Freddyho smrt - Poslední noční můra

• USA Freddy's Dead: The Final Nightmare (více)

Zkoušeli ho pohřbít! Zkoušeli ho spálit! Zkoušeli ho zahnat svěcenou vodou! Ale takové hlouposti na Freddyho neplatí. Dál si libuje ve svých krvavých orgiích. Ale je tu jeden problém - ve svém městečku už nemá koho zabíjet... Že by pověsil svůj klobouk a rukavici na hřebik? Kdepak! (Falcon Home Video)

Fat'Fatal

Bavil jsem se přímo královsky. Rozhodně nejkomediálnější díl, Freddy dává jednu hlášku za druhou (Nekřičte za jízdy na řidiče atd), i smrti jsou zábavné, zabití hluchýho byla naprostá lahůdka :)) . Příběh je opravdu kravina nejhrubšího zrna, herci jsou ale aspoň krapet sympatický, cameo Deppa pěkný. Rád jsem se dozvěděl něco z Freddyho života, i když jak říkám, příběh je fakt kravina, tak to zacelilo pár děr (a dalších pár přidělalo). // Viděl jsem v originálním znění s titulky. ()

ceBBek

Naprosté zklamání. Teda ne že bych po čtyřce a pětce očekával nějaké výraznější zlepšení, ale tenhle díl celou sérii totálně pohřbil. Z hororové jedničky se evolučně stala trapná slátanina, která v podobě tohoto dílu dosáhla svého vrcholu. Vůbec žádná atmosféra, příšerný scénář a bezduchý děj, trapné dialogy, a tak bych mohl pokračovat ještě hodně řádků... Ztráta času. ()

Professor Zoom

Celkom zaujímavé zakončenie. Freddyho humor to má, prvá vražda bola dosť krutá (čo je len dobre :) ), tiež pobavila časť s videohrou a potešila časť Freddyho dospievania. Záver uspokojil. 65% - 3* ()

Kadas97

Tam kde už nikto ani nedúfal prišla ďalšia novinka a vysvetlenie Freddyho nesmrtelnosti. Celkom originálne a vtipné. Freddyho PC hra so Spencerom ma totálne dostala. 6 z 10 ()

Kingjiri

Jakmile se objevila zápletka s Freddyho potomkem, čichal jsem průser. Výsledek nakonec tak hroznej neni, nejsem si však jistej, jestli zrovna tohle lze brát jako pochvalu. Freddy občas hodí nějakou hlášku, nahlídnutí do jeho dětství a života "před proměnou! mělo něco do sebe, ale zajímavej výstup předvede Freddy všeho všudy jenom jednou (naslouchátko). Finále celý legendární série si prostě představuju mnohem víc rozjetý, nápaditější a nezapomenutelnější, dvě silnější hvězdy. ()

Alexandre

Tak tohle byla ještě větší hovadina než dvojka. Naprosto nesympatické postavy, triky nic moc, atmosféra nikde, ze Springwoodu udělali šaškárnu. První půlhodina nudná, potom se to pomalu, ale jistě začalo rozjíždět. Tentokrát to ani Freddyho hlášky moc nezachránily. Musím ovšem vyzdvihnout scénu se skákajícím Spencerem a Freddym hrajícím hru. U té jsem se ze srdce zasmál. Shrnutí - dá se na to koukat, ale tenhle díl už vzniknout nemusel. Tímto jsem završil celou sérii Nočních můr (viděl jsem i Novou noční můru, Freddy vs. Jason a remake). Freddy je nezapomenutelná legenda a celkově považuji tuhle sérii za nezapomenutelnou a nadprůměrnou, i když kvalita jednotlivých dílů je odlišná. Pořadí podle oblíbenosti - 1, 3, 5, 7, 4, 2 a 6. ()

