Cracker

Po skvelej jednotke je tu o chlp slabšia dvojka. Nedá sa však povedať že by bola hrozná, drží si veľmi vysokú kvalitu len tie vtipy už možno nie sú také vtipné ako v prvom diely, na druhej strane je viac prepracovaná a náročnejšia na uvažovanie. Cestovanie v čase sa zmenilo na celkom zložitú vec, to dodáva filmu väčšie napätie a otvorený koniec je zábavne nostalgický :) ()

bari68

Jeden z mála pokračovaní úspešného prvého filmu, ktorý je na rovnako skvelej úrovni ako prvotný diel....Viem, opakujem sa s inými užívateľmi a ich komentármi, ale nič výstižnejšie ma v tomto prípade nenapadá. ()

Spike23

Série Back to the Future mě vždy až nepochopitelně moc dovede k zamyšlení nad reálnými situacemi, které by se s takovýmto cestováním v čase mohli pravděpodobně stát. Vznikne z toho něco tak nereálného, že to může celý film zkazit, takže jedna dobrá rada je vůbec to neřešit a vychutnávat si tu nostalgii prvního dílu a perfektní návaznost, která celé dílo posouvá na úplně jinou úroveň, kde první díl vypadá jako pouhé intro. Je asi nemožné říct, co bylo lepší, u dvojky jsem se bavil víc, ale z velké části kvůli znalosti prvního dílu a událostem v něm obsažených ( i když mě pořádně zaskočila změna role Jennifer a nehorázně přehnaná budoucnost, kopírující první díl. Nakonec tu ale vše bylo z dobrého důvodu a skvěle to dopadlo ). Verdikt je opravdu těžké určit, ale v závěru u mě nejspíš dvojka vyhrává asi už jenom kvůli většímu obsahu a příběhu, který je pro první a třetí díl kritický a dokonale je spojuje. Celkově když se snažím přijít na to, který díl je nejlepší, připadám si i já jako bych cestoval v čase a je to přesně tenhle pocit, který sérii Back to the Future u mě zaručuje bezkonkurenčnost v sci-fi žánru. ()

Ragdoll

Zaostává, ale minimálně, pořád je v porovnání velice důstojným soupeřem. Těm, co jedničku neviděli, ale nedoporučuji koukat na dvojku, protože obsahuje opravdu hodně spoilerů a všechny události je potřeba zpracovat chronologicky. Tím říkám, že jako nezávislý film neobstojí, po chvíli bude divák ztracený. Ovšem pokud víte, o co běží, tak neotálejte, protože se jedná o jeden z nejpovedenějších sequelů vůbec, kdy je v kvalitě jen nepatrný rozdíl a tuto skutečnost dokážeme ocenit. Nevím sice, jak je na tom trojka, podle všeho je z nich nejslabší, to mi ale nezabrání, abych se na ní ihned podíval, protože se z téhle série právě stala jedna z mých nejoblíbenějších komedií, z velké části díky opět výbornému výkonu Michaela J. Foxe a mistrovsky zvládnuté a inteligentní režii. Palec nahoru, pane Zemeckis. 90%. ()

Mistickzz

Jednotka ma dostala viac. Nesedel mi ani ten zamotaný dej, ani tá vízia budúcnosti. Možno keby to vidím pred 24 rokmi tak budiž. Ale i tak sa teším na kovbojskú trojku, ktorú som v dectve miloval.)) ()

HiddenDragon

Sice realne 4 roky rozdil, presto rovnou navazujici druhy dil posle divaka tentokrat opravdu do budoucnosti. Teto epizode jako takove neni moc co vytknout, trilogie je vpodstate zpracovanim i kvalitou rovnocenna, ale i kdyz to neni chyba filmu, proste mi tenhle dil trosku vadil prave kvuli one budoucnosti. Marty se z r. 1985 prenese do r. 2015 :) Chapu, ze film je stary, tehdy bych byl nadsen, ale vzhledem k tomu, ze je to "budoucnost", ktera je nyni ani ne za rok, vyvolava to minimalne pousmani. Samozrejme, letajici auta a skateboardy (pardon hover boardy :) nemame, ale napr. obrazovky s virtualnimi obliceji nebo i jine "grafiky" pusobi spis legracne. Zkratka sci-fi o budoucnosti, ktera je vlastne (tim ze snimek starne) v divakove soucasnosti, je vzdycky problem. Pribeh je ale opet povedeny, vse se toci okolo sportovniho almanachu, ktery umozni padouchovi Biffovi ziskat zavratne bohatstvi na sazkach a pretvorit realitu budoucnosti. Co se tyce casovych rovin, je prave dvojka asi nejkomplikovanejsi - budoucnost, soucasnost, pak zase minulost....je toho hodne a az od pulky to zacne opravdu logicky zapadat. Efektu je (asi bohuzel) o hodne vic nez v jednicce, takze divak na vice mistech citi, ze uz je film proste trikove starsi. Stale to ma ale svuj typicky humor a M. J. Fox spolu s doktorem Brownem nezklame ani tentokrat. ()

joora1

Byť nápad s cestováním v čase už plynule navazuje na jedničku, tak dvojka má dokonale propracovaný příběh, ještě zamotanější a napínavější. Přišlo mi, že jsme od začátku do konce pořád v akci a člověk neměl ani vteřinku oddych. Ústřední duo je pořád stejně sehrané a tak to má být. ()

jirijost

Ještě lepší než jednička. To nahlédnutí do budoucnosti je fantastický, boty, bunda nebo létající auta. Prostě nádhera, je neuvěřitelné jak věrohodně se to Zemeckisovi povedlo udělat. Je sice pravda že dnes máme rok 2015 a ten se od toho filmového hodně liší ale tak už to ve filmech bývá a stejně je to úžasné. Člověk se opět celé dvě hodiny směje a krásně si oddychne, jen víc takových filmů. ()

iXtr3m3

Snáď ešte lepšie ako prvá časť a to preto, že si z prvej časti vzalo to najlepšie, dosadilo to do budúcnosti a navyše sa do minulosti a konkrétne prvej časti ešte aj vrátilo. Best of the Best of Zemeckis. ()

