• anais

Příjemně nostalgické ohlédnutí za měnícím se Žižkovem stahuje dolů klišovitost postav a předvídatelnost děje...(26.6.2011)

Opět Žižkov, tentokrát bez romantiky, ale také bez duše. Byť všichni byli ve svých rolích velmi přesvědčiví a Vinklářovi bych i to fanfaronství věřila, ukázalo se, že ani Brynych nevstoupil dvakrát do téže řeky.(3.8.2014)

• NinadeL

Tak se nám to žižkováctví nějak znormalizovalo. Chodit sice do Akropole na Václaváku na travesty zřejmě nikdy nebyla záliba žižkovskejch tatíků, ale to, co s tím tady vymyslel Brynych, je těžkej úlet. Na druhou stranu společné scény s Adamírou a Maciuškou mají svou dokumentární hodnotu, ale jako celek je to totální podivnost.(13.1.2017)

• WANDRWALL

Dojemný příběh o spojení "lopaty a kalkulačky'.(12.8.2010)

Normálne za štyri. Protagonistom filmu ale neodpustím jednu záležitosť. V prestávke pri práci odparkovali nákladiak kdesi na vyhliadke nad mestom, ľahli na trávu, kochali sa výhľadom, filozofovali o živote a tak. Pri tomto skvelom vyvetraní tela aj mysle nechali vrčať motor auta a všetky tie splodiny veselo unikali, zatiaľčo šoféri spokojne polihovali a inak vegetili.(14.7.2014)

• - Hana Maciuchová a Jiří Adamíra hráli ve filmu partnery, kterými byli i ve skutečném životě. (M.B)

• - Jedná se o poslední film herce Zdeňka Hodra, který v témže roce zemřel. (M.B)

• - Filmovanie prebiehalo v Prahe, vo štvrti Žiškov. (dyfur)