bych naopak řekl, že tu děj vítězí nad vtipem. Já se u těchto novodobých laciných amerických komedií obvykle nesměju. Nesmál jsem se prakticky ani tady, ale celé mi to přišlo jako svěží vánek, u kterého se tráví čas úplně v pohodě a jsem ochotný odpustit i tu občas dost nechutnost vulgaritu, sem tam nejakou tu trapnou scénku, vypelichané gagy a dát tomu slabší ***.

Rec 2 (2009)

The RExorCist.

Spolubydlící (1992)

Kolik už jsem v životě asi viděl thrillerů, jako je tento. Scénář je vždycky stejný: Na začátku jsou dvě kladné postavy, v průběhu se zjistí, že doopravdy je kladná jen jedna a ta druhá je záporná a ve třetí fázi se kladná postava snaží vymanit z moci té záporné. Tady je příběh sice trošku originálněji pojatý, ale zpracování je o ničem a nudná hudba tomu nepřidává nic dobrého. Na jedno podívání OK, na víc už asi těžko. 50%

Xtro (1982)

Jsem a doufám, že vždycky budu velkým fandou těchto laciných béčkových hororů. Xtro je poměrně velký mix nápadů, které ale do sebe dobře zapadají. Jedná se především o biologický horor, je tu k vidění i několik nadpřirozených jevů, vražedné hračky potěší úplně vždycky a tvůrci nezapomněli do filmu přidat i nějaké prvky surrealismu, ale je jich jen velmi málo. H. B. Davenport si sám napsal scénář, zkomponoval skvělý soundtrack a ještě k tomu zrežíroval celý film, za což mu patří tak trochu obdiv. Film doporučuji každému, kdo je znuděný běžnou hororovou produkcí. 70%

REC (2007)

"Toč to Pablo! Všechno." A Pablo neváhal, vzal kameru a točil jako o život. Chvílemi bylo až vtipné, jak nebojácný je to chlap. Hasiči, policisté řvali hrůzou a on ani tváří v tvář možnosti reálné smrti nesundal kameru z oka, jenom tehdy, když o to byl důrazně požádán. No budiž mu to odpuštěno. Ale REC je vážně skvělý zombie horor. Po filmu Monstrum (2008) je to druhé mockumentary (falešný dokument), které mě nadchlo. Chvílemi to sice působí dost lacině, no ale větší časové intervaly zaplnily ty naprosto věrohodné scény, na to je film fakticky moc promakaný. Stojí to prostě za podívání a rozhodně ne jen za jedno. Čekal jsem, že to bude supr a ono to bylo. Jsem velmi spokojený.

Zbraně pro Prahu (1974)

Zbraně pro Prahu mě docela potěšili. Nízká propagace komunismu a kratší stopáž, než bývá u těchto filmů zvykem nejsou k zahození. Není to ani nuda, má to příběh a je vidět, že do toho bylo nasypáno docela hodně prachů. Neopovažuju se ale říct, že to stojí zato. I přesto, že, jak jsem se už zmínil, film nehlásá veřejně žádná komunistická hesla ani neopěvuje rudou armádu, ale je zde pořád ten hlavní hrdina - muž, který nemá sebemenší strach a nepodléhá žádným citům a pocitům, prostě jen bojuje za spravedlnost a je jasně patrné, že kdyby žil v době natáčení, kopal by a hrdě bojoval za srp a kladivo. A hádejte co! Ve filmu se dozvíte, že to přeci jen je člen komunistické strany. Juchů! No, třeba jen tehdy ještě nevěděl, do čeho leze, že. :-)

Zámek hrůzy (1999)

Už to není jako kdysi, když jsem byl malý soplák a tento film mě vyděsil natolik, že mě málem trefilo. Bohužel, jak stárneme a dostáváme rozum, některé pocity jako strach u hororů se pozvolna vytrácejí, je to škoda. Viděno mýma dnešníma očima, je to jen velice zle udělaný strašidelný dům, plný fajn efektů, ale jako celek naprosto zchátralý a nefunkční. Navíc, hlavní hrdinka nebyla vůbec fajn a hudba Goldsmitha tradičně mdlá a k ničemu. Zásadně jsem změnil pohled na tento film, je to brak.