poster

Hodina tance a lásky (TV film)

Drama

Česko, 2003, 105 min

 • Marthos
  *****

  Vynikající drama jednoho dne, který pro nacistické impérium znamenal jeho definitivní konec. Precizně vyvedený Kohoutův a Mašínové scénář rozehrává nebezpečnou šachovou partii lidských příběhů, v nichž jakoby neexistovala šance na přežití. Karty byly rozdány a dějiny zastavit nelze. Herecké výkony v hlavních (uhrančivý Boris Rösner) i vedlejších (mimořádná Zdena Studénková) rolích, vystupující nad rámec standardních povinností před kamerou, zde dosahují zaslouženého úspěchu a dávají bez nejmenšího zaváhání tušit, že náhoda skutečně přeje připraveným. Škoda, že tak výjimečný námět zůstal uvězněn jen v televizních kulisách. V případě Polesného filmu tím přicházíme o víc.(10.8.2014)

 • Terva
  ***

  V jediném dni se odkryje zrůdnost fašismu i zvrácenost světa rodičů v příběhu dospívající německé dívky....... Scénář : Pavel Kohout, Jelena Mašínová a Viktor Polesný. Kamera : Josef Špelda. Námět - Pavel Kohout. Psychologický snímek o dívce, která odhaluje, co její táta dělal během druhé světové války. Námět i scénář je povedený, kamera někdy hapruje a herecké výkony jsou polovičaté. Zvlášť Boris Rösner někdy působý dojmen, že se jen veze.(3.8.2011)

 • Tosim
  *****

  -CÍTIL JSI VŮBEC NĚKDY, ŽE TĚ NĚKDO MÁ RÁD? -TO ANO. NĚMECKO.(22.7.2008)

 • gudaulin
  ****

  Na českou televizní produkci rozhodně nadprůměr, daný silou námětu, obsazením i hereckými výkony. Velmi zajímavá postava šéfa koncentračního tábora, skvěle ztvárněná Borisem Rösnerem. Celkový dojem 65 %.(30.11.2006)

 • Sandiego
  ***

  Poněkud dlouhý a nezajimavý rozjezd zachraňuje druhá polovina filmu. Příběhu by prospělo, kdyby dostal více prostoru vztah mezi baletkou a její žákyní. Takto závěrečná katarze moc nefungovala.(15.7.2008)

 • - Jelena Mašínová měla připravený scénář už v roce 1965, ale protože si vzala Pavla Kohouta, byla její projekt stopen. K realizaci televizního filmu došlo až po napsání stejnojmenné knihy Pavlem Kohoutem a výsledný televizní scénář je společným dílem Mašínové, Kohouta i Polesného. (NinadeL)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace