Vynález zkázy

Vynález skazy

Dobrodružný / Fantasy / Sci-Fi / Rodinný

Československo, 1958, 81 min

Povedená česká "Verneovka".(17.10.2009)

Triky jsou na tehdejěí dobu samozřejmě neuvěřitelné, ale mě film prostě nedostal, stejně jako Cesta do pravěku. Možná, že mi někdo bude nadávat, ale lepší hodnocení ode mě prostě nemůže být. Mám ale v plánu tomu po shlédnutí a nadšení Baronem Prášilem dát druhou šanci.(24.11.2003)

Ani neviem preco, ale tento film siel tiez cele roky mimo mna a dnes uz samozrejme ten zazitok nie je taky, aky by bol v obdobi, ked som mal 10 rokov, ale musim pochvalit Karla Zemana za obrovsku namahu pri tak malych financnych prostriedkoch a moznosti, ake vtedy mal. Pribeh je stale zaujimavy a nie je nudny, takze som bol spokojny... 24.03.2010 ______ Arnošt Navrátil - (Profesor Roch) +++ Lubor Tokoš - (Šimon Hart) +++ František Šlégr - (Kapitán pirátů) +++ Miroslav Holub - (Artigas) +++ Václav Kyzlink - (Inženýr Serke) +++ Jana Zatloukalová - (Jana) +++ Otto Šimánek - (Muž ve vlaku) +++ Hudba: Zdeněk Liška +++(24.3.2010)

Nejnovější zdigitalizovaná remastrovaná verze na hvězdném plátně letní filmové školy. TOP!!!(30.7.2015)

Vynález zkázy jsem si pustil po hodně dlouhé době. Vlastně jsem ho neviděl spoustu let. Líbí se mi úplně stejně, možná ještě víc, než tehdy, dokázal jsem totiž docenit jeho nezměrné technické kvality. Tolik krásných triků - na tu dobu prostě síla. Karel Zeman byl nejen výjimečný režisér, ale hlavně vynikající umělec a výtvarník a tímto filmem to dokázal. Pro mě je však navždy jeho dílem číslo jedna - Cesta do pravěku, to je prostě moje první Zemanova láska.(10.8.2010)

• - Vynález zkázy sa stal najpredávanejším československým filmom natočeným po II. svetovej vojne. Bol predaný do 79 krajín. (Peter-1307)

• - Značná časť filmového materiálu je dvakrát, niekedy aj trikrát exponovaná. (Zdroj: instinkt.tyden.cz) (Raccoon.city)

• - Film byl v roce 2015 digitálně restaurován v rámci projektu "Čistíme svět fantazie". (MKZ_Praha)