Lukoboss

Nejlepší díl trilogie, výborně provázaný s prvním dílem (vidíme v průběhu scény z jedničky, tentokrát natočený z jiné perspektivy, z jinýho pohledu), všechno do sebe hezky zapadá. Plus spousta zajímavých odkazů mimo film. Zbytek komentáře, viz koment k jedničce. ()

Loki_Six

"The time-traveling is just too dangerous. Better that I devote myself to study the other great mystery of the universe: women!" ()

Zagros

Ani druhému dílu Návratu do budoucnosti nechci nic vyčítat, protože jako celek funguje opět téměř bezchybně a kupodivu není ani o chlup horší než díl první. Pro někoho je možná překombinovaný, ale za sebe mi přijde pořád skvěle srozumitelný i přes svou zdánlivou zamotanost. Opět klobouk dolů před scénářem, režií i před výtečnou ústřední dvojicí. Platí i další plusy z prvního dílu. ()

Milano33

V poradí druhé šialené dobrodružstvo naprieč časom a priestorom s Martym a Docom stvárnenými štýlovým Michaelom J. Foxom a bláznivým Christopherom Lloydom. Back to the Future Part II je skvelým príkladom toho, ako má vyzerať ukážkové druhé pokračovanie. V tomto druhom dieli série ešte viacej cestujeme v čase a stretávame sa s čoraz viacerými časovými paradoxmi. Veci sa na seba nabaľujú, časová os sa tým pádom neustále vrství a následne sa aj vetví na iné možné alternatívy a eventuality. Časové skoky sú čoraz frekventovanejšou záležitosťou a celý koncept času a priestoru sa tým výrazne narúša. V priebehu tohoto iba jediné partu sa nám podarí skočiť z prítomnosti do budúcnosti a odtiaľ zase do pozmenenej prítomnosti, čoby alternatívnej reality, z ktorej sa znovu presúvame späť do minulosti do roku 1955. Ako sa tie isté situácie viac a viac opakujú, o to komickejšie zakaždým vyznejú. Opäť som sa báječne bavil a nasával to príjemnú retro atmosféru. Škoda len, že sme nepobudli trochu dlhšie vo futuristickej budúcnosti, ktorá oplývala vskutku podarenou vizuálnou stránkou, minimálne na tú dobu, kedy sa film natáčal. Avšak navštívili sme i paralelný svet, ktorý bol despotického až post-apokalyptického rázu. Naša prítomnosť sa po novom zmietala v chaose a zavládla nad ním totálna anarchia a bezmocnosť. Táto alternatíva k našej prítomnosti bola taká, že ulice nášho malebného mestečka sa zrazu ocitli pod paľbou jednotlivých gangov a ozbrojených polovojenských skupín, za každým rohom došlo aspoň k jednej roztržke alebo vandalizmu. Muzika je opäť naprosto božia! Mimochodom, ten nápad s tými výsledkami k zápasom sa nadmieru podaril :D. ()

wosho

O krapek lepší než jednička, rozhodně však propracovanější o mnoho délek. Navic každého musí bobavit vize Ameriky 2015-drsná parodie 80tých let od mody po...no po vše co tu dekádu dělalo dekádou hnusu. A Biff je alespoň konečně za pořádného hajzla. ()

cab

Druhy dil zavedeho Martyho nejen do budoucnosti, ale i do minulosti. Nastavena latka se dari udrzenost na unosne hranici a prinasi radu vtipne komickych scen a netradicnich mimoznich setkani. 65% ()

dopita

Tentokrát se Marty společně s doktorem Brownem vydají do budoucnosti zachránit Martyho syna od kriminálu. To se jim povede ale… Oproti prvnímu dílu je tentokrát cestováního v čase mnohem víc. Po návratu do přítomnosti musejí titulní hrdinové cestovat znovu, a to opět (jako v prvním díle) do roku 1955. Kdo neviděl první díl, bude mít velký problém užít si celou druhou polovinu filmu, protože ta je s prvním dílem velmi silně provázána. Všechny ty cesty časem a jejich důsledky i se všemi paradoxy, jsou ve druhém díle dovedeny téměř k dokonalosti. Téměř proto, protože když se Biff Tannen vrátí strojem času do roku 2015 (potom, co sám sobě v roce 1955 předal almanach), vrátí se do reality, která by už v té době neměla existovat. Měl by se vrátit do té reality, ve které je všechno špatně, podobně jako ta, do které se chvíli poté vrátí Marty s doktorem. Ale upřímně, vůbec mi tahle drobnost nevadí. Film sice není tak skvělou zábavou jako byl první díl (první půlka filmu mě připadala trochu nevyrovnaná), pořád se ale jedná o nadprůměrnou zábavu, která rozhodně nezklame. ()

pipapaja

Je to sice nejslabší díl trilogie, ale pořád je excelentní. Scénář je dokonale propracovaný a nenabízí žádné logické facky Doktor s Mártym jsou brilantní jako vždy soundtrack je opět výborný a o režii už snad radši ani nemluvím. Prostředí a oldies styl jsou stejně dobré jako v prvním díle a budoucnost je hodně ujetá. Co si více přát. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean