Westworld (2016) (seriál)

1. série: Seriálový Westworld z dílny HBO je místy stejně agresivní, krvavý a lacině vulgární jako třeba Spartakus. Zde se ale alespoň dá říct, že jde o svět takový, jaký ho chce většina zúčastněných hráčů. Příjemnými záblesky jsou fylozofující scény a technický pohled na imaginární svět. Ke konci série nebyla již naštěstí tak častá brutalita, ale bohužel se tvůrci hodně zamotávali do fylozofování a pravidel prostředí. Některé "nejasnosti" objasnilo vysvětlení časů některých dějových linek. Několik technických aspektů se dá s jistou mírou fantazie akceptovat, ale jejich vysvětlení bych uvítal. Například na úkor přílišného rozvádění osudů Dolores a dalších postav. Rozhodně se ale moc těším na další sérii, která konečně bude tím pravým "peklem". 2. série mi trvala několik let. Začátek představil spoustu nových postav a dokonce i prostředí a už jsem měl pocit jako u Ztracených, že jde jen o natahování času. když se potom zlepšila úroveň, dal jsem si od seriálu paradoxně pár let pauzu. Druhá polovina série byla dost podobná. Díly, kde je takřka jen nová postava, byly hódně nezáživné. Na konci matlání všeho možného, kdy mi přišlo, že jsou dialogy házeny na scény dadaisticky. Sice měly mít nějakou hloubku, ale u mě se efekt míjel účinkem. Že by byla chuť do další řady, když jsem promrhal tolik hodin u té druhé, se říct nedá.

Hráči se smrtí (2017)

"Dvojka" Hráčů se smrtí sází na bubáky a postrádá silnější vysvětlení. Pronikání na onen svět je fajn a nové technologie tyto scény určitě vylepšily. Tam, kde byla jednička mysteriozním thrillerem, je dvojka pouze takovou bubáckou lekačkou, kterou totálně shodí trapně jednoduchý závěr.

Coco (2017)

Opravdu po delších letech nejlepší animák! Dospělá témata vyprávěna snad schůdnou cestou i pro děti. Fakt náááádherná animace (v pár momentech prostě špičková). A snad jen že několik písniček bylo trapně nudných a obyčejných jako v tuctu jiných animákách. Vše mělo být laděno v mexickém stylu a bylo by to ok (aspoň pro nás evropany a asi i amíky). Za druhou polovinu, kdy film překvapí zvraty a vlastnostmi některých postav, bych dával absolutní počet hvězdiček. V první části jsem ale bojoval s vlezle "vtipným" čoklem a lacině se tvářícím dějem. Obojí bylo ale asi potřeba, aby zbytek filmu vyzněl tak, jak nakonec vyzní.

Na Brusel, Vávro! Na Brusel! (2009) (divadelní záznam)

Ringo je skvělý. Jeho písničky jsou fajn. Jeho humor je pořád bezva. Bohužel ale kromě pořád kouzelné Báry Štěpánové je zbytek herců hodně mizerné úrovně. Nebo ani o herce nejde. I tak jsem se ale pákrát slušně zasmál.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Původní Jumanji byl pestrou směsicí nápadů. Nové "pokračování" budiž pochváleno za to, že se snaží jít jiným směrem a přinést nějaké novoty. Bohužel nosnou linií je pouze to, že různě vyšinutí jedinci (někdo jen sporťák, jedna přiblblá sebestředná bloncka, uzavřená intelektuálka a zakřiknutý intouš) dostanou přesně opačnou postavu a díky tomu si uvědomí, jak se stát "normálním". Takže u každého proběhne boj se svým já, prozření a zlepšení. Bohužel je tento proces až na Jacka Blacka nezábavný a hooodně toporný. Nic moc navíc film už vlastně ani nenabízí. Trochu akce, pár slabších vtípků a trocha herních/počítačových principů ozvláštňujících svět Jumanji.

Prezident Blaník (2018)

Tonda je prostě Tonda a bohužel se nedostavil s podpisovými archy. Mohla to být při volbě prezidenta prdel :) Takhle si užijeme aspoň krátký film, který je takovým roubencem pár dílů seriálu. Nezapomenutelná je pro mě scéna se Špačkem, ale ocení ji pouze znalci seriálu.

Pásky z Nagana (2018)

Úžasná vzpomínka na asi největší sportovní úspěch naší zemičky. To, co je zde popisováno, krásně vystihuje velikost turnaje a našeho vítězství. Celý svět ať vidí, co se nám tenkrát podařilo a také díky čemu. Velkou škodu beru to, že se k turnaji nechtěl vyjádřit Gretzky. Takový Lindros je sice krásně upřímný, ale od nejlepšího hráče všech dob by vše vyznělo ještě lépe.

Maigret - Maigret a drahoušek z Montmartru (2017) (epizoda)

Asi nejjalovější vrah a tím i celý film. Vyprávěn je spíš příběh dávného utrpení než kloudného vyšetřování. Motivace vraha k některým krokům mi také moc smyslu nedávala.

Casino Royale (2006)

Fajnový "restart" Bonda. Charismatický záporák a stejně charismatický hlavní hrdina, který do série přináší velkou míru realičnosti. Pokrové scény jsou sice slabším aspektem filmu, ale ty akční celkový dojem zachraňují. No a co s Vesper? To je za mě prostě průser. Její smrt a její vzpomínání v dalších dílech mě ani trochu nezajímá a nebaví právě kvůli způsobu jejího odchodu.

Bright (2017)

Mé hodnocení je hlavně za nápad. Druhý díl si s těmito kvalitami nedovedu už moc představit - i když rezerva je pořád ještě v nasazení trpaslíků. Právě fantasy prvky zapracované do současnosti jsou tím milým a pěkným pokoukáním. Rozhodně to není Will, rozhodně to není příběh a bohužel to ani nejsou záporáci. Ayer naštěstí umí skvěle natočit akci a tak honička v autě, každá druhá přestřelka a nebo blbnutí s auťákem v sámošce (nejlepší scéna) jsou příjemným proložením slabších pokusů nastartovat novou filmovou mytologii.