Solo: Star Wars Story (2018)

Je to větší průser než Episoda 8? Ano, je. Dvě hodiny jsem místy hodně trpěl, když se odehrávala trapná disneyvská romance. Jen občas problikl nějaký ten fórek odkazující na předchozí filmy ze světa Star wars. Ale z hovna bič neupleteš a nechápu, co chtějí tvůrci nabídnout dál. Teda. Díky postavě objevivší se na konci filmu se to dá tušit a možná je, na co se těšit. Za Solo story mohu dát palec nahoru ale jen Žvejkalovi a scénám s malým sokolem.

Největší showman (2017)

Showman je vizuálně nápaditý, ale jinak dost prázný. Vychvalování písniček nechápu. Jedna zazní několikrát, další jsou hodně laciné. Jen opět ta vizualizace k hudebním číslům je skvělá. Příběh samotný by nebyl špatný, ale narušování písniček a celkově o dost méně času věnovaného ději, mu moc prostoru nedává. A teda občas jsem si říkal, jak dementně někdo dokázal pár věcí poskládat (viz nákup vysněných baletních botiček ve chvíli, kdy si celá rodina mohla dovolit koupit obrovskou vilu).

Westworld - Virtu e Fortuna (2018) (epizoda)

Nové postavy, nová časová pásma a nejvíce prostoru dostávají postavy, které mě ničím nezaujaly. Nuda. Jedna hvězdička za náznak konfliktu zásahovky s rebelujícími roboty (který ale na konci dílu vyprchá a nic se z něho nevytěží) a jedna za putování hlavní kurvy, která kolem sebe má zajímavé postavy. Další hvězdička by asi byla (jako vždy) za Eda Harryse, kdyby se v tomto díle objevil :(

Dabing Street (2018) (seriál)

První díl byl hodně nadějný. U dalších jsem ale pochopil, že humor bude spočívat v něčem jiném (často v uřvané Melíškové - kterou mám jinak rád, a v dabování dementních filcek). Světlou vyjímkou byl díl pro Františka Filipovského. To byla pecka. Dál už byl jen propad ana poslední dva díly jsem si vzpomněl až skoro po půl roce. Ale jsem rád, že jsem seriál dokoukal, protože v posledním díle mě konečně!!! nadchla Terka Voříšková. Její ujetý hlásek na začátku dílu a písnička v závěrečných titulcích. Slušný!

Saljut-7 (2017)

Že budou mít rusáci vesmírné dobrodružství tak krásně technicky vypiplané, jsem rozhodně nečekal. Po stránce příběhové a dramatické už to žádná velká bomba bohužel není. Některé pasáže se docela povedly, ale oproti americkým bratříčkům, kde jsou top scény a potom ty průměrné, se Saljut hemží spíš těmi průměrnými a občas jsou nudné pasáže. Z informačního hlediska je ale film tak akorát. Nelze očekávat, že by rusové nějak více zveličovali jejich tehdejší zatajování a lhaní.

Black Panther (2018)

Můj popis celého filmu bude sice znít rasisticky, ale do stejného pytle házím i Andyho Serkise a jeho postavu, takže barva kůže zde nebude to hlavní (ne u herců, ale nejspíš u režiséra). Celý film jen sledujeme uřvané negry. A to postava Černýho pantera a jeho sestry! mi je více než sympatická díky dříve zkouknutým Avengers Infinity war. Tady jsou ale všechny postavy okolo tak uřvané, tak hloupé, tak uječené, tak nudné a v neposlední řadě tak uvřískané. Na filmech ze světa Marvelu mám nejradši scény, které vyplňují mezery mezi akcí. Tady je to přesně naopak. Bojové scény jdou. Alespoň oproti té hloupé a rádoby vtipné vatě okolo.

Bůh s námi - od defenestrace k Bílé hoře (2018) (TV film)

Že se od televizní tvorby nedočkáme scén alá Statečné srdce bylo snad všem jasné (ač nás trailer lákal na velké věci). Že ale půjde jen o přehlídku dobových rób a brnění, to jsem teda nečekal. Doufal jsem v historický film, který posune mé znalosti dané doby o něco dál. Snad i dál, než byly v hodinách dějepisu na základní škole. Z tohoto pohledu je film ale až brutálně prázdný, a pustit si nějaký historický sitcom nebo nějakou ujetost s černochem v roli rytíře, tak se o historii divák dozví víc. No a hodnocení "filmu"? Od začátku do konce jsem myslel na zpomalené, snové scény v jiných filmech, které mi vždy vadí, protože jsou takovou hluchou vatou v jinak třeba i zajímavém filmu. Tady ale je jen ta vata a je to fakt příšerně příšerný - scénárista by si zasloužil vyhodit z okna!

Avengers: Infinity War (2018)

Sakra, takhle zdeptaný jsem z kina ještě dlouho nešel. Úžasný záporák Thanos je pěkně tvrdý oříšek. Absolutní hodnocení dávám hlavně za to, že se tvůrcům povedlo skloubit desítku/y hlavních hrdinů do dvou a půl hodinového filmu. Problém trochu je, že spolu s tím nejlepším muselo přijít i něco, co některý z diváků nemusí a absolvuje tak slabší scény. Některé zapojení hrdinů bylo dle mého lacině naroubované, jen aby se také zúčastnil. Za to finále (i když Thor měl a mohl přispěchat dávno dřív), které se jen tak ve filmu nevidí, musím hodnotit maximem hvězd. (ač jsem tedy nevěděl, že jde vlastně o Part I.)

Westworld (2016) (seriál)

1. série: Seriálový Westworld z dílny HBO je místy stejně agresivní, krvavý a lacině vulgární jako třeba Spartakus. Zde se ale alespoň dá říct, že jde o svět takový, jaký ho chce většina zúčastněných hráčů. Příjemnými záblesky jsou fylozofující scény a technický pohled na imaginární svět. Ke konci série nebyla již naštěstí tak častá brutalita, ale bohužel se tvůrci hodně zamotávali do fylozofování a pravidel prostředí. Některé "nejasnosti" objasnilo vysvětlení časů některých dějových linek. Několik technických aspektů se dá s jistou mírou fantazie akceptovat, ale jejich vysvětlení bych uvítal. Například na úkor přílišného rozvádění osudů Dolores a dalších postav. Rozhodně se ale moc těším na další sérii, která konečně bude tím pravým "peklem". 2. série mi trvala několik let. Začátek představil spoustu nových postav a dokonce i prostředí a už jsem měl pocit jako u Ztracených, že jde jen o natahování času. když se potom zlepšila úroveň, dal jsem si od seriálu paradoxně pár let pauzu. Druhá polovina série byla dost podobná. Díly, kde je takřka jen nová postava, byly hódně nezáživné. Na konci matlání všeho možného, kdy mi přišlo, že jsou dialogy házeny na scény dadaisticky. Sice měly mít nějakou hloubku, ale u mě se efekt míjel účinkem. Že by byla chuť do další řady, když jsem promrhal tolik hodin u té druhé, se říct nedá.