12 hrdinů (2018)

Příběh hodný velkého plátna. Filmařsky také slušně zvládnuto. Ále ten americký patriotismus a macho chování zde zvládnuty nejsou (a to se jich jinde většinou zastávám). Kdyby mi dnes Walker Texas ranger nepřipomněl svou stupidností některé bojové scény, a kdybych film nadále vyzdvihoval hlavně kvůli skutečnému příběhu, dal bych 4 hvězdičky. Střízlivě je ale o třídu lepší 13 hodin tajných vojáků.

Borg/McEnroe (2017)

Jako první jsem si chtěl před hodnocením přečíst, jak moc vážně se může film brát. No a bohužel asi moc nemůže. Když samotní Borg a McEnroe k natáčení ani psaní scénáře nebyli pozváni a samotný Borg prohlásil, že jde o čirou fikci. To bohužel film v mých očích film hodně sráží. Jinak jde o skvělý psychologický pohled na tenisové hráče. Nikdy jsem si tolik neuvědomoval, jak je takový hráč pod tlakem a jak se s tlakem každý může vyrovnávat po svém. Jen prostě škoda, že film není asi moc podle skutečnosti.

Zlaté časy na Ridgemont High (1982)

Třicet let starý film a nebýt mladých herců, ze kterých se později staly hvězdy, nebo klasického amerického osmdesátkového prostředí, dalo by se říct, že je film jak ze současnosti. Vtipné situace a některé dost povedené vyústění scén. No a za sebe rozhodně hvězdičku navíc za poznávání herců. Takový Forest Whitaker jako děsný drsňák, to se už jen tak nevidí.

Tomb Raider (2018)

Jak je Lara neotřele uvedena - jako mladá, nezkušená, chudá holčička, tak se v druhé polovině filmu všechno posere a Lara končí jako nudná, neuvěřitelná a kýčovitá postava. Opravdu jsem v první asi půl hodině byl z filmu nadšený. Bohužel se dál už jen klouzalo ke strašně pitomým nápovědám a hádankám, dialogům a postavám. V dnešní době se už moc nevidí tak trapně jednostranně charakterní postavy (maximálně v Postradatelných, kde je to jen jako vtip).

Westworld (1973)

Dobrá myšlenka a to je bohužel skoro vše. Dlouhá léta znehodnotila jakékoliv technické triky filmu. Jen malé náznaky v začátku, kdy nemusí být ukázána záplava cecíků, kund, pinďourů a hektolitry krve s různými průstřely všech možných částí těla, stačí aby divák pochopil, za čím hlavně zákazník do fiktivního světa spěchá. (to jen ke srovnání se seriálem z roku 2017) Docela zklamán jsem byl i postavou padoušského pistolníka. Nechtěně komickou postavu, která několikrát během filmu umře, použít později jako hlavního záporáda, nebylo nejrozumnější.

Naše dovolená a jiné pohromy (2014)

Procenta dostatečná ke zkouknutí, ale po shlédnutí bych je očekával vyšší. Sice jde spíše rozpočtem, vizualizací, kamerou, hudbou a dalšími technickými parametry o průměrný televizní film, ale hlavní téma se povedlo. Okolní tlachání je také dost laciné, ale když na řadu přijdou děti a další rodinné pohromy, je film hodně vtipný a nápaditý. Jak děti většinou ve filmech moc nemusím nebo si mé sympatie získají až po čase, tak zde dětské postavy jsou tak skvěle napsané, že jim nešlo odolat hned od začátku.

Dokonalá loupež (2018)

Vymazlený nářez. Ač mi herecké obsazení v první chvíli moc po chuti nebylo, nakonec jsem díky několika scénám, jenž popisovaly osobnosti záporáků i "klaďasů", právě obsazení hodně chválil. Že se nakonec většina zúčastněných všelijak postřílí bylo od začátku jasné, ale rozhodně by to nebylo ono, kdyby nám nebyly ukázány dobré i špatné vlastnosti některých "hrdinů".

The Titan (2018)

Dobrá myšlenka, ale mladý nezkušený režisér. Světlé chvilky se ve filmu najdou. A v dobrých rukách by i s nízkým rozpočtem mohl být film zajímavý. Hřebíkem jak noha pro mě byla scéna v závěru, kdy vojáci naráz otočí zbraně. Kdo viděl, jistě bude vědět. Já si hned říkal, že mám před očima díl seriálu kvalit Ulice atd.

Pračlověk (2018)

Že natočí Nick Park takovou nudu, bych teda nečekal. Už ze samotného námětu jsem byl dost překvapený. Hned zmínka o Manchesteru mě měla varovat, že to celé bude nesmyslně o fotbalu. Laciné a bohužel nevtipné odkazy na moderní dobu. To bylo takřka vše, co film nabízí. Pár frků bylo fajn, ale většinou jsem měl pocit, že už jsem je nebo něco podobného viděl jinde.

Toy Story: Prehistorický (2014) (TV film)

Lehce poučné pro děti, troch zábavní pro dospěláky. Co si budu asi nejvíce pamatovat, je postava malé, bílé, skvěle hláškující kočičky.