Vinklář - Adamíra vyplňují celé mé hodnocení. Zbytek? Druhořadí, prkenní herci, na Brynycha opravdu strašná režie, kýčovitý scénář s maloměšťáckými zápletkami a opravdu velmi prapodivné výjevy - dobový travesti bar a Čejkovo vystoupení je snad pro duši československého diváka nebezpečné.(7.3.2015)

Žižkov je kus Prahy, který, jako kdyby do ní nepatřil. Má takový specifický popis a přesně tenhle film ho nádherně vystihuje. Josef Vinklář, ačkoliv ze Žižkova není, předvedl naprosto nádherný výkon a ukázal mi postavu, která je mně osobně hrozně blízká. Upřímnou, láskyplnou, ve skrytu duše rozervanou a drsnou, která se se životem nebojí poprat a dokáže radost dát před lidmi jasně na jevo. A přitom k té radosti stačí hrozně málo. Třeba taková dršťková polévka, slaný rohlík a studené pivo podávané v pravý čas.(9.12.2011)

• Marthos

Ztratilo se štěstí někde na rozcestí. Kam se ovšem ztratil Brynychův smysl pro genius loci? Žižkovská romance po pětadvaceti letech? Kdeže loňské sněhy jsou! Jen bezbřehá rozplizlost zasazená mezi mizející opar žižkovských činžáků a náhle zaplašeného mládí. Prapodivné bilancování, přemítání o věcech minulých i příštích, náhodou či omylem se zde ocitnuvší travesty club a milostné zmatky zoufale zoufalé Zory Jandové. Vinklář s Adamírou, blízcí přátelé a kolegové ze smíchovského Realistického divadla, měli naštěstí dostatek jiných příležitostí k lepším a především kvalitnějším setkáním před kamerou, přesto každá promarněná šance zůstává palčivým hříchem.(9.5.2014)

Tak tohle má svojí atmosférou a sluší se podotknout, že docela pravdivou. Dějištěm filmu není nic jiného než žižkovská čtvrť, která byla a je světem a domovem svérázných postaviček. Charakteristický ráz minulé doby a rovněž vývařovny pouličních bufetů či hospůdek a dršťková polévka pro obyčejné lidi byla tehdejší realita a ještě dnes lze potkat na Žižkově rázovité postavy uhlířů. Jak už to v takových filmech bývá, nutno dodat, že film si nehraje na žádné velké umění, ale poskytuje neotřelý pohled do nitra prostých lidí a to není málo. A jestli se nemýlím, tak uhlíř Ondřej Bozděch a parťák Karel byli do filmu vybráni podle předobrazu lidí, které dokonce osobně režisér Zbyněk Brynych poznal, alespoň jak sám kdesi uvedl.(21.3.2010)

• NinadeL

Tak se nám to žižkováctví nějak znormalizovalo. Chodit sice do Akropole na Václaváku na travesty zřejmě nikdy nebyla záliba žižkovskejch tatíků, ale to, co s tím tady vymyslel Brynych, je těžkej úlet. Na druhou stranu společné scény s Adamírou a Maciuškou mají svou dokumentární hodnotu, ale jako celek je to totální podivnost.(13.1.2017)

• - Jedná se o poslední film herce Zdeňka Hodra, který v témže roce zemřel. (M.B)

• - Hana Maciuchová a Jiří Adamíra hráli ve filmu partnery, kterými byli i ve skutečném životě. (M.B)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, vo štvrti Žiškov. (dyfur)