kubilov

Úžasně divnej film s naprosto famózním Kevinem Spaceym a neméně skvělým Jeffem Bridgesem. K-PAX bude moje příští dovolená. ()

darthvader77

Návod na to, jak natočit sci-fi bez tuny triků a záplavy digitální akce. Film se dotýká spousty závažných témat a ukazuje na lidstvo v nelichotivém, ale pravdivém úhlu. Prot mimozemšťan v lidské podobě, který se ocitne v blázinci a začne je léčit si vás okamžitě získá svou ohromující upřímností, šibalskými úsměvy a vzpomínkami na K-PAX. Zážitek umocní, že si hlavní roli střihl naprosto famózní Kevin Spacey jenž předvádí hotové herecké zázraky a divy. ()

RafaKrakal

Výteční herci, skvěle vystavěný děj a netradiční příběh, který z filmu dělá jedinečnou záležitost. Pro mě obrovské pozitivní překvapení a jedno z TOP 3 sci- fi co jsem kdy viděl. 90% ()

Kucino

K-PAX a jeho prevedenie Kevinom vybudované do detailu vo svojom žánri podľa mňa nemá súpera, ktorý by sa mu mohol rovnať. Za mňa najlepšie Mystery/Sci-Fi čo poznám. TOP 10 ()

Blalle

Film bych charakterizoval jako pohled na náš svět očima mimozemšťana s námětem k přemýšlení, ovšm pro ty, kteří to s přemýšlením příliš nepřehání. Na Kaipaxu nejsou rodinné vztahy, ostatně žádné vztahy. Ve vesmíru všichni vědí, co je správné a co ne. Každý se může uzdravit sám. Asi největší plytkost film ukázal v doslovu: "Vesmír se jednoho dne zhroutí do sebe a zase třeskne a celé se to bude opakovat. Udělejte poslední změny, protože pak už to bude donekonečna pořád stejné." Jestli jo, jak víme, že jsme v tom prvním cyklu? A proč ten cyklus zrovna teď začal, když je pak plánovaný točit se do nekonečna? Inu sentimentální blábol, který světskému člověku dodá pocit transcendence, ovšem takové té ne moc absolutní, aby to nezavánělo náboženstvím, že? ()

Eruzione

Souhlasím s uživatelem POMO, že druhá polovina filmu se rozvíjí jiným směrem, než kterou si mezitím hodinu času snímek pracně budoval. Nemyslím si však, že by tento nenápadný přechod mezi hlavním námětem byl na škodu, naopak. Dává to divákovi možnost pochopit scénář tak nějak podle sebe. Zkrátka je to jeden z mála filmů, u kterého nejsem jen pozorovatelem, ale zároveň svým vlastním scénáristou, podobně jako je to u čtení kvalitních knih, kdy zapojujete svoji vlastní fantazii. Po počátečním dychtění po tom, jak vlastně přišel Prot na planetu K-Pax, když ji nikdo před ním neznal apod. si nakonec odnáším úplně jinačí rozuzlení, které je však pro mě ještě více zajímavější, než rozuzlení nějaké astro-hádanky. ()

marek29

Pro Prota je tu asi jen 5 hodnocením, které si zaslouží. Přesah filmu je asi tak monstrózní jako předkus klisny, která v mládí chřoupala železný hřebíky. Mindblowing! Ještě dlouho potom se budete ptát co sakra dělám na zemi, jestli v příštím životě uděláte něco jinak, nebo proč ještě necestujeme pomocí "beam of light" hyperrychlostí :) me gusta film, který si mě získal. Ač rozdělen na 2 spánkovou přestávkou, tak mu to moc nesebralo na celk. dojmu a můžu jen a jen doporučit. sci-fi, kde se to ani nebleskne nadpřirozeným jevem, nebo nestvůrou a přesto nechává (jak píšou tady pode mnou) diváka film určit si vlastní konec. Mistrnná řemeslná práce celého štábu. Snad opět někdy něco podobného uvidím. A nezapomeňte life goes again and again just like universe - don't do the same mistakes :-p ()

Blazkowicz

Zhodnotil bych to jako takový povídací film, protože jinak se tam nic neděje. Než dojde k hypnóze, tak jsem s tím neměl problém, ale potom mě to začalo nudit. Asi to šlo opačným směrem, než ve který jsem doufal. To znamená, že Prot by měl být spíš duševně nemocný. Já ale stejně věřím, že nakonec byl mimozemšťan. 3+* ()

