Nezvěstní v boji

Plukovník Braddock se vrátil z vietnamského zajetí. Dokázal uprchnout ze zajateckého tábora a vrátit se domů. V médiích se snažil upozornit americkou veřejnost, že ve Vietnamu existuje ještě několik dalších táborů, ve kterých jsou drženi američtí zajatci. Bohužel vláda právě jedná s vietnamskou vládou a Braddockovy informace se vyjednávačům příliš nehodí. Nicméně Braddock dostal nabídku odletět se senátorem Porterem a jeho asistentkou, zaměstnankyní ministerstva zahraničí, Ann Fitzgeraldovou, do Saigonu. Po té, co Braddock uvidí nepříjemnou reportáž o probíhajících jednáních v televizi, rozhodne se jednání zúčastnit. Delegace přilétá do Saigonu a hned na počátku jednání je Braddock obviněn vedoucím vietnamské strany, generálem Tranem, z válečných zločinů. Vietnamci jasně dávají najevo, že ho při jednáních nechtějí. Braddockovi se vracejí jeho staré vzpomínky na chvíle, kdy byl zajat a týrán sadistickým dozorcem Vinhem. Ten je teď velitelem ostrahy jednání a jasně Braddocka varuje, že ze Saigonu nemusí odjet živý. Braddock se nebojí a hned první noc pronikne nepozorován do saigonských ulic a tady najde vilu, ve které bydlí sám Tran. Braddock Trana v jeho posteli přepadne a dostane z něho informaci, kde se zajatci nacházejí. Při útěku z vily však Braddock musí Trana zabít hozeným nožem. Nepozorovaně se mu podaří dostat zpět do budovy, kde jsou Američané ubytováni. Ve chvíli, kdy rozzuřený Vinh vtrhne do pokoje, kde se má Braddock nacházet, najde ho v náručí Ann Fitzgeraldové, která mu dělá alibi. Vietnamci zuří, ale nemohou dokázat, že Braddock zabil Trana. Přesto Vinh vykazuje Braddocka ze země. Ten však neodlétá do USA, ale do Bangkoku, kde začne shánět zbraně. Vinh tam za ním přijíždí se skupinou vietnamských agentů, aby Braddocka jednou pro vždy vyřídili. Braddock v jednom místním bordelu najde svého přítele, Jacka Tuckera. Ten má loď, která může Braddocka dovézt do delty Mekongu, kde se má zajatecký tábor s nešťastnými Američany nacházet. Tucker ho také seznámí s dalšími překupníky, od kterých Braddock získá rychlý malý bojový člun a zbraně. Braddock s Tuckerovou pomocí zajistí i podporu v podobě malého bojového vrtulníku, který má pro Braddocka a osvobozené zajatce v pravou chvíli přiletět. To už však Vinh posílá své agenty, aby Braddocka zabili... (TV Prima)

Garch

První a (mimo Delta force, Braddocka a nějaká camea) i poslední Chuckovina, kterou jsem v mládí zaznamenal. Jak se dívám na Norrisovu filmografii, asi jsem měl dokonce štěstí na ty lepší kousky. Takže, Chuck Norris zůstane nejlepší na světě ne jako herec, ale jako ten, který napočítal do nekonečna (dvakrát). PS "Chucku, kolik jsi udělal kliků?" "všechny". ()

Brejlil

Na tomhle jsem vyrostl, na stokrát obehraných kopiích VHS. Béčko se vším všudy, které jsem ovšem žral, protože nic lepšího v socialistické televizi stejně nebylo, a tady jsou výbuchy, mrtví a staré dobré ultranásilí. Nějaké jiné kvality mně tehdy vůbec nezajímaly. Po opětovném shlédnutí tak trochu nostalgie opět zvítězila. Zvláštní, jak obrazy z filmu, který jsem dobrých dvacet let neviděl, kupodivu aktivovaly ty správné paměťové dráhy. Co se mi teď dost líbilo (a co jsem před dvaceti lety těžko mohl ocenit), je zobrazení jihovýchodní Asie jako cizí, nebezpečné oblasti, plné pochybných barů, prostitutek a podezřelých individuí. Bojové scény jsou samozřejmě naprosté "béčko". Norris ležerně od boku trefuje každého "rákosníka", kterého vidí, zatímco stateční vojácí Vietkongu se netrefí ani vleže do obří lodi. Co ale také čekat, že? ()

pend

Nostalgická vzpomínka na 80. léta, jeden z častých titulů ve videopřehrávačích. Béčko jak vyšité. ()

drankeryth

Zarasteny Chuck Norris pri oslobodzovani americkych zajatcov vo vietnamskom zajati ma znova bavil po dlhej dobe, ked som tento film videl naposledy. Konecne som znova videl to kultove vynorenie z vody Braddocka, ako gulometom postrielal smejucich sa Vietnamcov na nakladnom aute:) Tento moment mi utkvel v pamati na dlhu dobu. Vo filme neni nudza o bojove sceny, ktorych by aj mohlo byt viacej. V tomto prvom dieli sa premava na clne s gulometom a striela po Vietnamcov na nakladakoch. On sa uspesne vyhybal gulkam a slavnostne film zakoncil happy endom, ked oslobodil zajatcov spod ruk Vietnamcov. Este z helikoptery stihli znicit obrneny vietnamsky cln a chudaci Vietnamci mali stale smolu a nie a nie ich zabit:) ()

Hapretor

Celkově hovadina jak nevim co, trapná nápodoba Ramba - už jen ten šátek, scéna se člunem - moh bych pokračovat - v rámci filmografie Čokla Náryse je to však kupodivu koukatelné, ne úplně trapné, ne úplně debilní, docela i místy vtipné (např. jak vyjednává cenu za zboží) a Čokl Nárys i dokonce se snaží něco hrát. Takže ucházející na zabití času. V případě nouze se nejspíš podívám na dvojku i trojku. ()

