Květ mého tajemství (1995)

Láska má mnoho podob, nejednu na filmovém plátně potkáte i zde a to všechno spolu s neobyčejně obyčejnou ženou, ale stát se to může kterékoliv, stačí se jen rozhlédnout a zaposlouchat se.

Špatná výchova (2004)

Hlavní devizou filmu je jeho délka a dějový spád, který bez výkyvů plyne spolu s postupným odkrýváním tajemství jednotlivých postav ke svému překvapivě klidnému konci.

Kika (1993)

Odkoukal jsem to celé se zájmem, bavil se nad drobnostmi, ale příběh sám je tak absurdní, že krom ultra pozitivního přístupu k životu samotné Kiky, si z toho nemám dohromady co odnést.

Americké psycho (2000)

To pozlátko, elegance a stoprocentní perfekcionismus na povrchu s sebou vždycky nese něco úchylného a to nejen ve filmu.

Evilenko (2004)

Film má zvláštní atmosféru, která je plíživě tísnivá a není, aspoň v prvních dvou třetinách filmu, nikterak založena na vizuálním vjemu. Zkrátka něco zlého a ponurého se děje, ale nikdo to nevidí. Snímek byl místy možná zbytečně roztahaný, ale stále pomalu kráčel jedním směrem. Působivý dojem ve mně pak zanechaly závěrečné titulky, zvláště v kině byly díky představiteli Evilenka, herci Malcolmu McDowellovi, přímo děsivé.

Star Trek IX: Vzpoura (1998)

Trochu roztáhlé a filosofující zastavění ve světě Star Treck, které mě nijak zvláště nenadchlo, ale ani nezklamalo. Pro mě se nadprůměrný přírůstek do rodiny filmů na dané téma.

Star Trek VIII: První kontakt (1996)

Patrick Stewart je velice charismatický kapitán neohroženě vedoucí Enterprise za dalším dobrodružstvím, které je tentokráte akčnější i napínavější, než bylo do té doby obvyklé a navíc je zde spousty cenných informací pro každého milovníka Star Trecku.

Star Trek V: Nejzazší hranice (1989)

Chyběla čistě záporná postava a závěr filmu byl nemastný neslaný… takže hlavní poselství je, že posádka je vlastně taky rodina :-)

Star Trek IV: Cesta domů (1986)

Hlavní devizou tohoto dílu jsou všudypřítomný sarkastický až černý humor a jednoduchý přímočarý příběh.

Salamandr (1981)

Celý film stojí na hutné a skličující atmosféře a naopak padá spolu s klíčovými okamžiky, které se až na samotný závěr, odehrávají bokem. Souhlasím s názorem, že se z tohoto filmu dalo vydolovat víc, nicméně pro nadčasový námět se jedná o výjimečný snímek.