seko0408

Jedno z mojich najoblubenejsich sci-fi svojho zanru. Inac, neviem ci som blbi ja alebo co, ale ja v tom filme nevidim ziadne dve mozne konce. Ja tam vidim uplne jasne iba jeden koniec a kto nie, mal by si film pozriet pozorne znova. ()

Ollie235

Pomalu plynoucí snímek, který zvládá diváka nechávat v nejistotě o tom, jak to vlastně všechno vlastně je. V doprovodu vynikající hudby a dalšího Spaceyho hereckého koncertu je to skutečně zážitek. Perfektní to bohužel není (pomalé tempo kvůli kterému jsem se ke konci začínal nudit), ale musím uznat, že si mě K-PAX nakonec získal. ,,Every being in the universe knows right from wrong, Mark." ()

H4ku11

Parádne prevedenie v podaní Kevina Spaceyho. Filmy, od ktorých nič nečakáte a nakoniec dostanete všetko sú na nezaplatenie. Hlavne tie, ktoré operujú na malom priestore a stačí len počúvať konverzácie postáv. Jediné čomu nerozumiem je tak vysoký rozpočet. Čo tam preboha stálo toľko miliónov? ()

laepus

Film mnohokrát, na knihu se těším. Jsem zvědav, jestli i z ní na mě dýchne taková vyrovnanost s životem, takový klid, takový nadhled, takový životní přehled. A na kejpexu musí být opravdu krásně. Jeff Bridges každým filmem dokazuje, že je jedním z nejlepších herců své generace a i když je možná Kevin Spacey větší hvězda, tak tady jsou zcela rovnocennými proti(spolu)hráči. ()

bobstock

Přehlídka osobností počínaje filmovým týmem a konče skvělými herci s hlavní rolí Kevina Spaceyho, o kterém do dnes opravdu přemýšlím jestli je náš či jejich. 85% ()

Garch

Jako by to bylo včera. Dnes mi K-PAX přišel ještě lepší, než před sedmnácti lety (snad jen, že jsem si víc uvědomil, že psychiatři k ničemu moc nejsou). Úžasně silný příběh. A Kevin Spacey, který tak umí hrát očima, je absolutně přesvědčivý i s černými brýlemi. ()

aLPaC

Nejlepší film, co jsem letos viděl. Vůbec nechápu, že mi tak dlouho unikal a že není všeobecně znám. Jedná se totiž o naprostý skvost. Kevin Spacey v roli mimozemšťana nemimozemšťana i Jeff Bridges jako psychiatr jsou naprosto precizní a u jejich dialogů jsem měl celé dvě hodiny napnuté uši, aby mi náhodou ani jedna hláska neunikla. Vedlejší linie s doktorovou rodinou i ostatními pacienty kliniky byli též skvělé, stejně jako samotný závěr. Nechci spoilerovat, ale takhle nějak jsem si to představoval, protože to každému dává možnost fantazie, jak to asi mohlo být. ()

Emo-haunter

Ve své podstatě dokonalost, kterou jsem si nesmírně užil. A divím se, že jsem takovou špičku neviděl už dříve. Inu, takový film se ani nedá moc popsat slovy, to se musí vidět. Nejvíce chválím, jak si s námi režisér hraje od začátku do konce, v hlavách se nám rodí tisíce alternativ, a nakonec je to tá tisící první, která by nás vůbec nenapadla. Skvělé herecké výkony, fajná hudba, a neskutečný konec. Po dlouhé době film, který mě kompletně odpálil. Viděno s kamarádem u pivka při večeru v přírodě, takový vibe jen umocnil zážitek. ()

Kingpin

Kevin Spacey ? Nevidel jsem film, kde by me tento herec vice uchvatil, avsak jak dopadlo meritko lidskosti a patosu ?? Jakkoliv tento film skoncil, patri mezi ty, o kterych premyslite, kdyz usinate. Vrele doporucuji ;) ()

Tapír

Výborný film,který nás pozemštany staví(ne neprávem)do nelichotivého světla Protova cestovního paprsku.Skvělí herci a citlivá režie staví tenhle film(alespon v mém žebříčku) rozhodně nad průměr běžné mainstreamové produkce.Měl jsem z něj velkou radost podobně jako např.z Interstate 60.... ()

thunnus

Krásný příběh o návštěvníkovi z planety X-PAX, který nadsvětelnou rychlostí přiletěl na zemi, kde ho při nejbližší příležitosti zavřeli do blázince. Naštěstí tu je hodný doktor Mark Powell (Bridges) a ten už pomůže duši. Skvělý výkon obou hlavních představitelů a solidní scénář (nehraje na city příliš okatě) pro mě dělají tenhle film nezapomenutelným. ()

hell_boy

Skvěle natočený a skvěle zahraný film, Jeff Bridges pomalu rozplétá nitky příběhu, atmosféra houstne každou minutou a já se s mírným mrazením v zádech nemůžu dočkat velkolepého a překvapivého rozuzlení....no a právě zde je jediný důvod, proč nemůžu dát plné hodnocení. Místo velkolepého ohňostroje je na konci K-PAXu zapálena chabá prskavka, která je navíc vytažena už 15 minut před koncem. Žádné překvapivé, dechberoucí zakončení se nekoná a já můžu jít v klidu spát s tepem v normálu. Škoda. ()

bidja

Druhá projekce, naprostá unešenost, einstein, ghándí a mcmurphy v jedné osobě v novodobém přeletu kukaček. že kulhá struktura ? kdo by si toho všiml při krásném hereckém šou představitelů. kdo ví jak to bylo, kdo do koho se kdy vtělil Prot do Portera, Porter do Walkera nebo Porter do Prota? ()

Fajla

Je možné, aby tento dokonalý blázen nebo snad génius byl mimozemšťan? Je možné aby duševně chorý člověk dokázal vnést světlo a život do mentálního institutu? Nebo je snad někdo víc? Cestovatel z dalekého vesmíru z planety K-PAX, nebo jen alterego jednoho excentrického člověka? Film Svět podle Prota je stejně rozpolcený jako hlavní postava, avšak všechno působí jako dokonale kompaktní celek, v kterém můžete podle nálady najít pokaždé něco jiného. Na jednu stranu příjemné a milé odreagování, na druhou stranu mnoho životních pravd. Snímek zdobí excelentní herecké výkony, nápaditá režie a vše dokresluje malebná a chytlavá hudba. Nádhera! (88%) ()

zdenur

Po tom, co jsem pochopil závěr, zvyšuju hodnocení a zařazuju do škatulky filmů se skvělou pointou. Kdyby k ní byla cesta o něco kratší, možná bych uvážil i plné hodnocení, takhle mě to přes občasné slabší momenty výš nepustí.. ()

masiko

-"Vy jste mimozemšťan? A jaktože vypadáte jako my?" -"Proč je mýdlová bublina kulatá?" Občas překvapivě inteligentní a těžko byste našli někoho vhodnějšího než výborného Kevina Spaceyho. Občas ale člověka bohužel nudí, že se toho ve filmu zrovna moc neděje. ()

sedlo03

Velmi netradiční sc-fi s mým velmi oblíbeným hercem Kevin Spacey. Již od začátku mi bylo jasné, že mě čeká nevšední zážitek což se záhy naplnilo.Citlivá režie, výborné dialogy a skoro bezchybné herecké výkony dávají samé plusy tomuhle filmu.Ještě po skončení jsem chvíli dumal, jak to teda ve skutečnosti dopadlo, protože i když se to na první pohled nezdálo, byl to dobře promyšlený film se zajímavým koncem, od pro mě né moc známého režiséra. 4 hvězdičky -80% ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006