poster

Hodina tance a lásky (TV film)

Drama

Česko, 2003, 105 min

 • triatlet
  *****

  Gestapácká rodinka v podání idealistického vůdce Terezína Borise Rösnera, pečující matky Zlaty Adamovské i válkou nedotčené Ester Geislerové se výborně doplňovala, Kontrast gestapácké dcerunky a maďarské Židovky znásoben scénami s kusem chleba či kusem dortu. Film mě nadchl, kniha uchvátila. Na malém prostoru skvěle propracovány charaktery postav.(24.7.2008)

 • meave
  ***

  Po druhom pozreti musim jednu ubrat. Nie, ze by som si myslela ze musia byt vsetci alebo vyhradne kladni alebo zaporni, ale moje konecne pocity boli roznako rozporuplne ako vsetci. A nezachranila to ani Zdena ako zo zivota, ani moje sympatie k Zachovi /aj ked su pudove :o)/.(13.6.2005)

 • Karlos80
  ***

  Ten skvělý baletní kousek (za hudebního doprovodu z Čajkovského Labutího jezera) na konec byl asi nejlepší moment z celého tohoto na české TV poměry celkem zdařilého psychologického filmu odehrávajícího se na sklonku 2. světové války:-)(15.7.2008)

 • rt12
  ***

  Drsný TV snímek s ještě drsnějším koncem.(26.5.2014)

 • Faidra
  ***

  Knížka se mi zamlouvala, film "pouze" ušel. Vzhledem k současné televizní tvorbě se nicméně jedná o slušný kousek.(4.7.2007)

 • - Jelena Mašínová měla připravený scénář už v roce 1965, ale protože si vzala Pavla Kohouta, byla její projekt stopen. K realizaci televizního filmu došlo až po napsání stejnojmenné knihy Pavlem Kohoutem a výsledný televizní scénář je společným dílem Mašínové, Kohouta i Polesného. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace