poster

Hodina tance a lásky (TV film)

Drama

Česko, 2003, 105 min

 • triatlet
  *****

  Gestapácká rodinka v podání idealistického vůdce Terezína Borise Rösnera, pečující matky Zlaty Adamovské i válkou nedotčené Ester Geislerové se výborně doplňovala, Kontrast gestapácké dcerunky a maďarské Židovky znásoben scénami s kusem chleba či kusem dortu. Film mě nadchl, kniha uchvátila. Na malém prostoru skvěle propracovány charaktery postav.(24.7.2008)

 • Marthos
  *****

  Vynikající drama jednoho dne, který pro nacistické impérium znamenal jeho definitivní konec. Precizně vyvedený Kohoutův a Mašínové scénář rozehrává nebezpečnou šachovou partii lidských příběhů, v nichž jakoby neexistovala šance na přežití. Karty byly rozdány a dějiny zastavit nelze. Herecké výkony v hlavních (uhrančivý Boris Rösner) i vedlejších (mimořádná Zdena Studénková) rolích, vystupující nad rámec standardních povinností před kamerou, zde dosahují zaslouženého úspěchu a dávají bez nejmenšího zaváhání tušit, že náhoda skutečně přeje připraveným. Škoda, že tak výjimečný námět zůstal uvězněn jen v televizních kulisách. V případě Polesného filmu tím přicházíme o víc.(10.8.2014)

 • Tosim
  *****

  -CÍTIL JSI VŮBEC NĚKDY, ŽE TĚ NĚKDO MÁ RÁD? -TO ANO. NĚMECKO.(22.7.2008)

 • rt12
  ***

  Drsný TV snímek s ještě drsnějším koncem.(26.5.2014)

 • meave
  ***

  Po druhom pozreti musim jednu ubrat. Nie, ze by som si myslela ze musia byt vsetci alebo vyhradne kladni alebo zaporni, ale moje konecne pocity boli roznako rozporuplne ako vsetci. A nezachranila to ani Zdena ako zo zivota, ani moje sympatie k Zachovi /aj ked su pudove :o)/.(13.6.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace