Carlos.Meo

V porovnání s knihou o něco chudší a takové řidší, ale celkově vzato dostatečně soběstačné a velmi příjemně koukatelné. A nechává i prostor pro fantazii, i když tomu tak třeba na první pohled není. Nebo snad je? ()

john986

pro me jeden z mych nejoblibenejsich filmu, pokazdy, kdyz ho vidim, si ho uziju... krasnej prijemnej a netradicni pribeh... ()

Obenny

Nikoli jeden ale hned několik požitků si odnesete z návštěvy K-PAXU, je to hudební, vizuální a ten nejdůležitější je dějový požitek. Děj, který Vás uchvátí od začátku až do konce. Vtipné pasáže později střídají dramatické, takže emotivní stránka je opravdu kvalitně zpracovaná. K. Spacey opět dokáže svou jedinečnost a několikrát Vám to dokáže mrazení, které u dobrých filmů býva a tady je ho dostatek. Celkově k filmu nahlížím jako ke sci-fi, které patří do kategorie kde není potřeba speciálních efektů, když je výborný scénář. ()

XI-XAO

Působivý snímek o mimozemšťanovi, který nám rozumí mnohem lépe, než rozumíme sami sobě. A o pozemšťanovi, pro kterého je rodina něco jako vzdálený vesmír. K tomu skvělá herecká dvojice Kevin Spacey a Jeff Bridges. ()

Texxa

Nic není takové, jaké se to na první pohled zdá... Citlivý, silný a velmi pravdivý film, který mi vehnal slzy do očí. Několikrát. ()

BarkaS

Ačkoli kvality příběhu knižní předlohy - zcela logicky - nemůže dosáhnout, vše nahradí perfektní kamera, která už od začátku využívá světla jako hlavního motivu. Světelná hra provází celý film a bohatě tak nahradí případné nedostatky příběhu. ()

laurence

Já myslím, že tak jako my studujeme prvoky, tak si celé civilizace se zájmem prohlížejí nás a baví se skutečností, že my o nich nemáme ani páru. ()

Oggy007

Zajimavy namet, dobre zpracovany scenar, hvezdny vykon Kevina Spaceyho a v neposledni rade Jeffa Bridgese. Pro me jasnyc 5*. Uz jen proto, ze Kevin Spacey patri mezi me oblibene herce. ()

Kozlowski8

Ten film v podstatě jak začal, tak skončil. Chyběla nějaká silnější pasáž, akčně či psychologicky laděná scéna, nějaké spestření děje. V tomto případě se vše odehrávalo v poloze dokazování Prota, že je z jiné planety. ()

Evbad

Kevin Spacey je prostě bůh. Celou dobu jsem mu fandil, ale byl skutečně mimozemšťan nebo se jeho mozek jen snažil vytěsnit děsivou tragédii tím, že přeskočil bez varování na úplně jinou kolej? A pokud ano, kde ale získal všechny své vědomosti? A kam vlastně zmizel? Opravdu pěkné. ()

fafejt001

NĚJAK MNE TO OSLOVILO . JAKO BY TO NEBYLO ANI SCI-FI . ZAJÍMAVÝ ÚVOD , DOBRÁ ZÁPLETKA A NEČEKANÝ ZÁVĚR . NIC NEBYLO PŘEHNANÉ , ŽÁDNÉ OKRASY , OPRAVDU NETUCTOVÝ , KRÁSNÝ A NEOTŘELÝ FILM . MOHU DOPORUČIT TĚM , KTEŘÍ MAJÍ RÁDI NEPŘEHNANÉ A ZAJÍMAVÉ FILMY Z TÉTO OBLASTI . TAKŽE PRO MNE VÝBORNÉ . ()

Nerdvana

Film je stejně svěží a prosvětlený jako jeho záběry z nádraží Grand central. Jeho "světlo" spočívá ve skvělém výkonu Kevina Spaceyho, silného příběhu a prostředí, kde se děj odehrává. Nabízí lidský přístup, který je zároveň jemný jako Prot a občas nechápavý a zaskočený jako dr. Powell. Jeho závěr je řekněme k zamyšlení, což vítám. ()

Desmi

Vzácný snímek. Nesnaží se vás vtáhnout do děje, namísto toho jen tak proplouvá kolem a nesvazuje vám mysl. Prota v podstatě nemůžete nemít rádi. To nejde. Příjemná oddychovka. Otevřené konce mi většinou vadí, ale tady tomu tak nebylo. Ať už si myslíte, že byl mimozemšťan nebo člověk, máte pravdu. =) Za dva dny si na tenhle film ani nevzpomenu, ale teď, bezprostředně po shlédnutí, ve mě zanechal dojem. =) ()

lapage

Neuvěřitelný film, který nechává na člověku rozhodnutí, kdo je prot. Kevin to navíc zahrál opravdu dokonale (zvláště scéna, kdy sní požitkářsky celý banán i se slupkou :)) ). Jeden z mála filmů, u kterého mi nevadí, že mi nenaservírují rozuzlení. Příběh byl skvěle propracovaný do detailů (až z toho občas mrazilo). ()

StinkingPooh

Super "upovídaný" film s hereckým koncertem Bridgese a Spaceyho. Trochu mě pak zklamal ten závěr při odhalování identity "mimozemšťana". I když úplný konec pak pro mě, tak jednoznačný naštěstí nebyl :) ()

v.indruchova

Jsem milovník dobrého sci-fi. Po shlédnutí 20 min. jsem nadčená. Úplně si přeji aby byl takový mimozemšťan a tohle vše byla pravda. Prot má neuvěřitelné charisma. V táhne vás. Ta upřímnost a čistota. Víte že, tomu člověku můžete věřit. Emočně zabarvený snímek. Přiměje vás vnímat svět trochu jinak. Hrátky se světlem, kamera je skvělá. Film vám navodí dobrou náladu, donutí vás přemýšlet, ale pokud se vám nechce tak prostě nemusíte. Na planetě K-Pex nejsou zákony a nařízení. Jsou to mírumilovná stvoření. A tak na mě ten snímek působí. Nadhled a jemný vtip. Snímek má poslání pro jedince či pro větší útvary. Vegetariáni ho budou zbožňovat, protože Prot nejí zásadně maso. I za toto musím dát vysoké hodnocení. 2. polovina se šine jiným rázem poněkud smutnějším. Zajímavé rozuzlení. Je to silné pojednání o životě. Hudba je velmi příjemná. To musíte vidět. Pokud rádi přemýšlíte o životě a zajímá vás lidská psýcha. Na tento snímek se nezapomíná a dlouho ve vás zůstává. Pokud vás oslovují bezduché vulgární záležitosti, věřím, že vás to bude nudit. ()

Sublit

Po dlhšej dobre som si opäť našiel ku tomuto filmu cestu a tak isto ako si ma získal na po prvý krát tak ten istý pocit ba dokonca ešte silnejší pri druhom pozretí. Proto nie je len o mimozemšťanovi alebo cvokovi z nového Mexika, ktorý si prežil ozaj ťažkú životnú traumu. Prot je proste myšlienka, niečo čo Vás núti sa zamyslieť na jeho slovami a až vtedy môžte pochopiť zmysel čo chcel film povedať. Koniec koncov je úplne jedno ako to sním bolo pretože to nič nezmení na ideí, ktorú celých 120 minút niesol. ()

PrezidentRickS.

Úžasný film. Je pravda, že kdyby neměl označení sci-fi bylo by to s jho pochopením docela těžké, ale takhle je to naprosto strhující mix. ()

JoeSO

Tohle se mi strašně líbilo. Kevin Spacey předvedl prostě neuvěřitelný výkon a Jeff Bridges mu zdárně sekundoval. Úvodní hudební skladba se mi zapsala do paměti a nemůžu se jí zbavit. A ten závěr. Prostě bomba. ()

Scaevola

(spoiler) Mám trochu obavu, že jsem udělal chybu přistoupiv k tomuto snímku s očekáváním geeka. Vývoj příběhu pro mne totiž byl od druhé poloviny nutným zklamáním přes dobré výkony všech zůčasněných i přes - značně proamerické - myšlenkové poselství. Objektivně tedy není možné filmu téměř nic vytknout, pouze je nutno trefit se do osobního vkusu a předpochopení na základě žánru. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006