prvním filmu se hlavní hrdina Karel Král ocitl v ženském těle. V druhém díle poznáváme na počátku Irenu Kopáčovou (Anna Polívková), psycholožku, specialistku na partnerské vztahy. A nutno říct, že neprožívá zrovna dobré období. Její doporučení klientům se trochu míjejí účinkem, Irena dostává výpověď z nájemní smlouvy v domě, kde má ordinaci a vzápětí přistihne svého přítele při nevěře. Nejlepším lékem na životní trable je vyrazit s kamarádkou Marcelou (Tereza Kostková) na víno. Kroky opilé Ireny následně vedou do stanu vědmy Zoltany (Zuzana Kronerová), kde vysloví osudové přání: Chci bejt chlap! Ráno se Irena probudí a ocitne se v podobné situaci jako Karel Král. Je v těle, které nenávidí, ale poté, co opadne prvotní šok, má možnost zjistit, jací muži vlastně doopravdy jsou.
Irena/Iren (Jiří Langmajer) se musí o sebe postarat a není nikdo, kdo by jí zpočátku uvěřil, že je to pořád ona. Nakonec jí podá pomocnou ruku soused Radim (Marek Taclík), který je odjakživa do Ireny zamilovaný. Věří jí a doufá, že někde tam uvnitř toho postaršího chlapíka je jeho milovaná a on ji jen musí, jako správný princ, osvobodit. Udělat z ženy muže není snadný úkol, a tak má Radim ve výcviku pořádné obtíže. (Cinemart)

Sa.sa

Mě se to líbilo a nemám s tím problém... Prostě film na sobotní večer v telce... No do kina bych na to nešel... Jinak fajn, vč obsazení i námětu... ()

JB001

Tak to bylo hodně slabé. Měl jsem problém to vůbec dokoukat. Trošku zábavné to bylo, když tam zpočátku hrála Polívková. Pak už to stalo za hovno. Se slzou v oku vzpomínám na Okresní přebor... To byla přímo oscarový komedie ()

mia.com

Byla to porad legrace, hodne jsme se nasmali a Langmajer byl fakt famozni, ale oproti jednicce to nejak mene odsypalo. ()

Cesty timem

Stále nevidím rozdíl mezi Polívkovou a Langošem :DD .... A také skoro rozdíl v mém hodnocení a recenzi mezi 1 a 2 ... Takže zopakuji svůj koment z jedničky: Tak 3,5*. Za to, že jsem to čekal horší a docela jsem se bavil, tak to zaokrouhlím na 4*. Ale jestli to nebudu chtít vidět při nějaké repríze, tak tu čtvrtou smazat můžu vždycky. ()

Dstar

Občas se člověk pobaví, občas je to trapné, no 59% v korelaci s kvalitou díla...stručně jasně řečeno: jsou i horší díla hele :)) ()

kritička

Musím říct, že dvojka předčila jedničku snad o míli. Tohle bylo fakt vtipný, kdežto jednička se mi vlekla. Neuvěřitelný představení Langmajera, kterému to sedlo! ()

Enon

Místy pobavilo, ale jako celkově se jedná o klasický hloupý, snadno zapomenutelný, vymaštěný český film. Děj moc nedává smysl, ani konec nedává smysl. Ale je mi jasné, že to není mířené na mou cílovou skupinu. Ale třeba čtyřicátníci se u toho budou bavit. Dokážu si představit, že na tohle půjdou po práci do kina aby přišli na jiné myšlenky. Ale pro mou věkovou skupinu je to prostě trapná hloupost. Prostředních 20 minut, kdy Jirka Langmajer zkouší, jaké je to být ženou bylo opravdu vtipných, že sem se zasmál i já. Takže alespoň něco. Mé hodnocení tudíž představuje 42% ()

Nellaron

Prvý diel Po čom muži túžia si celý pre seba ukradla Anna Polívková, akožto chlap v tele ženy. Išlo o one woman show a ja som sa dusil smiechom. Dvojka je v opačnom garde, takže tu máme Langmajera - ženu v tele chlapa. Langmajer išiel fakt dobre, tie jeho priteplené ťahy vyčarili nie jeden úsmev na tvári. Bolo vidno, že má napozeranú a nacvičenú gestikuláciu Polívkovej dosť detailne. Celkovo som sa ale zabavil o niečo menej, ako pri jednotke. Najmä časť s futbalovým zápasom bola taká chladnejšia sprcha inak dobre rozbehnutej komédie. ()

Montmorency

Langmajer nehrál ženu v mužském těle, ale infantilního zženštilého homosexuála, což ale nevadilo a docela pobavilo..... líbilo víc než první díl ()

gapa466

Pokud jsem dal jedničce 4*. tak toto je horší. Taková nastavovaná kaše, ale jednou je to dokoukatelné. Možná po čase. Je to české, Langoš občas rozesměje a  Anna Polívková hraje dobře. Příšerní Pavel Šimčík a Jiří Maryško. ()

Bubikm

Vykon Jiřího Langmajera výrazně předčí výkon Anny Polívkove z prvního dílu, ale to nestačí aby dosáhl film úrovně americké předlohy. Pointa i dej výrazně kopírují první díl, ale scény jsou více vtipné. ()

JMA

Langmajer je v tomhle filmu naprosto boží! Za tuhle roli by měl snad dostat nějakou cenu. Díky němu ten film není úplnej odpad, naopak ho dost zvedá. Zasmála jsem se jak dlouho ne. DOPORUČUJU, když si potřebujete zvednout náladu. Za mě 5* ()

ohneta

Po prvdím díle, nasleduje dvojka, která ma společné, jen hlavní představitele. Vše tentokráte otočeno opačeně, Já se bavil, dost dobrých forků , spokojenost. ()

Benigni odpad!

Rypadlo na prachy. Ani jednou jsem se nezasmála a styděla jsem se za všechny, co se před kamerou i za kamerou o něco snažili. ()

patril

opravdu netuším pro koho tento film byl-jako ženu mě Langmajerovo ztvárnění spíš uráželo, odpuzovalo-byl to spíš velmi afektovaný gay-chápu, že potřebovali vytěžit z toho kontrastu, ale Polívková se tolik afektovaně, jako pipina (jako třeba tady Kostková) nechovala......pro muže myslím romance mezi Langmajerem a Taclíkem taky příliš přitažlivá nebude-možná se budou koukat kvůli fotbalu?! No asi si tam obě pohlaví něco málo pro sebe najdou, ale není to na 90 minut času a cenu lístku do kina ()

tein

Langmajer sice hraje echt buznu (nemysleno gaye) ale rozhodne nehraje jako zenska v muzskem tele. Ona totiz ani samotna Polivkova se pred promenou nechova jako totalni neschopna vymastena pipina, a tak to pusobi strasne debilne a rozhodne ne vtipne. Ve finale to az vypada, ze Langmajer prehrava. Celou dobu jsem jen ocekaval, ze rekne neco jako "bozinku hosanci", coz se nastesti nestalo, ale nebylo od toho daleko. Taclik je dobrej ale ten to neutahne a to Langmajerovo przneni proste nezachrani. Kdyby Polivkova uz od zacatku hrala vypatlanou blondynu a fiflenu ala Paris Hilton, tak by ta "promena" asi az tolik nebolela a mozna by si to zaslouzilo hodnoceni jako prumer - stejne jako prvni dil. Takhle to ale je hodne velkej pruser a jen ten zminovanej Taclik + par docela dobrych scen to zachranuje od odpadu. Na zacatku 90. let by to mozna uspelo, ale rok 2022 je uz opravdu uplne jinde. ()

Zažijte Vary naostro!

Zažijte Vary naostro!