Donnie Darko (2001)

Neuvěřitelně pozitivní film.

Aeon Flux (2005)

Mé hodnocení se vůbec neohlíží na scénář- ten by mě u TV neudržel ani náhodou - a je složeno pouze z hodnocení výpravy a triků a samozřejmě největší váha hodnocení spočívá na bedrech Charlize Theron, které to fakt sekne!

Brouk (2002)

Teorie chaosu v praxi a zároveň milý důkaz, že žádný osud není nezvratný.

Chůva k pohledání (1993) (seriál)

Nikdy nepohrdnu, ale ani nevyhledávám, nenásilný odpočinek zaručen a občas se zasměji i nahlas.

Kokain (2001)

Vzestup a pád drogového dealera, kterému budete i palec držet.

Pozemšťan (2007)

Tohle nemá s filmařinou nic společného, tohle je o fantazii bez hranic a něco naprosto výjimečně minimalistického… Zkrátka přímá zásah.

Zvrácený (2002)

Tenhle typ filmu mi nesedí a to ať už svým obsahem, nebo přemírou zvířecích postav. Začátek je na mě silné kafe a nebýt zvědavý, asi to nedokoukám. Od ústřední scény filmu, která je zhruba uprostřed, se děj i kamera uklidní a při závěrečné Beethovenově sedmé symfonii mám čas přemýšlet, co že jsem to viděl a i bych šel s hodnocením výš nepřijít opět stroboskopické blikání jak dělané pro epileptiky, které mě nenechalo ani doprožít tenhle emočně náročný výtvor. Nebýt to zpětná reprodukce, asi bych měl ve filmu i komu fandit, ale takhle jsem měl možnost vidět jen nepochopené násilí. Nebýt Beethovena a posledních dvaceti minut, asi by to pro mě s hodnocením skončilo ještě hůř.

Vzpoura ve věznici Carandiru (2003)

Přes drsné prostředí jsem byl svědkem mnoha příběhů vězňů, kde umírali lidé, ale přesto ve mně leckdy vzbuzovali pozitivní emoce a já mohl sledovat nejen jejich důvod pobytu ve věznici, ale i běžné starosti vězně. Délka filmu mě nejdříve odrazovala, ale musím zpětně uznat, že na konci jsem se i trochu divil, že už je konec. Zkrátka film, kde si přijdou milovníci lidských příběhů na své.

Vatel (2000)

Výborná sonda do prostředí vysoké šlechty Francie za krále Slunce, kde se jako mohykán pohybuje volnomyšlenkářský Gérard Depardieu.

V kůži Johna Malkoviche (1999)

Tady si dovolím hodnotit jen scénář, přesněji nápad. Tento originální nápad, který je nosným prvkem celého díla, je opravdu geniálně jednoduchý a můžu se jen divit, že jsem až do teď nikdy nehledal 7 1/2 patra, protože se tam ději divné věci přesně podle mého gusta. To, že herci zahráli přesvědčivě, to že mě pobavily cameo role a Cameron Diaz jsem poznal až u titulků a to, že film byl sám o sobě těžkopádný ponechám stranou, neboť má fantazie dostala nový podnět a nenudila se ani na chvilku.