genetique

Mega haluz, ktorá si právom vyslúžila titul zhovadilosť desaťročia. Je však smutné, že po tomto filme začali vznikať sračky ešte väčšieho rangu takmer každoročne a ktoré sa bezducho vyhlasujú za paródie. Je smutné, že tieto výplachy majú v podstate ešte väčšiu obľubu u dnešného publika, väčšie tržby a týmpádom nič nebráni tomu aby sa do kín stále tlačili. Tento Butonov počin mal aspoň akú-takú dôstojnosť, mal nápad, smial sa sám so seba, herci parodovali perfektne a záverečná pointa bola neskutočne dementná, no o to zapamätateľnejšia. 70%. ()

Madsbender

Film, ktorý bol natočený čisto pre mňa (a pár ďalších trpiacich mentálnou poruchou, plus povojnových pamätníkov Zlatého veku brakovej zábavy, ktorý zmenil Ameriku na zem snov a zázrakov). Kde inde uvidíte čivavu s hlavou Sarah Jessiky Parker, Piercea Brosnana ako elegantného zvodného vedca, dve černošské deti zachraňujúce amerického prezidenta v podobe Jacka Nicholsona a Natalie Portman ako jeho dcéru, či Jacka Blacka ako mladého vyholeného hrdinského patriota, príslušníka americkej armády, hynúceho v boji proti odporne vyzerajúcim návštevníkom z Marsu? Priamočiaro skvelé, zvrchovane zábavné! Tieto parodicko-úletárske pocty milujem! Približne 2066,6 periodických intergalaktických percent (násobí sa s užitím alkoholu a akýchkoľvek omamných a psychotropných látok). ()

honajz

Jestli existuje film, který drží rekord v rychlosti anihilace hereckých hvězd za jednotku času, pak je to právě Mars útočí. Režisér Tim Burton se nemazlil ani s takovou veličinou jakou je Jack Nicholson, a nechal ho sejmout v půlce filmu a ještě po "limonádovém" proslovu o významu přátelství a spolupráce mezi pozemšťany a Marťany. A co potom takový Michael J. Fox (známe ho z trilogie Zpátky do budoucnosti), který to odnese hned na začátku? I když film chvílemi ztrácí trochu spád, je to docela zábava, kterou si vychutnáte o to víc, jestliže aspoň trochu znáte béčkové americké filmy z padesátých let (nehlaste se všichni). Burtonův tribut pojednává o vesmírné invazi malých zelených - myslím, že jsou zelení - mužících s velkými zlomyslnými mozky, pobíhajících ve svých létajících talířích jen v lesklém spodním prádle. Vím, že to není důležité, ale nemohl jsem si pomoct. Dlouho nikdo na Zemi nevěří, že by mužíci mohli přiletět se zlými úmysly, a tak když lidstvu konečně všechno dojde, ufouni už se beztrestně prohánějí po ulicích velkoměst a masakrují prchající obyvatelstvo. Jestli chcete vědět, jak to s námi dopadne, nenechejte si tuhle sci-fi lapálii ujít - v životě jste určitě udělali větší hlouposti, ne? Obraz je slušný, lepší jste samozřejmě mohli vidět jen v dobrém kině. O zvuku bych si dovolil tvrdit totéž. Opět připomenu výbornou hudbu Danny Elfmana, která má na DVD skutečně říz. Výbava je - jak už si asi většina z nás u prvních disků Warner Bros. zvykla - chuďoučká. Najdeme zde skutečně jen to minimum: tedy údaje o hercích a režisérovi, informace o vzniku filmu a o jeho natáčení, a nakonec trailer. Nezapomeňme ani na "vysoce užitečnou" izolovanou hudební složku, přehrávanou včetně všech mezer. Věnovat jednu z položek menu reklamě, jako v případě tohoto i jiných disků, mě při možnostech technologie DVD přijde jako vyzývavost. Film 3/5 - Legrace, která vám může, ale nemusí sednout. Celkově by snímku neškodil větší spád. ()

MM_Ramone

Titul "Mars útočí!" natočil v roku 1996 rešpektovaný americký režisér Tim Burton. Je to neprávom nedocenený snímok. Veď každý komu sa páčia staré sci-fi filmy z päťdesiatých a šesťdesiatých rokov minulého storočia musí pri tom chrochtať blahom. Má to úžasný retro look. Jednoduchý príbeh o invázii marťanských mozgoskeletonov na Zem natočil maestro Burton svojim jedinečným štýlom. Je vidieť, že ho to bavilo. Do tohto projektu sa zapojila celé plejáda výborných hercov na čele s grandióznym Jackom Nicholsonom, ktorý tu svárnil dokonca až dve postavy. **** ()

Campbell

Mars útočí je naprosto nádherná pocta béčkovým filmům ze starých let. Úplně na mě dýchla ta atmosféra, Burton umí a než že tohle je jeho nejhorší film. Film je dost akční takže nenudí, je dost srandovní takže se člověk i nasměje. Film sice není nijak z dnešního hlediska úchvatný, ale drží si standart i do dnes. Rozhodně to není tak trapná invaze jako třeba z Transformers. Navíc tenhle film může nabídnout i slušné herce, ať v hlavních rolí(Brosnan, Nicholson), či v rolích menších(Fox, Portman). Film je prostě správnou poctou béčkům, na nic si nehraje, je vtipnej a dost černohumornej. Slabších 5*. ()

• Tim Burton se inspiroval fenoménem 50. let, a to sérií "béčkových" sci-fi filmů o invazi nepřátelských mimozemských civilizací z vesmíru. Výtvarné pojetí však přímo odkazuje ke kdysi populárním žvýkačkovým obrázkům firmy Topps. (hippyman)

Časové pásmo bylo změněno