GTS_PUNK

Pôvodná séria o "legendárnom" vrahovi zo snov dospela ku svojmu koncu. Rukavica Freddieho Kruegera (Robert Englund) tu úraduje poslednýkrát, ale tentokrát sa dej nezačína v mestečku Springwood, keďže tu už neostali žiadne miestne deti. Začiatok filmu je hneď veľmi rýchly s novými postavami, s ktorými sme sa v predošlých dieloch ešte nestretli. Veľa vecí je nevysvetlených a pri spáde, akým ide úvod filmu, vám môžu zamotať hlavu. Pomaly sa však tento rozbehnutý štýl upokojí, filmové obsadenie je predstavené divákovi a ten zisťuje, že bude mať dočinenia s deckami z akéhosi reedukačného centra a ich vychovávateľkou Maggie (Lisa Zane). Oni naopak budú mať čo dočinenia so starým známym prízrakom zo snov. Ten sa chce cez ne dostať "späť na výslnie" a takisto k svojej dcére, ktorá je bližšie než sa môže zdať. Hlavní protagonisti sa však Freddymu nechcú tak ľahko poddať a rozhodnú sa, že ho raz a navždy zlikvidujú. Aj posledný diel série nie je žiaden zázrak, ale v tomto prípade sa nemôžem plne stotožniť s hodnotením uživateľov ČSFD. Osobne pokladám tento diel za jeden z tých lepších, ktoré celá séria ponúka. Možno je to tým, že štýl storytellingu je v tomto prípade takmer odlišný. Menej sa zameriava na Kruegerove vraždy v prítomnosti a viac, resp. takmer úplne sa zaoberá jeho minulosťou a prepojením s postavami z tohto dielu. To mi po piatich kvázi identických dieloch prišlo ako veľmi vítaná zmena a bavilo ma to. Alebo možno som si užíval len to, že sa jedná o posledný diel tejto veľmi priemernej filmovej série. Herecky takisto zmena - sympatické charaktery, najmä teda tie ženské. Lisa Zane mi celý film pripomínala Natalie Portman a s vrkôčikmi v šatách vyzerala naozaj zvodne. Freddy's Dead: The Final Nightmare takmer uzatvára samostatnú kapitolu dejín filmového hororu. Oproti svojim sériovým predchodcom ma aj napriek svojej stálej priemernosti bavil omnoho viac. Možno aj vďaka tomu, že ich úplne nevykráda a dáva priestor novým veciam. S tretím dielom bezpochyby najlepšia časť celej série. Na jednu stranu to bola zaujímavá filmová skúsenosť s touto dnes už legendárnou franchise, ale nemyslím si, že by som si ju chcel ešte niekedy zopakovať. ()

Likan7 odpad!

Totální fail, který téměř pohřbil už téměř zapomenutou sérii. Filmy Noční můra nikdy nebyly moc solidní bijáky, ale byly alespoň občas atmosférický, krvavý a bizarní. Freddyho smrt nemá ani špetku něčeho takového. Závěr na 3D brýle je už úplný facepalm. Nejhorší díl série a jeden z nejhorších hororů co se týká toho trojboje Freddy, Jason, Michael. ()

Psycho.R

Hele, Ty vole. Z Freddyho je komická postavička, něco jako z kreslených cartoonu, to je švanda... Takhle fakt ne. Poslední můra je na tom stejně jako mizerné Psycho IV. Dokonce i používá stejný princip, snaží se nám ukázat minulost hlavního magora. A stejně tak jako to nebylo dobré u Normana to není dobré u Freddyho. Když ho vidíme ve scéně, kdy se paroduje Čaroděj ze země OZ a on má roli zlé čarodějky nebo se jen vyžívá ve vrzání o tabuli, je to fakt hrůza. Stejně tak i to, že když už nevíme kam, nacpeme tam přímého příbuzného, o kterém se za celou sérii nikdo nezmínil. A co, že to bude žůžo, ale mi to finále narveme do 3D a to tak chytře, že hlavní postava bude mít na sobě papírové 3D brýle, které ji mají pomoci Freddyho definitivně sejmout. No nic, jdu se vyzvracet. Ps. Rachel Talalay byla vskutku špatná volba, protože se k ní hodí nejlépe právě ulítlosti jako Pancéřová holka, Legendy zítřka nebo Doom patrol, které točila a točí. V noční můře zvolila, bohužel, stejné postupy. ()

Hellknight12

Fredyho smrť je pre niekoho najhorší diel série ale pre mňa je to mierny nadpriemer. Áno atmosféra je tu síce nič moc a celkovo horor ide na druhú koľaj ale mne sa páči príbeh, teda aspoň prvá polovica filmu. V ktorej funguje atmosféra naplno, teda v rámci možností scenára. Druhá polovica filmu je už o niečom inom. Máme tu síce rozuzlenie a zase smrť Fredyho ale čo ja viem nejako sa to pokazilo. Príde mi to ako keby scenár písali dvaja ľudia a to isté platí aj o réžii. Škoda. Film môžem odporučiť. Celkové hodnotenie za mňa je 60%. ()

TheRay97

Tohle má fungovat jako výsměch? Chudák Freddy byl lapen uprostřed nepřehledného zmatku a chaosu, u kterého se ani nelze jakkoli soustředit. Už si ani nepamatuju o čem to pořádně bylo a hlavně důvod, proč to vlastně vzniklo. Jedno velký zklamání. ()

lift666

On je to první díl,který jsem z Noční můry viděl (kromě Nové noční můry) a docela se mi to líbilo.Spíš už teda komedie,místy nechutná a dobrý konec ()

Zemřel herec Yaphet Kotto

Zemřel herec Yaphet Kotto