MickeyStuma

Ještě rok před tím, než Sylvester Stallone poslal do Vietnamu svého Ramba zachránit americké zajatce, tam ze stejného důvodu už zajel Chuck Norris coby James Braddock. Vietnamská válka byla velmi vděčným tématem a tak o tom vzniklo velmi mnoho snímků. Ale co dělo po válce se nějak opomíjelo. Toto zpracování se nese v neobvykle temnější atmosféře, kdy je dějství daleko více odvyprávěno obrazem. Ano, Chuck tady toho moc nenamluví, za něj tu mluví hlavně činy. Vcelku jednoduše napsaný příběh se zabývá i diplomacií, kdy vietnamská strana jednoznačně popírá přítomnost jediného amerického zajatce. A mezitím co probíhá jednání, kdy je mimo jiné Braddock obviňován z válečných zločinů, se on samotný zatím vydává do džungle zajatce najít a osvobodit. Hrdinský snímek se stal v Chuckově filmografii legendárním a ve své době také velmi vyhledávaným. Aby ne, tohle tady do té doby prostě ještě nebylo. Zpomalená scéna vynoření se Braddocka s těžkým kulometem v ruce v řece následně kosícího nepřátele se stala kultem. Sám Chuck se k ní po několika letech vrátil ve snímku 'Mistr kickboxu', kde ji výborně zparodoval. Drsný muž na drsném místě, kde jde tvrdě na věc a kde ho nic nezastaví. Z nostalgického hlediska je škoda, že se snímek opomíjí a že když se přeci jen někde náhodou objeví, je doplněný naprosto katastrofálním českým dabingem. Tohle si tento film prostě nezaslouží. ()

helloween93

“Throwback Thursday #96” - Když se chystal Rambo II o záchraně zajatců po ukončení války ve Vietnamu, studio Cannon produkující béčka se na tom přiživilo a natočilo souběžně rovnou dva filmy Missing in Action s Chuckem Norrisem o zajatcích v ‘Namu. Druhý díl se producentům zdál lepší, tak prohodili vydání prvního a druhého filmu. Tento se tedy odehrává už roky po válce a druhý snímek je zajetí a věznění Chucka v roli Braddocka během války. Missing in Action točil Joseph Zito (The Prowler, Friday the 13th: The Final Chapter) a jako dítě jsem viděl jeho druhou polovinu, která se odehrává ve Vietnamu. Ta první mi ale paradoxně přijde lepší, je víc civilní a z filmu máte vibes, jako byste koukali na politický thriller z asijského prostředí. Jednoznačně nejlepší pasáž filmu je Chuckův stealth v Saigonu. Pak se Chuck dostane z Thajska do Vietnamu a začne řežba. Zestárlo to, o tom není pochyb, dlouhé záběry jak střílí jedna strana, střih druhá strana, střih první strana, 80 nábojů pryč a nikdo neumírá ani nenabíjí, to už by dnes bylo pro smích. Ve své době šlo o béčkový akční film u kterého člověk vypne. Z filmu je známá scéna kdy se Braddock vynoří z vody s kulometem M60 a poštřílí vietnamské zlosyny. Scéna byla parodována ve Žhavých výstřelech. Když sem byl kid, film jsem viděl 1x a to ne celý, v tu dobu sem si procházel obdobím na vojáky, takže film pro mě byla pecka. Dnes je pro mě film guilty pleasure. První film, kde jsem Chucka slyšel mluvit anglicky. ()

Besyn

Moje videoklasika 80.let s německým dabingem a českým voiceoverem.Kdysi jsem z toho byl fakt odvařenej,ale dnes už bych se na to asi díval s úsměvem na tváři.Nostalgické 3 hvězdy si to plně zaslouží. ()

kluzo

Víc nostalgie, než že by to byl dobrý film. Prostě Chuck Norris byl nejlepší ve 4. kopii na VHS, dabovaný jedním Polákem a s asi 20, většinou neznámými kamarády kamarádů, na bytě, když rodiče odjeli na víkend pryč. ()

Tamten

Chuck se snaží hrát si na Ramba a vůbec mu to nejde. Nejde říci, že by neuměl držit kulomet či že je špatný herec, on není žádný herec. Digitální postavy působí mnohem živěji než Chuck. Připočtěmě dementní děj a máme to tady. ()

Psycho.R

Braddock se bojí Ramba. Rambo má strach z Chucka. Levnější kopie nejslavnějšího vietnamského veterána. Ale nic ve zlém. ()

rejsek9

Bez Chucka by tento filmový zjev byl jen pouhý výpar ve světě filmů, o který by byla škoda i zavadit, ale CN je prostě číslo a naivita tady dosahuje epických rozměrů, takže to i pobaví. V některých chvílích se to přibližovalo i Rambovi... ()

Likan7

Hloupé béčko s ještě hloupějším scénářem, nudnou akcí a nudným Norrisem. Motto "Stará dobrá akční práce", jak láká (nejspíš) obal na DVD, si představuju jinak, než 100 minut nudění. ()

Zemřel herec M. Emmet Walsh

Zemřel herec M. Emmet Walsh

21.03.2024

80. léta vracejí úder

80. léta vracejí úder

08.03.2009

Duchové našeho mládí a videokazet se simultánním překladem opět straší. George Miller nezapomněl na Šíleného Maxe, ačkoli v uplynulých letech se mu dařilo spíš na poli digitální animace – má na… (více)