Vynález zkázy

(festivalový název)

Vynález skazy

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Rodinný

Československo, 1958, 81 min

Co k tomu ještě dodat, co tady ještě nebylo napsáno ... prostě další z úchvatných Zemanových filmů, které se mi vryly pod kůži. Moc se mi líbí animace zkloubená s hereckým obsazením, fantasy příběh, dobrodružství ... ad. :-) Jako ostatně u všech Zemanových filmů.(10.9.2011)

Atmosféra, dokonalý pocit z obrazu, lehká nadsázka, na svou dobu výborné nápady a skvělá zábava to celé jsou filmy Karla Zemana v jeho Verneovských adaptacích. Je na nic něco naprosto okouzlujícího co odkazuje an dobu jejich vzniku, ale také na jejich vytvárně dokonalou stránku. Film z doby kdy se od nás ještě svět mohl něco naučit :)(20.8.2004)

Karel Zeman a Jules Verne. Je třeba ještě něco říct? Ponorkokolo a rybomotýl rulezzzz.(27.12.2007)

Údajně nejúspěšnější film Karla Zemana. Pro mě osobně film, na který zírám a chvíli i přestávám vnímat a přemýšlím nad tím, jak to v tom roce 1958 všechno dokázal natočit.(3.1.2016)

Viděno 3x cca - 80%(20.11.2009)