JosefTomas

Netradiční snímek natočený tím nejtradičnějším způsobem, jaký lze. Líbí se mi ta cesta i ujišťování, že logika "musí" zvítězit nad fantazií, jakkoliv je výtečně promyšlená. Hlavně ty pochyby toho, že navzdory jasným poznatkům a definicím najednou člověk přeci jen zaváhá. To je ten nejlepší moment filmu a toho přesvědčení, že ať se příběh vynaloží z obou možných úhlů, ve všech z nich je pravdivě nadčasový. ()

PlysovyMacko

Sympatický film s tajomnym nádychom o mužovi menom Prot, ktorý tvrdí, že je mimozemšťan a je poslaný na psychiatriu.  Zatiaľ čo doktor pátra po jeho pravej identite , Prot lieči svojich spolupacientov. Najlepšie je keď Prot hovorí o svojej planéte a treba vyzdvihnúť veľmi peknú hudbu. ()

Rooseman

Brilantní záležitost, kterou Kevin Spacey posunuje za hranice výjimečnosti. Doktor Marc Powell čeká, až mu do života přijde pacient jako Prot, Prot zase je (z pohledu příběhu) nucen čekat, až mu přijde do cesty jeho doktor Marc. Na děj je se možné koukat řadou různých pohledů a věřit řadě verzí příběhu, některé jsou jednodušší a jiné složitější. Ve finále se neztratíte, dost možná ale utopíte. Svět podle Prota za sebou každopádně něco zanechává, a proto je tak dobrý. Ať už nakonec věříte čemukoliv. ()

Kokos

Film, jehož úroveň je přímo úměrná na výkonech hlavních protagonistů. Tady to dopadlo naštěstí dobře. ()

Bilky

Vynikajúci SPACEY!!! S min.výrazovýx prostriedkov docielil veľmi presvedčivo podať tajomno ľudskej duše. Naozaj ľudskej? ;) Aj civilný výkon BRIDGESA ma potešil a o5 dokázal že takéto úlohy v nejednotvárnyx (čo sa žánrového zaradenia týka) filmy mu sedia (Bez strachu, Král Rybár) V podstate komorný príbeh bez zložitej výpravy a s absenciou pompéznyx trikov, ak to vôbec bolo scifi, fšak? :) Určite to nebol film pre nadšencov Starmana a spol, skôr pre tých ktorým nie je cudzí Formanov Prelet nad kukučím hniezdom. Film som videl už tretíkrát a je stále čo obdivovať. Je to nenápadný film - doslova! Až pri ďaľších zhliadnutiax si všimnete prácu kamery,bravúrna scéna na pikniku vám zrazu príde úplne iná ako predtým a hudbu ktorú ste vnímali ako neoddeliteľnú, skoro až nepostrehnuteľnú zložku filmu,oceníte práve preto lebo skvelo doplňuje príbeh a neťahá pozornosť. Celkovo je dielo vzácne vyrovnané,dialógy nenásilne a pritom zdieľne - proste chválihodná práca pre mňa neznámeho režiséra. 4 + 1/2* ()

psohli

Opět výborný výkon Kevina Spaceyho..až překvapuje rozdíl mezi dvěma polohami chování, které dokázal ztvárnit. Na jedné straně mimozemšťan v lidském těle, který působí až děsivým klidem, na straně duhé člověk v hypnóze, který dokáže dát obrovský průběh svým emocím. Od začátku filmu věříte Protovi, že je z K-Paxu a celý film čekáte, kdy se to ukjáže jako pravda...a nebyl by to skvělý film, kdyby to tam opravdu ukázal ;-) Výborný Jeff Bridges a krásný soundtrack, který jen dotváří atmosféru něčeho cizího.. ()

Filipes

Něco tak úžasného, inteligentního, napínavého a nabitého se jen tak nevidí. K-Pax má fakticky děj, který vás vtáhne a už vás nepustí. Opravdu výborný Kevin Spacey a též výborný Jeff Bridges jako pacient a psychyatr- nedokážu si představit nikoho lepšího. K tomu skvělá hudba a opravdu nabitý scénář zvraty, vědomostmi a poučením. ()

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

Klaus je Bůh či Bůh je Klaus?

12.05.2006