Elin

Střední část velice povedené (a slavné) trilogie drží vysokou laťku prvního dílu a navíc se obstojně vypořádala s výdobytky budoucnosti. Hlavně ten levitující skateboard. Po tom prahnu ještě teď. ()

merigieren

Tentokrát mi to připadalo podstatně vtipnější než jednička. Je zde mnoho odkazů k prvnímu dílu, létající delorain a celkově mě uchvátila budoucnost roku 2015. Na druhou stranu autoři opustili princip mizení postav, ale ponechali si změny v novinách, takže trošku narušili kontinuitu vesmíru s prvním dílem. ()

Elyon

Skvělé pokračovaní téhle paradní trilogie. Chris Lloyd jako ujetý vědec je úžasný a Michael J. Fox je taky cool. ()

strikeman

Pro někoho nejlepší díl trilogie, pro ne naopak nejslabší, příliš rozkouskovaný... Neustálé přelety v čase a la Butterfly Effect (možná se Jonathan Mackye Gruber a Eric Bress právě v tomhle díle "Návratu..." nechali inspirovat) vzaly filmu možnost rozvinout propracovanější a chytlavý příběh, který byl tak silnou devizou v jedničce. Bohužel i humor tohoto dílu mi přišel poněkud křečovitý... ()

John8

skvělý náhled do budoucna a alternativna, ale s nápadem "tady jsem už jednou byl" by to chtělo ještě doladit :) ()

char_t

O něco slabší než první díl - tam, kde byly v jedničce malé nelogičnosti zalepeny hromadou vtipu, zejí ve dvojce obrovské díry, kdy člověk mlátí hlavou do zdi - Marty se chová chvílemi jako pěkný idiot, a ne jako zkušený time-traveller. Co tradičně nezklamalo, je hudba Alana Silvestriho, ze které už je skoro cítit blížící se Forrest Gump :) ()

Adm.Nelson

Na rozdiel od jednotky mi akosi nevadil profesor, pričom celkovo to bolo pozerateľnejšie, zábavnejšie, a využilo to nápad cestovania v čase omnoho viac. Pohľad do roku 2015 je síce dosť prešvihnutý, no celkovo je to stále lepšie ako prvý diel. 6/10 ()

Zajdo

Po prvej časti som sa neskutočne tešil na pokračovanie a som rád, že ma Zemeckis nesklamal. Aj napriek tomu, že dvojka je skvelá, tak z môjho pohľadu ma jednotka bavila o trošíčka viac ale asi to bude tým, že jednotka v každej sérií je niečo nové a prekonať to je ťažké. Čo sa mi najviac páčilo na dvojke bolo prepojenie s prvým dielom, tu sa ukázala genialita Roberta Zemeckisa. ()

GOREGASM

Prostřední díl již naplno rozjíždí Martyho toulky napříč časoprostorem a na diváka se valí léty ověřená klasika, která si decentním humorem a nadčasovou hravostí získala i mně. Michael J. Fox a Chris Lloyd jsou sehraní jedna báseň a navíc se proti nim opět zjeví v různých realitách lahůdkově přehrávaný zloduch s tváří Thomase F. Wilsona. Zemeckis je tady opravdu ve formě a prvotřídní námět zpracovává bez ztráty kytičky a nic na tom nemění fakt, že jeho futuristická vize roku 2015 se naší vědecké elitě nepodařila naplnit. Díky Bohu ;-) . Kauzalita rulezzz. 100% ()

Ydrosten

Od dvojky jsem nečekal nic menšího, než že zopakuje úspěch jedničky. A světe div se, skutečně se tak stalo. Úroveň zábavy je dle mého soudu skoro na stejné úrovni. Ovšem druhé pokračování mě překvapilo především tím, jak věrně kopíruje zaběhlé koleje svého předchůdce. Nového přidává jen po troškách a na místo nesmyslného otevírání nových témat, dokonale vyčerpává již ta dobře známá. Opět je nám mimo jiné umožněn přesun do roku 1955. Tvůrce musím za tento krok pochválit. Zemeckis ze svého „náhodného úspěchu“ (viz. zajímavosti na 1. díl) nezblbnul a svojí vizi si pěkně vykresloval dál a podle svého, bylo to znát. Přidal i trošku dramatičtější náplně, jak se můžete přesvědčit v pojetí budoucnosti. Perfektní ukázka vkusu. Jelikož i v místech, kde by každý jiný režisér, v žánru komedie, použil tunu nevhodných klišé, Zemeckis ne (a když ano, vkusně je zamaskoval). Pěkná práce prezentuje pěkný příběh. Na konec jen malá připomínka, materiál propagující díl třetí, by z mého pohledu úplně stačil. Trojka už je tak nějak z jiného vesmíru, o tom však příště. ()

Raziel_cz

Dvě věci: Není to tak super jako první díl. Ale pořád je to fakt dost super. Film je samozřejmě větší a nadupanější, hlavně co do děje. Scénář je o dost komplexnější a řeší se tu mnohem víc situací a zvratů a také se více cestuje časem. Jenom jsem místy zažíval pocity deja vu, což mě mrzelo. Ne kvůli používání scén z jedničky, kde to bylo cílem, ale kvůli doslovnému přepisu některých z nich v nových kulisách. Dále je Part II o dost vážnější a to mě také tolik nepotěšilo. V podstatě ta samá situace jako Indiana Jones a chrám zkázy – pořád skvělý snímek, ale ze série povahově trochu vybočuje. ()

helloween93

Takhle propracovaný scénář se jentak nevidí. Back to the Future II má krásně rozvinutý děj z jedničky, ale zároveň zde nedochází k recyklaci, spíš naopak. Těžko říct, který díl je lepší, mě osobně se líbily oba dva zhruba stejně. Film má skvělou výpravu, protože opravdu výstižně zobrazuje jak minulost, tak i budoucnost (rok 2015 :D ) - samošněrovací tenisky Nike neboautomatická úprava velikosti u mikiny.:D 5/5 ()

amarth

Vrchol série, geniální je na tu dobu provázanost s prvním dílem (pohledy kamer stejných scén z jedničky z různých a jiných úhlů ve dvojce, stejné scény z pozice jiných osob apod.). Zemeckis byl o krok napřed... ()

fablefavorit

První půlhodinka je dost velký průser, naštěstí nediktuje zbytek filmu, jež se sice famózní jedničce nevyrovná, no stále se jedná o povedenou zábavu. Jen ta nová Jennifer mi přišla poměrně nesympatická a absence Claudie Wells mě mrzí. ()

Českem pojede legendární DeLorean

Českem pojede legendární DeLorean