Vynález zkázy

(festivalový název)

Vynález skazy

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Rodinný

Československo, 1958, 81 min

Myslím, že k Zemanově tvorbě není potřeba nic dodávat. V případě Vynálezu zkázy bych ovšem podotknul, že pokud mám v jeho tvorbě hledat své favority, pak by Vynález obsadil některou "nižší příčku".(30.12.2007)

Dechberoucí zpracování, ztvárnění podmořského světa mě úplně dostalo, i spoustu nových filmů by se mělo stydět, protože tohle bylo neskutečné!(31.10.2008)

Triky jsou na tehdejěí dobu samozřejmě neuvěřitelné, ale mě film prostě nedostal, stejně jako Cesta do pravěku. Možná, že mi někdo bude nadávat, ale lepší hodnocení ode mě prostě nemůže být. Mám ale v plánu tomu po shlédnutí a nadšení Baronem Prášilem dát druhou šanci.(24.11.2003)

Verneovky v Zemanově podání mi nikdy k srdci nepřirostly. Přesto svým způsobem chápu ty, kteří je milují, vidí v nich dokonalé triky a nádherné vize. Já se ale vždycky raději vydám na Cestu do pravěku.(1.1.2006)

• juta

Nudný a ničím vyčnívající film, který se možná může pochlubit jen výtvarnickou prací, ale ostatní tak nějak postrádá smysl. Myslím si, že jen malá hrstka vyvolených zůstane objektivní a neženou tenhle nepovedený zemaňák do červené barvy.(10.7.2015)

• - Všechny kulisy ve filmu byly ručně malované. (Pepy)

• - Film vznikal v zlínskych ateliéroch na Kudlove. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

• - Film získal Velkou cenu Expo roku 1958. (M.B)